Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 15:22   #41
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
Dižem temu - zna netko gdje jesti u Mariboru, da je negdje u centru, može slovenska kuhinja i da nisu cijene sad da se onesvjestim kad dobijem račun

Lahko ti natrosim nekaj linkov, jaz v vseh teh restavracijah nisem bil, tako da ne morem priporočit iz prve roke, ampak ljudje hvalijo.

http://www.slovenia.info/?restavracije=4526&lng=1

http://www.gostiscejanez.si/

http://www.rozmarin.si/

http://priflorjanu.si/

http://odpiralnicasi.com/spots/ancor...ica-14b0567a5f
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:59   #42
Quote:
tinkerbell kaže: Pogledaj post
Kaval - Ljubljana...aposlutno svaki put izuzetna klopa..to nam je najdraži restoran...ambijent unutra i vani savršen...rustiklani....ma ono ...ljeti poseban doživalj jesti vani u vrtu..od pizza preko drugih jela..nikada nismo tamo loše jela a vrlo često idemo...vrijedi svakog eura

http://kaval-group.si/gostilnica-kaval/domov-4/
gdje je točno taj restoran jer ja iz onog njihovog plana koji je stavljen na njihovu stranicu ne mogu to skužiti?

Quote:
Yamas kaže: Pogledaj post
Cantina Mexicana (meksički restoran) u centru Ljubljane, preporučam fajitas

restoran Pri Martinu u Kranjskoj Gori, najbolje miješane štrukle (orasi i sir) koje sam ikad jela

svi restorani iz lanca Štorman oko Celja

pizzeria Aviopub blizu Postojne, najbolje pizze ikad

Cantina Mexicana je odlična, najčešće tamo završim u Ljubljani. Super mi je sezam fingers (piletina pohana u sezamu + meksička riža za prilog), tacosi, fajitas, salate (posebno neka Diavolo) - joj kak sam krenula nabrojati cu cijeli jelovnik

A Pri Martinu je obavezna stanica na povratku iz Austrije, Njemačke, a ponekad i ciljano odemo do tamo.
Zrezek Martin z gobama
*zlata* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:35   #43
Quote:
*zlata* kaže: Pogledaj post
gdje je točno taj restoran jer ja iz onog njihovog plana koji je stavljen na njihovu stranicu ne mogu to skužiti?
http://www.gps-data-team.com/map/?where=Gostilnica

