Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2005., 00:23   #81
Quote:
Bitanga kaže:
a jadna... znaci umjesto 4 puta po 45 minuta dnevno morala si jos dolaziti 45 minuta ranije na posao i odlaziti 45 kasnije... divim se ljudima koji izdrze 6 puta po 45 minuta na poslu...
:klap: :klap:

I nisam jadna

I je odličan izbor
Kyra is offline  
Old 02.07.2005., 16:16   #82
sam da velim, tezina profesorskog posla jako ovisi o samim ucenicima, skoli, predmetu....koliko je materija teska, kolko su ucenici pametni i voljni radit itd....
Floyd the barber is offline  
Old 03.07.2005., 18:08   #83
Quote:
cp.tar kaže:
Znaš kaj, 6 sati na šalteru ili u uredu i 6 sati u razredu se jako razlikuju po težini.
apsolutno se slazem, pogotovo kad se sjetim svoje skolske prakse.
mentorica, koja je inace fenomenalna profesorica, kaze da jako puno vremena pise pripreme, iako radi vec skoro trideset godina. stalno izlaze novi programi, novi udzbenici, djeca sve vise znaju, i ako zelis biti imalo zanimljiv moras uvijek biti korak ispred onog sto se od tebe ocekuje.
Dustflower is online now  
Old 03.07.2005., 18:23   #84
Svaki put kad netko počne pričati o tome kako profesori i nastavnici zapravo baš dobro zarađuju s obzirom na omjer uloženog truda i rada, padne mi mrak na oči. Ustvari, više mi ne pada mrak na oči. Sad se samo zlurado nasmiješim. Svim ljudima koji to govore djeca će jednog dana doći u školu u kojoj će, zahvaljujući takvom stavu, ostati samo šljam koji ih neće imati čemu podučiti.

Štogod bilo tko o tome mislio, profesori i nastavnici rade jako važan i jako težak posao i trebali bi za to biti adekvatno plaćeni. Svakako, i u školama, kao i na svakom poslu ima svega i svačega, no takve se stvari ne rješavaju da svima po sistemu jebo-to-svi-su-oni-kreteni sniziš plaće, nego ih kontroliraš i motiviraš. A toga u našem školstvu NEMA.

Osim toga, ako su uvjeti rada u školi, kako kažete, tako dobri - zašto je tako malen broj ljudi koji hrle na posao u prosvjetu i žude za njim?

Znam po vlastitom primjeru; ja sam (bila) odličan profesor - objašnjavanje mi leži, imala sam se volje potruditi oko svakog učenika, znala sam s njima komunicirati i učenici su me zauzvrat jako voljeli i cijenili. No, svi ideali (i svi praznici) na stranu, draže mi je zarađivati dvostruko više na poslu koji me, iskreno rečeno, puno manje troši od profesorskog (iako sada radim normalnu 9-17 satnicu). Ako ne želite plaćati, lijepo si svoju djecu obrazujte sami. Ja iz školstva digoh sidro i nemam mu se namjeru vratiti. I nisam nikakva specijalna iznimka s takvim razmišljanjem. Masa kvalitetnih profesora otišla je iz škola jer im je dojadilo raditi taj posao za crkavicu, usput se noseći s komentarima o vlastitu "neradu" i "praznicima".

Samo naprijed - kenjajte po profesorima i njihovom "neradu za pristojnu plaću". Već i sada u školama jedva da je ostalo išta što vrijedi jer tko god dobije priliku zaraditi više na nekom drugom poslu, bježi glavom bez obzira. Dok vam vlastita djeca dođu do škole, naplaćat ćete se instrukcija i instrukcija, ako ne i privatnih škola, a i dalje ćete na kraju školovanja dobiti neartikulirane i polupismene, nezainteresirane i neinteresantne bezveznjake. Mislim, zašto bi se itko oko te djece trudio kad se taj trud nagrađuje općedruštvenim prezirom?
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Old 03.07.2005., 18:27   #85
Cyn, odlicni zakljucci.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 03.07.2005., 18:57   #86
Cyn

Lijepo da još netko tako misli
Kyra is offline  
Old 03.07.2005., 20:01   #87
Heh, i ja ću se prišiti na temu pripomenom da sam i ja kruh nastavniči kusao neko (istina vrlo kratko) vrijeme, a na svim slijedećim poslovima stalno sam u nekakvom profesionalnom kontaktu sa prosvjetom. Znam da je posao vrlo, vrlo težak... ali je težak i zato što se od novca za školstvo lavovski dio isplaćuje za plaće, uglavnom neposrednog nastavnog osoblja, a malo, upravo očajno bijedno - za sve ostalo.

