Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 19:48   #121
Nisam ja ljut na ekipu sa foruma. Samo sam ljut na to kako se dize lova za doslovno nista.
Ista stvar je i sa autima, mjenjaj ovo, pa ono...pa dok ne pogode.
Ljut sam opcenito jer mi ovaj nije rijesio. A sad mi zena kaze da je samo jedan nosac napuko, ona je ostala s njim dok je zavrsio a ja sam isao radit...
Ali je eto meni cudno naplatit nesto, a nisi rijesio problem.

A sad za ozbiljno, ako netko ima ikakvu ideju zasto voda izlazi na sifon a cijev je cista?
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:29   #122
Problem može biti iz više razloga, na koje je ovako preko foruma, lako mudrovati ali je teško dati odgovor. Zašto?
Uzmimo da su cijevi doista čiste, da je kamera pokazalo stvarno stanje. No kamera ne može pokazati na koji su način složene sadašnje cijevi u betonu, to se ne može vidjeti, odnosno ustanoviti!? Zbog čega ovo mislim? Pojavljivanje vode na podnom sifonu, uz uvjet da je sve čisto, navodi na pomisao da su možda negdje izvedeni nekakvi spojevi koji uzrokuju sadašnje stanje?

Ovo mi ipak izgleda kao znanstvena fantastika.
Nekako sam sklon pretpostavki , da majstor bez obzira na kameru nije ni pokušao ustanoviti uzrok sadašnjeg stanja. Njemu je važno, pustiti kameru u kanalizaciju i on je svoje napravio. Ustanovio stanje u cijevima, ali nije odštopao kanalizaciju, zbog čega je u stvari pozvan!
Dalje, nikako ne razumijem postupanje majstora, da polomi vijke dok skida wc školjku? Dodouše , ne navodiš dali je školjka stavljena na betonski mort i još su stavljeni vijci, ili je učvršćena samo s vijcima? Ako je ovo drugo, tada je to zaista neodgovorna osoba. Te vijke, ako ne može skinuti, lako odreže s listom pile. Nisam to jednom radio.

Jednu stvar moraš i ti kao investitor shvatiti, bez obzira kolika bila naša volja da ti pomognemo. Problem može pokušati riješit,i samo majstor koji si treba dati truda i ako uspije odgonetnuti, kakve su zavrzlama ranije napravljene?

Ako je školjka napuknuta na mjesto gdje dolazi vijak, mora se postaviti na cementni mort , nikako na silikon. To je ipak vrlo nisko od majstora, kada tako pokušava izigrati stranku.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:29   #123
Ti nosaci su komadi plastike u obliku slova L, za pod se drze velikim vijcima, a skoljka se na njih kaci malim parkericama(vidama). Ispod je stavio silikon kako je i bio. A da je htio samo maznut lovu za kameru ocito je.
Jedan taj L je pukao skoro cijeli, a drugi je navodno cijel, a valjda ce drzat. Skoljka je cijela, barem bila.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:18   #124
Onda je stvar riješena. To košta cca 40 -50 kn, (možda i manje) ne mogu se sad sjetiti. Sve se lako postavi na ista mjesta i školjka ide na to.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 06:53   #125
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Onda je stvar riješena. To košta cca 40 -50 kn, (možda i manje) ne mogu se sad sjetiti. Sve se lako postavi na ista mjesta i školjka ide na to.
Puno hvala, rijesim to onda sam ili neko drugi, ovoga vise ne zovem.
BTW, isao sam provjerit jeli stvarno zavidao, nije, frajer je stavio kap silikona da drzi vide i onaj ukrasni cepic.

A ova fora sa zatvaranjem sifona, da ga cepim ili da ga pustim ovako?

Objasnio mi je kako da ga zecepim, i shvatio sam da ga mogu opet otvorit ako treba jer je silikon u igri.
Navodno da se po novome vise uopce ne stavlja taj podni sifon u kupaone, a cuo sam i da nije dobro da ga nema. Misljenja?
__________________
Ništa mi neće....

