Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 20:51   #1
koja je ovo vrsta literature?

dobro vece.

citala sam nedavno jednu knjigu od novinarke (fotozurnalistice) elizabeth real pod imenom army of one.

tu su bila opsirno portretirana 5 irackih veterana, njihovi zivoti, a najvise razgovori s njima. njihova razmisljanja o ratu u iraku, njihovom zivotu sada etc. plus slike.

knjiga mi je bila jako interesantna, kao neka reportaza i sad trazim slicne knjige, takve socialno politicke tematike gdje su portretirani ljudi ili opisane nekakve sudbine, najbolje s razgovorima i razmisljanjima. slikama.
ne znam koja je to vrsta literature i gdje uopce krenuti traziti?jel to fotozurnalizam?

imate li jos takvu neku slicnu knjigu za preporuciti ?


hvala.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 23:49   #2
Što, baš u tom žanru "skupljenih osobnih priča" ili kao ratna tematika? Jel bitno da je publicistika? Imaš hrpu književnih naslova na temi "prvi svjetski rat u književnosti" (ili tako nekako, al nije ograničeno na to razdoblje).
Možda je ovo slično tome što tražiš? Ima online, ne znam za Hr.
Eda, i ovo, Vijetnam.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 00:13   #3
[QUOTE]
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Što, baš u tom žanru "skupljenih osobnih priča" ili kao ratna tematika? Jel bitno da je publicistika? Imaš hrpu književnih naslova na temi "prvi svjetski rat u književnosti" (ili tako nekako, al nije ograničeno na to razdoblje).
Možda je ovo slično tome što tražiš? Ima online, ne znam za Hr.
da to bi moglo biti takvo nesto , hvala. (na engleskom je ok)
ne mora biti ratna tematika, bilo kakav drustvena ili psiholoska tema i onda u njoj razmisljanja ili portret ljudi. da zanr skupljenih osobnih prica mozda bi bio najbolji naziv.
sto sve karakterizira publicistiku, nije mi jasno?

Quote:
ovo, Vijetnam.
vidim kuzis se.
the things they caried mi je mrak. to sam tek nedavno procitala.
mada bi to manje spadalo u temu jer je vise napisana kao prica. iako su likovi stvarni opet je sve nekako apstraktno. tu mi fali taj neki dokumentaristicki stih koji trazim. da ima intervjua npr.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.

Zadnje uređivanje iowa : 03.09.2014. at 00:32.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:22   #4
moze li se onda promjeniti naslov u non fiction i fotozurnalizam (publicistika?) ?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.