Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 09:44   #21
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
a sto onda napraviti ako se sam ventilator razlokao? jel se onda kupuje novi motor? jel se to kuglicni lezaj izlokao? jel se isplati ovako sto popravljati uopce? usisavac je kostao 700 kn prije 10 godina.
pogledaj koliko bi bio novi motor, pa procijeni. Ili evetualno ako imas srece naletis na isti takav usisavac na njuskalu s nekim drugim felerom pa izvadis motor iz njega.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:12   #22
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
pogledaj koliko bi bio novi motor, pa procijeni. Ili evetualno ako imas srece naletis na isti takav usisavac na njuskalu s nekim drugim felerom pa izvadis motor iz njega.
na njuskalu nema motora pisao sam electroluxu, pa cemo vidjeti

hvala puno na savjetima
karatas_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:28   #23
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
na njuskalu nema motora pisao sam electroluxu, pa cemo vidjeti

hvala puno na savjetima
mislim da od pisanja elektroluxu nece biti neke vajde, tj ako ti se jave cijena ce vjerojatno biti $$$. VIse sam mislio potraziti na alibabi i sl. Eventualno trgovina Kralj (mislim da su na culineckoj?)
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:16   #24
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
na njuskalu nema motora pisao sam electroluxu, pa cemo vidjeti

hvala puno na savjetima
pogledaj i ovaj vido o ciscenju motora - ventilatora

https://youtu.be/-ZdQVkwt_rw
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:28   #25
problem sa strujom ili uredjajem?

vjerujem da su se neki od vas susreli ili bi mi barem od prilike znali rec u cemu je problem.
naime, ovo mi se desava vec po drugi put sa drugim usisivacem. krenem usisivat, a nece. skuzila sam kad ga upalim u drugu uticnicu, radi. kad kasnije pokusavam sa onom prvom uticnicom, on radi.
mislim, stvarno sam lajk sto se tice struje, ali nije mi jasno sto se to desava? da li to vec kad usisivaci misliju riknut, onda posandrcaju (to mi je prije logicnije) ili je to nesto do uticnica/struje (a, da je to onda bi mi se to stalno desavalo)?
kao sto sam rekla, to mi je sad drugi slucaj, ali sa drugim usisivacem (taman mu se kroz nekih mjesec dana izlazi garancija ).
ljudi, help!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:14   #26
Vjerojatno povremeno prekida kontakt u kabelu,najčešće oko utikača.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:43   #27
kućni aparati za kavu

Molim poštovanog forumaša da, ako može i hoće, pomogne mi savjetom
--kako iztestirati ispravnost pumpe za vodu, odnosno ustanoviti kvar pumpe
kućnog aparata za kavu-espresso color GAGGIA

--molio bih savjet ovdje na ovom forumu i hvala Vam unaprijed!
Japura
japura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 00:09   #28
Question Gorenje štapni usisavač- papučica gubi kontdkt?

Bok
Imam Gorenje štapni usisavač. Star je oko 6 mjeseci.
Iznenada je papučica počela gubiti kontakt i zbog toga se čas vrti turbo četka a čas ne. U čemu je problem?
https://ibb.co/hccCTTx
https://ibb.co/TY9m7RK
Taj gubitak kontakta se dešava kad se pri zsisavanju papučica pomjera lijevo desno.
slavonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 00:56   #29
E, a kak da ti itko pomogne i odgovori na ovo pitanje gledajući u sliku usisavača?
Ako gubi negdje kontakt onda moraš potrošit vremena, mrdat po njemu dok ne skužiš koji dio kad se pomakne/napne/rotira/štoliveć uzrokuje gubitak kontakta. Onda ćeš raskopat taj dio pa potrošit dodatno vrijeme pokušavajuć skužiti što se točno dešava i uzrokuje gubitak kontakta. Tu će doći do izražaja sva tvoja urođena sposobnost riješavanja ovakvih stvari (budući da, pretpostavljam, nisi majstor za usisavače). Neki bace oko i odmah vide problem, a neki se izgube nakon 3 odšarafljena šarafa. O tvojoj samoprocjeni ovisi hoćeš li se upustiti u to ili ne...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2018., 09:02   #30
Smile

