Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2016., 23:19   #741
http://www.zakon.hr/z/175/Zakon-o-trgovini
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 01:46   #742
Hvala na linku.

To je mnogo teksta - da li možda znaš odgovore na moja pitanja?

Nino
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:59   #743
Ako se želiš bavit trgovinom moraš ga znat.
čl.10,čl.3 st.1 i čl.4 st.1,čl.78.čl.70-76
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 19:11   #744
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako se želiš bavit trgovinom moraš ga znat.
čl.10,čl.3 st.1 i čl.4 st.1,čl.78.čl.70-76
Pročitao sam. I dalje ne znam odgovore na moja pitanja.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 09:36   #745
Moraš se registrirat i moraš plaćat poreze.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:19   #746
Uvoz drona it PRC, trebaju li dozvole

Naručio bi si drona iz kine, s ebaya, s HD kamerom ispadne nekih 30 baksa s dostavom, e sada jel trebam neke dozvole za to, certifikate ili ga samo naručim.
Gugl ništa ne govori, samo da u srbiji ne možeš uvesti.

zvao sam carinu, ali uhljebljeni uhljebski uhljebi me samo bacaju s jednog broja na drugi, s centrale da bi na kraju završio na onom prvom uhljebljenom uhljebu kojeg sam zvao da bi uhlejbskim glasom rekao da je on rekao da ne zna i da probam dalje, dakle treba mi informacija iz prve ruke.

klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 12:30   #747
Uvoz k'o uvoz, sam po sebi je tehnkalija, jesi li firma, obrt, privatnik...
Međutim, tu je regulativa malo škakljiva, ulaziš u dvorište koje su uredili veliki igrači i koji su stvari posložili prema sebi, ne treba im baš konkurencija. Uglavnom se sve svodi na posebnu dozvolu za svaku pizdariju, ne znam je li još na snazi odredba i da se svaka snimka treba podnijeti na pregled radi vojnih interesa, zatim posebnih društvenih (centrale i sl...)...
Uglavnom, mislim da je adresa od koje možeš početi Agencija za civilno zrakoplovstvo, s obzirom da je ona izgleda nadležna, uređivala je regultativu, i koliko sam razumio, ona i izdaje dozvole. Mislim da su klase UAV-a propisane, pa pripazi na to.
Kreni odavde..
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 07:26   #748
ma možeš je... dron je igračka niš drugo pogotovo ne ovo smeće što si kupio sa 30 dolara... btw ja sam sebi uzeo nedavno neki za 100 dolara i nisu mi ni carinu naplatili (doduše mogli su). Stvar je samo carine ono što možeš kupit legalno i u hrvatskoj možeš i vani samo carina je bitna....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 20:04   #749
rok dostave

ljudi, kad nešto naručim preko ebaya (dostava iz Kine) i napišu da je rok dostave između 7.12. i 2.1., kolike su šanse da dostava bude prije Božića? Naručila sam nešto prije par dana jer sam mislila da bi trebalo glatko stići do Božića, ali kad sam vidjela taj rok za dostavu, malo sam se razočarala.
monkeybusiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 18:18   #750
Dostava u Hrvatsku

Imam jedan problemčić .
Možda nije za ovu rubriku ali..
Naručila sam čizme iz Emu australia s europske stranice i platila. Rekli su da se može dostaviti na adresu Poste restante Jesenice na Dolenjskem. Ja napisala tu adresu a paket je zapeo u Ups- u u Ljubljani. Kažu ne dostavljaju u poštu. Kaj sad da radim? A da ne moram ići u Ljubljanu..?? Ima neko ideju? A nemam nikog u Sloveniji da na njega naslovim paket
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:00   #751
Kad mi dode poziv od carine a kupio sam proizvod sa Aliexpressa - osim one izjave sto drugo vi saljete i gdje pisete taj PCP broj.

Koliko nakon dostave tih podataka moze jos stajati na carini.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 22:49   #752
daj neka netko pomogne moram to sutra poslat.
hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:37   #753
Hitno!
Imam problem jedan.Odmah da kazem vec sam jako puno puta narucivao u slicnoj vrijednosti i nikad problema nije bilo.Naime moj problem je sljedeci,narucio sam preko ebaya lcd ekran za mobitel u vrijednosti oko 225kn.Kada je stigao bio je neispravan i prodavac mi je poslao drugi umjesto ovog neispravnog.Sad vidim da je danas po svemu na carini i da cu ubrzo zaprimiti njihovo pismo koje vidim da se placa 12.90 kn i mozda jos sve skupa kasnije 100-tinjak kuna ili da jednostavnije odbijem platiti to pismo i ako budu zvali da kazem neka ga salju nazad prodavacu i da trazim od njega onda povrat novca.

