Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 16:38   #201
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Kad se pred kraj rata počelo govoriti o mogućem iskrcavanju Saveznika na Balkan, vojvoda Momčilo Đujić je sa svojom vojskom oslobodio deo jadranske obale između Zadra i Šibenika kako bi olakšao to iskrcavanje. Sinhronizovanom akcijom, komunisti i okupatori delovali prema toj teritioriji i odbacili su Đujića od obale.
Tako je Aleksije , Vladimir Velebit je direktno otišao u Zagreb da se dogovori zajednička akcija ustaša i partizana ako se iskrcaju Englezi i Ameri na dalmatinskoj obali!!
joe enter is offline  
Old 27.06.2010., 16:40   #202
i ti i aleksije možte vladimiru velebitu samo uglancat nadgrobni spomenik, onak puhnut i rukavom prebrisat...ako znate gdje je i ako će te doć pristojno odjeveni


ok?
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 16:50   #203
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Tako je Aleksije , Vladimir Velebit je direktno otišao u Zagreb da se dogovori zajednička akcija ustaša i partizana ako se iskrcaju Englezi i Ameri na dalmatinskoj obali!!

Koje fantazije
Jedino je točno da se zove Vladimir Velebit i da je bio u Zagrebu
ilovik is offline  
Old 27.06.2010., 16:53   #204
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Svakako se slažem da bi oni lezilebovići u Saboru trebali to jasnije zakonski urediti ali ovdje nema spora ...
Nije problem u "lezilebovanju" već u suprotnim stavovima. Zabranili bi ustaška kad bi mogli i komunistička. Ne daju jedni, pa ne daju onda ni drugi.
odbojkašcro is offline  
Old 27.06.2010., 16:54   #205
Quote:
CRO Rocker kaže: Pogledaj post
Gle, i komunizam je oblik fašizma....Ali između dva zla biraš ono manje (a u WWII nisi mogao ostat nesvrstan)....jebiga, bar smo posle rata dobro živeli....ko kaže da nije - il' laže, il' je alav....
Ako je tebi bilo bolje ne znaci da je svima. Isto tako, ako ti je bilo bolje to ne znaci da taj sistem valja.

Taj sistem je najkrvolocniji na svijetu i vrhunsko je licemjerje branit ga - humanoscu.

A price sitnih dusa koje su htjele malo radit a dobro zivjet me ionako ne zanimaju u objektivnoj valorizaciji krvolocnosti komunizma i njegovoj apsolutnoj nehumanosti.
dee is offline  
Old 27.06.2010., 16:54   #206
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
i ti i aleksije možte vladimiru velebitu samo uglancat nadgrobni spomenik, onak puhnut i rukavom prebrisat...ako znate gdje je i ako će te doć pristojno odjeveni


ok?
Slušaj revolution , moja porodica je partizanska i ja sam sve u svemu na partizanskoj strani kad se sve skupi na gomilu , ali takođe sam i protiv jer su to bili veliki zlikovci i nema toga sa kim nisu sarađivali u ratu kao i svi drugi!
joe enter is offline  
Old 27.06.2010., 16:54   #207
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
i ti i aleksije možte vladimiru velebitu samo uglancat nadgrobni spomenik, onak puhnut i rukavom prebrisat...ako znate gdje je i ako će te doć pristojno odjeveni


ok?
To se zove argumentirana rasprava
odbojkašcro is offline  
Old 27.06.2010., 16:55   #208
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
To se zove argumentirana rasprava
pa kaj ne vidiš koje gluposti piše? pa kak mu na to uzvratit?
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 16:56   #209
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
i ti i aleksije možte vladimiru velebitu samo uglancat nadgrobni spomenik, onak puhnut i rukavom prebrisat...ako znate gdje je i ako će te doć pristojno odjeveni


ok?
Radije mu pljunut pa uglancat blatom s cipele.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Slušaj revolution , moja porodica je partizanska i ja sam sve u svemu na partizanskoj strani kad se sve skupi na gomilu , ali takođe sam i protiv jer su to bili veliki zlikovci i nema toga sa kim nisu sarađivali u ratu kao i svi drugi!
Ovakav stav cijenim - svaka cast!
Ne bi mi u zivotu palo na pamet svrstat se na partizansku stranu, ali postivam ovakav pristup koji se jasno izjasni za koga je, ali bez potrebe za mitologijama i iskrivljivanjima.

