Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 21:50   #181
nažalost ne jer te za to moram vidjeti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 22:45   #182
Da li je istina da se za nosit aparatić mora imati umnjake?čak sam čuo da se neki zubi moraju vadit,kako se uopće to sve "namjesti"?
anglomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 12:17   #183
Pošto imam više od 18 godina, zanima me mogu li dobiti mobilni aparatić preko socijalnog na neki način?
__________________
Three o'clock is always too late or too early for anything you want to do.
kleo_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 20:14   #184
ne
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 11:53   #185
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Glupost je ovo što je Chain gore napisao/la da možeš biti prestar za mobilni aparatić!! Svatko od nas je priča za sebe i svatko ima drukčije probleme i indikacije za nošenje aparatića... Ja sam ga prvi put nosila sa 17god (ne sa 8-9!), jer me u pubertetu uhvatila strašna parodontoza i povlačenje zubnog mesa. Prvo sam trebala tu upalu zaliječiti, pa sam više od godine dana redovito posjećivala parodontologa, da bi nakon toga dobila aparatić. Nosila sam ga par godina, zubi se lijepo ispravili, i ja sam ga sama odlučila prestati nositi. Naravno da su se s godinama zubi ponovo počeli razmicati, jer mi ne stoje čvrsto u čeljusti...

S 27god sam opet otišla istoj ortodontici, opet napravila mobilni aparatić i od tada ga nosim, evo već 5.god. Vjerovatno ću ga morat nositi dok god budem imala zube! Imam tu nesreću da sam naslijedila jako nekvalitetne zube, plus to povlačenje zubnog mesa i propadanje kostiju... Nema mi druge, ako želim sačuvati zube što duže, moram ga nositi. Nije mi to sad neka tlaka! Budući da sam ih ispravila, sad mogu staviti aparatić svaki 2-3 dan. Tek toliko da ne dozvoli da zubi opet pobjegnu. A moji zubi stalno "rade", jer nakon par dana nenošenja, itekako boli kad ga ponovno stavljam...

I da, kod mene fiksni nije dolazio u obzir jer su to prejake sile za moje slabe zube, a i zato jer je kod mene to dugogodišnji proces koji ne bi imao smisla sa fiksnim. I sa mobilnim se sasvim dobro postigla svrha!! Zato savjetujem, ako imate bilo kakvih problema, odite ortodontu da procjeni jel trebate aparatić i kakav. Nije bed da ga nosite i sa 30god! Nikad nije kasno. Zubi će vam biti zahvalni.
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ma ok, ako si ti zadovoljna, sve 5. Samo neke stvari koje si rekla jednostavno ne stoje i morao sam reagirati, ali kao sto kazes, necemo ulaziti u polemike Nazalost u tom podrucju ti jako fali stomatologa, a pogotovo ortodonata, mislim da ces morati potezati do vecih centara... Zelim ti srecu s potragom
...ima nas koji bi voljeli da se ova rasprava ne uguši jer me zanima što ne stoji i zašto ne stoji...
Tek toliko da mi ostali znamo postupiti..
Ovo je tema o mobilnim aparatićima i ne vidim zašto bi se rasprava ugušila..

__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 20:28   #186
Može li mi netko reći koliko dođe trenutno mobilni aparatić trebam samo za gornje zube. Naime nosila sam fiksni prije 5 godina (negdje 1 i 8 mjeseci) i nakon toga onu udlagu prozirnu. Udlagu sam nosila godinu dana svaku noć i nakon toga rijeđe i još uvijek je nosim. Ali sad su mi se zubi opet počeli pomicati i više nisu savršeno ravni i poludila sam. Sad razmišljam da to zaustavim na vrijeme i da ponovno nosim, ali ne da mi se fiksni jer mi se nešto i zubi kvare i tako.
Sad me zanima cijena mobilnog i ako netko ima preporuku. Sad imam 30 g.
Zaista ne znam zašto su mi se zubi opet poćeli vraćati?

