Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 23:12   #961
http://www.cadtutor.net
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:17   #962
Pozdrav. Kada crtam crtež u AutoCAD-u upisujem naredbe tipa line, circle,pa koordinate itd.

Pitanje glasi.

Mogu li vidjeti niz naredbi ako mi netko pošalje gotov rad i kako? Koristim AutoCAD 2014.

Hvala.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:25   #963
Quote:
mrki444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Kada crtam crtež u AutoCAD-u upisujem naredbe tipa line, circle,pa koordinate itd.

Pitanje glasi.

Mogu li vidjeti niz naredbi ako mi netko pošalje gotov rad i kako? Koristim AutoCAD 2014.

Hvala.
Stisni -> f2
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:22   #964
To radi dok ne zatvorim program. Jel se može vidjeti nakon zatvaranja programa, tj. ponovnim otvaranjem crteža?
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:39   #965
Pozz ljudi

Imam jedno itanje, vjerojatno ćezvučat glupo, al šta ja mogu.

Znači želio bi da mi tekst bude bijele boje u ispisu. Npr. u kvadratu imam nekakva tekst, šrafira san prostor oko teksta nekom bojom. Kako da mi tekst bude bijele boje u ispisu a ne crne?
bukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:50   #966
mrki bi htio vidjeti "putanju" kako je netko dosao do toga gotovog proizvoda, jel?
E...nemre ti to 2014, prijatelj. (barem mislim da ne moze jer nisam ziher dal u Acad3D postoji tehnološko stablo proizvoda)
@ bukle: šrafura oko teksta ne pomaže...jedino ispis u boji + tamna podloga ispod texta.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:22   #967
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
@ bukle: šrafura oko teksta ne pomaže...jedino ispis u boji + tamna podloga ispod texta.
Za ovaj slucaj se i radi o ispisu o boji.
Sta onda da napravin? Ako ti nije predugo za objasnit.
bukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:33   #968
ukoliko ti nije bitan font, najjednostavnije je:
a) koristiti font Swiss Outline: - Bold ili Black
unutrašnja kontura slova ostaje netaknuta tj. bijela
mana je što ne postoje čžš znakovi (mogu ti poslati taj font nije greda)
b) igranje sa plot style i markiranje pojedinog layera da ispisuje pojedinu boju.
onda ti podloga tj. papir ne smije biti bijeli.
doduše, nisam ziher kako printer u boji radi "bijelu" boju.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:08   #969
Quote:
bukle kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi

Imam jedno itanje, vjerojatno ćezvučat glupo, al šta ja mogu.

Znači želio bi da mi tekst bude bijele boje u ispisu. Npr. u kvadratu imam nekakva tekst, šrafira san prostor oko teksta nekom bojom. Kako da mi tekst bude bijele boje u ispisu a ne crne?
Ako je autocad u pitanju stavi tekst u boju 255.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:02   #970
Quote:
H3MAT0M kaže: Pogledaj post
Ako je autocad u pitanju stavi tekst u boju 255.
Daje malo sporko bilu ili sivkastu, al ok je. Hvala.
bukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:13   #971
Kakvi su uvjeti koristenja prilikom skidanja na Autodeskovoj sluzbenoj stranici?
Kad sam radio account, trebao sam stavit naziv fakulteta, jel se to provjerava? Jel to besplatno, ili je to neka trial verzija.. Zasto mi odmah nude serial number i product key?
gargamel2310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:23   #972
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
mrki bi htio vidjeti "putanju" kako je netko dosao do toga gotovog proizvoda, jel?
E...nemre ti to 2014, prijatelj. (barem mislim da ne moze jer nisam ziher dal u Acad3D postoji tehnološko stablo proizvoda)
@ bukle: šrafura oko teksta ne pomaže...jedino ispis u boji + tamna podloga ispod texta.
Da, ali mislim da ne u smislu u kojem vi mislite, da ukradem nečiji proizvod. Vodim neke jednostavne edukacije iz AutoCAD-a pa sam želio pratiti da li su polaznici crtali likove prema uputama koje su im zadane.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:05   #973
Čemu to ako jednu stvar u autocadu možeš napraviti na 5 načina?
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:01   #974
Evo primjera.

Prvo počinjemo s crtanjem pomoću koordinata, pravokutne i polarne, pa poslije s izravnim zadavanjem udaljenosti. Neki odmah rade s izravnim zadavanjem udaljenosti, ali ne shvaćaju da zapravo te izravne udaljenosti proizlaze iz računskih radnji s koordinatama.
Zato želim pratiti način na koji rade.
mrki444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:27   #975
Exclamation Mathcad 15 pomoc

Kada instaliram Mathcad15 na laptop program se stalno rusi? Ima li tko slicna iskustva? Sta treba da uradim? Bi li pomoglo da ponovno reinstaliram windowse?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:43   #976
Quote:
Robbie12 kaže: Pogledaj post
Kada instaliram Mathcad15 na laptop program se stalno rusi? Ima li tko slicna iskustva? Sta treba da uradim? Bi li pomoglo da ponovno reinstaliram windowse?
Može pomoć?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:22   #977
Solidworks

Htio bih naučiti raditi u Solidworksu pa me zanima mogu li negdje skinuti na netu? Postoji li kakva studentska verzija di se mogu prijaviti pa dobit program kao što imam Autocad16?
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:28   #978
Radimpex Tower

Ima li korisnika ovog programa? Nisam puno iskusan u njemu. Koji su općenito najpregledniji tutorijali da ima sve lijepo i pregledno objašnjeno i za ovakve poput mene.

Treba mi i nešto konkretno: ima li tutorijal kako nacrtati kosu ploču? Dakle, kuća ima armirano-betonsku krovnu ploču.
Možda bih se i uspio snaći, no na poslu imam nelegalnu verziju na kojoj je poa na albanskom.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:47   #979
Nigdje nikog...
Uspio sam to riješiti. Trebali bi mi tutorijali u kojim se odradi jedna kuća od a do ž. Što više oblika kuće, to bolje. Pa ako netko zna za nešto slično, valjalo bi.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 08:39   #980
ArchiCAD

Nadam se da ima korisnika ovog programa, trebam pomoć oko nekoliko stvari.

>Kako promijeniti da mi se na otvorima ne pokazuju ove crvene crte, nego da budu normalan prozor i vrata? Također i ove crte što su posvuda; na olucima, stupovima...
Kad izvezem sliku da mi sve bude normalno.




>Kako namjestiti efekt paljenja svjetla? Nedavno sam naletio na lampe, ali ne mogu ih naći. To vjerojatno treba negdje u libraryju, ali nema kod mene.

>Kako mijenjati pozadine, da budu, recimo, oblaci kao ovdje?





> I još bi mi trebala baza libraryja, da imam još stvari. Ovaj moj je siromašan. Imaju li stranice odakle se to može skinuti? I kako se to ubacuje?

lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.