Svaka cast kolega
dee is offline  
Old 27.06.2010., 16:58   #210
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa kaj ne vidiš koje gluposti piše? pa kak mu na to uzvratit?
Htio je samo ukazati na zajedničku bojazan ustaša i komunista od iskrcavanja zapadnih saveznika na istočnoj jadranskoj obali što nije nebuloza. A što bi bila najbolja stvar koja bi se dogodila nama Hrvatima. Nažalost nije.

Vidimo se za 50 minuta.
odbojkašcro is offline  
Old 27.06.2010., 16:59   #211
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
i da kažem još nešto o ustaškom logoru Jadovno i cijeloj ovoj drami


Jadovno je direktan dokaz zloćudnosti režima tzv ndh i jedan od najvažnijih razloga zbog kojih se desio ustanak Srba u to vrijeme...postojao je od svibnja 1941 do početka kolovoza kada to područje odlazi pod talijansku upravu i u to vrijeme ustaše uspjevaju pobiti 24-30 000 ljudi !!!! (znam da su sada u opticaju veće brojke, ali ne bi se trebalo mrtvima nabacivati i ovo je jednako strašno )

za Jadovno se nije toliko znalo ni u prošlom sistemu, a pogotovo sada, od 90tih.

bivši sistem je OČITO imao problema sa svim događanjima u kojima nisu članovi KP sudjelovali, a Jadovno je jedan od tih strahota na koje nisu mogli utjecati nikako, pa je onda valjda bilo "najjednostavnije" da bude spominjan "negdje usput" kao je, desilo se, ali...


a najveća je glupost ili čak zadrtost Srba i to MLADIH LJUDI, koji očito ne dolaze iz poštovanja žrtvama nego dolaze glumit "hrabrost" ono jebote u ličko senjsku županiju valjda su očekivali da će ih ovi poslužit sa tradicionalnim slatkim i čašom ledene vode...


sve u svemu užas i sramota, generacije zombija su stasale, sa ove ili one strane granice... nadajamo se da su Maye bile u pravu
jucer je bilo 40.000 !!
te cifre nisu dokazane . niti nema spisak imena a niti nije bilo iskapanja .
dakle nista drugo nego propaganda .
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 16:59   #212
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Slušaj revolution , moja porodica je partizanska i ja sam sve u svemu na partizanskoj strani kad se sve skupi na gomilu , ali takođe sam i protiv jer su to bili veliki zlikovci i nema toga sa kim nisu sarađivali u ratu kao i svi drugi!
bla bla...

ili si ili nisi, a posebno s obzirom na okruženje u kojem živiš, pa imaš veliki izbor

u ratu se ne sadi cvijeće a posebno na balkanskim prostorima i da se sadi to ne bi niknulo
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 17:02   #213
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post


sve u svemu užas i sramota, generacije zombija su stasale, sa ove ili one strane granice... nadajamo se da su Maye bile u pravu

Zašto bi se ta djevojka odricala znakovlja koje njezina država drži simbolom antifašizma i ima ih na svojem grbu i pod kojim su ratovali milijuni Srba kroz povijest? Ona je svoju kapu naslijedila od djeda i oca koji su bili četnici, i njezina djeca će odrasti u službeno četničkoj državi Srbiji, gdje Draža Mihajlović ima počasno mjesto u muzeju antifašizma.
Kanzas is offline  
Old 27.06.2010., 17:03   #214
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
te cifre nisu dokazane . niti nema spisak imena a niti nije bilo iskapanja .
dakle nista drugo nego propaganda .
nije nikakva propaganda, možeš otići u bilo koju knjižnicu koja nije spaljivala ili sakrivala u podrum svoj knjižni fond, ukoliko si studirao možeš se obratiti upitom i prvom prof povijesti, pa onda dođi ovdje pisati svoje mišljenje

propaganda je da se ustanak desio zbog četničkog ustanka. a i to možeš upitati profesora. srpska strana malo povećava brojke, poimenični popis postoji za 10 i nešto tisuća ljudi, hrvatska strana govori o brojkama koje sam navela, dakle kao i obično brojke malo variraju, ali time zločin nije manje strašan niti rehabilitira ustaški režim od onoga što je radio već u svibnju 1941.

