Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 22:16   #3481
tehnički da, ako ne postoji nikakva potpisana izjava ili priznanje.
također ako kontrolor nije pušten u stan ili ako s vrata nije vidio radio ili TV ili išta slično.
može se samo zanijekati da ste imali išta s kontrolorom i praviti se da nemate pojma o nikakvoj uplati.
što bi impliciralo da je kontrolor sam uplatio tih 480 kn, a to nema smisla.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:00   #3482
Quote:
physicPhD kaže: Pogledaj post
Ako imaš kojim slučajem iPhone, jel možeš na njemu gledati HRTov program? Možes li na iPhone instalirati Flash player? Ne možeš. Točka. To je isto kao da kažeš, čuj imam struju u stanu, mogu spohat piletinu. Ne možeš, moraš kupiti štednjak. Postojanje struje u stanu (imanje laptopa) nije isto kao i kupnja štednjaka ("kupnja", tj instalacija Flash playera).
Čudi me da se naša vrla država još nije dosjetila jadu pa nametnula plaćanje HRT pretplate svima koji imaju struju. To, naprimjer, rade u Albaniji.

Na uplatnici za električnu energiju TV pretplata je jedna od stavki u obračunu. Samo mislim da se ne zove pretplata već, poštenije, ono što u stvari jest - porez na TV signal

Pa sad, koristio ga ti ili ne - imaš struju dakle možeš, pa plaćaj. Iskustvo iz prve ruke, radila sam par mjeseci na nekom EU projektu u Tirani i živjela u unajmljenom stanu.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:14   #3483
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Čudi me da se naša vrla država još nije dosjetila jadu pa nametnula plaćanje HRT pretplate svima koji imaju struju. To, naprimjer, rade u Albaniji.

Na uplatnici za električnu energiju TV pretplata je jedna od stavki u obračunu. Samo mislim da se ne zove pretplata već, poštenije, ono što u stvari jest - porez na TV signal

Pa sad, koristio ga ti ili ne - imaš struju dakle možeš, pa plaćaj. Iskustvo iz prve ruke, radila sam par mjeseci na nekom EU projektu u Tirani i živjela u unajmljenom stanu.
Ne shvaćam kako,zašto nitko još nije srušio taj zakon.
Kao prvo taj porez na tv je odvojen od proračuna.
Da se pare uzimaju iz proračuna vjerojatno bi dobili manje para.
Drugo je sama cijena te pretplate koja se odmakla od tržišta pri čemu je moguć apsurd gdje bi ta usluga na tržištu mogla koštati 10 kuna,a da oni naplaćuju 80,90 itd ovisno o prosječnoj plaći u rh.
Treća stvar je ta da hrt i tv generalno biva pregažen internetom pa im konstantno pada gledanost i padati će.
Četvrta stvar je ono što sam već rekao prije a to je da se građani rh tretiraju kao krivima dok ne dokažemo da nismo kao šlag na kraju.
Ima i peta stvar,a to je da bi se trebalo odvojiti radio od tv pa ako netko želi slušati radio neka sluša,iako opet cijena svega toga treba biti puno niža.

Stvarno mi nije jasno zašto već nije bio referendum o tome,te što se čeka.
Mladi ljudi vjerojatno ni ne shvaćaju kako je ovaj zakon loš,dok ne budu sami morali plaćati tu pretplatu.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:42   #3484
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam kako,zašto nitko još nije srušio taj zakon.
Kao prvo taj porez na tv je odvojen od proračuna.
Da se pare uzimaju iz proračuna vjerojatno bi dobili manje para.
Drugo je sama cijena te pretplate koja se odmakla od tržišta pri čemu je moguć apsurd gdje bi ta usluga na tržištu mogla koštati 10 kuna,a da oni naplaćuju 80,90 itd ovisno o prosječnoj plaći u rh.
Treća stvar je ta da hrt i tv generalno biva pregažen internetom pa im konstantno pada gledanost i padati će.
Četvrta stvar je ono što sam već rekao prije a to je da se građani rh tretiraju kao krivima dok ne dokažemo da nismo kao šlag na kraju.
Ima i peta stvar,a to je da bi se trebalo odvojiti radio od tv pa ako netko želi slušati radio neka sluša,iako opet cijena svega toga treba biti puno niža.

