Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2016., 18:21   #1
Centar za odgoj i obrazovanje Dubrava

Išao netko tamo ili zna nekog tko ide? Vidim da piše da kod njih idu i učenici s emocionalnim teškoćama, no piše da je škola namijenjena učenicima s kroničnim poremećajima, ja imam depresiju i socijalnu fobiju, ali na organskoj bazi, znači je u stvari kronično, no ne znam računa li se i to kod njih kao kronično. Uglavnom nemam više živaca za "običnu" školu gdje uvijek dobri i pristojni izvuku deblji kraj pa me sad zanima:
1) ima li uopće šanse da upadnem, hoće li njima depresija (doduše teška + suicidalnost) i socijalna fobija biti "premalo", kao da nije dovoljno velik problem, pošto vidim da su kod njih uglavnom oni s težim motoričkim poteškoćama i fizičkim bolestima
2) ako ipak upadnem hoće li me uspoređivati s njima u smislu da su moji problemi nevažeći jer sam se već naslušala usporedbi tipa "joj vidi ljude koji imaju rak/nemaju noge, ruke/slijepi/gluhi i sretniji su od tebe, kako onda ti ne možeš" i stvarno više ne mogu to slušat
3) planiram upisati gimnaziju pa me zanima jesu li strogi što se tiče učenja, da moramo jako puno štrebati ili su nešto blaži, jer nemam volje za život, kamoli za puno učenja, a strukovni smjerovi koje nude nisu za mene
4) vidim da nude razne terapije, likovna, glazbena, radna, svašta nešto, no koliko je to u stvari učinkovito za organskog psihičkog bolesnika poput mene, jer nisam "tipični" depresivac, kod mene ne pali ono "misli pozitivno, pokreni se, radi nešto što voliš, rad spašava", tog sam se naslušala u bolnici na Rebru i ne bih opet.
Znam da sam se raspisala, ali stvarno me zanima, pošto nigdje ne vidim da je itko pisao o toj školi.
glamwizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:43   #2
Moj prijatelj je išao. Ima već dosta godina, no možda ti njegovo iskustvo pomogne u odluci. Koliko ja znam, COO Dubrava je škola za osobe sa invaliditetom. Moj prijatelj je najprije pohađao redovnu osnovnu školu, a zatim je u 8. razredu bio na kategorizaciji gdje su mu preporućili nastavak školovanja u Dubravi. Kako je to bila jedina mogućnost da nastavi školovanje, odlučio je napustiti svoj razred (koji je obožavao, kao i oni njega), te nastaviti u Dubravi. Po dolasku u Dubravu teško mu je padala odvojenost od sredine u kakvoj je živio te prijatelja iz razreda. Međutim, ni u snu mu nije palo na pamet kakve će reakcije to izazvat. Osjetio je nešto što nikada ranije nije. Ignoriranje od strane jednog djela učenika je bila milina naspram ponašanja druge skupine. Ismijavanje, ruganje zbog hoda... su nešto što do tada nikada u životu nije od zdravih ljudi osjetio. E upravo to je osjetio od strane osoba s invaliditetom u Dubravi. Graničilo je sa pravim Bulingom. Četiri godine u Dubravi su za njega bile neizdržive. Što se tiče školovanje, nastavnici su tamo samo da odverglaju što imaju i to je to. Briga da učenicima nešto i ostane u glavi nije nikakva. Zanati koji se nude su danas u potpunosti nezapošljivi. Cilj centra Dubrave je isključivo samo jedan: Predati ti papir da si maturirao i da si osposobljen za rad. To je sve. To što veliki broj učenika ipak nije osposobljen za rad, njih previše ne brine. Svi dobiju papir i time se skida briga s države. Tražiš posao kao i svi drugi nezaposleni.
Gor80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 01:44   #3
A ja sam baš razmišljala o toj školi zbog socijalne fobije i neprihvaćenosti od strane kolega, mislila sam da baš zbog svojih poteškoća barem dio učenika ima više razumijevanja i empatije, a tamo su očigledno ljudi koji su frustrirani zbog svojih problema pa se iživljavaju nad drugima. Hvala, post je puno pomogao!
glamwizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 20:44   #4
Naravno da sve napisano o učenicima se radi ipak o većini. Imao je i prijatelje, ali malo. Svakako su vedriji i komunikativniji učenici bolje prihvaćeni. Ako pri samom dolasku je očito da baš i nisi tamo najsretniji, kasnije se moraš puno više potruditi da te prihvate. Njega ta nevidljivost kod jednog djela učenika u početku nije toliko smetala. Najgori su oni što su spremni vrijeđati, isijavati... To ga je ubijalo u pojam. Kada je zbog povučenosti pri dolasku bio pozvan i kod psihijatra, sve je postalo još gore. To je za učenike koji su kao neke face bilo ponižavajuće. Najbolje je tamo doči sa smiješkom. Pošto nemaš tjelesni invaliditet nisam siguran dal bi mogla upasti. To provjeri.
Gor80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 02:53   #5
Ja sam također čuo svašta o COO Dubrava.. na zalost
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.