Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 23:35   #21
Ovo je samo primjer koji sam dobio kao ponudu od jedne firme kako bi to trebalo izgledati.. Nije ovo moja ograda
Pošto mi je ponuda bila malo preskupa, htio bih si to sam napraviti.

Mislio sam da na screen platno ili nešto slično što će me koliko toliko zaštiti od pogleda a da se oblikovati prema luku ograde.
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:01   #22
Hm.. nisam baš siguran da možeš puno povoljnije proći ako si sam to radiš. Iako se možda i varam.

Nisam baš siguran gdje u maloprodaji možeš nabaviti Screen platna.. Pada mi na um roletarstvo Dodić u Zagrebu ili Sunprotect u Sisku
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2019., 12:50   #23
WPC - balkonska ograda

Imamo dotrajalu drvenu ogradu, pa smo mislili uzeti te kompozite, radi manje brige oko održavanja.

Cijena je dosta paprena kad bi to radili ovi di smo mislili uzeti i panelnu ogradu, pa rekoh da vidim gdje ste uzimali ako ste uzimali. Na što treba obratiti pozornost?

Dosta mi izbacuje Slovence, a izgleda da su tamo i jeftiniji, 12 godina garancije.. Kakva su vaša iskustva?
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 00:50   #24
Kako zaštititi inox ogradu od hrđe? Svako toliko a najviše radi kiše počne hrđa po ogradi,pa me zanima sa čime bi se mogao efikasno skinuti taj sloj hrđe i može li se zaštititi ili impregnirati ograda sa nečim
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 06:56   #25
Poliranjem sa najobičnijom polir pastom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 19:00   #26
Obična polir pasta za inox i spužvica vulgaris?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 20:47   #27
Purol pasta dakle najobičnija pasta
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 12:59   #28
Uzeo bih jela/smreka dasku za ogradu u pilani. Tamo je sirova. Koliko se mora sušiti prije postavljanja? Dimenzije su 300x10x3 i da li je dovoljno da daska bude sušena u garaži?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 16:05   #29
Mora biti složena na ravnoj podlozi, između svake daske letvica za razmak i svakako na prozračnom mjestu jer se brže suši. Ako nije dovoljno suha, kad se stavi van , brzo se iskrivi na suncu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 16:50   #30
Hvala za ovo. Taj dio mi je jasan. Zanima me vremenski koliko se treba sušiti a da bude koliko-toliko suha da se ne savije? Da li je dosta pola godine ili treba duže?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 17:13   #31
Našpandlana daska treba se sušiti barem 6 mjeseci uz povremeno preslagivanje.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 15:49   #32
Hvala na odgovoru. Još sam da pitam. Radio bih tako da svaki mjesec okrećem dasku. Ipak, možda će se neka i saviti u sušenju. Pa koliko da uzmem dodatnih dasaka u tom slučaju?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 15:57   #33
Jako je teško pitanje ali pretpostavljam računaj na 30 %. Nekad pisao o rezanoj građi iz tzv zimske sječe.
Stvar je ukusa ali i ovo bi bilo za preporuku:https://www.youtube.com/watch?v=abUBiRaIpHk
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 22:16   #34
Želio bi staviti ogradu na balkon poput ove na linku:
https://www.otprema.hr/wp-content/up...de_otprema.jpg

Ono sto me zanima je kakva daska, odnosno koja vrsta drveta se koristi i koja je najbolja za to u smislu kvalitete, estetike i da bude onako glatka kad se oboji?

Hvala.
zagrebmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 07:21   #35
Ja sam imao takve daske na balkonu. Problem je sto brzo propadnu od sunca. Onda sam uzeo ovo:
https://www.bauhaus.hr/ploca-za-tera...5-mm-siva.html
Ne moras bojati. Ima u antracit i u boji drveta. Imam vec godinu dana i ja sam zadovoljan. Vidit cemo koliko ce izdrzati.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 10:41   #36
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ja sam imao takve daske na balkonu. Problem je sto brzo propadnu od sunca. Onda sam uzeo ovo:
https://www.bauhaus.hr/ploca-za-tera...5-mm-siva.html
Ne moras bojati. Ima u antracit i u boji drveta. Imam vec godinu dana i ja sam zadovoljan. Vidit cemo koliko ce izdrzati.
Hvala.
Ovo se ne čini loše zbog toga što ga ne treba održavati odnosno lakirati.

Reci mi jel znaš možda i dali se sjećaš jel bilo više dimenzija? Širina ovih je 15 cm Npr. meni bi konkretno odgovarala širina 20 ili 25 cm.
zagrebmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 10:46   #37
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ja sam imao takve daske na balkonu. Problem je sto brzo propadnu od sunca. Onda sam uzeo ovo:
https://www.bauhaus.hr/ploca-za-tera...5-mm-siva.html
Ne moras bojati. Ima u antracit i u boji drveta. Imam vec godinu dana i ja sam zadovoljan. Vidit cemo koliko ce izdrzati.
Brzo je koliko točno?

Imam drvenu ogradu na jednom balkonu, stara 30god. jedna daska je istruila nakon 15tak god i zamjenjena je novom. Ostale se još drže.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 10:50   #38
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Brzo je koliko točno?

Imam drvenu ogradu na jednom balkonu, stara 30god. jedna daska je istruila nakon 15tak god i zamjenjena je novom. Ostale se još drže.
A koju vrstu daske ti predlažeš?
zagrebmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 11:01   #39
Quote:
zagrebmann kaže: Pogledaj post
Hvala.

Ovo se ne čini loše zbog toga što ga ne treba održavati odnosno lakirati.



Reci mi jel znaš možda i dali se sjećaš jel bilo više dimenzija? Širina ovih je 15 cm Npr. meni bi konkretno odgovarala širina 20 ili 25 cm.
Bilo je vise proizvođaca a da li su bile sire ne znam. Vidi na njihovoj web stranici imaju tamo sve artikle.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2020., 11:04   #40
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Brzo je koliko točno?



Imam drvenu ogradu na jednom balkonu, stara 30god. jedna daska je istruila nakon 15tak god i zamjenjena je novom. Ostale se još drže.
I meni su strunule nakon 30god pa sam na jednom balkonu stavio nove daske iz bauhausa. Mislim da je bio bor. Ali nije to ovaj nas bor. Lakirao sam ga beltopom innakon 4 god je vec pocrnilo. Ako se dobro odrzava trajat ce i daska ali ovaj wpc mi se cinio bolji. Malo je skuplji od daske ali ga ne lakiras pa skoro dode na isto. Ja sam u dalmaciji negdje u unutrasnjosti bi drvo vjerojatno i dulje trajalo.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.