Zadnje uređivanje core138 : 06.12.2016. at 18:47.
core138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 12:39   #754
Quote:
core138 kaže: Pogledaj post
Hitno!
Imam problem jedan.Odmah da kazem vec sam jako puno puta narucivao u slicnoj vrijednosti i nikad problema nije bilo.Naime moj problem je sljedeci,narucio sam preko ebaya lcd ekran za mobitel u vrijednosti oko 225kn.Kada je stigao bio je neispravan i prodavac mi je poslao drugi umjesto ovog neispravnog.Sad vidim da je danas po svemu na carini i da cu ubrzo zaprimiti njihovo pismo koje vidim da se placa 12.90 kn i mozda jos sve skupa kasnije 100-tinjak kuna ili da jednostavnije odbijem platiti to pismo i ako budu zvali da kazem neka ga salju nazad prodavacu i da trazim od njega onda povrat novca.
A gdje je tu problem?
Povrat pošiljatelju je nekorektan, plus što (ako ima kvalitetan tracking) može biti problema.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 22:26   #755
Pozdrav,

Kupio sam prije par dana jaknu preko Aliexpressa (1400kn) i pod slanje paketa odabrao China Post Registered Air Mail, jos sam naglasio u poruci da mi posalje paket preko iste. Vidim jucer da je paket poslan preko DHL Expressa.
Sad cu vjerovatno morati platiti carinu i troskove.
Mozete li mi reci koliko bi to otprilike bilo na tu cifru od 1400kn?
Isto tako mogu li ne preuzeti paket ili reci da ne zelim platiti i neka vrate paket, tj. imam li pravo traziti refund od Aliexpressa nakon toga, jer seller nije poslao paket obicnom postom kako je navedeno tijekom placanja i jos je imao napomenu u poruci.
Imate li nekakav prijedlog ?
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 13:09   #756
Quote:
rxma kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Kupio sam prije par dana jaknu preko Aliexpressa (1400kn) i pod slanje paketa odabrao China Post Registered Air Mail, jos sam naglasio u poruci da mi posalje paket preko iste. Vidim jucer da je paket poslan preko DHL Expressa.
Sad cu vjerovatno morati platiti carinu i troskove.
Mozete li mi reci koliko bi to otprilike bilo na tu cifru od 1400kn?
Isto tako mogu li ne preuzeti paket ili reci da ne zelim platiti i neka vrate paket, tj. imam li pravo traziti refund od Aliexpressa nakon toga, jer seller nije poslao paket obicnom postom kako je navedeno tijekom placanja i jos je imao napomenu u poruci.
Imate li nekakav prijedlog ?
Kako god da ti pošalju na 1400kn svakako plaćaš PDV i carinske troškove tako da nema baš smisla žaliti se.
Sasha2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 18:54   #757
Jel zna netko kad se unosi roba iz eu koje naknade treba plaćati? npr. naknada za elektronički otpad ili naknada za ambalažu?npr. oko unosim auto radio da li plačam samo elektroničku naknadu ili i za ambalažu ili još nešto? i gdje mogu vidjet tarifne brojeve za svaki proizvod koji mislim unosit u Hr? skinuo sam obrazac IUPEEO i vidim da traže tarifne brojeve za svaki proizvod.Jel ima netko iskustva sa time?
another is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:23   #758
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Kad mi dode poziv od carine a kupio sam proizvod sa Aliexpressa - osim one izjave sto drugo vi saljete i gdje pisete taj PCP broj.

Koliko nakon dostave tih podataka moze jos stajati na carini.
Ne saljes izjavu nego isprintaj stranicu sa alija gdje pise cijena i na to napisi PCP broj i onda to posalji.
Sleeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:07   #759
Quote:
another kaže: Pogledaj post
J i gdje mogu vidjet tarifne brojeve za svaki proizvod koji mislim unosit u Hr? skinuo sam obrazac IUPEEO i vidim da traže tarifne brojeve za svaki proizvod.Jel ima netko iskustva sa time?
Narodne novine.carinska tarifa
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:11   #760
Quote:
Sleeks kaže: Pogledaj post
Ne saljes izjavu nego isprintaj stranicu sa alija gdje pise cijena i na to napisi PCP broj i onda to posalji.
Ja u att stavim print screen narudzbe ili proslijedim konfirmacijski mail od sellera nakon uplate, attachiram i scaniranu (ili fotografiranu) ispunjenu izjavu i u subject samo napisem pcp i broj. Na mail adresu koja je navedena na tom papiru koji mi posalju.

Uz ono: "Postovani, u att Vam dostavljam izjavu i blabla. Lp"
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.