Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 19:22   #1
Podravka - ajde da i to uništimo !

U Podravku sutra stiže novi "direktor" po diktatu poznatih pljačkaša Hrvatske .
Budući da je Podravka imala izvrsne pokazatelje poslovanja za prošlu godinu, došlo je vrijeme da jahači apokalipse unište i posljednje uspješno proizvodno poduzeće u Hrvatskoj.
masnik is offline  
Old 22.02.2017., 19:37   #2
Mislim da si fulao podforum.

Btw...Podravka nije posljednje uspješno proizvodno poduzeće u Hrvatskoj.
Samo u zadnjih godinu dana imao sam prilike surađivati s njih 10-ak.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 22.02.2017., 20:34   #3
Podravka uspjesna kompanija?

Podravka ide dobrim putem da danas sutra zavrsi kao Petrokemija. Jednom prosperitetno poduzece, a danas gubitas bez ikakve ozbiljne vrijednosti. Da je Podravku davno ili nedavno preuzeo Nestle ili Unilever onda bi vjerujem danas bila uspjesno restrukturirana kompanija.

Koliko je Podravka u prosloj godini uspjesno poslovala dovoljno govori da je na prihode od prodaje koji su iznosili 1.9 milijardi kn ostvarila dobit poslovanja ( minus materijalni troskovi, troskovi osoblja, amortizacija, ostali troskovi i ostali poslovni rashodi ) od 20 milijuna kn ili 1% ( 2015 je dobit iznosila 52 mlijuna kn ili 3% ).

Podravku cim prije treba prodati nekoj multinacionalnoj kompaniji kako bi prezivjela globalizacijski proces. Jednostavno je premala kompanija ( prihodi 250 milijuna eura ) da bi mogla samostalno poslovati u ovom globaliziranom svijetu u kojem vladaju velike multinacionalne kompanije.
Noach is offline  
Old 22.02.2017., 20:51   #4
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Podravka uspjesna kompanija?

Podravka ide dobrim putem da danas sutra zavrsi kao Petrokemija. Jednom prosperitetno poduzece, a danas gubitas bez ikakve ozbiljne vrijednosti. Da je Podravku davno ili nedavno preuzeo Nestle ili Unilever onda bi vjerujem danas bila uspjesno restrukturirana kompanija.

Koliko je Podravka u prosloj godini uspjesno poslovala dovoljno govori da je na prihode od prodaje koji su iznosili 1.9 milijardi kn ostvarila dobit poslovanja ( minus materijalni troskovi, troskovi osoblja, amortizacija, ostali troskovi i ostali poslovni rashodi ) od 20 milijuna kn ili 1% ( 2015 je dobit iznosila 52 mlijuna kn ili 3% ).

Podravku cim prije treba prodati nekoj multinacionalnoj kompaniji kako bi prezivjela globalizacijski proces. Jednostavno je premala kompanija ( prihodi 250 milijuna eura ) da bi mogla samostalno poslovati u ovom globaliziranom svijetu u kojem vladaju velike multinacionalne kompanije.
Potpisujem!
Plus to da je Podravka izgubila gotovo sve kooperante tj. male poljoprivrednike od kojih je otkupljivala povrće i voće tako da bez naših poljoprivrednih proizvoda Podravka nema ama baš nikakvog smisla.
Samo pogledajte deklaracije na njihovim proizvodima. Nema više niti jednog da je porijeklom iz Hrvatske. Sve Mađarska, Poljska i Srbija.
Pa radije kupim mađarsku kuruzu u mađarskoj konzervi nego istu kuruzu u Podravkinoj.
Zasrali su se do kraja i to je to, gotovo je.
Kerefek76 is offline  
Old 22.02.2017., 20:52   #5
vidim krenulo pravdanje uništavanja jedne u nizu....

nije da nismo znali....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 22.02.2017., 21:24   #6
Ne brine tebe uništavanje već smjena u NO.

S politikom došli, s politikom otišli...nagledali smo se već toga i opet ćemo.

Koji je uopće smisao ove teme?
Osim Noaha nitko nije stavio niti jednu brojku.
Podforum za palamuđenje o crnim i crvenim je stepenicu iznad.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 22.02.2017., 22:23   #7
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Ne brine tebe uništavanje već smjena u NO.

S politikom došli, s politikom otišli...nagledali smo se već toga i opet ćemo.

Koji je uopće smisao ove teme?
Osim Noaha nitko nije stavio niti jednu brojku.
Podforum za palamuđenje o crnim i crvenim je stepenicu iznad.
S kime se ti svađaš????
Ono ni smjenu nemrete napraviti kak spada nego mislite da bu mirovinci pristati da dokazanog lopova stavite za direktora...
Pa bar ste mogli nekog normalnog nači...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 22.02.2017., 22:37   #8


Koji si ti lik.
Kakvu bih to ja trebao napravit smjenu u Podravki?

Ne može me manje bit briga i za Podravku i mirovinske fondove i za ustaše i partizane.
Ako u ičemu od politike guštam, onda je to nemoćni bijes i kuknjava poražene strane.
Koja god to bila.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 23.02.2017., 01:11   #9
Pa u svom potpisu kaže da je mentalni uhljeb. Ima dosta onih kojima ne pada na pamet da ulože svoj kapital u nešto ali se rado uključuju u sve i često upotrebljavaju riječi "mi" i "naše".
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 23.02.2017., 12:02   #10
Ovo nije za pdf gospodarstvo. Ključ
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.