Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 12:53   #41
Question Tražim savjet za popravak zuba

Pozdrav,

Evo ovako. Sad ću 21 godinu,a imam toliko pokvarenih zuba. Jedan prednji mi se rasklimao i sam sam ga izvadio,a ostali su katastrofa. Glavni razlog je što nemam novca za popravak. Bio sam nekoliko puta na besplatnim popravcima,ali su mi dali crne plombe i užasno su nesmotreni po pitanju boli. I imao sam loših iskustava sa naučnicima koji su mi često griješili sa inekcijama i slično i samo me vodili daljnjoj fobiji od zubara. I treba bi mi savjet kako započeti popravak cijeloukupnog broja zuba i kod koga.Sad bih trenutno samo pokušao popraviti što se popraviti da,pa od ovog sezonskog posla ugradit druge zube. Te ako netko zna koliko bi došla usluga svjesne sedacije? Imam užasan strah i mislim da bez toga ne bih mogao...
kolomast1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:07   #42
Odnedavno je anestezija dušičnim oksidom legalno dostupna i kod nas. Rajskim plinom se koriste certificirani liječnici. Bio je članak u Večernjem. http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zd...rah-od-zubara/
frozen8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:35   #43
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
Imam i ja djete koje pati od izrazite dentalo fobije,imao je neugodno iskustvo nazad par godina i od tad posjet zubaru ne prolazi ni pod razno.. Razmišljam da ga odvedem u neku ambulantu koja vrši svjesnu sedaciju ili još bolje dušični oksidul,možda netko ima preporuku za Split?
U Zagrebu ima u ordinaciji Visodent, kod doktora Petričevića.
frozen8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 22:20   #44
Quote:
frozen8 kaže: Pogledaj post
U Zagrebu ima u ordinaciji Visodent, kod doktora Petričevića.

zna li tko koliko to košta?
po satu, dolasku, ukupno?

još jedna sa fobijom. draža mi ideja plina nego sedacije, ali išla bih na ono što omogućava više obavljenog u jednom posjetu, jer meni je i sam datum, dolazak i ulazak tamo stres.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 18:50   #45
Opet ja u vezi maloga,nakon zadnjeg posta odlučila sam šansu prije ikakve sedacije dati sa novom zubaricom,nakon nekoliko odlazaka nije se ništa napravilo,puno truda iziskiva kad je toliki strah u pitanju.

Znam da ne spada u temu al imam par pitanja pa ako netko može/zna odgovoriti..

U ponedjeljak opet počinjemo sa torturom kod zubara,moglo bi biti bolje nego prije budući se radi laserom al ja bih njemu prije dolaska probala dati minimalnu dozu normabela al ne znam koliko je to pametno?? Ima netko savjet?

I još ako netko stručniji naleti- imamo rendgen snimku cijelog zubala,i meni se čini da su mu izrasle neke osmice,tj nisu izašle vani al na snimci se vide,jel moguće u 13. oj godini?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 13:00   #46
Juce sam imala tretman sa rajskim plinom pa da podjelim iskustvo. Savrseno nesta, dobije se maska na nos ja sam uzela okus vanilije samo dises na nas na pocerku se dobije normalan kisik i ne osjecas nista ali nakon 10-ak min kako se povecava doza istog osjecas mrave u prstima i onda si toliko opusten da ti je jednostavno svejedno sto ti netko prcka po ustima... opustenos bez kraja...osjecaj kao u snu napola spavas, u biti uzivas onda odjednom osjecas da dolazis u normalno stanje znaci gotova baustela...platila sam 138€(ne u hr) trajalo je ca 1h al vrijedilo je svakog centa. Vec sam se narucila na ciscenje ali samo sa plinom...
helenhen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 19:36   #47
citao sam da sedacija rajskim plinom u ptpunosti otkljanja reflex gušenja tj tjeranja na povraćanje čim se radi u ustima...

zanima me u svezi drugih vrsta sedacije kakvo je stanje...ponajprije o tabletama za sedaciju, dali otklanjaju taj problem
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 14:37   #48
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
citao sam da sedacija rajskim plinom u ptpunosti otkljanja reflex gušenja tj tjeranja na povraćanje čim se radi u ustima...

zanima me u svezi drugih vrsta sedacije kakvo je stanje...ponajprije o tabletama za sedaciju, dali otklanjaju taj problem
Probao sam na jednom pacijentu Reglan tablete (konkretno on je uzeo 2 komada 1h prije zahvata) i rezultat je bio sjajan, refleks nula bodova
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 21:38   #49
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Probao sam na jednom pacijentu Reglan tablete (konkretno on je uzeo 2 komada 1h prije zahvata) i rezultat je bio sjajan, refleks nula bodova
hvala ti iskreno do neba na ovome...ako ovo upali dužnik sam ti za života
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 09:06   #50
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
hvala ti iskreno do neba na ovome...ako ovo upali dužnik sam ti za života
Dramina tablete
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 21:05   #51
Hvala puno probat cu oboje..nadam se da ce pomoci
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 12:52   #52
dižem temu i molim paničare poput mene koji su radili stomatološke zahvate s analgosedacijom da mi napišu iskustva te gdje se u zg to može napraviti, možete i u pp. hvala!

kod mene je problem čim mi osjetim trnjenje, hvata me grozomoran panični napad, tako da sve što god mogu podnijeti, tražim da mi se radi bez anestezije.

ali ako ću morati vaditi zub, bog neka mi je na pomoći
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 19:06   #53
Visodent kod dr. Petričevića u Amruševoj ulici

