Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2006., 12:22   #21
Quote:
kuku kaže:
Budući da će se na jedan bojler ( 28 kw) grijati 2 stana ( 50+50 m^2 )+ topla voda, zanimaju me iskustva onih koji imaju ovakav bojler.

Dakle uz bojler ide i spremnik od 20 litara.

1) Može li se tuširati istovremeno u 2 stana, a da se ne osjeti gubitak tople vode???

2) Može li se tuširati i prati suđe u lavandinu, a da se ne osjeti gubitak tople vode???
pretpostavljam da si mislio na spremnik od 200 l. Za to što spominješ dobro bi došao i onaj od 500 l. Inače koliko sam ja čuo Vaillant baš nije neka kvaliteta, puno su bolji Viesmann ili Buderus (ili kak se to već piše)...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 12:31   #22
Za 28 kw bojler ti je nemoguće dobiti struju. Mozda je 2,8 kw a zagrijati nemože dva stana niti da je plinski. Dobar ti je savjet ovo Viesmann ili Buderus.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 12:45   #23
Quote:
BUFFET kaže:
Za 28 kw bojler ti je nemoguće dobiti struju. Mozda je 2,8 kw a zagrijati nemože dva stana niti da je plinski. Dobar ti je savjet ovo Viesmann ili Buderus.
ovaj od 28 kW plinski bi mogao zagrijati dva stana pod uvjetom da su normalno toplinski izolirani. Moj susjed grije (i topla voda) montažnu kuću od 130 m2 s plinskim Viesmann-om od 24 kW
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 13:16   #24
Dobro sam napisao.Spremnik od 20 litara vode.Piše da je to za istovremeno tri potrošaća tople vode.

Zato mi je malo čudno samo 20 L iako je kod tuširanja to sasvim dovoljno vode za normalno tuširanje.

@Buffet: Kako to misliš da je nemoguće dobit struju.Pa raspon fasadnih bojlera je od 20 kW do 28 kW. Kako bi onda ostali stavljali bojlere.


Da zaboravih napomenut da je bojler plinski fasadni.
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:38   #25
U tome je kvaka. Ali s 20l vode se je nemoguće otuširati. Probao sad kod mene u kući za 20 sec napunio bocu od 1,5 l znači za tuširanje imaš manje od 5 min. Meni se to čini malo. Ali na plinski bojler ti nema veze s kapacitetom tamo ti konstantno teče topla voda.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:44   #26
Quote:
BUFFET kaže:
Ali na plinski bojler ti nema veze s kapacitetom tamo ti konstantno teče topla voda.
A šta ako se istovremeno krenemo tuširati u oba stana, hoće li onda netko od nas osjetiti na toploj vodi.

Zato sam mislio da će tih 20 L spasiti situaciju ako se poklopimo.
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 14:48   #27
Ne ali pritisak će možda biti slabiji. To ovisi o tlaku u vodovodu.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 16:59   #28
ja imam plinski fasadni ali ne vidim nigdje nikakvi spremnik tople vode

vode ima uvijek, mislim tople,
voda je kipuce vruca i mozes se istovremeno tusirat i prat sudje
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:04   #29
Protočni bojleri su najveća prijevara, jedino rješenje su akumulacijski plinski.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:06   #30
Protočni plinski su najveća prijevara zbog svoje nesavršenosti. Riješenje su jedino akumulacijski
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 09:12   #31
Quote:
undercover kaže:
ja imam plinski fasadni ali ne vidim nigdje nikakvi spremnik tople vode
Imaš raznih modela plinskih bojlera. Ovaj koji ja mislim uzeti ima u sebi spremnik sa 20 L vode. Negdje sam čuo da je to najbolje rješenje ukoliko su 2 kupaonice na 1 bojleru pa postoji 20 L vode rezerve ( ako se ne tuširaš u kipućoj vodi onda imaš možda i 40 L ).

Ima li netko od vas takav bojler ili zna nekoga da mi potvrdi moja razmiišljanja i otjera strahove
kuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 10:04   #32
prvo, po mojim informacijama vailant je dobar izbor...viessmann i buderus su bolji al ne vrijedi to tih novaca...dobar vailant bojler sa odlicnom automatikom ces platit manje od 7,5 k kuna..ova druga 2 i duplo vise za istu stvar..pouzdano znam da jedan jako dobar projektni ured ugradjuje samo vailant kao jako dobru srednju klasu (proracunati ce ti oni i za ove skuplje al ako oni misle da to ne vredi zasto bi ja sumnjao) i nakon visedesetljetnog provjeravanja istih kako funkcioniraju u prakski pokazali su se jako zadovoljavajucim. da se desi kakav kvar prvo bi njemu dosli sa prituzbama....naravno da se kvar zna desit al na kojem se ne desi....