Zadnje uređivanje avam : 20.03.2014. at 20:37.
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:11   #187
Da se nadovežem na temu fiksnog aparatića za zube.Majka sam 13-tog godišnjeg dječaka,trebao bih nositi aparatić,ali nije zdravstveno nego estetski-tako je rakla ortodontica.Cifra je od 11.ooo kuna za gornju čeljust.Otišli smo u Mađarsku,privatno,cifra od 6.ooo( za gornju i doljnju čeljust) kuna s gorivom i plačanje svaki mj.za zatezanje,pa vi sad računajte koliko treba platiti za ljepotu djeteta(katasrofa),ispada da ako roditelji nemaju te novce,a tko ima toliko????,neka djeca danas sutra ispaštaju radi toga.
sandrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 16:50   #188
Quote:
sandrak kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na temu fiksnog aparatića za zube.Majka sam 13-tog godišnjeg dječaka,trebao bih nositi aparatić,ali nije zdravstveno nego estetski-tako je rakla ortodontica.Cifra je od 11.ooo kuna za gornju čeljust.Otišli smo u Mađarsku,privatno,cifra od 6.ooo( za gornju i doljnju čeljust) kuna s gorivom i plačanje svaki mj.za zatezanje,pa vi sad računajte koliko treba platiti za ljepotu djeteta(katasrofa),ispada da ako roditelji nemaju te novce,a tko ima toliko????,neka djeca danas sutra ispaštaju radi toga.
za 10000 kn ste mogli dobiti aparatić i ovdje, s uključenim svim promjenama, gumicama, retencijom itd, a uštedjeli bi za vožnju u mađarsku svaki put kad se mijenja žica
Inače se slažem s time da aparatić ne bi trebao biti besplatan ako nema pravilne indikacije (veći defekt). To jako puno košta ionako mršavi zdravstveni proračun. A istom analogijom bi onda trebalo gratis plaćati sise curama ili pumpati usne, ili liječiti predebelu djecu (gdje je uzrok debljineprežderavanje), jer eto oni svi pate.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:37   #189
Nitko nema preporuke za mobilni i koliko dodje?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 14:16   #190
Dakle, dobila sam mobilni aparatić kad sam imala 11 godina i nosila sam ga redovito nekih godinu dana, a onda sam prestala i sad naravno žalim zbog toga jer i dalje imam krive zube. Sad imam 19 godina i taj stari aparatić mi više ne pristaje i zanima me postoji li mogućnost da se on prilagodi ili što već kako bi mi ponovno pristajao zato što želim ispraviti zube? Možda je pomalo glupo pitanje, al' jbg sad bih sve napravila kako bih ispravila zube jer mi to dosta narušava samopouzdanje. :/
indiansummer345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 20:35   #191
Ne može se nažalost
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:05   #192
A dobro onda, valja sad kupiti novi aparatić. Jel' zna netko nekog dobrog ortodonta u Osijeku kod kojeg mobilni aparići nisu skupi?
indiansummer345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 18:49   #193
ne postoji mobilni i fiksni aparatić, već u svakoj skupini postoji jako puno različitih aparatića, ovisno o ortodontskoj anomaliji.

moja kćer nosi mobilni, tip-proizvođača sam zaboravila. radi se o aparatiću koji pomiče donju vilicu na pravo mjesto kako ne bi imala otvoreni zagriz. kao većina mobilnih aparatića, ovaj ne ispravlja zube (kod moje su gornje jedinice malo za vani), već djeluje na kosti i ligamente. mora ga nositi 15 h dnevno i koštao je 7000 kuna. konkretan aparatić pomaže do završetka formiranja kostiju, kod curica je to negdje do 13-14 godina. naša ortodontica odraslima stavlja samo fiksne, mobilni joj se nisu pokazali dovoljno učinkovitima.

frendicina mala je došla kod iste doktorice nakon što je par ortodonta smatralo da 11-togodišnjakinji s uskom čeljusti treba vaditi zdrave četvorke. kod ove je dobila fiksni koji širi kosti i ravna zube, a uz to i manje boli od onih koji se najčešće koriste. došlo ih je 2x8000 kn.

