Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 11:01   #161
Kasno Marko na Kosovo stiže. Elem, to ja govorim o sebi. Dakle, DVD mi je (kupljeni, novi) par godina stajao sa strane jer za 3 sata gledanja Davida Lyncha treba odvojiti vrijeme. Posebno vrijeme. Nakon svega, film sam skinula s torrenta i pogledala ga na laptopu u inozemstvu.
Vidim da su se gore koplja lomila, kažem ja, neka su. Mislim da je minutažom Lynch stvarno pretjerao, da zečevi nisu potrebni, da pretjeruje s LSD-om i tko zna čime ali da je film unatoč tome, opet zanimljiv. Ne mogu reći da ga razumijem, čini mi se da previše odlazi u apstrakcije i da previše eksperimentira. Ali ok. To je David Lynch i da toga nema to ne bi bio isti redatelj. Najlogičnijim mi se čini objašnjenje da je Laura Dern filmska glumica koja se izgubi u prijevodu i više ne zna tko je odnosno počinje biti lik iz filma.
Drugo, netko reče da Lynch improvizira. Imam osjećaj da u tome ima istine i da neke scene ubacuje više po osjećaju, manje po onome što mu je u glavi kada nije na LSD-u.
Enivej, ne znači da na set dolazi nepripremljen nego da ima dovoljno iskustva da na set ne mora doći kao što na sat dolazi učitelj-pripravnik. Tek kada posjeduješ neko znanje, lakše ti je improvizirati. Osim toga, on u svakom svom filmu koristi gotovo iste glumce i suradnike. Grace Zabriskie, Laura Dern, Harry Dean Stanton, pokojni Jack Nance, Justin Theroux, Mary Sweeney, Johanna Ray, Angelo Badalamenti...
Kad se s nekim dobro poznaješ, tada ne trebaš posebno objašnjavati što želiš jer ekipa to već zna.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 19:57   #162
prepručujem more things that happend
blocked is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.