Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 19:47   #7281
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Forum je izvrsno mjesto za kuknjavu onih koji nemaju novca a htjeli bi Armani dizajniran stan na elitnoj lokaciji.

OK, pošteno. Mada mi se općenito čini da je jako ograničen izbor kvalitetnih i lijepih stanova u usporedbi s onim drugima, o bilo kojoj cijenovnoj kategoriji da govorimo. Čak i da imaš više love, opet si prisiljen pregledati takve šupe kao iz horor filmova, pa sam bila užasnuta što je očito takvih najviše u Zagrebu, kao da živimo u nekoj zaostaloj državi u 19. stoljeću.

A što se tiče samih cijena objektivno, u biti sam htjela reći da je iz mog iskustva točno ovo što piše comy1.
Alienica is offline  
Old 24.03.2017., 19:48   #7282
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Tko će u hrvatskoj odrediti vrijednost nekretnine kad znamo da čak i sudski procjenitelji različito procijene istu nekretninu?
Očito nitko, te neće biti ni potrebno, nego kako općina odluči. To je tek najgore od najgoreg.

Onako, lokalni šerif odredi potrošiti 5 puta više ove godine na neku svoju igračku, tipa nogometni klub i udri po porezu za nekretnine.

Hmda, ovo što si naveo je nerijetko problem, cifre se znaju razlikovati za 300%.
rocker1987 is offline  
Old 24.03.2017., 20:58   #7283
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
OK, pošteno. Mada mi se općenito čini da je jako ograničen izbor kvalitetnih i lijepih stanova u usporedbi s onim drugima, o bilo kojoj cijenovnoj kategoriji da govorimo.
Iskreno ja bih uvijek radije kupio stan u raspadu koji treba rastaviti na proste faktore i sve iznova napraviti nego "lijep" ili "adaptiran" stan. Em je često upitno što se krije iza naoko sređenog stana em prodavači obično zaračunaju vrijednost 2-3 takve adaptacije u cijenu stana.

Puno "šupa" se prodaje iza starih ljudi koji se nisu zamarali s adaptacijom u poznoj dobi. Neću vjerojatno ni ja u tim godinama, a pitanje i hoću li imati s čime adaptirati A da je depresivno to stalno gledat po oglasima, jest..
Bankei is offline  
Old 24.03.2017., 21:03   #7284
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Onako, lokalni šerif odredi potrošiti 5 puta više ove godine na neku svoju igračku, tipa nogometni klub i udri po porezu za nekretnine.
Jedva čekam da neki šerif raspali pa da to država uzme od lokalaca. Nemam ništa protiv tog poreza (iako imam nešto nekretnina), pogotovo ako se nastavi smanjivat presija na dohodak od rada.

To je pravi porez za rentijersku sredinu kakva je Lijepa naša.
Bankei is offline  
Old 24.03.2017., 21:09   #7285
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Forum je izvrsno mjesto za kuknjavu onih koji nemaju novca a htjeli bi Armani dizajniran stan na elitnoj lokaciji.
Ne znam u kojoj ti to Hrvatskoj živiš, u ovoj mojoj nema ni elitnih lokacija, a bogami ni Armanija
Bankei is offline  
Old 24.03.2017., 21:34   #7286
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojoj ti to Hrvatskoj živiš, u ovoj mojoj nema ni elitnih lokacija, a bogami ni Armanija
onda može i tzv. elitna lokacija ako ti tako više odgovara
Pitralon is offline  
Old 24.03.2017., 21:37   #7287
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
OK, pošteno. Mada mi se općenito čini da je jako ograničen izbor kvalitetnih i lijepih stanova u usporedbi s onim drugima, o bilo kojoj cijenovnoj kategoriji da govorimo. Čak i da imaš više love, opet si prisiljen pregledati takve šupe kao iz horor filmova, pa sam bila užasnuta što je očito takvih najviše u Zagrebu, kao da živimo u nekoj zaostaloj državi u 19. stoljeću.

