Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 10:31   #61
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
Herci80 ...mislis, hyundai getz trosi toliko? Devet litaraaaa???Ajmeee...a hyundai 1.1, jel barem donekle potrosnja manja? Danas, u dopisivanju s vama procitam jedan od vasih postova, da serije getzova od prije 2005-e klapaju, zveckaju, krckaju...i odem do te cure i sjednem u auto i zalupim vrata i ono zvekne kao da sam u limenci, zbilja...i na boju sam se vec navikla i sve...i jos par puta ga otvorim i zatvorim i on meni zvekne i zvekne, svaki put.....grmnjmnjnjnjnjnj...i sad ne znam vise sto cu (a vec sam bila ponijela novce i sve, ok nisam nagovijestila kupnju vec da ga hocu opet vidjet), sad sam dosla opet prespavat...jel se covjek navikne na taj zvuk, hm? Ne znam vise, glava mi je ko lubenica ......ali zbilja...cini mi se da je skoda ozbiljnija od getza, a opet ne mogu naci skodu s ovako malo predjenih kilometara kao sto je ovaj hyundai...hm, hm, hm zbilja cu morati dobro razmislit....
jednostavno se ne zamaraj previše... neka te ne preplaši ovih 9 litara... ako ti je namjera svaki dan voziti auto normalno, bez natjeravanja i naglih ubrzanja, bez brige, potrošnja će biti jako niska... moja kći ti je toliko bila zadovoljna starim Getzom, da je kad je izašao novi, kupila novi...mislim na facelift... nije nikada zvrckalo ni krckalo ništa u tom autu...a vrata su se uvijek lijepo, tiho zatvarala bez nekakvog čudnog zvuka...
ali zbilja, ako poznaješ osobu koja prodaje tog Getza i ako je uredno servisiran, ima servisnu knjižicu, itd, kupi ga jer ne možeš pogriješiti
Herci80 is offline  
Old 26.09.2009., 16:37   #62
Decki pa vi ste mene eto nagovorili na Getza...znaci motor 1.1, 2003 godiste, presao 47 tisuca km, kosta 35 tisuca kn - jel se to vama cini ok? Evo, to je jedno od mojih zakljucnih pitanja na ovom topicu, obecavam . Znaci - OK? Manja snaga auta znaci da cu i manje platit papirologiju, da?
Mamkanica is offline  
Old 26.09.2009., 16:43   #63
Pomozite s ovim zavrsnim odgovorom, jer zbilja mi tu treba zavrsna muska rijec !
Mamkanica is offline  
Old 26.09.2009., 17:08   #64
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Čuj ovo: moj stari ima polo sdi već 9 godina (kupljen nov), vrata mu se super zatvaraju uz čuveno VW "bup", ali... stalno ga nešto zajeb. te pukne ručica za otvaranje vrata, polugica migavca, žarulje konstantno pregorjevaju koje god da stavi, pa na te sitne zajeb. tko zna koliko je novca bacio! Motor mu svakih 3.000km popije litru skupog sintetičkog ulja (kao to je normalno, tako kažu u servisu). I da! Prednji podizači prozora mu uopće ne rade, popravio ih je jednom, neće više. Toliko o kvaliteti završne obrade VW grupe (znaš da su Fabia i Polo "braća po materi"). Iz tog razloga ja sam se odlučio za drugi auto- Getz i vidila si na početku topica kakav sam skor imao sa njim.
Uzmi taj auto jer za početak znaš tko ga je vozio. Dalje ćeš viditi sama da se nisi zeznula u ničemu. Sretno
Stari,tebi treba dati orden za poštenje
Ti si jedan o rijetkih koji otvoreno priča o problematici VAG koncerna.
Mi smo nažalost takvi,velika večina ljudi ne želi priznati da im se auti kvare i poskrivečki odlaze u servis.
Već sam to rekao,samo kosooki auti koliko toliko možemo zvati pouzdanim a ovo ostalo,bljak
cekuta is offline  
Old 26.09.2009., 17:50   #65
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
Pomozite s ovim zavrsnim odgovorom, jer zbilja mi tu treba zavrsna muska rijec !
Manja snaga i kubikaža znaci manju cijenu registracije tj. obaveznog osiguranja!