Stvarno mi nije jasno zašto već nije bio referendum o tome,te što se čeka.
Mladi ljudi vjerojatno ni ne shvaćaju kako je ovaj zakon loš,dok ne budu sami morali plaćati tu pretplatu.
Zato jer se nikome ne da raditi ništa po pitanju iček. Evo čak i ti, sad si shvatio da je ta pretplata zapravo glupost, i nećeš ništa poduzet u vezi toga. Zbog čega ne bi ti organizirao referendum? Ja ću ti se prvi pridružiti. Piši pisma, mailove štogod na sve moguće adrese, organiziraj bund, revoluciju, pa ćeš vidjeti kako će se ljudi pokrenuti. Ali najlakše je sjediti doma i pisati na forumu kako je država i sve njeno u banani, umjesto da se krene od sebe i pokrene. P.S. Mladi ljudi shvaćaju kakav je to zakon, samo ih nije briga jer ne plaćaju pretplatu, tj. znaju kakva prava imaju.
physicPhD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:56   #3485
da, mladi u pravilu bolje znaju da se radi o protuustavnom zakonu.

al moraš kužit da je HRT parazit.
i to jedan s političkim zaleđem.
i kao takav, najviše se opire kad ga pokušavaš ukloniti.
navikli su živjeti lagodno, ne od vlastitog rada.
imaju jak aparat kontrole javnog mijenja, (čitaj cenzure).
i zato ni u medijima ni na TV-u nećeš vidjeti ništa o ovome.
niti jedan novinar neće pristati pisati o ovome.

nismo jedini, u Velikoj Britaniji BBC provodi istu operaciju reketa šaljući reketare od vrata do vrata da na isti način kao nama prikupljaju namet.
googlajte na youtubeu "UK TV licence"
samo, oni su poduzeli nešto protiv toga, udruge, protesti...
doći ćemo i mi jednom do toga.
jer trenutno, otpora nema, nikoga ne zanima a mediji ignoriraju ovo iz straha.

kako jedna država može funkcionirati kad joj je vodstvo pokvareno?
riba smrdi od glave.
ruka rukumije, svi muljaju, svi lažu, svi kradu, svi se trude parazitirati, to im je jedina aspiracija, jedino oko čega se trude...

uvijek će tako biti ovdje, jer da bi bilo bolje, treba promijeniti mentalni sklop u glavama.
mi se ne možemo mijenjati, od djetinstva smo dresirani da lažemo, da krademo, da ne cijenimo rad, da pokušavamo zajebati sustav...
i to je pakleni krug iz kojeg nema izlaza.
mi imamo veliko mišljenje sami o sebi kao o naciji.
istina, mi smo dobri radnici, ali radnici kojima ne možeš okrenuti leđa jer smo rudimentalno nepošteni.
a radio sam vani i mogu vam reći da imamo katastrofalnu reputaciju, tako nas vide, kao mafiju, kriminalce i primitivce.
što je u krajnjoj liniji i istina.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 15:15   #3486
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Moja stara mu je dala moje ime i prezime kad je pitao tko živi u potkrovlju
Da li to utjeće na nešto jer ime i prezime je bar lako saznati u današnje vrijeme ali nije ništa potpisivala ?
Zajedničko kućanstvo se ne određuje prema ulaznim vratima nego po zajedničkom privređivanju i podjeli troškova. Nazovi ga i reci da ne zna zakon i da ćeš se potužiti HRTu koga to zapošljava i kaj izvode?! Smradovi
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:01   #3487
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Zajedničko kućanstvo se ne određuje prema ulaznim vratima nego po zajedničkom privređivanju i podjeli troškova. Nazovi ga i reci da ne zna zakon i da ćeš se potužiti HRTu koga to zapošljava i kaj izvode?! Smradovi
Na žalost, nije baš tako. Zajedničko kućanstvo određuje se po adresi, tj. mjestu stanovanja.
Ako žive na kbr a i b, iako je ista kuća, to nije zajedničko kućanstvo.

Inače, primjedba o smradovima u potpunosti stoji.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:13   #3488
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Na žalost, nije baš tako. Zajedničko kućanstvo određuje se po adresi, tj. mjestu stanovanja.
Ako žive na kbr a i b, iako je ista kuća, to nije zajedničko kućanstvo.

Inače, primjedba o smradovima u potpunosti stoji.
Da, zaboravila sam to naglasiti jer sam shvatila da je isti kucni br. Ukratko, ako je jedan racun za struju, ne mogu bit dva za tv pretplatu.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:35   #3489
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Da, zaboravila sam to naglasiti jer sam shvatila da je isti kucni br. Ukratko, ako je jedan racun za struju, ne mogu bit dva za tv pretplatu.
Da.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:03   #3490
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Jel se u ovom slučaju plaća pretplata?