za ovo ti treba dati ban, jer negiraš zločin, no to se neće desiti jer vas se modovi boje a anderlonu niste problem dok radite klikove
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 17:06   #215
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Zašto bi se ta djevojka odricala znakovlja koje njezina država drži simbolom antifašizma i ima ih na svojem grbu i pod kojim su ratovali milijuni Srba kroz povijest? Ona je svoju kapu naslijedila od djeda i oca koji su bili četnici, i njezina djeca će odrasti u službeno četničkoj državi Srbiji, gdje Draža Mihajlović ima počasno mjesto u muzeju antifašizma.
zato kanzas jer ako dolaziš DOISTA nekome odati poštovanje - pri tome su ti rekli da je to sistem jama u kojima je toliko pobijenih - onda se iz elementarne pristojnosti i elementarnog kućnog odgoja - dovedeš pristojno odjeven.

ako ne, onda to nije to nego nešto drugo. tvoje "tumačenje" isto nije ništa manji govor mržnje od njezinog

da je došla iskreno odat počast pobijenima ne bi radila kerefeke nego bi došla pristojno dakle "civilno" odjevena

sa tim kapama nek ide u guču, jebote kakvi ste vi ljudi svi skupa? isti se
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 17:06   #216
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
nije nikakva propaganda, možeš otići u bilo koju knjižnicu koja nije spaljivala ili sakrivala u podrum svoj knjižni fond, ukoliko si studirao možeš se obratiti upitom i prvom prof povijesti, pa onda dođi ovdje pisati svoje mišljenje

propaganda je da se ustanak desio zbog četničkog ustanka. a i to možeš upitati profesora. srpska strana malo povećava brojke, poimenični popis postoji za 10 i nešto tisuća ljudi, hrvatska strana govori o brojkama koje sam navela, dakle kao i obično brojke malo variraju, ali time zločin nije manje strašan niti rehabilitira ustaški režim od onoga što je radio već u svibnju 1941.

za ovo ti treba dati ban, jer negiraš zločin, no to se neće desiti jer vas se modovi boje a anderlonu niste problem dok radite klikove
to nije hrvatska strana nego jugo komunisticka propaganda .
ako postoji spisak od desetak tisuca imena ,sto se prozivas na jucer 40.000 zrtava ,a danas 25-35.000 ?
i daj link ili pokazi gdje je taj spisak ?
u bilo koju knjiznicu necu sigurno naci spisak od 25-35-40.000 zrtava tog logora.
uopce ne negiran zlocin, negiran samo broj poginulih koji zelite nametnuti kao sto ste i sa 700.000 Jasenovackih zrtava manipulirali .
ko je ovdje zasticen ,vidi se po broju klonova koje imate vi "tkz ljevicari".

speleolog Tihomira Pajalića 1962. navodi kako ljudske kosti nadene na dnu debljina nanosa kostiju iznosila je, po njemu, 1,35 m. Je li debljina sloja ljudskih kostiju bila i veća, za sada je nepoznato, ali očito nije, jer je jama bila isto toliko duboka 1936...

http://hakave.org/index.php?option=c...aana&Itemid=82
Speleolog T. Pajalić u svom članku o Šaranovoj jami spominje spomen-ploču na rubu jame, koju su podigle žene iz podbilogorskog mjesta Grubišno Polje, kao spomen na ubijenih 1.146 svojih sumještana koji su, po njihovu mišljenju, ubačeni u ovu jamu. Taj broj, uspoređen s dubinom jame i nađenim ostatcima kostiju, za mene nije logički prihvatljiv ni uvjerljiv.