Vrhunsko iskustvo vrijedno svake kune koje je moje odlaske zubaru dovelo na taj nivo da bih išao svaki dan nešto raditi po zubima
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 15:53   #54
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Visodent kod dr. Petričevića u Amruševoj ulici

Vrhunsko iskustvo vrijedno svake kune koje je moje odlaske zubaru dovelo na taj nivo da bih išao svaki dan nešto raditi po zubima
možeš li detaljnije opisati- zanima me baš sve

osim osjećaja opuštenosti jel ti svejedno daje anesteziju pri zahvatima?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2020., 18:29   #55
A ništa, nakon 10-15min na plinu budeš opušten da ti tako svejedno šta će ti raditi.
Bio sam prvi puta u stolici dva sata i radio sam nekoliko čišćenja kanala, a kao da sam bio samo 15min

Idem na plin isključivo zbog pojačanog refleksa na povraćanje koji mi je oduvijek bio problem, a ne zbog straha.
Kad sam na plinu možeš mi ugurati u usta i cipelu, ali refleksa na povraćanje nema.

P.S
naravno daje se injekcija anestezije
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 17:02   #56
Dentalni zahvati sa svjesnom sedacijom u Zagrebu

Pozdrav ljudi, inače sam iz OS, no vjerujem da toga kod nas nema. Uglavnom, imam poprilično loše zube koje moram rješavati čim prije. Problem je u tome što imam popriličan strah od dentalnih zahvata. Također, iz nekog razloga tradicionalna lokalna anestezija kod mene nema nekog velikog učinka, te uglavnom u većoj mjeri osjećam bol tijekom brusenja, vađenja zuba i slično. Stoga sam poprilično zainteresiran za opciju svjesne sedacije plinom ili na bilo koji drugi način. Može li mi netko dati preporuku za stomatološke ordinacije za koje provjereno znate da su dobri? Također, ako netko ima osobna iskustva sa time bilo bi mi drago da ih čujem. Zahvaljujem.
Praznoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2020., 12:00   #57
Pozdrav nova sam ovdje i mučim se s hrpom pitanja
Molim iskustva za All on 4 s uspavljivanjem. Kako Vam je bilo? Boli li poslije?
Imam preporuku za Hurčaka na Laništu kuma mi je bila i njezin rođak i prezadovoljni su. Kažu da ih ništa nije boljelo dobili su privremene zube i kuma je drugi dan popodne već bila na poslu. Njihovi anesteziolozi to zovu monitorirana intravenska analgo sedacija specijalna vrsta anestezije razvijena baš za ovakve zahvate.
Micek 53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2021., 00:52   #58
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
A ništa, nakon 10-15min na plinu budeš opušten da ti tako svejedno šta će ti raditi.
Bio sam prvi puta u stolici dva sata i radio sam nekoliko čišćenja kanala, a kao da sam bio samo 15min

Idem na plin isključivo zbog pojačanog refleksa na povraćanje koji mi je oduvijek bio problem, a ne zbog straha.
Kad sam na plinu možeš mi ugurati u usta i cipelu, ali refleksa na povraćanje nema.

P.S
naravno daje se injekcija anestezije
koliko se plaća plin?
zagorzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2022., 10:56   #59
ima li netko da mi objasni malo razliku izmedju sedacije plinom i intravenozne sedacije i koja je bolja za ljude koji imaju izrazenu fobiju od stomatologa?

usput, ako netko ima neka recentna iskustva po zagrebu, bila bi zahvalna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2023., 13:52   #60
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ima li netko da mi objasni malo razliku izmedju sedacije plinom i intravenozne sedacije i koja je bolja za ljude koji imaju izrazenu fobiju od stomatologa?

usput, ako netko ima neka recentna iskustva po zagrebu, bila bi zahvalna
prvo i prvo steta da itko ide na jace sedacije, ali fobije su fobije.
jedino sto vas smije boliti je anestezijska mala pikica ili 2-3, ostalo prilikom ugradnje ili lijecenja zubi apsolutno nista!!!! Znaci ako ikoga iole ista boli odmah vikati jer vam ocito netko zapravo niti nije dao anesteziju(o daaa, ima i toga u mraku bezumlja, mada rijetko 😊meni su recimo na drzavnoj najjacoj poliklinici probali vaditi kutnjak na zivo, i priznao mi buduci docent da mi je fingirao anesteziju pod ako prodje -prodje!!!! To je kriminalno jer nije toliko skupo da bi se vjezbalo dozu na zivom covjeku koliko god da ja doduse mogu trpiti bolove (valda covjek skuzio da ne reagiram na raznorazna mucenja, pa kaze da proba &#128561
Dakle idemo redom ...anesteziran zub ne boli nista i to je najbolja varijanta i najmanje invazivno za pacijenta.
sto se analgosedacije (opet naglasavam nepotrebne, ali ljudi imaju svoje panike u glavi pa....) venske tice ja bih vise panike digo oko toga, jer moze doci do naglog pada tlaka pa ti se smuci ili povracas...
plin se inace koristi kod djece pa mislim da je kao takav podobniji i ugodniji; ali je venska analgosedacija jednostavnija kod ostalih kirurskih zahvata iako se u dentalnoj struci cesce primjenjuje plin. Najcesca je ipak normalna lokalna anestezija.
za jace anestezije tj analgosedaciju potreban je sustavni monitoring pacijenta i imaju plan rekuperacije
ne brinite se nema i nesmije biti boli kod lokalne anestezije
patt garrett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.