http://www.ak-rijeka.hr/racunalica.php

Too_good is offline  
Old 26.09.2009., 20:19   #66
Quote:
cekuta kaže: Pogledaj post
Stari,tebi treba dati orden za poštenje
Ti si jedan o rijetkih koji otvoreno priča o problematici VAG koncerna.
Mi smo nažalost takvi,velika večina ljudi ne želi priznati da im se auti kvare i poskrivečki odlaze u servis.
Već sam to rekao,samo kosooki auti koliko toliko možemo zvati pouzdanim a ovo ostalo,bljak
Hvala prijatelju! Puno se ljudi žali na kvalitetu euro auta, neka svatko kaže istinu pa nek se gospoda u auto vrhu zamisle.
Kvadricus is offline  
Old 26.09.2009., 23:19   #67
hvala ti Too Good
Mamkanica is offline  
Old 27.09.2009., 07:33   #68
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
Pomozite s ovim zavrsnim odgovorom
puno je to novaca za 1,1 getza starog 6 godina...
To je 35tkn, 5000€...

da sam na tvom mjestu uzeo bih neki npr. citroen saxo ili drugi mali auto, godišta 2000/1, po mogučnosti dizela.
Ostalo bi mi možda i 2000€.

dobro na tom getzu je kaj ima <50000km. Ali to je 1,1 mašina a njima je bitnije kako su vožene nego koliko km imaju.
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 27.09.2009., 08:43   #69
Ma daj čovječe ne zbunjuj curu više. Neka si kupi tog getza, zna čiji je pod broj 1 i imat će pouzdan autić. Kakav stari saxo diesel?? Pa to je razj. do srži, ha ha ha ha....
Jedino neka proba spustiti cijenu koju tisuću, ali to je već stvar njene sposobnosti.
Kvadricus is offline  
Old 27.09.2009., 10:51   #70
Ne kupuje ukraden auto, da ne zna čiji je...
Uostalom, kakve to ima veze kaj zna čiji je?! Ne uzima i bivšeg vlasnika s autom...

Nek si cura uštedi soma dva eura. Vozit će se isto u autu godinu dvije starijem od tog getza.

