Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 12:21   #1001
dubinsko čišćenje kutne garniture

Zbog pomanjkanja prostora bio sam prisiljen ostaviti kutnu garnituru (tekstil) u stanu dok su trajali radovi (zidovi, voda, struja, kompletna kupaonica, ...). Zaštitio sam ju sa najlonom, ali kako je kome majstoru zasmetala tako je pomicao i nju i najlon. Sada su radovi gotovi, a kutna garnitura je puna prašine. Dal' netko ima kakav pametan savjet kako očistiti garnituru? Jesu li dovoljno dobre autopraonice i njihovo kemijsko čišćenje?
novica1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:56   #1002
Quote:
any201 kaže: Pogledaj post
Sad bi ja tu krpu ako je tako dobra nije mi žao dati novce za nju. Preko koga ste vi nabavile svoje?
ja ti mogu poslat kontakt od žene koja to prodaje i od koje sam ja kupila
teta violeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 01:06   #1003
imam dvije mrlje od krvi na stropu od auta (ubijanje komarca) mogu li ih ikako ukloniti?
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:09   #1004
Quote:
novica1977 kaže: Pogledaj post
Zbog pomanjkanja prostora bio sam prisiljen ostaviti kutnu garnituru (tekstil) u stanu dok su trajali radovi (zidovi, voda, struja, kompletna kupaonica, ...). Zaštitio sam ju sa najlonom, ali kako je kome majstoru zasmetala tako je pomicao i nju i najlon. Sada su radovi gotovi, a kutna garnitura je puna prašine. Dal' netko ima kakav pametan savjet kako očistiti garnituru? Jesu li dovoljno dobre autopraonice i njihovo kemijsko čišćenje?
meni i tepihe i madrace čisti www.antiallergic.hr, čiste i kutne garniture al moja je kožna pa tu nemam iskustva..
sa prve 2 stvari sam prezadovoljna a i jeftiniji su od nekih drugih servisa za čišćenje...po tepihe dođu, odvezu, vrate čiste i mirisne za 25 kn/m2
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 21:37   #1005
Čišćenje akrilne kade

Rečeno mi je kako se kade od akrila ne smiju čistiti nikakvim agresivnim sredstvima kao što su Cilit Bang ili Domestos. Ok, domestos je na bazi klora; ali što je s drugim dezinficijensima, poput sanitara recimo?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:04   #1006
svoju akrilnu čistim Arfom Deo bad
kod mame smo godinama s tim čistili tamno plavu kadu i nikad joj niš nije bilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:17   #1007
kako očistiti hrđu sa tkanine?
ne ide sa vanichom ni nakonn 3 pranja
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:42   #1008
crne fuge