To potplaćeno ostalo i loše upravljanje školama čini posao težim, a novac koji prime nastavnici krvavije zarađenim. Naravno ono što mogu nastavnici i škola pružiti djeci je time ograničeno.

A za to zaslugu imaju i njihovi staleški predstavnici koji, istina, spominju i radne uvjete i ulaganje u razvoj ali se za plaće štrajka na zadnjim nogama... No, to stvara razinu buke koju razumiju naši dični muževi i žene dužnosnički.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Old 03.07.2005., 21:09   #88
Quote:
ZorcJ kaže:
Mozda je malo offtopic, ali:

Ja sam na civilki u skoli vidio na kompjuteru tzv CD Znamen. Na tome su unaprijed napisane sve pripreme. Stvar isprintas i to je to!
Nego, imaš li ti taj CD?

Ontopic, ja sam mjesec i nešto radio 32 sata u nastavi (kolega je bio bolestan) i nisam mogao izdržati. Potpuno je emotivno i intelektualno iscrpljujuće. Zadnje sate u danu nisam bio u stanju odgovoriti niti na najtrivijalnija pitanja. Ono, vidim da je pitanje lako i da znam odgovor, ali se ništa u mozgu ne spaja. Rekao bih lekciju u desetak minuta, dao učenicima da nešto 'rade' i buljio u prazno. Nitko se nije usuđivao biti nemiran jer je bilo očito da sam posve lud. A možda su i bili nemirni samo ja nisam primijetio.
Norma nije 22 sata zato što nas netko voli nego zato jer više od toga previše.

U gimnaziji je plaća 4300 s prijevozom nakon šest godina rada. Početniku je oko 4000.
__________________
nitko i ništa is offline  
Old 03.07.2005., 23:29   #89

pusa:
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Old 04.07.2005., 10:52   #90
Cyn, svaka čast

Mogu ja govoriti što hoću kad (još) nisam profesor; valjda će tvoj post ipak nekima uspjeti nešto objasniti.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 04.07.2005., 11:15   #91
Quote:
NoWa kaže:
Uglavnom, plaća nije loša uzme li se u obzir omjer ulozenog rada, praznika i nerada. I nemaš šefa koji te jebe, niti probleme s bolovanjima i raznim drugim stvarima za koje cujem da ekipa kod privatnika ima.
Više manje svi upadamo u tu zabludu da je tuđi posao i lakši i relativno bolje plaćen... Mogao bih sada barem desetak zanimanja nabrojati za koja to mislim, ali nekako me iskustvo poučilo da taj prvi dojam (i "frajerski" pogled izvana) zna biti strahovito pogrešan.
mestar is offline  
Old 04.07.2005., 22:50   #92
Quote:
Cyn kaže:
Svaki put kad netko počne pričati o tome kako profesori i nastavnici zapravo baš dobro zarađuju s obzirom na omjer uloženog truda i rada, padne mi mrak na oči. Ustvari, više mi ne pada mrak na oči. Sad se samo zlurado nasmiješim. Svim ljudima koji to govore djeca će jednog dana doći u školu u kojoj će, zahvaljujući takvom stavu, ostati samo šljam koji ih neće imati čemu podučiti.

Štogod bilo tko o tome mislio, profesori i nastavnici rade jako važan i jako težak posao i trebali bi za to biti adekvatno plaćeni. Svakako, i u školama, kao i na svakom poslu ima svega i svačega, no takve se stvari ne rješavaju da svima po sistemu jebo-to-svi-su-oni-kreteni sniziš plaće, nego ih kontroliraš i motiviraš. A toga u našem školstvu NEMA.

Osim toga, ako su uvjeti rada u školi, kako kažete, tako dobri - zašto je tako malen broj ljudi koji hrle na posao u prosvjetu i žude za njim?