Nek si cilja nekog dizela. Ko daje 5000€ za rabljene benzinske mašine 1,0 ili 1,1...
5000€ je ozbiljan novac, a u hyundi tek je 1,3 ozbiljna mašina...
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 27.09.2009., 11:11   #71
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
Ne kupuje ukraden auto, da ne zna čiji je...
Uostalom, kakve to ima veze kaj zna čiji je?!
I sad smo opet na Jakuševcu
stef_zg is offline  
Old 27.09.2009., 11:14   #72
Tih 2 tisuće što bi "uštedila" može slobodno da čuva za popravak tog malog, starog dizela... sa nekih 200.000km odrađenih, npr. vozio neki veterinar po terenu
I kako nije bitno da ne zna tko ga je vozio, poznavajući tu osobu i njen temperement može se puno znati kako je auto eksploatisan.
Kvadricus is offline  
Old 27.09.2009., 12:28   #73
A ovaj njen getz je vozila poznata veterinarka pa je OK
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 27.09.2009., 20:08   #74
Bila danas na Jakusevcu...i sad mi se place, iskreno receno...KOJI IZBOR!!! I moram priznati - razmisljam kako je nemoguce da je bas svaki od tih ljudi prevarant...strasno...kad bih imala platiti neku dobru musku ruku da me povede da izaberem neki stvarno ok auto...uf...dakle stvarno ima svega i svakakvih cijena...zakljucila sam samo da ljudi koji nisu pored svojih auta )nego sjede u bircu ili promatraju iz prikrajka tko mu gleda auto i zapisuje proj mobitela) nisu bas iskreni, niti ljudi na svom mjestu. Onaj tko je pored auta bas mu je stalo dati informaciju, prodati auto, odgovoriti na sva pitanja kupca....a mozda i zato sto mu je bas bitno rjesit se auta, ah tko ce to vise znati...da, kupila bih auto na Jakusevcu, no kako znati da te nece ostavit na cesti...kakšna agonija, decki ovo je strasnoooo ....nemojte se obazirat na mene, vi ste svoje rekli, ovo vise ja raspravljam sama sa sobom, zbilja....ajme, ajme, meni...zasto mi nitko nije rekao da je kupnja polovnog auta stres a ne gust?!? Decki svejedno vam hvala na sviiim sugestijama i svemu sto ste pisali, nemate pojma koliko sam naucila od vas...osjecam se, iza svega ovog, obaveznom stavit post kad budem uzela autek, sto sam i koji sam uzela...mislim da bi, iza cijele ove polemike, bio red !
Mamkanica is offline  
Old 28.09.2009., 13:37   #75
baš si slatka
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 28.09.2009., 14:25   #76
Je, simpa si!
Kupi Getza
Kvadricus is offline  
Old 28.09.2009., 14:32   #77
bome sam se nasmija čitajući sve postove!))
ajmo ovako! jundai od prijateljice je ok...1.1. motor znači manje love za osiguranje, manju potrošnju (al nemoj mislit da ćeš uštedit 5 litara za razliku od, redimo, 1.4 škode). to šta u njemu zvrcka kad se vrata zatvaraju je normalno s obzirom da je auto stariji....evo u mom novom...tjedan dana starom, pojavija se cvrčak u kabini i sad sam u procesu lova na crvčka!)) pošto si rekla da imaš dite i da u auto ide auto sidalica...onda bi preporučija škodu...ipak je auto nešto veće, sigurnije...također se slažem kako su se škode pokazale sasvim ok autima!e sad...ne znam koliko škoda ima km, ali ako je dizelaš i oko 100k (šta manje to bolje)...ja bi radije nju! dakle škoda, ako je kilometraža pristojna!
kardum84 is offline  
Old 28.09.2009., 14:45   #78
Quote:
kardum84 kaže: Pogledaj post
bome sam se nasmija čitajući sve postove!))
ajmo ovako! jundai od prijateljice je ok...1.1. motor znači manje love za osiguranje, manju potrošnju (al nemoj mislit da ćeš uštedit 5 litara za razliku od, redimo, 1.4 škode). to šta u njemu zvrcka kad se vrata zatvaraju je normalno s obzirom da je auto stariji....evo u mom novom...tjedan dana starom, pojavija se cvrčak u kabini i sad sam u procesu lova na crvčka!)) pošto si rekla da imaš dite i da u auto ide auto sidalica...onda bi preporučija škodu...ipak je auto nešto veće, sigurnije...također se slažem kako su se škode pokazale sasvim ok autima!e sad...ne znam koliko škoda ima km, ali ako je dizelaš i oko 100k (šta manje to bolje)...ja bi radije nju! dakle škoda, ako je kilometraža pristojna!
Ja ti prijatelju ne bi mijenjao svoga Getza za Fabiu ni u ludilu! Pa u kojem se autu te klase čovjek bolje osjeća naprijed nego u Getzu? OK možda je bolje u Coltu i Jazzu jedino. Kad sam bio u Njemačkoj poslom, vozili me tamo u BMW 5. Možda je ovo smiješno ali naprijed se bolje osjećam u Getzu nego u njemu!! Stvar je u velikom vjetrobranu i malo povišenom sjedenju
O pouzdanosti da ne pričamo(Fabia-Getz)...
Kvadricus is offline  
Old 28.09.2009., 14:48   #79
Za grad 1.1 getz je savrsen izbor, pouzdan simpa auto. Ali ne brini se za potrosnju ako su guzve i klima upaljena da je 8-9 litri to je normalno. Inace bi trebo 7 trosit. Sve je to ok. Grad je grad.
Mairon is offline  
Old 28.09.2009., 15:33   #80
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Ja ti prijatelju ne bi mijenjao svoga Getza za Fabiu ni u ludilu! Pa u kojem se autu te klase čovjek bolje osjeća naprijed nego u Getzu? OK možda je bolje u Coltu i Jazzu jedino. Kad sam bio u Njemačkoj poslom, vozili me tamo u BMW 5. Možda je ovo smiješno ali naprijed se bolje osjećam u Getzu nego u njemu!! Stvar je u velikom vjetrobranu i malo povišenom sjedenju
O pouzdanosti da ne pričamo(Fabia-Getz)...
potpis na ovaj post ... onaj tko nije vozio Getza, neće shvatiti o ćemu mi tu pričamo... Taj veliki vjetrobran i povišeno sjedalo, definitivno su doprinijeli boljem osjećaju tijekom vožnje... čak je to još jedan od razloga zašto ga je zabavno voziti... makar vozim novu hondu, još uvijek rado sjednem i provozam se u Getzu, jer je zbilja dobar autić
Herci80 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.