Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2022., 17:46   #1
Puderi za žbukanje

Pozdrav svima!

Vidim da ima tema o puderima ali rado bih da izdvojimo one koji su za "žbukanje" tj. koji iznimno dobro pokrivaju.

U potrazi sam za jednim pa su svi savjeti dobrodošli.

Za sada koristim Revlon Colour Stay, ok je. Imam dosta crvenila i dosta dobro prekrije i čak se dosta dobro drži tijekom dana. Postoje dva tipa - za mješovitu i za suhu kožu, čini mi se da nema neke velike razlike.

Nekad sam koristila Vichy Dermablend, ali vidim da je sad to nova ambalaža, a navodno i tekstura, ne znam je li to čemu. Onaj 3D je valjda za osobe s baš teškim aknama i slično, pa razmišljam da si kupim onaj "obični". Ima još i neka light verzija, ali ona nije u crnoj ambalaži nego nekoj bež. Je li tko isprobao te njihove pudere, kakvi su dojmovi?

Što koristite, što biste preporučili?
Profesorica41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2022., 18:01   #2
Estee Lauder Double Wear, tezi puder, ali koža ga odlicno podnosi, lijepo sjeda na lice, my all time favourite
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2022., 18:51   #3
Jel ga koristiš i po ljetu? Cijena?

Koristila sam ranije Chanel Lumiere Proffesional, ali onda su ga bili ukinuli pa mijenjali sastav, pa nema više professional u prodaji, uglavnom odustala. Ostala visoka cijena, a zamjenski Chanel nije bio ni blizu tako dobar kao onaj stari. A bio je fenomenalan, na fotkama je izgledao fantastično. I onda oni idu inovirati...

Ima li još prijedloga?
Profesorica41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2022., 19:46   #4
U Douglasu je 425 kn. Po ljeti ga ne nosim bas cesto, jer preferiram lakse formulacije, poput MAC Face and Body.
Ali Double Wear je svakako puder na koji se mogu osloniti, pogotovo za posebnije prigode, u bilo koje doba godine, bez obzira na stanje kože
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2022., 20:45   #5
Za te novce i mora djelovati
Profesorica41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2022., 21:27   #6
ne koristim tekuće, ali koliko znam kryolan i coverderm
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 00:50   #7
Imam vichy dermablend u crnom pakiranju i stvarno ima odličnu pokrivnu moć, definitivno puder sa najjačim pokrivanjem kojeg trenutno imam u kolekciji
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 11:05   #8
Jel koristiš 3D ili obični?

@neprikosovena, hvala, za te nisam ni čula, proučit ću
Profesorica41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 11:11   #9
Iz mog iskustva skoro svaki mat puder namjenjen masnoj kozi se moze zazbukati, a i napraviti skroz lagano prekrivanje, ovisno o nacinu aplikacije. Ako hoces jako prekrivanje probaj naci dobar kist ili prstima. Dobro zbukajuci puderi su Double Wear, YSL All hours, MAC Stuido Fix, Nars Soft Matte, Revlon Color Stay.
Takoder probaj neki color correcting primer ispod pudera.

Ja da sam na tvom mjestu bih radije probala sve napore uloziti u kvalitetnu preparativnu kozmetiku koja ce ti popraviti kozu i smanjiti crvenilo. Jer ako ti je koza iziritirana i onda ju jos zbukas, moglo bi ti na kraj biti jos gore.
__________________
But I think that God's got a sick sense of humor and when I die I expect to find him laughing
Elbereth7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 18:03   #10
Quote:
Profesorica41 kaže: Pogledaj post
Jel koristiš 3D ili obični?

@neprikosovena, hvala, za te nisam ni čula, proučit ću
obični
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2022., 23:26   #11
tx svima.

da, skužila sam ustvari da trebam kupiti bolje kreme, čak sam našla što mi odgovara, i mislim da će to riješiti problem. ali bez obzira na to, ja volim dobru žbuku i ne znam za drugačije!

probala sam zadnjih dana stavljati CC kremu, pa kao ok je, ali nije mi to to postala sam ovisna o žbukanju!
Profesorica41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2022., 09:55   #12
ELDW je definitivno najpostojaniji tekući puder koji sam probala. Jeftiniji ti je na Notinu ili Lijepahr. Imaš video i kako na staviti na lice a da ga razvučeš u tanjem sloju, onda je prihvatljiv i za nas koje ne volimo žbuku.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2022., 17:24   #13
ELDW je gumen pa se da razvuci tanko a opet super prekriva.

Meni prava zbuka je Huda faux filter,Dermacol i takvi deblji puder.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2022., 00:24   #14
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
ELDW je gumen pa se da razvuci tanko a opet super prekriva.

Meni prava zbuka je Huda faux filter,Dermacol i takvi deblji puder.
Ne znam sto znaci gumen, ali ovo s tanjim slojem svakako stoji
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 21:05   #15
Gumen da se da jako tanko razvuci
Kao guma.
A opet zadrzi svojstvo prekrivanja.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.