Zadnje uređivanje frane2110 : 27.06.2010. at 17:26.
frane2110 is offline  
Old 27.06.2010., 17:10   #217
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
to nije hrvatska strana nego jugo komunisticka propaganda .
u bilo koju knjiznicu necu sigurno naci spisak od 25-35-40.000 zrtava tog logora.
naći ćeš 30 ili 35 tisuća (Enciklopedija Jugoslavije koristi upravo taj podatak 35 tisuća) . odi provjeri pa se vrati i napiši mi što si našao

poimenični popis je napravljen za 10500 (ne znam točno ali tu oko 10,5 tisuća) nemoguće je sve popisati.

izvori koje ja koristim (a koji su hrvatski) navode 24-30 tisuća i čini mi se jednako strašno i kao "30 ili 35 tis". tebi ne?

provjeri, pročitaj, zapiši, vrati se na forum ...a ovako, pišeš ono što ti se više "sviđa"
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 17:11   #218
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
bla bla...

ili si ili nisi, a posebno s obzirom na okruženje u kojem živiš, pa imaš veliki izbor

u ratu se ne sadi cvijeće a posebno na balkanskim prostorima i da se sadi to ne bi niknulo
Nemaš ti pojma ti si zadojena ideologijom titoističkom koja je idealizovala stvari , a takvo nešto mora biti valjda jasno u jebenom 21.veku da je to glupost i propaganda!!

Kod mojih roditelja u krajevima CG samo se čula vest da se kolju braća u Hercegovini i stanovništvo se podiglo , čak nisu ni znali da je uspostavljena NDH i šta ona zapravo predstavlja , tu nikavih četnika a ni partizana nije bilo , već su bili oficiri kraljeve vojske od kojih su neki bili i komunističke orjentacije zbog nekog brata ili rođaka koji je student zajedno sa seljacima!
Gde bre seljak sa govedima da bude komunista , to je valjda najveći apsurd ikad napravljen da čobanin se bori za svetsku revoluciju i protiv kapitalista!
joe enter is offline  
Old 27.06.2010., 17:15   #219
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nemaš ti pojma ti si zadojena ideologijom titoističkom koja je idealizovala stvari , a takvo nešto mora biti valjda jasno u jebenom 21.veku da je to glupost i propaganda!!

Kod mojih roditelja u krajevima CG samo se čula vest da se kolju braća u Hercegovini i stanovništvo se podiglo , čak nisu ni znali da je uspostavljena NDH i šta ona zapravo predstavlja , tu nikavih četnika a ni partizana nije bilo , već su bili oficiri kraljeve vojske od kojih su neki bili i komunističke orjentacije zbog nekog brata ili rođaka koji je student zajedno sa seljacima!
Gde bre seljak sa govedima da bude komunista , to je valjda najveći apsurd ikad napravljen da čobanin se bori za svetsku revoluciju i protiv kapitalista!
bez ljutnje, katune po CG ne bih ipak uspoređivala sa područjem gdje sam ja rođena

ni geografski ni ekonomski ni nikako


Quote:
Vladimir Velebit rođen je 1907. u Zadru. Na zagrebačkom Pravnom fakultetu doktorirao je pravo. Do početka Drugog svjetskog rata u Zagrebu je imao odvjetničku kancelariju. Godine 1941. odlazi u antifašističku borbu. Kao čovjek od posebnog povjerenja Josipa Broza Tita postaje član Vojne komisije Vrhovnog štaba Narodnooslobodilačke vojske i Partizanskih odreda Jugoslavije u Egiptu i Italiji te šef Vojne misije u Londonu od 1943. do 1945. Nakon završetka rata obnašao je dužnost pomoćnika ministra vanjskih poslova i vanjske trgovine, veleposlanika u Italiji i Velikoj Britaniji, dužnosnika Ekonomske komisije UN-a za Evropu te direktor Sekretarijata Međunarodne organizacije rada u Ženevi. Kao emisar Carnegijeve fondacije u izraelsko-palestinskom sukobu odradio je posljednji diplomatski zadatak. Posljednjih desetak godina živio je u Zagrebu, a ljeti u Malom Lošinju. Autor je knjiga «Tajne i zamke Drugog svjetskog rata» i «Sjećanja».
__________________
*
revolution is offline  
Old 27.06.2010., 17:17   #220
Quote:
CRO Rocker kaže: Pogledaj post
Slava partizanima! Iako nisu ni oni cvećke
E ti si starosedeoc Vojvodine koliko i Bidza iz Svilajnca
letterbomb is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.