Tata, mama i sin žive u stanu u kvartu A i prebivalište im je tu svima. Obitelj plaća HRT pretplatu u tom stanu u kojem žive. Tata je vlasnik stana u kvartu B. Sin 50% vremena živi u tom tatinom stanu u kvartu B, ali nije tu prijavljen.

Da li bi u tom stanu u kvartu B trebalo plaćati pretplatu ako se tamo ima neki tv prijemnik, iako u tom stanu nitko ne živi jer nitko nije prijavljen na toj adresi?

Pitam zbog one sheme sa vikendicama i "jedno kućanstvo plaća samo jednu pretplatu".
Malo sam googlao, ovo vjerojatno nitko nezna točno odgovoriti.

Koliko sam uspio izgooglati, u ovom slučaju se u stanu u kvartu B nebi trebalo plaćati pretplatu jer tamo nitko nema adresu, a kućanstvo već plaća pretplatu u stanu u kvartu A.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:26   #3491
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Malo sam googlao, ovo vjerojatno nitko nezna točno odgovoriti.

Koliko sam uspio izgooglati, u ovom slučaju se u stanu u kvartu B nebi trebalo plaćati pretplatu jer tamo nitko nema adresu, a kućanstvo već plaća pretplatu u stanu u kvartu A.
Ne kužim u čemu je problem. Pretplata je porez na prijemnik radio ili TV signala.
Nadalje:
Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika, plaćaju jednu mjesečnu pristojbu.
Koji dijelovi boldanih rečenica tu nisu jasni?
Dakle i jedno i drugo kućanstvo imaju televizore i i jedno i drugo kućanstvo treba plaćati TV pretplatu a pretplata bi glasila na vlasnika stana.

Zakon je potpuno jasan a to što je glup je druga priča. A mislim da ima dovoljno postova kako izigrati isti. A jedinstveni problem je taj što se ljudi useru kada dođe inkasator u stan. A jbmu u doba internet i mobilne komunikacije valjda ti se svatko tko ima iole kulture može najaviti da će ti doć pa u tom slučaju ni ne gledaš ako netko zvoni a nije se najavio.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:53   #3492
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Ne kužim u čemu je problem. Pretplata je porez na prijemnik radio ili TV signala.
Nadalje:
Kućanstva koja u vlasništvu ili posjedu imaju dva ili više prijamnika, plaćaju jednu mjesečnu pristojbu.
Koji dijelovi boldanih rečenica tu nisu jasni?
Dakle i jedno i drugo kućanstvo imaju televizore i i jedno i drugo kućanstvo treba plaćati TV pretplatu a pretplata bi glasila na vlasnika stana.

Zakon je potpuno jasan a to što je glup je druga priča. A mislim da ima dovoljno postova kako izigrati isti. A jedinstveni problem je taj što se ljudi useru kada dođe inkasator u stan. A jbmu u doba internet i mobilne komunikacije valjda ti se svatko tko ima iole kulture može najaviti da će ti doć pa u tom slučaju ni ne gledaš ako netko zvoni a nije se najavio.
Kopipejst iz Zakona o HRT-u:
Kućanstvom se u smislu ovoga Zakona smatra svaka obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno stanuju i zajedniĉki
troše svoje prihode za podmirenje osnovnih ţivotnih potreba (stanovanja, prehrane i sl.).



Zakon kaže ovo gore navedeno, prema tome prazan stan nije drugo kućanstvo. Kućanstvo čine ljudi, tj obitelj koja zajedno živi, a to što obitelj ima još jedan stan u koji netko ponekad ode ne znači da je formirano drugo kučanstvo.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:43   #3493
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Kopipejst iz Zakona o HRT-u:
Kućanstvom se u smislu ovoga Zakona smatra svaka obiteljska ili druga zajednica osoba koje zajedno stanuju i zajedniĉki
troše svoje prihode za podmirenje osnovnih ţivotnih potreba (stanovanja, prehrane i sl.).



