Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2014., 19:15   #61
Mislim da mi ni jedan razgovor za posao nije ostao u tako ružnom sjećanju kao razgovor s dotičnom Gabi.

Ne samo da je svojim ponašanjem i stavom stvorila nelagodnu i napetu situaciju, već je cijelo vrijeme imala ''uzalud se trudiš, nećeš dobiti posao'' stav i odavala dojam kao da se smrtno dosađuje.

Shvaćam da je razgovor za posao dvosmjerna ulica, da se kandidat može i ne mora svidjeti poslodavcu, kao i obrnuto, no u svakom slučaju dio radne etike je da se to otvoreno NE pokazuje, barem ne na prvom razgovoru.

Unatoč tome što sam joj smireno odgovarala na detaljna pitanja i cinične opaske, drsko ponašanje, patroniziranje, kao što je gore spomenuto (jako dobro opažanje!), i taj hladni i nepristupačni stav učinili su da me potpuno obeshrabrila, pri izlasku sam bila manja od makova zrna.

Na razgovor je došla nepripremljena (moj životopis nije ni pročitala). Naravno da se ni jedno pitanje nije odnosilo na moje radno iskustvo, buduće planove i slično. U svakom slučaju, vrlo demotivirajuće i neprofesionalno.

Vrhunac svega je bio kad sam joj poslala svoj prijedlog plana nastave (dandanas žalim sate uložene u to), obećala je da će javiti kakav je i kako joj se sviđa, i naravno da je to bio posljednji put da sam nešto čula od nje.

Zaobiđite Sokrata u širokom luku ako ste učenici, a ako se prijavljujete za posao tamo, dobro razmislite je li taj ''posao'' vrijedan vaših živaca.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:25   #62
Evo da i ja doprinesem iskustvom.

Mene je Gabi zaposlila na stručno osposobljavanje. Dala mi je ključ i rekla da dođem kad obavim na burzi sve potrebno za finaliziranje ugovora.
Kad sam došla u školu, obavila sam sve što sam taj dan imala i izašla na 5 minuta da kupim kavu i pecivo. U školi ni žive duše. Kad sam se vratila, Gabi je došla i momentalno mi dala otkaz uz popratne uvrede. U školi ni žive duše, a ona mi je još rekla da je svejedno kad dođem, odnosno da dođem čim obavim, nije precizirala, pa sam mislila neće tih 5 min ništa oduzeti. To sve nakon 3 dana rada.

Tako da, preporučam da zaobilazite školu u širokom luku. Nitko tko tamo radi ju ne voli i samo su čekali šta će meni napraviti. Eto.
Remington 1875 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 20:41   #63
Quote:
sunđerbob kaže: Pogledaj post
sokratusa je strasno gadna osoba prema zaposlenicima jednako kao i prema polaznicima, da nema priljeva jeftine radne snage (citaj: apsolventi koji traze radno iskustvo) svake godine, ne bi nikada nasla profesore. ne govorim ovo jer sam jalna i ljubomorna nego zato sto mi je rad u toj skoli predstavljao svakodnevnu torturu, a btw ni jedna cura se iz sokrata nije pokupila na normalan nacin ili zbog bezazlenih razloga kao sto je selidba, trust me, ili je bivala otjerana ili je bjezala glavom bez obzira. ok, my verbal diarrhea is over!
Tako je. Evo ja sam još jedna. Žena je zla, nehumana i potpuno neuravnotežena.

Ako se netko tamo hoće upisati nek ide navečer, jer nje tamo nema, a vi koji tražite posao, ako vidite oglas od Soktata, kliknite x.
Remington 1875 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2021., 02:01   #64
Izbjegavajte u širokom luku, bio sam na njemačkom, svaka čast profesorici, ali ta šefica doslovno maltretira sve djelatnike, naša profa je skoro imala živčani slom zbog te notorne spodobe. Da postoji ikakva inspekcija za škole stranih jezika, nju bi prvu zatvorili. I nemojte vjerovati šta ljudi pišu po recenzijama na fb i google, navodno profesore tjera da ih pišu, a ne bih se čudio ni da polaznike ucjenjuje na neki način da ih pišu. Odite u Goethe za njemački, tamo sam se preporodio.
Mirko321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2021., 14:03   #65
Kao donedavni zaposlenik mogu samo potvrditi sve što su ljudi već naveli. Najgore je to što tamo rade skroz solidni profesori pa polaznici uglavnom ni ne osjete teror te direktorice, ali je za profesore bolje da izbjegavaju Sokrat u širokom luku. Bolje biti kruha gladan nego trpiti njena iživljavanja na studentima. Da, studentima, nemaju ni jednog zaposlenika na ugovor. A ni njih više ne može naći jer svi znaju kakva je pa je prisiljena tražiti profesore u susjednim državama. A kao u Hrvatskoj ima previše jezičara.
Iskreno, ne znam zašto ljudi upisuju uopće tu školu kad pročitaju iskustva velike većine bivših zaposlenika, nisu ni toliko jeftini, a usluga koju nude je ispod svake razine prihvatljivosti.
many44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.