A što se tiče samih cijena objektivno, u biti sam htjela reći da je iz mog iskustva točno ovo što piše comy1.
ništa ti nisi prisiljena gledati niti te netko prisiljava
Pitralon is offline  
Old 24.03.2017., 21:43   #7288
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Nisam čitala temu, čitala sam vas prije godinu dana kad sam isto htjela kupiti stan.

I sad došla ovdje jer sam baš nanervirana. Pa kakav je to izbor! Ja ne mogu vjerovati kakve šupe ti ljudi prodaju i u kakvim uvjetima žive! Da nisu u stanju ni uslikati stan, a da pritom operu suđe, maknu iz vidokruga prljave čarape i slično. Pa to je užas, ne smijem slučajno nešto jesti kad idem otvarati oglase na njuškalu jer mi se okreće želudac od tih starudija.

Mislim ono, piše "PRILIKA!!!" - jaka prilika, da, prilika za dobit astmu zbog vlage i prljavštine.

Jel njuškalo središnje mjesto za traženje stanova ili ima neko drugo mjesto gdje bi se mogli pregledavati samo neki normalni stanovi koji nisu za adaptaciju i koji zadovoljavaju neke osnovne higijenske kriterije?

OT: što se tiče cijena, ja vidim da su se značajno povećale jer sam prije godinu dana imala manje love nego sad, a mogla sam naći puno veći izbor normalnih stanova. Za neke mi je sad žao da sam propustila priliku. Ali dobro, i tad sam dosta dugo pratila situaciju pa bi tu i tamo izašlo nešto ok s obzirom na cijenu i kvalitetu, možda i sad trebam biti strpljivija. Ali ipak mi se čini da su sad više napuhane cijene, odnosno jednostavno skuplje.


EDIT: i koja je to fora da manji stanovi imaju raspored: mala kuhinja i onda jedna veća soba koja služi kao spavaća soba i dnevni???
Jel to nešto iz početka 20. st.? (jer upravo sam čitala Kafku pa vidim da su i tamo primali goste u svoje spavaće sobe; mada doduše, živjeli su u tim sobama za iznajmljivanje)
Ako ces cekati dovoljno dugo ,neces uopce imati ovaj problem vise. Ili ce te dohraniti potomci, ili ces zavrsiti u nekom domu.

Obicno oni koji najvise kukaju imaju apetite ko vuk a u novčaniku zmiju. *ebali bi se a da im ne uđe , jel
MMachéte is offline  
Old 24.03.2017., 22:16   #7289
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
I sad došla ovdje jer sam baš nanervirana. Pa kakav je to izbor! Ja ne mogu vjerovati kakve šupe ti ljudi prodaju i u kakvim uvjetima žive! Da nisu u stanju ni uslikati stan, a da pritom operu suđe, maknu iz vidokruga prljave čarape i slično. Pa to je užas, ne smijem slučajno nešto jesti kad idem otvarati oglase na njuškalu jer mi se okreće želudac od tih starudija.
Hrvati nisu baš čistunci po nekim podacima jako malo ulažu u osobnu higijenu, a onda nije za čuditi se kad vidiš stanove poslikane za oglas koji liče na svinjac...

Meni je dovoljno vidjeti ulaze zgrada na šta liče a to je odraz samih stanara koji tu žive
homosapiens is offline  
Old 24.03.2017., 22:20   #7290
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Očito nitko, te neće biti ni potrebno, nego kako općina odluči. To je tek najgore od najgoreg.

Onako, lokalni šerif odredi potrošiti 5 puta više ove godine na neku svoju igračku, tipa nogometni klub i udri po porezu za nekretnine.