cijene ne variraju samo zbog različite cijene ruku, već se za svaki aparatić mora platiti i korištenje patenta. stariji tipovi su jeftiniji od novih.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 02:06   #194
Nije točno da se mora platiti korištenje patenta, netko vam je prodao dobru priču. Cijena ovisi isključivo o ortodontu. Zna se koje se vrste aparatića koriste za što (a to su fiksni i mobilni, suprotno onome što kažete da ne postoji ta podjela), samo je stvar koliko je koji ortodont dobar i savjestan. Djeca u navedenoj dobnoj skupini imaju pravo (odnosno imala su neograničeno pravo do nedavno) na besplatni aparatić bilo kojeg tipa.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 17:20   #195
Imam 16 godina i muku mučim s ortodontima.
Na gornjoj vilici imam razmak između prednjih jedinica i zubi mi malo idu prema naprijed. Užasno mi smeta taj razmak i zbog njega se ne volim ni smijati. Znam da ima gorih slučajeva ali mi smeta i voljela bih ga se riješit.
Kada sam napunila 13 gdje god bi otišla kod ortodonta poslali bi me kući i rekli da budem sretna što nije neka veća anomalija. A kad bi otišla kod nekoga koji je voljan posvetit se mojem slučaju, lista čekanja za fiksni 5 godina....
Na pamet mi nije ni pala ideja da bih mogla mobilni nositi.
Mene zanjima jesu li liste čekanja za mobilni isto duge kao i za fiksni? (Koliko se odprlike čeka?)
I koliko bi me možda koštao kod privatnika?
Hvala unaprijed!
mnemosina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 16:12   #196
Hey ljudi, ja sam prije 4 mjeseca stavila fiksni aparatić i sve je bilo super dok danas nisam i dolje dobila, sada me zubi uzasno bole i dobila sam te gumice koje mi uzasno smetaju,a isto tako mi je na gorenje jedinice s unutarnje stavila nesto izgleda piramide, sto mi uzasno smeta, dodiruje mi doljne jedinice i ne mogu jesti od toga.Pa ako tko ima sličan problem, molim da podijeli iskustvo samnom. Hvala
mimaimima is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 10:47   #197
tvoja tema je fiksni, a ne mobilni...hvala
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 18:28   #198
pod različite tipove mislila sam na to da ne ide isti tip aparatića za isurenu i uvučenu donju vilicu, ima aparatića koji šire čeljust pa se i aparatić mora širiti i onih koji su isti, ne zatežu se.

evo, prošlo je 4,5 mjeseca otkako moja kćer nosi aparatić kojim bi trebalo donju vilicu pomaknuti naprijed. rezultati su očima vidljivi. izgleda odraslije, čak i ljepše. taj tip aparata koji ona nosi djeluje samo u dobi dok se vilice jako formiraju, do godinu iza prvog ciklusa. ne pomiče zube, ne pomiče čeljust pasivno već djeluje na ligamente i mišiće lica. do aparatića gornje jedinice su izgledale preistureno, vjeveričje, sada izgledaju jedva malo za vani, iako su zubi idalje na istom mjestu. ako krajnji rezultat bude bio onakav kakvog očekujemo, mislim da se neću odučiti za ugradnju fiksnog koji bi pomaknuo te gornje jedinice milimetar ili dva prema unutra jer ovako ima krasan osmjeh.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 10:14   #199
Imam pitanjce...
Sin mi nosi mobilni aparatic te je ortodont dao doznake za gornji i donji aparatic koje sam ovjerila na hzzo i vratila mu ih te je sin dobio samo gornji a na pitanje za donji je rekao da cemo to pricekat pa vidit hoce li trebat...sad mene zanima jeli takva praksa inace, da se to odmah ovjeri tako ili je on to vec naplatio bez obzira sto mozda nece ni trebati donji?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:11   #200
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce...
Sin mi nosi mobilni aparatic te je ortodont dao doznake za gornji i donji aparatic koje sam ovjerila na hzzo i vratila mu ih te je sin dobio samo gornji a na pitanje za donji je rekao da cemo to pricekat pa vidit hoce li trebat...sad mene zanima jeli takva praksa inace, da se to odmah ovjeri tako ili je on to vec naplatio bez obzira sto mozda nece ni trebati donji?
Nažalost sve opcije stoje Ipak, popričajte s ortodontom neka vam objasni plan terapije možda ste se krivo razumjeli
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.