Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2010., 09:00   #21
postoje razno razna riješenja, jedno od njih ti je spomenuo snakehunter. ako nije moguče izvana napraviti ništa (kao kod mene) onda zaboravi. ili skuplja varijanta:

ostruži cijeli zid, kupi "hidrozan" masu (al nemam pojma di, mislim da je nema kod nas za kupiti-slovenija) premaži cijeli zid s njim, ofarbaj i to je to. samo zaboravi bilo kakvo bušenje po zidu (slike i sl.). jeftinija varijanta:

možeš staviti knauf (nakon saniranja tog zida) tako da ga odmakneš od zida min. 2cm. al s tim si samo vizualno se riješio vlage. vanjska najskuplja varijanta:

kupi tekuči silikon za fasade, premaži izvana (piše na kanti jednom ili 2X) i miran si.

probaj kod ovih: http://www.sika-croatia.hr/

samo pazi šta kupuješ. kod njih je sve skupo.

ali ako si u prizemlju onda ti to sve neće pomoći jer ti vlaga ide od temelja. potrebno je napraviti drenažu itd.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:00   #22
Prvo, puno vam hvala na odgovorima.

Zid je i s jedne i s druge strane u biti vanjski, dakle jedan od kutova kuće. Ispod kuće je podrum, uređen, s tim da u podrumu - nema ovih problema. Zid je obložen stiroporom. No, ono što predstavlja problem je što je iznad - terasa sa pokrivena keramičkim pločicama. Čini mi se da voda kapa s terase, između oluka i ide između stiropora i zida.

Najbolje bi rješenje za mene bilo da premažem unutarnji zid sa nekim sredstvom pa da opet okrečim, a opet da to nije preveliko ulaganje.
Pianissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 22:17   #23
Quote:
Pianissimo kaže: Pogledaj post
Prvo, puno vam hvala na odgovorima.

Zid je i s jedne i s druge strane u biti vanjski, dakle jedan od kutova kuće. Ispod kuće je podrum, uređen, s tim da u podrumu - nema ovih problema. Zid je obložen stiroporom. No, ono što predstavlja problem je što je iznad - terasa sa pokrivena keramičkim pločicama. Čini mi se da voda kapa s terase, između oluka i ide između stiropora i zida.

Najbolje bi rješenje za mene bilo da premažem unutarnji zid sa nekim sredstvom pa da opet okrečim, a opet da to nije preveliko ulaganje.
...najbolje rješenje je da saniraš prvo oborinsku vodu,nakon što se zid posuši vrlo jednostavno je rješiti vodenu fleku...ukoliko samo premažeš sadašnju zonu vlaženja probiti če na nekom drugom mjestu....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:59   #24
što dalje činiti?

Dakle, kupio sam Sikagard tečnost za premazivanje zidova i premazao tri puta problematični zid. No, kako je padala jučer kiša, na vanjskom zidu imam šta za vidjeti. I meni jednostavno nije jasno otkud voda na tom dijelu, a na drugom dijelu je sve suho.

Imate li ideju kakvog majstora da pozovem da mi ovo rješi? Ili bi mogao nešto iskemijati sam?







Pianissimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:17   #25
...šusterski riješena okapnica od terase (iz iskustav-99% sam siguran da je dobila i glazura,barem po rubovima i ova zima joj je i posljednja) tako da u svakom slučaju prvo to moraš rješavati-no pošto ti vreme ne ide na ruku u obzir dolaze samo triper kombinacije pa na proljeće ako ne cijelu terasu onda bar zadnji red pločica i okapnicu, bez toga uređenje zida nema nikakvog smisla...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 17:32   #26
[QUOTE=Pianissimo;30040568]Dakle, kupio sam Sikagard tečnost za premazivanje zidova i premazao tri puta problematični zid. No, kako je padala jučer kiša, na vanjskom zidu imam šta za vidjeti. I meni jednostavno nije jasno otkud voda na tom dijelu, a na drugom dijelu je sve suho.