Zakon kaže ovo gore navedeno, prema tome prazan stan nije drugo kućanstvo. Kućanstvo čine ljudi, tj obitelj koja zajedno živi, a to što obitelj ima još jedan stan u koji netko ponekad ode ne znači da je formirano drugo kučanstvo.
Da ne bi trebao plaćati pretplatu stan bi trebao biti u takozvanom hladnom pogonu. Dakle pretpostavimo da je i da postoji zajednički vodomjer tople i hladne vode te zajedničko grijanje. Što znači da se sin kupa i grije na račun ostalih sustanara, jel? Tak da je TV pretplata mila majka u odnosu na prekršaj u kojem se nalazi sin jer 15 od 30 dana kotisti stan. Jedino ako ima svoj vlastiti vodomjer i svoje vlastito plinsko grijanje.
15 od 30 dana je sasvim dovoljno da se plaća pretplata.

Zato zakonodavac i ide na foru da ako stan nije prijavljen na hladni pogon da naplaćuje pretplatu kroz račun za struju. Čista logika stvari. Mislim tko danas u gradu nema radio ili TV u stanu... jedino ako živi u nemogućim uvjetima a tih ima možda 0,001% građana grada Zagreba.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:55   #3494
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Da ne bi trebao plaćati pretplatu stan bi trebao biti u takozvanom hladnom pogonu. Dakle pretpostavimo da je i da postoji zajednički vodomjer tople i hladne vode te zajedničko grijanje. Što znači da se sin kupa i grije na račun ostalih sustanara, jel? Tak da je TV pretplata mila majka u odnosu na prekršaj u kojem se nalazi sin jer 15 od 30 dana kotisti stan. Jedino ako ima svoj vlastiti vodomjer i svoje vlastito plinsko grijanje.
15 od 30 dana je sasvim dovoljno da se plaća pretplata.

Zato zakonodavac i ide na foru da ako stan nije prijavljen na hladni pogon da naplaćuje pretplatu kroz račun za struju. Čista logika stvari. Mislim tko danas u gradu nema radio ili TV u stanu... jedino ako živi u nemogućim uvjetima a tih ima možda 0,001% građana grada Zagreba.
Što je hladni pogon?
Slažem se da je zakon pisan tako da ti pare uzme kako tako.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:59   #3495
Ok to stoji, ali kad dođe kontrolor kao prvo nema dokaza da je sin u tom stanu 15/30 dana u mjesecu nego je možda došao baš samo tu večer prespavat. Drugo, stan nikad nemože biti u skroz hladnom pogonu jer se plaća makar odvoz smeća, jer ponekad netko mora doći očistiti. Treće, što se tiče vikendica, u njima obitelj/član obitelji boravi 8 dana mjesečno pa se za njih ne plaća pretplata. U čemu je razlika između vikendice ili stana u koji se ode povremeno?

U svakom slučaju najbolje je zatvoriti vrata i reći "nemam ništa od uređaja".
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 08:37   #3496
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Što je hladni pogon?
Slažem se da je zakon pisan tako da ti pare uzme kako tako.
Stavljanje stana u hladni pogon podrazumijeva ne plaćanje vode, te plaćanje samo određenih paušala od komunalija (grijanje, struja, smeće).

http://www.24sata.hr/potrosac/ovisno...22-kune-402074

Čim je stan u hladnom pogonu podrazumijeva se da se tamo ne može naplatiti TV pretplata.

Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Ok to stoji, ali kad dođe kontrolor kao prvo nema dokaza da je sin u tom stanu 15/30 dana u mjesecu nego je možda došao baš samo tu večer prespavat. Drugo, stan nikad nemože biti u skroz hladnom pogonu jer se plaća makar odvoz smeća, jer ponekad netko mora doći očistiti. Treće, što se tiče vikendica, u njima obitelj/član obitelji boravi 8 dana mjesečno pa se za njih ne plaća pretplata. U čemu je razlika između vikendice ili stana u koji se ode povremeno?

U svakom slučaju najbolje je zatvoriti vrata i reći "nemam ništa od uređaja".
Gle... pitanje je bilo da li mora. Moj odgovor je mora .
To ne znači da ja podržavam isto. Dapače ne plaćam ni ja pretplatu jer ja za javnost nemam TV niti radio jer sam ekološki orijentiran.
Na pitanje kako se informiram, odgovor je preko računala a u dokazivanju da je računalo prijemnik TV signala HRT gubi na svim frontovima.
Inkasatori imaju naputak da pošto poto nabiju pretplatu nekome pa se dešavaju slučajevi koje možemo pročitati na ovoj temi.
Uglavnom budući da imam običaj da nikome ne otvaram vrata tko se ne najavi nemam straha da bi mi netko mogao nakalemiti pretplatu .
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:54   #3497
Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Dapače ne plaćam ni ja pretplatu jer ja za javnost nemam TV niti radio jer sam ekološki orijentiran.
nemam ni ja, iz vjerskih razloga, naime ja sam amiš.
a katkada i mormon.
mi preziremo tehnologiju, to je grijeh.