Quote:
mario_bla kaže: Pogledaj post
E, a kak da ti itko pomogne i odgovori na ovo pitanje gledajući u sliku usisavača?
Ako gubi negdje kontakt onda moraš potrošit vremena, mrdat po njemu dok ne skužiš koji dio kad se pomakne/napne/rotira/štoliveć uzrokuje gubitak kontakta. Onda ćeš raskopat taj dio pa potrošit dodatno vrijeme pokušavajuć skužiti što se točno dešava i uzrokuje gubitak kontakta. Tu će doći do izražaja sva tvoja urođena sposobnost riješavanja ovakvih stvari (budući da, pretpostavljam, nisi majstor za usisavače). Neki bace oko i odmah vide problem, a neki se izgube nakon 3 odšarafljena šarafa. O tvojoj samoprocjeni ovisi hoćeš li se upustiti u to ili ne...
Filozofe takvu debilnu pomoć ne trebam već konkretnu.
Sigurno nisam jedini koji ima takav usisavač sa takvim problemom a tebi bih ja preporučio da si kupiš gramatiku hrvatskog jezika. Da učiš, učiš i učiš. Možda do izražaja dođe sva tvoja urođena intelektualna sposobnost svladavanja te materije. Ovako si smiješan. Prost i jako ograničen.
��
slavonia is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.12.2018., 09:47   #31
Sretno! Od cijelog tvog odgovora zanima me samo gdje sam točno napravio tako grozne pravopisne/gramatičke pogreške, osim jednog ije/je i što sam koristio riječ šaraf umjesto vijak. Iako ovo nije forum jezičara pa nije nužna apsolutna pravopisna točnost (bez obzira na to ja se uvijek trudim napisati što ispravnije)...

Btw. da si čitao s razumijevanjem, vidio bi da sam ti odgovorio na pitanje kako da pristupiš problemu. Ali ti očito očekuješ da ti netko pisanjem na forumu popravi tvoj usisavač. Pitanje ti je u stilu "auto mi neće upaliti pa šaljem sliku auta"... jer sigurno još netko ima takav auto.

E da, ne piše se "sa takvim" nego "s takvim" i ispred "a" uvijek dođe zarez. Pa i ti uči, uči, uči. Od nekog tko mi popuje o pravopisu očekujem u najmanju ruku da bude savršeno točan...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 16:36   #32
Hoover tc 5216 ne namata kabel

Pozdrav,

Znaci, radi se o tome da usisavac ne namata kabel.
Rastavio sam - tu je slika kako to izgleda, ali ne kuzim sto trebam, tj. kako to trebam slozit da proradi?
Pa bih molio ako bi mi netko mogao pomoci savjetom...
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 18:27   #33
Kako ti izgleda držač kabela ? ne vidim vezu opruge i kabela
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 19:46   #34
Nije više namatao kabel uopče? Ili je samo zadnjih metar ostajalo vani?

Ta opruga sa slike mora biti učvrščena, nije pukla nigdje?
__________________
Toliko je hladno vani da pingvini žicaju za čaj
Penguin office is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2021., 21:02   #35
Izgleda mi krivo sastavljeno, jesi siguran da je tako bilo?
Taj feder obično stoji zamotan u osmicu.
Dakle, donji dio federa trebaš zakačiti tu gdje je sada zakačen , ali u kontra smjeru, da feder oblikuje slovo "S".
i onda namotaš feder i kabel, tako kad izvučeš cijeli kabel feder mora biti namotan još bar 2-3 namotaja......
Koristi rukavice i radnu jaknu dugih rukava, ako se odmota može te ozlijediti.

https://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=13336
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2021., 15:41   #36
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Izgleda mi krivo sastavljeno, jesi siguran da je tako bilo?
Taj feder obično stoji zamotan u osmicu.
Dakle, donji dio federa trebaš zakačiti tu gdje je sada zakačen , ali u kontra smjeru, da feder oblikuje slovo "S".
i onda namotaš feder i kabel, tako kad izvučeš cijeli kabel feder mora biti namotan još bar 2-3 namotaja......
Koristi rukavice i radnu jaknu dugih rukava, ako se odmota može te ozlijediti.

https://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=13336
Hvala svima na odgovorima...
Uglavnom, ovo je way to go.. Znaci, ta dva namota moraju tvoriti osmicu kako bi se stvorila sila koja to namata. Skuzio sam da na ovom kolutu gdje je veliki namot se odlomio jedan zub koji drzi tu oprugu.
Na kraju nisam to uspio slozit da se to namata kak treba. Cini mi se da kabl jednostavno nije dovoljno ravan, ne ide to vise tako glatko (iako sam to i podmazao - i klizece kontakte i same plasticne namote).
Kad bih to namotao/nategnuo tako da ima sile i na samom kraju onda sama opruga nije dovoljno dugacka da se kabel izvuce skroz
kinfamr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.