dakle, nakon postavljanja pločica u kuhinji i kupaonici (podnih) sa crnim fugama u stanu je bilo još radova i naravno prašine, pa su fuge sad bijelo, sivo svakave ribala do besvjesti, kupila sam u Bauhausu neko sredstvo za čišćenje koje baš i nije puno pomoglo. čula sam i da postoji neka pasta za mijenjanje boje fuga, ali ju nisam tamo našla, ne znam di bi se to inače drugdje kupilo..
jel netko možda imao slična iskustva?
Kmicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:52   #1009
evo da se ja javim.. očistila sam mrlje od krvi sa stropa auta. prvo sam tapkala po mrljama sa ručnikom umočen u toplu vodu i na taj način se rastapala mrlja.. onda sam na ono što je preostalo nanijela vanish sa štapićem za uši i ostavila nekih 10 min. zatom sam ponovo tapkala sa natopljenim ručnikom i kada se osušilo, mrljama ni traga.
locika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:13   #1010
Quote:
Kmicica kaže: Pogledaj post
dakle, nakon postavljanja pločica u kuhinji i kupaonici (podnih) sa crnim fugama u stanu je bilo još radova i naravno prašine, pa su fuge sad bijelo, sivo svakave ribala do besvjesti, kupila sam u Bauhausu neko sredstvo za čišćenje koje baš i nije puno pomoglo. čula sam i da postoji neka pasta za mijenjanje boje fuga, ali ju nisam tamo našla, ne znam di bi se to inače drugdje kupilo..
jel netko možda imao slična iskustva?
nažalost, nema pomoći. crna fuga može ostati crna jedino na zidovima, na podu bi, kad tad, i bez radova posivila.
odustani i zamisli da si stavila sivu fugu
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:26   #1011
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
nažalost, nema pomoći. crna fuga može ostati crna jedino na zidovima, na podu bi, kad tad, i bez radova posivila.
odustani i zamisli da si stavila sivu fugu
toga sam se i bojala. ma da je bar ravnomjerno siva nego ni to
ne znam... a da probam ponovo proci s novim slojem fugir mase? ili bi to bilo predebelo? očajna sam.... uglv., hvala na odgovoru
Kmicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 16:36   #1012
za predebelo ne znam.
ako ponovo staviš fugu, opet će i taj sloj posiviti.
kad tad, al vrlo brzo, i ponovo neravnomjerno.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:19   #1013
Quote:
Kmicica kaže: Pogledaj post
toga sam se i bojala. ma da je bar ravnomjerno siva nego ni to
ne znam... a da probam ponovo proci s novim slojem fugir mase? ili bi to bilo predebelo? očajna sam.... uglv., hvala na odgovoru
mislim da ti neće uspjeti ako prođeš novim slojem fug mase preko već postojeće....s vremenom će ti se sve rasipati jer neće biti dubine u kojoj bi se fuga uhvatila...
ako ti nije velika površina možeš probati sa sredstvom za odstranjivanje fug mase pa staviš ponovo novu...to ti je jedino trajno rješenje,...
inače ta sredstva postoje, ali neznam ime proizvođača da ti sad kažem....ja sam od prijatelja dobila u jednoj bočici i tako grize da izgrize cijelu fug masu...onda to samo iščačkaš van....
teta violeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:14   #1014
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
kako očistiti hrđu sa tkanine?
ne ide sa vanichom ni nakonn 3 pranja
Ja sam kupila neko Dr. Beckmann sredstvo u dm-u i uklonila mrlju s košulje.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 17:04   #1015
Postoji li sredstvo i ako da koje preporucate za "osvjezenje" tkanine koja ne moze u masinu? Imam kosaru za kolica i dio je periv u masini, a dio nije. Kako da to izvedem? Nema mrlja, ali bi ja htjela znati da je barem donekle cisto...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 18:59   #1016
Quote:
teta violeta kaže: Pogledaj post
mislim da ti neće uspjeti ako prođeš novim slojem fug mase preko već postojeće....s vremenom će ti se sve rasipati jer neće biti dubine u kojoj bi se fuga uhvatila...
ako ti nije velika površina možeš probati sa sredstvom za odstranjivanje fug mase pa staviš ponovo novu...to ti je jedino trajno rješenje,...
inače ta sredstva postoje, ali neznam ime proizvođača da ti sad kažem....ja sam od prijatelja dobila u jednoj bočici i tako grize da izgrize cijelu fug masu...onda to samo iščačkaš van....
super, hvala
a pitat ću u Bauhausu, valjda će oni znati...
Kmicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:45   #1017
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Postoji li sredstvo i ako da koje preporucate za "osvjezenje" tkanine koja ne moze u masinu? Imam kosaru za kolica i dio je periv u masini, a dio nije. Kako da to izvedem? Nema mrlja, ali bi ja htjela znati da je barem donekle cisto...
Ja to spricam sagrotanom u spreju.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 22:28   #1018
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ja to spricam sagrotanom u spreju.
Jel mi mozes stavit sliku tog Sagrotana? Upravo sam Sagrotan i trazila u Mulleru, ali ga nisam nasla. Mozda ipak samo nisam vidjela???
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:18   #1019
http://www.google.hr/images?hl=hr&rl...og&sa=N&tab=wi

pogledaj u drugom Muelleru ili DM-u
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 12:10   #1020
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ja to spricam sagrotanom u spreju.
ja sagrotan koristim religiozno al ga nisam našla nigdje u hr ja ga nabavljam od svekrve iz njemačke ..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.