Hmda, ovo što si naveo je nerijetko problem, cifre se znaju razlikovati za 300%.
Njaviše se pribojavam toga da bude na lokalnoj razini, pa da bude kao sada cirkus sa cijenom plina, komunalnim doprinosima i sl.
homosapiens is offline  
Old 24.03.2017., 22:32   #7291
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Iskreno ja bih uvijek radije kupio stan u raspadu koji treba rastaviti na proste faktore i sve iznova napraviti nego "lijep" ili "adaptiran" stan. Em je često upitno što se krije iza naoko sređenog stana em prodavači obično zaračunaju vrijednost 2-3 takve adaptacije u cijenu stana.

Puno "šupa" se prodaje iza starih ljudi koji se nisu zamarali s adaptacijom u poznoj dobi. Neću vjerojatno ni ja u tim godinama, a pitanje i hoću li imati s čime adaptirati A da je depresivno to stalno gledat po oglasima, jest..
Ma to je sigurno dobra ideja, ali trenutno imam drugih napora i obveza, a to ipak zahtjeva vrijeme i trud, a ja bih se samo htjela uselit... A vidjet ću još, znam da je bila tema starogradnje vs. novogradnje...

Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
ništa ti nisi prisiljena gledati niti te netko prisiljava
Ne kužim, kako ću onda znati kakvo je stanje ako ne pratim situaciju?

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ako ces cekati dovoljno dugo ,neces uopce imati ovaj problem vise. Ili ce te dohraniti potomci, ili ces zavrsiti u nekom domu.

Obicno oni koji najvise kukaju imaju apetite ko vuk a u novčaniku zmiju. *ebali bi se a da im ne uđe , jel
OK, mene šokiralo stanje tih stanova koji se prodaju, prvenstveno u smislu kakvu to sliku o glavnom gradu ostavlja da ljudi ni ne pospreme stan prije nego ga fotkaju za oglas (iako, što Bankei kaže, ako ćeš ići u adaptaciju, nije ti to uopće bitno), ali vi ovdje ste stvarno duboko isfrustrirani zbog nekog razloga...
Prodaješ stan? (I ne da ti se angažirat čistačicu)

Zašto bih završila u domu? Kakvi potomci? Čemu taj cinizam samo zato jer sam rekla da neko vrijeme neću donositi odluku, nego ću pratiti kakvi se stanovi pojavljuju i vjerujem da će se pojaviti neka bolja prilika.
Što te u to mom planu što te posebno frustrira da trebaš biti vulgaran? I zbog toga što sam primjetila da se prije godinu dana moglo naći pristojan stan za manje iznose?
Alienica is offline  
Old 24.03.2017., 22:43   #7292
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu baš čistunci po nekim podacima jako malo ulažu u osobnu higijenu, a onda nije za čuditi se kad vidiš stanove poslikane za oglas koji liče na svinjac...

Meni je dovoljno vidjeti ulaze zgrada na šta liče a to je odraz samih stanara koji tu žive
Hvala! Po nekim drugim reakcijama koje su uslijedile, već sam mislila da ja nisam normalna što mi je to gadno.
Alienica is offline  
Old 24.03.2017., 23:00   #7293
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da neki šerif raspali pa da to država uzme od lokalaca. Nemam ništa protiv tog poreza (iako imam nešto nekretnina), pogotovo ako se nastavi smanjivat presija na dohodak od rada.
nema smanjivanja poreza na dohodak od rada, čak štoviše ukinut će porezna oslobođenja za djecu i uzdržavane osobe.

A porez na nekretnine ide u smjeru toga da se veže kao dug nekretnine, tako da će mnoge ovrhom steći država-lokalna samouprava, a ti stanovi će ići onima kojima su išli do sada -vidi Zagreb i Bandića kome daje stanove.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 25.03.2017., 07:29   #7294
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Njaviše se pribojavam toga da bude na lokalnoj razini, pa da bude kao sada cirkus sa cijenom plina, komunalnim doprinosima i sl.
Sve izgleda da ide u tom smjeru.

