Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 06:53   #81
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post


krasan je bivak na Velikim podima
Ajme, neobično! Podsjeti me, gdje su Veliki podi? Zvuči mi poznato, ali nisam ozbiljno planinario već petnaestak ili dvadeset godina, pa su mi neke stvari izblijedile.

Čudi me da stvar nema na sebi veliki gromobran. Takva metalna struktura negdje privlači munje kao luda. Bez gromobrana bi me bilo strah. (Ako se ičega bojim na planinama, to je to. A vjeruj mi, temeljim taj strah na debelom osobnom iskustvu! )
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 09:37   #82
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ajme, neobično! Podsjeti me, gdje su Veliki podi? Zvuči mi poznato, ali nisam ozbiljno planinario već petnaestak ili dvadeset godina, pa su mi neke stvari izblijedile.
sa sjeverne strane je greben grintovec - mlinarsko sedlo - skuta, a južno je bivak pod grintovcem.
bila sam u tom bivku prije, ali se ne sjećam da je izgledao tako svemirski.

bivak pod grintovcem
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 10:22   #83
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
sa sjeverne strane je greben grintovec - mlinarsko sedlo - skuta, a južno je bivak pod grintovcem.
bila sam u tom bivku prije, ali se ne sjećam da je izgledao tako svemirski.

bivak pod grintovcem
stari bivak je zamjenjen krajem 2009. ima i slika onakvog kakvog ga se ti sjećaš

http://oddaje.ognjisce.si/dozivetja/...-velikih-podih
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 12:13   #84
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
meni je najdraži Okrešelj, kad malo bolje razmislim...
i meni, Jure in Beli su zakon !!!!

i Ribnišku koču obožavam

a bivak Stuparich (kod Montaža) mi se zamjerio, dobio sam klaustrofobiju po noći , i izgrizle su me buhe !
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:38   #85
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
sa sjeverne strane je greben grintovec - mlinarsko sedlo - skuta, a južno je bivak pod grintovcem.
bila sam u tom bivku prije, ali se ne sjećam da je izgledao tako svemirski.

bivak pod grintovcem
E, taj stari je meni ostao u skroz idiličnom sjećanju. Tako mi je bilo lijepo da sam ostao još jedan neplanirani dan. Družio se s divokozama koje su dolazile skroz do mene; mogao sam ih dotaknuti. Samo je trebalo jako mirno sjediti; ne micati se.

Jedino je na Grintavec bilo frka popeti se s te strane jer se bio urušio put, pa po onom grdom uskom hrptu nije bilo baš ugodno. Ali, pogled s Grintavca je zato fantastičan. Možda od svih u Sloveniji najbolji. I lijep mi je spust s Grintavca do Češke koče.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:45   #86
U tom starom bivaku sam prošao kroz najgoru grmljavinsku oluju u životu. Ne znam kako sam sluh sačuvao, jer su gromovi tukli direktno u gromobran uz samu kućicu, koja je bila od aluminija i funkcionirala je kao perfektna rezonantna kutija! Električni naboj u zraku je bio nevjerojatan. Kad bi glavu van proturio kroz vrata, kosa bi se razletila i stršala na sve strane kao na karikaturama ili u crtićima. Isturiš ruku, a sve dlake na ruci se naježe i ispruže. Totalno ludo. Nije da sam tu noć baš spavao. Međutim, da me to zateklo vani, na otvorenom...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:01   #87
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
stari bivak je zamjenjen krajem 2009. ima i slika onakvog kakvog ga se ti sjećaš

http://oddaje.ognjisce.si/dozivetja/...-velikih-podih
vidjela sam poslije da ima slika novoga zavetišča i na linku koji sam ja dala.
stvarno mi ovaj novi izgleda svemirski, uopće se ne uklapa.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:11   #88
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jedino je na Grintavec bilo frka popeti se s te strane jer se bio urušio put, pa po onom grdom uskom hrptu nije bilo baš ugodno. Ali, pogled s Grintavca je zato fantastičan. Možda od svih u Sloveniji najbolji. I lijep mi je spust s Grintavca do Češke koče.
za koji vrh u alpama nećeš reći da ima jedan od najljepših vidika?

ma svi su vidici super kad je vrijeme ok.
moj prvi uspon na grintovec, a bilo je to prije nekih 15 godina, bio je od češke koče preko mlinarskog sedla...i uopće ga se ne sjećam.
čini mi se da ima jedan veliki sipar.
jel ti se zbog njega spust svidio?
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:19   #89
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
vidjela sam poslije da ima slika novoga zavetišča i na linku koji sam ja dala.
stvarno mi ovaj novi izgleda svemirski, uopće se ne uklapa.


meni sjajan primjer spoja moderne arhitekture s okolišem

conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:44   #90
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post

meni sjajan primjer spoja moderne arhitekture s okolišem
ukusi su različiti.
možda promijenim mišljenje kad ga vidim u živo.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:36   #91
Rudno polje (Pokljuka)- smještaj

Planiramo par dana na Triglav i oklolicu i odgovaralo bi nam prespavati u Rudnom polju, zna li netko za smještaj u stilu pl. doma ili slično.
Cijene u hotelu su "masne"

pozdrav
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:49   #92
Sto godina nisam bio na Pojkljuki...

