Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 19:01   #1
Radio Max Cerje Nebojse (99,3 MHz)

„Ovdje Radio Cerje…..“ čulo se prvi put12.veljače 1967.godine. Doduše još godinudana prijeje sadašnjidirektor i vlasnikradio postajeMax Dragutin Cerjan samostalnoizradio prvu radio stanicui javio se u eter iz Voće Donje odnosno naselja Slivarsko, a tada je signal pokrivaosamo navedenonaselje.S obziromda tada nije bilo gotovonikakve literatureza izradu radio stanice faza ekperimentalnog emitiranjaje potrajala malo duljeno iz dana u dan dolazila su nova kvalitetnija rješenja. No nastavkomemitiranjaiz Cerja Nebojse radio stanicase i daljetehnički usavršavala tako da je čujnostbila preko dvadeset kilometara zračne linije.
U ono vrijeme zakon nije dozvoljavao emitiranje privatnog radija te je “milicija“ često oduzimala radio stanice i zabranjivala rad tako da su prekidi emitiranjabili česti. No u nekim momentima uvijek je bila spremna još jedna radio stanica pa netom nakon oduzimanja u eteru bi se opet čulo „Ovdje Radio Cerje ..“
I uz takve ne baš lijepe uvjete, te teške napore i financijske probleme emitiranje je teklo gotovo neprekidno.
Sav taj trud ipak nije prošao nezapaženo pa je
1970. godine Krsto Papić snimio o maloj radiostanici iz Cerja Nebojse dokumentarni film pod naslovom „Nek se čuje i naš glas“ a isti je 1971. godine bio nagrađen na festivalu u Oberhausenu. Te godine je snimljena i dokumentarnadrama autora M. Kučiša, Z. Bajsića i M. JurjevićauredniceJelene Lovretić„Ad libitum“ takođernagrađenana festivaluu Čehoslovačkoj no ni jedno od ovih ostvarenja nije dobilo odobrenje za prikazivanjena festivalimau Beogradu .
Uz stalne prijetnje zatvorom, pedesetak oduzetih radio stanica od 1990. godine počelo je emitiranje na UKV području pod nazivom „Radio Drago“ a tekstvaranjem hrvatske države moglo se odahnuti. Firma „Radio Max“ d.o.o. registrirana je 1994. godine na Trgovačkom sudu u Varaždinu. Koncesija je dobivena 1998. godine čime je ostvaren dugogodišnjisan obiteljiCerjan.
Čitavo vrijeme domovinskograta „Radio Max“ je sa svojim programom bio okrenut k braniteljima i svim učesnicima domovinskog rata i za tu domoljubnunotu dokaz su mnogobrojna priznanja i zahvalnice od državnih, humanitarnih i mnogih drugihorganizacija.
Priznanje za 40-godišnje vođenje „Radio postaje Max“ stiglo je 2007. godine od udruženja HURIN za direktora i vlasnika Dragutina Cerjana, a isto tako te godine i Nagrada Općine Maruševec za promicanje imena Općine. Iz svega navedenog vidljivo je da nakon Radio Varaždina odnosno Radio Varteksakako se ranije zvao „Radio Max“ je drugi radio po starostiu županiji varaždinskoj.
Danas on ima pet stalno zaposlenih i emitira 24 sata program na frekvenciji 99,3 MHz a po mnogim ispitivanjima slušanosti, uvijek je pri vrhu u varaždinskojžupaniji.
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:11   #2
Ako je još uvijek jedna želja 10 kuna, onda im je zarada kroz godinu samo od toga dosta dobra, pa nakon korizme zna biti itekako puno želja koje kreću od ranog jutra pa i do skoro ponoći, i znatno više nego na Banovini.

Samo, čudno je da petkom prijepodne rijetko emitiraju želje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:31   #3
eh di su ta vremena dok su čestitke bile od 6 pa skoro do ponoći
odlasci u vojsku, vjenčanja, krstitke...
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:36   #4
Nakon Uskrsa sigurno kreće naveliko.

Inače, šteta kaj nemaju playlistu pjesama koje su trenutno u eteru.

Noćni Skok , Lutalice, Condori su vrlo često na repertoaru, ali mi se ne sviđa kaj kod želja ne kažu uz koju pjesmu ide želja.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 11:03   #5
ili naziv pjesme putem RDS-a
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:45   #6
Malo sam kopao po forumu i našao sam ovu temu, pa bih i ja nešto napisao o radiopostaji MAX.