Zadnje uređivanje BudaletHina : 15.03.2017. at 07:25.
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:20   #126
Ah nema EDIT opcije, ugl sad sam kupio te L nosace i kostaju 28kn, frajer je znaci skrtario i fusario za 28kn
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:40   #127
Zatvori sifon , da ne nosiš stalno peraje za plivanje.

Zanima me, možda sam propustio, ide li voda na sifon kad ti puštaš vodu ili ide kada pušta netko iznad tebe?

Iako sam i dalje uvjeren da se na nekom mjestu u cijevima , fekalije zaglave i stvaraju problem kod ispiranja.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:54   #128
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Zatvori sifon , da ne nosiš stalno peraje za plivanje.

Zanima me, možda sam propustio, ide li voda na sifon kad ti puštaš vodu ili ide kada pušta netko iznad tebe?

Iako sam i dalje uvjeren da se na nekom mjestu u cijevima , fekalije zaglave i stvaraju problem kod ispiranja.
Ne, kad ekipa iznad povlaci vodu nema nikakvih problema (revizija je u stanu, malo dalje od kupaone).
Zapravo problema ima samo kad je velika nuzda u pitanju, i to cak ako se neko npr tusira, onda zna izletit 0.5-1l vode (inace ide samo zrak, ali ide), a da moram potegnut vodu vise puta, moram. Ovaj majstor mi je rekao da mi mozda pravi problem, sto je nekih 0.5m od skoljke kut od 90 stupnjeva, on je rekao da se to nikad ne stavlja, nego da se radi max kut od 45 stupnjeva. Ugl u tom kutu nema nicega, kut je cist, ali mozda se tu mrvu zaglavi pa tek onda krene dalje? On je rekao da su cijevi u super stanju i da je dosta cisto, da je vidio svega (sve osim mog dijela je staro 35 godina), ovdje nije nigdje bilo papira ili neceg slicnog u cijevima, samo smo naletili na dva-tri drekeca i rekao je da je to normalno.
Imam sveukupno 3 revizije, i rekao je da je jedini potencijalni problem sta u njima nije napravljeno hm..nesto, zaboravio sam naziv, ugl da napravim ajmo reci vodilice, kao polucijev od cijevi do cijevi da sve klizi po tome i siba u septicku (rekao je da se to radi sa finim betonom), ali ako se nije zaglavilo u 35 godina, nadam se da ni nece.
Eh da, i kad je skinuo skoljku rekao je da je dobro sto odma smrdi jer da to znaci da je prohodno, da nije zastopano..
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:57   #129
pitanje

U wc skoljku je upao onaj plasticni nosac za wc tablete i voda ga je povukla. E sad, kako da znam da se nije negdje zaglavio? Za sada mi se cini da voda normalno otjece i ne dize se do vrha skoljke. Sifon je isto ok, nista ne izlazi van. Jel moguce da je ta plastika prosla cijevi i otisla u kanalizaciju? Nije bio veliki nosac, cca 5-7 cm duzine i mozda par cm sirine. Da li trebam nekoga zvati da provjeri cijevi?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 06:37   #130
Ili je otisao skroz do kanalizacije ili je zapeo u wc skoljci. Ako ti se krene dizat voda vjerojatno je zaglavio u skoljci...

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 07:01   #131
Nista se ne dize voda i normalno sve prolazi ali me brine da nije negdje zapelo npr na vertikali i da s vremenom se ne natalozi nesto na tome i onda zacepi...
Jel bi bilo pametno pozvati nekoga da s kamerom provjeri?
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 07:25   #132
Ma tesko da je to zapelo u vertikali... Vec to pluta negdje u separatoru budi bez brige.. A nedaj boze ako se zastopa onda zovi nekoga, ovako nema smisla platiti pregled a nije se zastopalo...