drugo, ovih 24 kw kako netko krivo rece nije el. snage nego toplinske i to je vise nego dovoljno i za 3 stana za grijanje..za kupanje nije mozda ni za jedan jer je to PROTOCNI bojler pa zato i snaga mora biti tako velika..da je za samo grijanje stana bio bi dovoljan i od 5kw...taj spremnik od 20 l je kao medjuspremnik...
jedan bojler od 18kw bi bio dovoljan za jedan stan za jedno prikljucno mjesto odjedanput. za vise mislim ne...tada je nabolje uzeti plinski uredjaj sa isto vailant bojlerom od 70 ili 120 l koji je spojen automatikom sa plinskim uredjajem i tad si miran.. posto su 2 stana najbolje bi bilo ovaj od 120 min..mislim da ima i vecih..
inace, i cirkulacija nece radit bez tog dodatnog spremnika ako nekog zanima...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 11:46   #33
Quote:
pribadača kaže:
bok, sarron,
ja imam isti problem! ne kužim u čemu je stvar! bojler je na maximumu i ipak ne uspijeva zagrijati vodu, nego teče hladna (kad je na maksimumu na vrućoj)!
kažu da je to normalno, ali nije to baš takav pritisak da bi im čovjek povjerovao, bože moj, pa danas da mi pričaju takve priče! kaj bum se tuširala na curak vode?!?
javi ako riješiš problem!
ja ih ganjam ovih dana!
Mi kada preuzimamo nešto sa "trulog" zapada onda ne uzmemo sve u paketu nego samo što možemo na brzake unovčiti.

Osnovni uvijet za ove bojlere je da pritisak u mreži bude UVIJEK jednak. To se postiže sa regulatorima pritiska za svako domaćinstvo. Znači u magistralnim cijevima desetak bara (i više)a za domaćinstvo reduciramo koliko nam treba. Ako nemaš ovaj osnovni uvijet onda ćeš se ili šuriti ili smrzavati , beš tehniku u 21. stoljeću
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 06:56   #34
Quote:
droljko kaže:
Mi kada preuzimamo nešto sa "trulog" zapada onda ne uzmemo sve u paketu nego samo što možemo na brzake unovčiti.

Osnovni uvijet za ove bojlere je da pritisak u mreži bude UVIJEK jednak. To se postiže sa regulatorima pritiska za svako domaćinstvo. Znači u magistralnim cijevima desetak bara (i više)a za domaćinstvo reduciramo koliko nam treba. Ako nemaš ovaj osnovni uvijet onda ćeš se ili šuriti ili smrzavati , beš tehniku u 21. stoljeću
Ja imam dva vailanta atmoblock i turboblock, oba rade veoma solidno, ne bunim se...
Ujak ima jedan, sesricna jedan i svima rade fino...
Mogu biti svakakve gluposti...
Z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 10:48   #35
Žega reci što misliš zašto neki ljudi imaju silne probleme sa tim bojlerima? Tvoje iskistvo je samo jedno od mnogih.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 11:03   #36
Quote:
droljko kaže:
Žega reci što misliš zašto neki ljudi imaju silne probleme sa tim bojlerima? Tvoje iskistvo je samo jedno od mnogih.
i ja uskoro biram bojler i malo sam se raspitivao kod svog frenda koji je jako dobar projektant, da sad ne reklamiram firmu..njegov sef ugradjuje samo vailanta u sve projekte koje radi (jer je po njemu to jako dobra srednja klasa)..znaci od velikih mastodonata sa brdo stanova do malih kuca..njegov posao je i nadgledanje ugradnje kao i pracenje samog rada u exploataciji. nakon 30 godisnjeg iskustva mislim da moze reci dali vailant zadovoljava ili ne...da se stalno desavaju kvarovi normalno da bi kupci prvo zagnjavili investirora a on naravno projektanta koji mu je to preporucio...mislim da boljeg uzorka od toga ne treba.

imas jako dobre vailant bojlere sa super automatikom za 7.5 k kuna..viessmanna i buderusa neces dobiti ispod 13 ili 14...


mislis da se viessmann i buderus nece kvariti?
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 11:48   #37
Kućice ne pričamo mi o tehničkojm kvaliteti . Riječ je o tome da su svi ti bojleri osjetljivi na promjenu pritiska vode u mreži i da je vrlo teško podesiti potrebnu temperaturu vode na izlazu. Pogledaj malo na čega se ljudi žale. Fulao si totalno.
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 11:56   #38
Quote:
droljko kaže:
Kućice ne pričamo mi o tehničkojm kvaliteti . Riječ je o tome da su svi ti bojleri osjetljivi na promjenu pritiska vode u mreži i da je vrlo teško podesiti potrebnu temperaturu vode na izlazu. Pogledaj malo na čega se ljudi žale. Fulao si totalno.
moze bit da i jesam..nije mi se dalo citat sve prije

sry
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:32   #39
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:34   #40
Quote:
droljko kaže:
nemoj tako..ja sam se salio..pomislit ce ljudi svasta
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.