Zbog lošeg (zadnjih godina i katastrofalnog) tv programa, već 13 godina, kao ljubitelj glazbe više slušam radio (svaki dan, ima i dana kad ga znam slušati od jutra do kasnih noćnih sati), nego gledam tv i to slušam jedino Radio MAX. Što se glazbe tiče, jako mi se sviđa što već neke 3 godine puštaju originale narodnjaka i ostalih pjesama na srpskom jeziku jer obrade baš ne volim, čak sam mislio da su te obrade autorske pjesme lokalnih pjevača i bendova. Zanimljivo je i to da se npr. pjesma Sedam violina (obrada) počela puštati 2009. i tada je bila veliki hit, a pjesma je ustvari iz 1990. godine. Ne znam koji je razlog što trenutno puštaju originale, ali su imali nekoliko emisija, gdje su slušatelji mogli iznijeti pohvale i kritike i dosta ih je bilo protiv obrada, slušatelji su znali reći da diskriminiraju srpski jezik. Što se njihovog programa tiče, može se primjetiti da narodnjake ne puštaju tijekom dana izvan glazbenih želja ili čestitki i to 14-16, te 17-18, kao ni 02-08.30. Također se može primjetiti da ponedjeljkom poslije 15 h nema studijskog programa. Najgore od programa Radija MAX su mi one emisije o bioenergiji, koje bi trebalo ukinuti. Ne sviđa mi se ni to što ponedjeljkom i srijedom ide starija glazba, utorkom i petkom zagorska glazba, a četvrtkom tamburaška glazba. Bolje je bilo nekad, kada je u 14 h ponedjeljkom išla narodna glazba, utorkom strana glazba, srijedom starija glazba, četvrtkom tamburaška glazba, a petkom zagorska glazba. Što se čestitaka tiče, danas ih je manje nego nekad jer se više ne čestitaju odlasci u vojsku, a tu ih je bilo najviše. Sjećam se da su jedan vikend 2004., čestitke bile non stop od petka u 12 pa skroz do noći s nedjelje na ponedjeljak. Trebalo je više od 10 minuta da se pročitaju čestitke za jednu pjesmu. Danas je manje čestitki (najviše na Uskrs), najviše ih je za vjenčanja i najviše ih ima subotom, nedjeljom i četvrtkom, kada najčešće idu 07-22. Ostale dane ih je puno manje ili nimalo i idu od 15 h i to su većinom rođendani, imendani, godišnjice braka i ostalo. Sviđa mi se što imaju glazbene želje preko Facebooka jer je gotovo sigurno da će svakome ispuniti glazbenu želju. Sve u svemu odlična radiopostaja za ljubitelje narodne, zagorske i zabavne (i starije zabavne) glazbe, radije slušam MAX, nego radiopostaje, koje većinom puštaju one gluposti koje idu na CMC-u. Ima i odličnih radiopostaja, koje puštaju stranu glazbu, ali stranu glazbu ne slušam.

Zadnje uređivanje teletubiess : 27.11.2014. at 19:50.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 00:35   #7
Već neko vrijeme se ne može čestitati, a ni pozdravljati u glazbenim željama. Vjerojatno im je cilj da se uplati što više čestitaka.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 03:04   #8
zbog takve odluke su izgubili ili će izgubiti veliki broj slušatelja, a prema mojim saznanjima ta radio postaja neće još dugo jer je u financijskim problemima i bojim se da će ubrzo morati napraviti što i Totalni fm Varaždin
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 17:28   #9
Ovim putem se javno ispričavam svim zaposlenicima Radio Maxa zbog napisanih dezinformacija o financijskom stanju Radio Maxa, naime priče nekih ljudi o lošem stanju na Maxu su se učinile lažnima te se stoga ispričavam i to posebice gospodinu Špirancu!
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:00   #10
Molim admine ovog foruma da obrišu postove u kojima sam spominjao Radio Max pošto me voditeljica te radio postaje neki dan napala da što to pišem o njihovoj postaji i da su to dezinformacije to što sam napisao.
Evo ako ovo dotična čita samo da zna da više NIKAD neću ni na jednom forumu niti bilo gdje spominjat njenu radio postaju, a bogme ju neću ni slušat jer doslovno mi se gadi sama pomisao na Radio Max. Ima na desetine drugih postaja, pa imam izbora
Na taj potez sam se odlučio jer nakon maila isprike nitko mi se nije uopće javio, a u tom mailu njihov zaposlenik je vrijeđao moju inteligenciju i još je štošta izgovorio.
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:27   #11
Upravo upalio Radio Max i tamo tarot. Barem nije broj 060, ali takvim glupostima ne smije biti mjesta ni na televiziji, a ni na radiju. Jednostavno dno, dna.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:08   #12
vlasnik radija Drago Cerjan mi je nedavno rekao da dok su takve emisije prime 3000 poziva
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:13   #13
Šteta sto nema emisija sa živom svirkom bendova.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 19:31   #14
Jel stvarno ona emisija ljekovita moć biljke još postoji
Bulbasaur777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2023., 20:28   #15
Postoji, te i dalje ide od ponedjeljka do petka prije 20 h, prije 16-17 godina je svako jutro bilo čitanje horoskopa. Nije mi jasno, koja je svrha te emisije. Dobro, 10-15 minuta, odnosno pola sata nije puno i izdrži se za razliku od 2 h Slavka gotovo svakog ponedjeljka, a u zadnje vrijeme nekad i srijedom, dakle, dvaput tjedno, sada još reklamira nekakve gelove za 200 ili koliko već eura i njegovo najjače pitanje "Koji je vaš problem?", a uz to je jedno vrijeme bio i na VTV-u.

Dakle, ponedjeljkom Slavko, petkom Tajir i tarot, pa povremeno gotovo svaki dan telefonsko javljanje onog iz Natura Vite, pa gotovo svaki dan u 8.30 reklamiranje lijekova za jetru, možda ima još nešto takvo.

A sve je krenulo s bioenergijom gotovo svakog četvrtka prije 16-17 godina, pa jedno vrijeme nije bilo ničeg takvog i evo, u zadnjih 4-5 godina povremeno dođe period da je toga cijela hrpa.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.