Zamisli sad koliko Bandić dobija moći u ruke.
rocker1987 is offline  
Old 25.03.2017., 14:19   #7295
xD

Treba uvest propis po kojem se političarima oduzima poslovna sposobnost nakon mandata.
doncafenovi is offline  
Old 25.03.2017., 15:01   #7296
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa recimo evo ja ti pricam...

Osobno iz vlastitog iskustva ti mogu reci,cijene DOBRIH stanova,
ponavljam dobrih se lagano dizu
,a to je samo jedan logican znak..da je potraznja skocila!

A novogradnje pogotovo,cijene skacu ono reda velicine 10+% u odnosu na predhodnu godinu ili zgradu prodaje
Dakle,uopce ne skacu za zanemariv iznos...vec ozbiljno skacu!

Sve sto vrijedi na Zg trzistu se i proda u relativno kratkom roku,
ono sto se duze prodaje su obicno neka smeca od stanova gdje nebi covjek isao nit da je izbjeglica,papiri ili neki prodavaci koji zive u nekom paralelnom univerzumu,dakle nisu na planeti Zemlja a pogotvo ne zg.
...
Dakle ovaj članak (2 tjedna star) po tebi piše sve suprotno od istine što se tiče Zagreba:
http://vijesti.hrt.hr/378378/padaju-...-cak-127-posto

Quote:
Padaju cijene stanova, u Zagrebu čak 12,7 posto

Prosječna cijena četvornog metra novih stanova u drugom polugodištu 2016. koje su prodavala trgovačka društva i druge pravne osobe iznosila je 9.899 kuna, što je 2,8 posto manje nego u prvom polugodištu te godine i 3,4 posto manje nego u drugom polugodištu 2015., pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku.

U odnosu na isto razdoblje prethodne godine, cijene su smanjene u Zagrebu za 12,7 posto, dok su u ostalim naseljima porasle za 6,7 posto. Istodobno su cijene stanova građenih na temelju Programa društveno poticane stanogradnje porasle za 1,2 posto, pokazuje izvješće DZS-a. Prosječna cijena četvornog metra novog stana niža od deset tisuća kuna posljednji je put zabilježena u drugom polugodištu 2006., ističe Hrvatska gospodarska komora u analizi.

Pritom su cijene novih stanova u Zagrebu smanjene za 6,5 posto, a istodobno je cijena četvornog metra u ostalim naseljima povećana za 2,3 posto. Prošlu je godinu obilježio i snažan rast broja prodanih novih stanova, koji je u odnosu na 2015. porastao za 66,9 posto, pri čemu je porasla prodaja u Zagrebu (za 76,5 posto) i ostalim naseljima (za 57,3 posto) te prodaja stanova POS-a (za 88,7 posto).

Takvim su kretanjima broj prodanih novih stanova i njihova korisna površina, nakon niza slabih godina, ponovno došli na razinu iz 2009. Pad prosječne cijene četvornog metra novih stanova, uz povećanje broja prodanih novih stanova, upućuje na povratak interesa za stanogradnju, kažu u HGK.

Takav zaključak potkrepljuju podatkom da je u 2016., u odnosu na prethodnu godinu, izdano 35,2 posto više građevinskih dozvola za izgradnju stanova, uz 32,3 posto veću korisnu površinu, pri čemu je rast broja izdanih dozvola zabilježen u 14 županija, a u Gradu Zagrebu je više nego udvostručen.
Jeka is offline  
Old 28.03.2017., 17:17   #7297
Quote:
Jeka kaže: Pogledaj post
Dakle ovaj članak (2 tjedna star) po tebi piše sve suprotno od istine što se tiče Zagreba:
http://vijesti.hrt.hr/378378/padaju-...-cak-127-posto
Ovako...i ja sam pratila ranije cijene nekretnina, prošle godina imala iskustvo sa time, a u zadnje vrijeme i meni se čini da su sada nešto porasle u Zagrebu, barem po stanju na Njuškalu.
Nije mi jasno na temelju čega i koliko to dobro prolazi i da li se uspješno prodaju po toj cijeni?