Imate li ideju kakvog majstora da pozovem da mi ovo rješi? Ili bi mogao nešto iskemijati sam?


nije ni čudo šta ti vlaži

ja bi prvo skinija gurlu i vidija šta se događa ispod nje.

dok je kiša od sanacije ovoga zida nema ništa, možeš jedino privremeno odmaknuti vodu s njega, a na proljeće sve otuči pošto je ova žbuka sigurno stradala od leda, poravanati, ljepilo mrežica i silikat na cijelu fasadu sa te strane, a prije svega napraviti trotoar ako ga nema.
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 21:06   #27
Stambena zgrada sagrađena je 70-ih godina sa betonskim blokom i izvana malterisana, mešutim iznutra su nalijepljene rigips ploče, izmešu rigipsa i zida je prazan prostor od 2-5 cm.Kroz te kanale struji hladan zrak i stan nikako da se zagrije. Planiram skiniti rigips , staviti staklenu vunu i vratiti ploče.
Dali ima netko iskustva , molim savijet.
bane-111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 10:38   #28
Postoje ploče s kaširanom izolacijom na leđima.
Ili standardno podkonstrukcija s izolacijom mineralne vune, parna brana, obloga Gk pločama
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 19:10   #29
Parna brana (paroNEpropusna folija), recimo PE folija 0.2 ili 0.25 mm postavlja se neposredno prije zadnjeg unutarnjeg sloja, dakle, između vune i knaufa. Kad se koristi vuna (sa unutarnje strane vanjskog zida), parna brana je OBAVEZNA.

Slobodno možeš koristiti i lamperiju ili bilo koju drugu. Možeš čak staviti tanku OSB-ploču, prajmirati, pregletati fleksibilnim ljepilom sa mrežicom, premazati teranilom i pofarbati. No, knauf je jeftinije rješenje.

Ako upotrijebiš, recimo, termosilent umjesto vune, onda ti ne treba ni parna brana, jer je termosilent sam po sebi parna brana (pjenjeni polietilen).

Od građevinaca sam čuo i da se može i stiropor zalijepiti iznutra, samo da treba nanositi ljepilo po cijeloj površini (kao za podne pločice), a ne točkasto, da ne ostaje zračni prostor u kojem bi se mogla kondenzirati vlaga. No, za taj dio nisam siguran kako bi ispalo.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 08:04   #30
- jedino dokazano rješenje je Multipor
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:27   #31
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Od građevinaca sam čuo i da se može i stiropor zalijepiti iznutra, samo da treba nanositi ljepilo po cijeloj površini (kao za podne pločice), a ne točkasto, da ne ostaje zračni prostor u kojem bi se mogla kondenzirati vlaga. No, za taj dio nisam siguran kako bi ispalo.
Ja sam si to napravio u staroj kući i ispadne skroz OK (odnosno ne ispadne uopće nego ostane na zidu ). Polijepio sam stiropor od dva centimetra na zid i špale. Špale su poseban zaj.b jer moraš štemati da bi se prozor mogao otvarati.
Rezultat - najhladnija soba u stanu je postala jako udobna za boravak, a ventil (i prigušnica) na radiatoru su sada uglavnom otvoreni na manje od pola...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:15   #32
Quote:
bane-111 kaže: Pogledaj post
Stambena zgrada sagrađena je 70-ih godina sa betonskim blokom i izvana malterisana, mešutim iznutra su nalijepljene rigips ploče, izmešu rigipsa i zida je prazan prostor od 2-5 cm.Kroz te kanale struji hladan zrak i stan nikako da se zagrije. Planiram skiniti rigips , staviti staklenu vunu i vratiti ploče.
Dali ima netko iskustva , molim savijet.
znači nemogu se zagrijat zidovi sa ovom kombinacijom? upravo sam i ja ovo tija napravit,jer bi izolaciju stavljao izvana. ali ako sad nemogu zagrijat zidove da mi budu kao termoakumulator nevalja
marijo16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 17:05   #33
pa možeš sa Multipor pločama koje ti izgledaju poput siporeksa i debljine su 5 cm i treba ih nakon ugradnje samo pregletati
proguglaj malo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:34   #34
Bane111

