Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2006., 16:35   #61
Quote:
kobayashimaru kaže:
Kojeg boga ti pričaš sunce žarko? Ja kažem da su se ljudi raseili (navodno) po Zemlji još kada su neki kontinenti bili spojeni. Naravno da je tada postojao govor. Pa nisu bili mutavi. Tako su se mogli prenijeti i mitovi. Kakve to veze ima sa pismom? Ti si rekao da su mitovi mogli nastat po nekom događaju, bitci koju je netko prepričao. U čemu je problem?! Dobro, ne kužim na što ti aludiraš, ali sad vidim da sam se krivo izrazio. To ne pobija ortodoksnu teoriju o civilizacijama... barem ne izravno. Ali ako razmisliš, kako je to jedan čovjek prepričao priču nakon bitke, ako se to može nazvati bitka (5 ljudi iz dva plemena), i ta priča se proširila do svih plemena koja su se kasnije raširila po svijetu i ostala sačuvana u promijenjenom obliku do danas? Uzevši u obzir da nije postojala civilizacija nego raštrkana plemena koja nisu imala želje niti su bila u stanju komunicirati jedni s drugima. Možda je njegovo pleme bilo jako veliko pa se se odlučili za emigracijsku politiku planirano preseljavajući obitelji po kontinentima.
kad su se kontinenti odvajali (prije oko 200 milijuna godina) ljudi jos nisu postojali. najstariji nađeni fosili COVJEKOVIH PREDAKA (jos nisu ni praljudi) su stari oko 3-4 milijuna godina. ostaci prvih ljudi za koje se smatra da su se sluzili govorom (ne znam kako to znaju) su stari nesto manje od 2 milijuna godina (homo habilis). homo saapiens (danasnji covjek) se pojavljuje prije malo vise od 100 000 godina. Aziju i Australiju su pomalo naselili u razdoblju oko 60 000-30 000 pr.n.e., a Ameriku 15 000-12 000 pr.n.e.
do Amerike i Australije su mogli doc zato jer je zbog ledenog doba razina mora bila znatno niza nego danas, pa su morali prelazit samo uske i plitke morske prolaze.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 18:04   #62
jesu li pronadjeni fosili ljudskih predaka u americi ili australiji?
kada je bilo predzadnje ledeno doba?
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:11   #63
Quote:
kobayashimaru kaže:
Nije? Ajde nam ti tako stručan svima objasni zašto teoretski nije moguće.
I daj galileo odj više sa tim svojim pompoznim ispadima. Stvarno si jadan. Ne znam što radiš na ovom podforumu. Ajde tamo pod prirodne znanosti. To je za tako stručne. Ti sve znaš. Sve si vidio i proučio iz prve ruke. Bio si i na Pangei, a i deda ti je klesao Mjesec. Što bi reklo da si ti neka vrsta pračovjeka.
Je, je, ja pračovjek.... mene svi zvati Tarzan... ja imati Čita.....

A ljudi su živjeli na Pangei....

Nije to ništa, koliko ja čipsa mogu pojesti...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:27   #64
Quote:
crazyGauss kaže:
kad su se kontinenti odvajali (prije oko 200 milijuna godina) ljudi jos nisu postojali. najstariji nađeni fosili COVJEKOVIH PREDAKA (jos nisu ni praljudi) su stari oko 3-4 milijuna godina. ostaci prvih ljudi za koje se smatra da su se sluzili govorom (ne znam kako to znaju) su stari nesto manje od 2 milijuna godina (homo habilis). homo saapiens (danasnji covjek) se pojavljuje prije malo vise od 100 000 godina. Aziju i Australiju su pomalo naselili u razdoblju oko 60 000-30 000 pr.n.e., a Ameriku 15 000-12 000 pr.n.e.
do Amerike i Australije su mogli doc zato jer je zbog ledenog doba razina mora bila znatno niza nego danas, pa su morali prelazit samo uske i plitke morske prolaze.
Da, takoje. Hvala na objašnjenju. Tako je vjerojatno i bilo. Iako možda i nije. Možda su ljudi puno stariji nego šro se to misli. Nalaze se sve stariji ostaci čovjekovih predaka pod zadnje. Tko zna što zemlja skriva zakopano. Tko zna...