Mutno se sjećam da je prilično pusta i da nema na njoj bogznašto, ali možda griješim.

A da ponesete vreće za spavanje i neki mini-šatorčić? Ja osobno nikad nisam volio spavati po domovima i tamo sam uglavnom jeo i pio, a spavao u vreći po raznim sjenicima, kozolcima i sličnim mjestima. A toga po Sloveniji ima puno.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:11   #93
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Sto godina nisam bio na Pojkljuki...

Mutno se sjećam da je prilično pusta i da nema na njoj bogznašto, ali možda griješim.

A da ponesete vreće za spavanje i neki mini-šatorčić? Ja osobno nikad nisam volio spavati po domovima i tamo sam uglavnom jeo i pio, a spavao u vreći po raznim sjenicima, kozolcima i sličnim mjestima. A toga po Sloveniji ima puno.
hm nebi išlo, ja možda i bi ali supruga želi krov nad glavom
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:39   #94
Mislim da ti je negdje na ovom topicu bio link za Planinarsku Zvezu Slovenije -- oni sigurno imaju popis svega što se nudi.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:39   #95
Quote:
mike92 kaže:
hm nebi išlo, ja možda i bi ali supruga želi krov nad glavom
Najblize je Uskovnica (a i blize Vodnikovom), a nizbrdo je

http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam koč&koca_id=195


moze i Blejska na Lipanci

http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam koč&koca_id=26

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:21   #96
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Najblize je Uskovnica (a i blize Vodnikovom), a nizbrdo je

http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam koč&koca_id=195


moze i Blejska na Lipanci

http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam koč&koca_id=26

Pozdrav, Cobra
Uskovnica izgleda odlično, znaš li dali se može do nje autom ?
po Planinski zvezi treba pješačiti 20 min, ali na Googleearthu ima kućica oko nje i cesta kao u priči, ne da mi se pustiti auto usred šume 3 dana.

hvala na savjetu
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:24   #97
Quote:
mike92 kaže: Pogledaj post
Uskovnica izgleda odlično, znaš li dali se može do nje autom ?
po Planinski zvezi treba pješačiti 20 min, ali na Googleearthu ima kućica oko nje i cesta kao u priči, ne da mi se pustiti auto usred šume 3 dana.
hvala na savjetu
i u vodiču po njihovim domovima piše 20 minuta.
ima u sloveniji kuća, ne znam da li je ona među njima, koje imaju cestovni prilaz zbog opskrbe, ali je postavljena rampa pa se do doma ustvari i ne može...što je po mom mišljenju u redu.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:31   #98
[QUOTE=mike92]ne da mi se pustiti auto usred šume 3 dana/QUOTE]

Pred xy godina, znam da se smjelo (kad nisu toliko pazili na zastitu, sad na planini Blato naplacuju parking), mislim da se moze cijelo vrijeme ali ne znam da li dopustaju "nedomacima". Morat ces nazvati.
Inace _svi_ koji idu na T. tamo (na Pokljuki kod vojske) ostavljaju aute, bitno je da ne ostavis nista vrijedno na vidljivom mjestu, cak su se i Slovenci na forumima poceli zaliti da im sirom SLO provaljuju u aute. Meni se nikad, u 20+ godina, nije dogodila nikakva neugodnost

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 14:36   #99
nazvao sam Uskovnicu i kažu da bi se moglo parkirati i kod doma, kad sam spomenuo 3 dana e onda je već problem, tako da idemo od Rudnog polja i spavamo u Vodnikovom domu (piše 2,5 h hodanja), a biti će i kraći uspon prema Triglavu.

hvala svima na savjetima
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 07:21   #100
Quote:
mike92 kaže:
spavamo u Vodnikovom domu (piše 2,5 h hodanja)
Dostop: Avto, avtobus: z Bleda asfaltna cesta do vojašnice na Rudnem polju (1340 m) 20km, od tod čez Studorski preval 3h.

Pozdrav, Cobra
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.