Važno je da izolaciju staviš i na špalete , na zidove prema negrijanom stubištu te u širini minimalno pola metra na strop i na sve ostale plohe u dodiru s fasadnim zidovima i zidovima negrijanog stubišta. Za izolaciju možeš koristiti bilo koji materijal iz prethodnih postova, mineralna vuna s parnom branom ili stiropor – kao etics fasada ili multipor. Multipor je novi proizvod, nema puno iskustava s tim materijalom, ali prema karakteristikama iz tehničkog lista materijala, u cjelini gledano, ima neke male prednosti pred ostalim TI za upotrebu u ovom konkretnom slučaju.

Ps
Bit će teškovvratiti nazad iste gips-ploče. Treba računati s postavom novih.
da,ali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 18:39   #35
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
- jedino dokazano rješenje je Multipor
baš sam i ja htio napisati da je multipor teoretski najbolji, zbog paropropusnosti.
samo ja ga nisam ni vidio u živo. ne znam kolko je uopće prisutan kod nas.
Svi ostali sistemi rade paronepropustan prostor, tako da bi prostor izoliran multiporom trebao biti ugodniji za šivot.

stare gips ploče nemožeš niakko vratit na zid, da ih neznam koliko paziš.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:59   #36
evo pogledaj ovo

http://www.youtube.com/watch?v=SWdZk...eature=related
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:07   #37
http://www.google.hr/search?q=bachl+...ient=firefox-a
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 21:50   #38
Unutarnja toplinska izolacija vanjskih zidova

Planiram renoviranje na ljeto, pa između ostalog i postavljanje termo izalacije na vanjske zidove sa unutranje strane. Znam da će mnogi reći da mi je pametnije da napravim termoizolaciju izvana, ali to mi je puno veća investicija, jer je to praktički stavljanje nove fasade na kuću, koja zapravo i nije cijela moja, nego samo jedan kat.

Planirao sam na zidove lijepiti stiropor 3cm, pa zalijepiti na to mrežicu i na kraju sve to prijeći nekom masom za ravnanje zidova. Poanta je dakle da se utople ti vanjski zidovi a da se izgubi što manje unutarnjeg prostora. Što mislite, koja je najbolja metoda za to? Što mislite o ovome što sam ovdje naveo ili imate neke druge ideje ili primjedbe?

Unaprijed zahvaljujem
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:02   #39
Postoji stiropor koji na jednoj strani ima vec zalijpljeno nest po cemu se moze maltati. Inace staklena vuna je puno bolji izolator, ali bi onda preko morao staviti gipsane ploce.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 22:30   #40
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Postoji stiropor koji na jednoj strani ima vec zalijpljeno nest po cemu se moze maltati. Inace staklena vuna je puno bolji izolator, ali bi onda preko morao staviti gipsane ploce.
Misliš na takozvane "heraklit" ploče?

Pa razmišljao sam i o njima, ali čini mi se da bi i to bila malo skuplja opcija u odnosu na stiropor.

A može li s kombinirati stiropor sa gipsanim pločama tako da se sve lijepi na zid, bez konstrukcije?

Na jednom zidu sam mislio stavljati gipsane ploče, jer mi je to zid gdje će doći nova kuhinja sa kaljenim staklom između kuhinjskih elemenata. Staklo bih lijepio na gipsanu ploču, a ispod tih gipsanih ploča bi također lijepio stiropor, možda malo tanji, 2cm. direkt na zid.

Znači lijepim po redu na zid, prvo stiropor 2 cm, pa gipsana ploča (ne znam koje debljine), pa kaljeno staklo?

Možda sve to prije stakla sve još dodatno učvrstiti za zid "tiplama"?
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.