Znam po vlastitom primjeru; ja sam (bila) odličan profesor - objašnjavanje mi leži, imala sam se volje potruditi oko svakog učenika, znala sam s njima komunicirati i učenici su me zauzvrat jako voljeli i cijenili. No, svi ideali (i svi praznici) na stranu, draže mi je zarađivati dvostruko više na poslu koji me, iskreno rečeno, puno manje troši od profesorskog (iako sada radim normalnu 9-17 satnicu). Ako ne želite plaćati, lijepo si svoju djecu obrazujte sami. Ja iz školstva digoh sidro i nemam mu se namjeru vratiti. I nisam nikakva specijalna iznimka s takvim razmišljanjem. Masa kvalitetnih profesora otišla je iz škola jer im je dojadilo raditi taj posao za crkavicu, usput se noseći s komentarima o vlastitu "neradu" i "praznicima".

Samo naprijed - kenjajte po profesorima i njihovom "neradu za pristojnu plaću". Već i sada u školama jedva da je ostalo išta što vrijedi jer tko god dobije priliku zaraditi više na nekom drugom poslu, bježi glavom bez obzira. Dok vam vlastita djeca dođu do škole, naplaćat ćete se instrukcija i instrukcija, ako ne i privatnih škola, a i dalje ćete na kraju školovanja dobiti neartikulirane i polupismene, nezainteresirane i neinteresantne bezveznjake. Mislim, zašto bi se itko oko te djece trudio kad se taj trud nagrađuje općedruštvenim prezirom?

MikeSpike is offline  
Old 05.07.2005., 10:53   #93
Cyn, svaka čast
Murron is offline  
Old 08.08.2005., 10:38   #94
profesor

Zna li neko gdje se skoluju profesori tehnicke kulture i informatike u osnovnim ili srednjim skolama,ok,znam da sada na uciteljskoj postoji informatika od ove ili prosle godine,ali prije ?
-mislim da je prije postajalo nesto i za tehnicki,ali sada,ko to predaje,dipl inzinjeri strojarstva i srodnih fakulteta,dipl inz informatike,informatika u varazdinu ?
-zahvaljujem i pozdrav !
ppppp is offline  
Old 08.08.2005., 13:59   #95
na Pedagoškom fakultetu u Rijeci (valjda se još tako zove), koliko znam, smjerovi 'matematika i informatika' te 'informatika i pedagogija' postoje već najmanje 10 godina (otkad sam se ja upisivala na fax) a moguće i duže. To ti je za prof. informatike, sigurno i na ZG faxu postoje neki slični smjerovi.

Za tehnički valjda isto nešto tako postoji, nisam se raspitivala.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Old 09.08.2005., 09:07   #96
Quote:
vrabac kaže:
na Pedagoškom fakultetu u Rijeci (valjda se još tako zove)
Preimenovali su ga u Filozofski jos prije 6-7 godina :-)

Quote:

Za tehnički valjda isto nešto tako postoji, nisam se raspitivala.
Postoji smjer "politehnika" na istom faksu. Kombinirao se inace sa fizikom i nije bio nesto previse popularan studij.
Lei is offline  
Old 09.08.2005., 09:22   #97
studij informatike u rijeci


ovaj nije na filozofskom, vec pri tehnichkom faxu.
magic is offline  
Old 09.08.2005., 09:33   #98
Magic, ovo sto si navela je strucni studij na Veleucilistu. S time se ne moze raditi kao profesor, jer nije VII stupanj i nema metodicko-didakticke predmete.
Lei is offline  
Old 09.08.2005., 09:35   #99
skrusheno priznajem da nisam dovoljno pazhljivo chitala uvodni post



sorry
magic is offline  
Old 09.08.2005., 09:52   #100
Quote:
magic kaže:
skrusheno priznajem da nisam dovoljno pazhljivo chitala uvodni post


Samo bi jos napomenula da studij Veleucilista nije na Tehnickom faxu vec da eventualno ima neke gostujuce profesore s tog faxa, ali nikako ne sve. Veleuciliste se nakon 2000.-te dosta restrukturiralo i odvojilo se od fakulteta, te su mnogi Odjeli ukinuti, pa tako i Tehnicki, koji je bio pri Tehnickom faxu. Informatika je pri Poslovnom odjelu (koji je prije bio dio Ekonomskog faxa, ali se takodjer izdvojio)
Lei is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.