Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 02:03   #1
stručno osposobljavanje

krše li se neka prava ovim stručnim osposobljavanjem koje je za one mlađe od 30 godina?

ostala su mi još 3 predmeta i završni ispit, upisala sam naknadno fakultet.
moram položiti stručni ispit za što mi je potrebno skupiti godinu dana iskustva, ali kako da sada to skupim? ne mogu niti volontiranjem jer i tada poslodavac plaća doprinose za mene (ako nisam u krivu).
oglasa za taj posao ima jer je deficitarno zanimanje, ali svi oglasi su za to stručno osposobljavanje preko države ili za osobe s iskustvom od godinu dana.
kittykath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:46   #2
Moglo bi se raditi o tome da propis (čime je propisana ta dobna granica - nekim pravilnikom, ili samim zakonom?) koji određuje dobnu granicu nije u skladu sa Zakonom o suzbijanju diskriminacije.

Kakav stav bi zauzeo sud koji bi o tome odlučivao, teško je reći. Moj osobni stav je da se radi o diskriminaciji s obzirom na dob, koja nije opravdana nekim posebnim razlozima.

Samo - ne znam koliko bi ti vremena trebalo da to sudskim putem srušiš, vjerojatno ti to vrijeme nije prihvatljivo.

Najbolje da se prijaviš na natječaj, i onda kad te službeno odbiju s obrazloženjem da si prestara kreneš u sudski postupak.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:44   #3
Quote:
TotalnaParezija kaže: Pogledaj post

Najbolje da se prijaviš na natječaj, i onda kad te službeno odbiju s obrazloženjem da si prestara kreneš u sudski postupak.
I sud će donijet odluku da je zakonski odbijena.

jedini način je ustavna tužba na zakon.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:54   #4
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
jedini način je ustavna tužba na zakon.
ovo stvarno zvuči ohrabrujuće.
kittykath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 23:19   #5
nije svaki zahtjev upućen ustavnom sudu ustavna tužba

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I sud će donijet odluku da je zakonski odbijena.

jedini način je ustavna tužba na zakon.
pa na to sam i mislio. ustavni sud, doduše, ne spada pod sudbenu vlast i zapravo nije sud nego nešto drugo, ali također se zove sud.

u pravu si, ali to se ne zove ustavna tužba nego prijedlog za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti drugih propisa s ustavom i zakonom.
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:15   #6
Točno,čitao sam samo čl.35 ali ne i 38.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.