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 06:56   #133
Ima li u europi kakav sistem certificiranja za potrošnju vodu kupaonskih (i drugih) vodenih saitarija, kao što je npr u USA WaterSense?
Pri izboru bih htio znati koliko vode troši, ali i koliko je to u odnosu na druge.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 08:07   #134
Kod nas se primjenjuje DIN standard (Njemačka), 0,25 L/S po jednom izljevnom mjestu.
Šveđani i ameri troše više od nas, SAD 0,47 L/S Švedska 0,30 L/S
Koristi se literatura od prof. Radonića skoro u svim proračunima.

Ovo je nekakav prosjek, ali navike i standard pojedinca ipak imaju utjecaj na potrošnju vode . Za primjer uzimam vodokotlić i navike kod velike i male nužde, gdje se može puno vode smanjiti kod korištenja istih.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:46   #135
Konkretno za vodokotlic sam i mislio, izmedu ostaloga.

Ali pod certifikat mislim nesto tipa A++ i slično. Znači da ja kao kupac mogu znati da ta školjka/kotlić je dizajnirana da se dobro ispere uz sto manji utrosak vode.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:39   #136
Takvu izjavi ,poput tvoje, rado bih vidio od bilo kojeg proizvođača sanitarne opreme, ali mislim da od toga nema ništa.

Wc školjke su dizajnirane na razne načine i zaista uz dugogodišnju praksu ne mogu izdvojiti nikoga posebno kao best by. Uz napomenu, da tih nekoliko stvari : ispiranje , dizajn , kamenac nije lako zadovoljiti.

Najbolje ispire visoko montažni vodokotlić, ali zadaje najviše glavobolja; izlijevanje vode iz školjke, ako se to smanji, najbrže sakuplja kamenac na izlazu cijevi u wc školjku.
Sve opet ovisi o vrsti wc školjke, kakva je sama konstrukcija iste. Ako ima male rupe po obodu , tada voda ne leti van itd....

Nisko montažni i ugradbeni vodokotlići su kompromis svega i imaju dvije mogućnosti pražnjenja; mala i velika nužda (3 -6 -9 litara vode). Ta se količina za ispiranje regulira na plovnom ventilu ali i na odsisnom ventilu, pa se kombinacijom jednog i drugog može dobiti zadovoljavajući izbor ispiranja. I svakako korištenjem tipke za malo i veliko ispiranje!!
Ali sve se to vidi, tek kad se postavi wc školjka i vodokotlić.

Netko opet voli akva ispirače , koji su ogromni potrošači vode i jako su bučni.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:26   #137
Malo sam opsesivno kompulzivan, pa i prije nego je projekt gotov, pokušavam si na papir sve staviti
A ništa onda, pratiti specifikacije i to je to.

Inače do sada imam iskustva sa geberit ugradbenim, i to nije loše, jer se može regulirati (iako je amateru patnja iskopati to sve iznutra), ali recimo nemam pojma kako i koliko sama školjka na to utječe. Neke se bolje čiste, neke slabije.

Da li su ove viseće lošije po tom pitanju? Ljepše mi izgledaju, ali mi se čini da možda, zbog oblika, su manje praktične?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:26   #138
meni se čini najkvalitetnija školjka u kojoj kad prođeš sa prstom unutar ruba isplakivanja školjke da ima caklinu a o tipu Panama, Simplon, Baltik razgovaraj sa projektantom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:38   #139
pozdrav svima,
molio bih za mišljenje tj.savjet:

- kvaliteta sanitarija iz Bauhausa, konkretno me zanima Camargue Rom viseća WC školjka od 1.410 kn u usporedbi s npr. Vitra Sento za 2.200 kn?
- kvaliteta kineskih kanalica za "Walk-in" tuš od cca 800-900 kn (npr. Feroterm) vs npr. TECE ili Viega (2000+ kn)?
Aries_71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:52   #140
Izbjegavati kineze, bez obzira na primamljivu ponudu , po niskoj cijeni. Razlika je ipak premala mala, na kasnije popravke i zamjenu.

Montirao sam kineski sifon na pisoaru, nakon godinu dana rupa do rupe. Zamisli kako to može izgledati na tuš kanalici?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.