Po mom mišljenju cijene po Zagrebu su još uvijek previsoke za naše prilike. Neću reći da odmah sada treba inzistirati i biti zadovoljan sa 1000E po kvadratu, ali svakako tu ne spada niti cijena od 1600-1700E za neuređeni stan u centru.
Također mi nisu jasne one ponude vrhunski uređenih stanova u centru Zagreba za koji kupci traže cc.3000E. Pitam se tko im to kupi i kome je to isplativo, ako uzmemo u obzir znatno jeftniju cijenu neuređenog stana koji sa adaptacijom ne dođe do tog iznosa.
Veritas6 is offline  
Old 29.03.2017., 08:54   #7298
Quote:
Corto kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na cijene nekretnina.....

U jednoj životnoj varijanti bi mi bila kupovina dvije nekretnine: stana u Zagrebu (3-sobni, cca 80-100m2) i manje kuće na moru (vjerovatno Istra). S time da bi se jedna nekretnina kupovala odmah, a druga za nekih 5-10 godina.
Ako zanemarimo ostale momente (u međuvremenu imam gdje živjeti u Zagrebu i imam gdje ići na more) i promatramo samo cijene i vrijednosti nekretnina sada i za 5-10 god., pitanje je što kupiti prije a što kasnije?
Obje nekretnine bi bile za vlastitu upotrebu, eventualno bi se morska povremeno iznajmljivala preko ljeta, ali to nije primarni cilj i skoro bi se moglo zanemariti.

Dakle, što mislite o kretanju cijena nekretnina u Zagrebu i na moru, srednjeročno 5-10 god.?

Nadao sam se da će o ovome biti više mišljenja.....
Corto is online now  
Old 29.03.2017., 13:17   #7299
Quote:
Veritas6 kaže: Pogledaj post
Ovako...i ja sam pratila ranije cijene nekretnina, prošle godina imala iskustvo sa time, a u zadnje vrijeme i meni se čini da su sada nešto porasle u Zagrebu, barem po stanju na Njuškalu.
Nije mi jasno na temelju čega i koliko to dobro prolazi i da li se uspješno prodaju po toj cijeni?

Po mom mišljenju cijene po Zagrebu su još uvijek previsoke za naše prilike. Neću reći da odmah sada treba inzistirati i biti zadovoljan sa 1000E po kvadratu, ali svakako tu ne spada niti cijena od 1600-1700E za neuređeni stan u centru.
Također mi nisu jasne one ponude vrhunski uređenih stanova u centru Zagreba za koji kupci traže cc.3000E. Pitam se tko im to kupi i kome je to isplativo, ako uzmemo u obzir znatno jeftniju cijenu neuređenog stana koji sa adaptacijom ne dođe do tog iznosa.
a reci ti nama kako to KUPCI traže 3000 eura za prodaju stana ?
Pitralon is offline  
Old 29.03.2017., 17:34   #7300
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
a reci ti nama kako to KUPCI traže 3000 eura za prodaju stana ?
Nisam mislila da je teško zaključiti kako se radi o lapsusu, ali ajmo...radi se o lapsusu.

No stvarno vidim po agencijama da ima "vrhunski uređenih stanova" (centar) od kojih se neki prodaju sa namještajem, a neki ne, za koje se uredno traži cc.3000 E, a prije godinu dana se dalo naći i manjih stanova (do 50 kv.) koji su se prodavali jeftinije nego je to sada.


Kako god bilo, možda je neki porast cijena koji se vidi u zadnjih godinu dana po oglasima (a koji je u neskladu sa navodnim istraživanjima koje pokazuju pad cijena u Zg), stvarno reakcija na posljedicu porasta kupovne moći građana.
Bit će zanimljivo vidjeti koliko će se tih stanova (%) prodati, za višu-nižu cijenu, a obzirom na prošlu godinu.
Veritas6 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.