evo
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:25   #44
postavih pitanje i na turizmu, ali nisu oni za klopu
muz i ja idemo sutra na vikend u hotel drnca u begunje na gorenjskem (btw. jel tko bio mozda), 10-ak km od bleda i kako imamo samo dorucak, htjedoh se informirati da li u blizini ima stogod gastronomski zgodno za obici. pritom ne mislim na neke skupe restorane, vise trazim nesto dobro i domace, neko fora i/ili neobicno mjesto ili dobro seosko domacinstvo mozda..? svaka pomoc je dobrodosla!
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:38   #45
Imas u Bohinju par dobrih gostiona. A na samom Bledu ti je dobra klopa uz jezero s lijeve strane kad se vozis, ne znam sad kako se zove mjesto, ali kuca je zelena, starinska na 2 kata imaju gore sobe, dolje je restoran.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 06:41   #46
Quote:
Soo kaže: Pogledaj post
postavih pitanje i na turizmu, ali nisu oni za klopu
muz i ja idemo sutra na vikend u hotel drnca u begunje na gorenjskem (btw. jel tko bio mozda), 10-ak km od bleda i kako imamo samo dorucak, htjedoh se informirati da li u blizini ima stogod gastronomski zgodno za obici. pritom ne mislim na neke skupe restorane, vise trazim nesto dobro i domace, neko fora i/ili neobicno mjesto ili dobro seosko domacinstvo mozda..? svaka pomoc je dobrodosla!
Ako ćeš stići ovo vidjeti do odlaska, u samom Begunju u centru velika gostionica ima izvrsnu domaću klopu. I odite svakako svakako svakako u 'Lecter' u Radovljici. Skuplje od gostionice, ali veliki, veliki doživljaj. Ona njihova juha od gljiva u kruhu, na primjer...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 08:11   #47
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ako ćeš stići ovo vidjeti do odlaska, u samom Begunju u centru velika gostionica ima izvrsnu domaću klopu. I odite svakako svakako svakako u 'Lecter' u Radovljici. Skuplje od gostionice, ali veliki, veliki doživljaj. Ona njihova juha od gljiva u kruhu, na primjer...
đizs ja sam ostala paf kako je to dobro...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:30   #48
to je vrhunska fora, popiješ juhicu, a onda pojedeš i "tanjur" iz kojeg jedeš... nekad bilo i u restaču "Alte Mühle" u app. naselju Oberkirchleitn u St. Oswaldu pokraj Bad Kleinkirchheima, danas više nema, samo blesava picerija..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 14:33   #49
uu, zvuci odlicno (takvu juhu imaju i u smriki u marceljima pokraj rijeke, samo me uvijek sram jer pojedem vise od pola tog kruha ). puno hvala svima na preporukama, javit cu dojmove od svega sto isprobamo!
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 20:20   #50
Eh Janezi...
Nekad je in bio "Kalin"...iako, on je na pola u Hrvatskoj
Sjećam se kad su me starci tamo vodili na tatarski ko klinca, to bi mi bilo ko da sam Boga vidio...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:39   #51
ili na puževe....
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 21:26   #52
lecter - jako dobro, fina hrana krasan ambijent, juha u kruhu fina (iako je bilo kima u tijestu kruha pa ga nisam pojela jer ne volim, ali za svaku pohvalu), jela sam ramstek s przenim lukom i sirovom (ne nepecenom, vec od sira - trebalo mi 2 dana da skuzim sto misle s tim) struklom, decko kranjsku s prilozima, sve je bilo fino. cijena razumna, a minus mineralnoj - pola litre radenske 2,5 €.
avsenik (u begunju) - dosta lose i ne prejeftino, ne da mi se previse obrazlagati, bolje preskocite.
slasticarna hotela prak na bledu - kremsnite za svaku pohvalu.
Soo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 23:22   #53
Quote:
Soo kaže: Pogledaj post
slasticarna hotela prak na bledu - kremsnite za svaku pohvalu.
Misliš hotela Park? Joj, kako su tamo dobre kremšnite...mmmm...moram se zaletit u bliskoj budućnosti.
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 08:11   #54
Quote:
Soo kaže: Pogledaj post
lecter - jako dobro, fina hrana krasan ambijent, juha u kruhu fina (iako je bilo kima u tijestu kruha pa ga nisam pojela jer ne volim, ali za svaku pohvalu), jela sam ramstek s przenim lukom i sirovom (ne nepecenom, vec od sira - trebalo mi 2 dana da skuzim sto misle s tim) struklom, decko kranjsku s prilozima, sve je bilo fino. cijena razumna, a minus mineralnoj - pola litre radenske 2,5 €.
avsenik (u begunju) - dosta lose i ne prejeftino, ne da mi se previse obrazlagati, bolje preskocite.
slasticarna hotela prak na bledu - kremsnite za svaku pohvalu.
Znači, Avsenik se pokvario. Šteta. Oni su nekad bili jedan od uzora za dobru mitelojropsku gostionicu.

A što se tiče kremšnita -- ja ih samo i isključivo jedem na Bledu. Čuvene samoborske su mi bljak.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:16   #55
Slazem se za As.Mogu pohvaliti Belicu u Goriskim brdima,narocito sir sa paprom.Na Bohinju mi je bolji restoran u hotelu Jezero od Zlatoroga. Na Bledu isti restorani u par mjeseci razmaka nisu bili jednako kvalitetni. U Logarskoj dolini restoran kojem ne pamtim ime ne valja.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:37   #56
Quote:
Soo kaže: Pogledaj post
postavih pitanje i na turizmu, ali nisu oni za klopu
muz i ja idemo sutra na vikend u hotel drnca u begunje na gorenjskem (btw. jel tko bio mozda), 10-ak km od bleda i kako imamo samo dorucak, htjedoh se informirati da li u blizini ima stogod gastronomski zgodno za obici. pritom ne mislim na neke skupe restorane, vise trazim nesto dobro i domace, neko fora i/ili neobicno mjesto ili dobro seosko domacinstvo mozda..? svaka pomoc je dobrodosla!
Desetak km od Bleda, mjesto Rupe, istoimeni restoran.
Odlična klopa
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 15:59   #57
Quote:
mare2406 kaže: Pogledaj post
Slazem se za As.Mogu pohvaliti Belicu u Goriskim brdima,narocito sir sa paprom.Na Bohinju mi je bolji restoran u hotelu Jezero od Zlatoroga. Na Bledu isti restorani u par mjeseci razmaka nisu bili jednako kvalitetni. U Logarskoj dolini restoran kojem ne pamtim ime ne valja.
U Goriškim brdima sam samo kupovao vino; nisam se zaustavljao. Tamo vlasnik Asa ima svoj restoran, čudno jedno mjesto, koji otvara samo po narudžbi, za društva od najmanje šest ljudi. Onda im on sam kuha. Navodno je to spektakularni doživljaj. Ja sam ga zvao jednom da se dogovorimo, ali on je baš bio na Hvaru na ljetovanju.