Ili bi mogli pitat Galilea što je vidio dok se smicao onuda. E Galileo, zašto nisi otišao u Australiju dok je bilo kopno između? Ovako ćeš morat plaćat brod ili avion ako jednog dana poželiš otić u posjet rodbini... onim čudnovatim kljunašima.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 02:54   #65
Pustite ljude da fantaziraju....zato ovaj podforum i postoji
intruder800vl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 09:13   #66
Quote:
kobayashimaru kaže:
Da, takoje. Hvala na objašnjenju. Tako je vjerojatno i bilo. Iako možda i nije. Možda su ljudi puno stariji nego šro se to misli. Nalaze se sve stariji ostaci čovjekovih predaka pod zadnje. Tko zna što zemlja skriva zakopano. Tko zna...
Ili bi mogli pitat Galilea što je vidio dok se smicao onuda. E Galileo, zašto nisi otišao u Australiju dok je bilo kopno između? Ovako ćeš morat plaćat brod ili avion ako jednog dana poželiš otić u posjet rodbini... onim čudnovatim kljunašima.
A vidim da i tebi u glavi ima nešto od Galapagosa: tvrdoća kornjačina oklopa .
Nego, kume, ajmo mi zbilja raspravljat, a ne vrijeđat se. Ili se ne slažeš (dosad smo se složili oko vrlo malo toga)?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 11:51   #67
A ja mislaaaaaaaaaaa da raspravljamo. A dobro Ajmo raspravljat. Samo ne znam kako ćemo. Što god ja kažem nije vama prihvatljivo i odmah me sprdate.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 11:52   #68
Evo još me i veza zahebava pa mi 2 put posta...
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 08:41   #69
Ja mislim da masu toga što se pronađe, završi u nekim mračnim i dobro čuvanim podrumima. Službena znanost se baš ne istrčava s takvim nalazima, već o tome govore samo nezavisni istraživači. Ja vjerujem da je čovječansto mnogo starije nego što mi mislima. Evo, na primjer Atlantida. Savjetujem da pročitate knjigu:Atlantida, autor Otto Muck i on tamo stvarno realno objašnjava kraj ledenog doba i dolazak golfske struje prema Europi. Atlantidu prikazuje kao svojevrsnu branu koja je onemogućavala dolazak tople struje prema starom kontinentu.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 10:18   #70
zasto najguplji "znanstvenici" poput denikena i ostale retardirane bagre kad nemogu nesto objasniti tj neznaju naprave se pametni pa prepisu bogu ili svemircima divovima zubic vilama itd........svaka senzacija ima savrseno logicno i jednostavno rijesenje samo mi ljudi uvjek trazimo senzacije jer se nemozemo pomirit cinjenicom da smo jadni i sami na ovoj zemlji i na vrhu i nema nikog ko nas tlaci....
Sunch4ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 11:42   #71
A onda ti savršeno logično objasni neke stvari samo na ovom podforumu.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 13:35   #72
Quote:
kobayashimaru kaže:
A onda ti savršeno logično objasni neke stvari samo na ovom podforumu.
Većina stvari se može objasnit na jednostavan i logičan način. Ali nikad potvrdit.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 16:44   #73
Quote:
gea55 kaže:
Ja mislim da masu toga što se pronađe, završi u nekim mračnim i dobro čuvanim podrumima. Službena znanost se baš ne istrčava s takvim nalazima, već o tome govore samo nezavisni istraživači. Ja vjerujem da je čovječansto mnogo starije nego što mi mislima. Evo, na primjer Atlantida. Savjetujem da pročitate knjigu:Atlantida, autor Otto Muck i on tamo stvarno realno objašnjava kraj ledenog doba i dolazak golfske struje prema Europi. Atlantidu prikazuje kao svojevrsnu branu koja je onemogućavala dolazak tople struje prema starom kontinentu.
Gea, dva pitanja:
- taj Muck kad, kao što kažeš, "stvarno realno objašnjava...", ne izriče li on pri tom ono što ti/ja/mi želimo čuti? Često i sam sebe uhvatim kad nešto čitam (gdje ćeš ljepše od Monolita iz Odiseje - stari Arthur baš je genijalac ). Ali, stvarno stavi ruku na srce i razmisli o tome. Ne moraš nam reći je li tako...