Na Bohinju, slažem se, najbolji je hotel Zlatorog. Čudo jedno kako takav prilično masovni restoran uspijeva održati takvu visoku razinu.

U Logarskoj dolini se pristojno jelo u restoranu hotela Plesnik. Nisam bio već 5-6-7 godina, pa ne znam kako je sada. Ostalo nije bilo vrijedno spomena.

Gostionicu Solčava na ulazu u Robanov Kot, na cesti za Logarsku, izbjeći. Tamo se zadnji put dobro jelo negdje 1970. ili tako nešto. Kad sam zadnji put bio, pretvorila se bila u šofersku birtiju.

Paralelno s Logarskom je dolina Robanov kot. U njoj je pansion obitelji Govc. Lijep je i sam pansion, ali hrana im je izvrsna.

U tom je kraju po meni bez konkurencije 'gostionica' Raduha u gradiću Luče, par kilometara prije početka Logarske. Kompletno nepretenciozno mjesto, kao i ime, ali nudi vrhunsku klasu hrane. Moglo bi se reći, haute cuisine na slovenski narodni način. Naprosto ne znam što mi je tamo bolje. Srdačna preporuka!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 19:59   #58
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post

U Logarskoj dolini se pristojno jelo u restoranu hotela Plesnik. Nisam bio već 5-6-7 godina, pa ne znam kako je sada. Ostalo nije bilo vrijedno spomena.

Gostionicu Solčava na ulazu u Robanov Kot, na cesti za Logarsku, izbjeći. Tamo se zadnji put dobro jelo negdje 1970. ili tako nešto. Kad sam zadnji put bio, pretvorila se bila u šofersku birtiju.

Paralelno s Logarskom je dolina Robanov kot. U njoj je pansion obitelji Govc. Lijep je i sam pansion, ali hrana im je izvrsna.

U tom je kraju po meni bez konkurencije 'gostionica' Raduha u gradiću Luče, par kilometara prije početka Logarske. Kompletno nepretenciozno mjesto, kao i ime, ali nudi vrhunsku klasu hrane. Moglo bi se reći, haute cuisine na slovenski narodni način. Naprosto ne znam što mi je tamo bolje. Srdačna preporuka!
Zelo dobro poznam te kraje, zato lahko povem iz prve roke.

Plesnik . V Logarski dolini je veliko boljša izbira Na razpotju http://www.logarska-narazpotju.si/we...&id=2&Itemid=4.

Vzporedno z Logarsko dolino tečeta še dve dolini, Robanov kot, turistična kmetija Govc je ok, ampak je preveč masovna, včasih so bili boljši in Matkov kot, tam najdete kmetijo Klemenšek http://www.nad1000m.si/klemensek/. Temu pa se res lahko reče vrhunsko, vsaj do nedavnega je bilo tako, upam da se ni kaj spremenilo. Pa še panorama je pravljična
Erazem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:13   #59
Quote:
Erazem kaže: Pogledaj post
Zelo dobro poznam te kraje, zato lahko povem iz prve roke.

Plesnik . V Logarski dolini je veliko boljša izbira Na razpotju http://www.logarska-narazpotju.si/we...&id=2&Itemid=4.

Vzporedno z Logarsko dolino tečeta še dve dolini, Robanov kot, turistična kmetija Govc je ok, ampak je preveč masovna, včasih so bili boljši in Matkov kot, tam najdete kmetijo Klemenšek http://www.nad1000m.si/klemensek/. Temu pa se res lahko reče vrhunsko, vsaj do nedavnega je bilo tako, upam da se ni kaj spremenilo. Pa še panorama je pravljična
Hvala na novostima. Već dugo nisam bio u tim krajevima, pa su moje informacije malo stare.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 00:19   #60
idući tjedan idem na par dana u kranjsku goru, pa me zanima koje restorane preporučujete za ručak i večeru

također može i za bled i bohinj, jer planiramo obilaziti to područje...
malo sam googlala i zasad našla samo 2 koja mi se sviđaju --> Hiša Franko i Okarina

al bilo bi poželjno i nešto za kranjsku goru, vidim da ovdje na forum još uvijek nema preporuke...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.