- Atlantida je jako loš primjer uopće, jer ne postoji niti jedan materijalni dokaz da je ikada postojala (tu, recimo Salvador ima na svom topicu "Svemirci i daleka povijest Zemlje" puno bolju zamisao od svih postojećih teorija o Atlantidi - pročitaj), i sve što se tiče Atlantide po mojem su mišljenju raspaljivanje mašte i (dok se ne dokaže suprotno - a volio bih da se dokaže suprotno) ništa više...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 17:38   #74
Quote:
Sunch4ny kaže:
zasto najguplji "znanstvenici" poput denikena i ostale retardirane bagre kad nemogu nesto objasniti tj neznaju naprave se pametni pa prepisu bogu ili svemircima divovima zubic vilama itd........svaka senzacija ima savrseno logicno i jednostavno rijesenje samo mi ljudi uvjek trazimo senzacije jer se nemozemo pomirit cinjenicom da smo jadni i sami na ovoj zemlji i na vrhu i nema nikog ko nas tlaci....
kad je Deniken glup i retardiran onda ces ti sigurno vise knjiga prodat od njega kao jednog debila.
__________________
Hvali more, drž' se Hvara
hvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 22:07   #75
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Većina stvari se može objasnit na jednostavan i logičan način. Ali nikad potvrdit.
Ključna riječ je VEĆINA.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 22:14   #76
Quote:
Galileo kaže:
Gea, dva pitanja:
- taj Muck kad, kao što kažeš, "stvarno realno objašnjava...", ne izriče li on pri tom ono što ti/ja/mi želimo čuti? Često i sam sebe uhvatim kad nešto čitam (gdje ćeš ljepše od Monolita iz Odiseje - stari Arthur baš je genijalac ). Ali, stvarno stavi ruku na srce i razmisli o tome. Ne moraš nam reći je li tako...
- Atlantida je jako loš primjer uopće, jer ne postoji niti jedan materijalni dokaz da je ikada postojala (tu, recimo Salvador ima na svom topicu "Svemirci i daleka povijest Zemlje" puno bolju zamisao od svih postojećih teorija o Atlantidi - pročitaj), i sve što se tiče Atlantide po mojem su mišljenju raspaljivanje mašte i (dok se ne dokaže suprotno - a volio bih da se dokaže suprotno) ništa više...
Tko zna... Ako je Atlantida na velikoj dubini i još pri tome na nepoznatoj lokaciji, možda još dugo vremena nećomo imati dokaze...
Inače, susreo sam se sa jako puno različitih priča, od grčke Hiperboree do tibetske Shambhale te Iranskih mitova o potopu iz kojih bi se dalo zaključiti da JE postojala neka stara civilizacija na Antarktici koju je svladao led. Imamo čak i stare karte Antarktike ispod leda za koje se nema pojma kako su nastale i tko je ucrtao obris kopna bez ledenog pokrivača, a pokazuju vjeran prikaz do kojeg smo mi došli tek pomoću sonara 80-ih. Ima masa dokaza. Nemam vremena pričat sad. Ali preporučio bih knjigu "Otisci bogova" od Grahama Hancocka. Dosta objektivna, ne sugerira neke svoje teorije nego iznosi razne činjenice.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 22:31   #77
Quote:
Imamo čak i stare karte Antarktike ispod leda za koje se nema pojma kako su nastale i tko je ucrtao obris kopna bez ledenog pokrivača, a pokazuju vjeran prikaz do kojeg smo mi došli tek pomoću sonara 80-ih
mogu vidjet te karte negdje na netu?
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 23:22   #78
Joj ne mogu se sjetit gdje sam to našao. Probaj google. Daj mi trenutak.
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 23:26   #79
http://www.science-frontiers.com/sf049/sf049p01.htm
http://www.world-mysteries.com/sar_1.htm
__________________
Sad, sad koby... poor koby... your torture has come to an end. You are free to go...
kobayashimaru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 23:34   #80
Quote:
kobayashimaru kaže:
Ključna riječ je VEĆINA.
Mislio sam reći, sve osim postojanja svemira...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.