Quote:
knedlaugrlu kaže: Pogledaj post
Na pitanje kako se informiram, odgovor je preko računala...
da bi bio na sigurnoj strani, možeš jednostavno odgovoriti:
"ne informiram se, ne zanimaju me ovozemaljska sranja"
ili
"šta te boli kurac kako se informiram"
ili
"striček inkasator, naime ja svako jutro u 06:00 željan informacija čekam da teta otvori kiosk i onda kupim slobodnu dalmaciju, jest da žive od laži i osmrtnica ali ja toliko volim stričeka hanžekovića (slava mu), da ga jednostavno želim financirati"
ili
"uglavnom preko vida i sluha"
...
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 01:56   #3498
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
nemam ni ja, iz vjerskih razloga, naime ja sam amiš.
"mogućnosti da se naplata mjesečne pristojbe veže uz izvore koje je moguće nadzirati, a neka od mogućih rješenja su vezivanje uz priključak za električnu energiju"
Nekako sumnjam da si radikalni amis koji ne koristi struju... kraj je blizu, pocni se (vise) moliti!
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:56   #3499
a gdje je referendum?
ne mogu oni odlučivati o takvim stvarima svojevoljno.
u švicarskoj je bio referendum o plaćanju TV pristojbe.

znam, nismo mi švicarska ali zar to znači da svaki šüpak koji dođe na vlast može kršiti naša ustavna prava?

bolje im je da ovo ne pokušavaju progurat jer izaći ćemo na ulice i tamo se izboriti za svoja prava.
a to bi mogao biti kraj HRT-a osim ako se nisu odlučili poslovati kao svaka normalna TV kuća - nudeći vlastiti rad kao proizvod.

to što koristim električnu energiju ne znači da imam i TV ili radio.

Zadnje uređivanje 2+2=3 : 01.03.2017. at 16:13. Reason: tibetansko slovo "ü" se čita kao "v-ju"
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:13   #3500
Quote:
Ovom peticijom “UKINIMO HRT PRETPLATU” želimo ukinuti pretplatu jer ima dosta ljudi koji su radi toga pred ovrhama isto tako i zbog prisiljavanja ljudi da plačaju ono što ne žele, jednostavno želimo da se ukine HRT pretplata jer se može sa reklamama i državnog proračuna javna televizija financirati. Svako ima pravo koristiti svoj tv prijamnik bez plačanja rtv pretplate, HRT isto tako može da kodira svoj kanal te na taj način ponudi građanima da kupuju njihove kartice ili resivere za odkodiranje njihovih kanala i da gledaju na taj način kanale koje će i plačati. HRT ničime nema pravo prisiljavati ljude na RTV pretplatu, te u slučaju neplaćanja iste kažnjavati ikoga
Gledatelji i građani dužni su RTV pristojbom financirati Hrvatsku radioteleviziju prema članku 53. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji.
RTV pristojba plaća se zbog posjedovanja radio ili TV prijemnika, povećava se sa rastom prosječnih plaća. Čak i ako u kućanstvu uopće nemate televizijski prijamnik, ali imate laptop ili mobitel, HRT će naplatiti pristojbu. “HTV bi trebala biti javna televizija; ali ona to nije. HTV je po svom djelovanju servis vladajuće garniture, a ne javna televizija. Zakon o HRTu, RTV pristojbi su izglasali zastupnici u parlamentu, u Programskom vijeću su predstavnici političkih stranaka, a ne nezavisni stručnjaci. Zakon je nepravedan i nelogičan. Bez pristojbe “javna” jadna HTV ne može proizvoditi program.
HEP proizvodi struju, plaćamo potrošnju struje; ali ne i porez za električne aparate. Kao da me zanima kako će televizija koju ne želim gledati proizvoditi, svoj naručeni od političara, program.
Dakle, ako HTV nije javna televizija, već politička tvorevina i njihov servis; tada neka je ti političari izvole financirati. Imaju od kuda.”

Svakog se dana prema HRT-u, provedu se čak 274 ovrhe
godišnje se ovrši po pedeset tisuća pretplatnika javne televizije te tako, zbog neplaćene TV pristojbe, Hrvatska radio-televizija svake godine provede više od 100.000 ovrha.
Quote:
“Znači kupim radio, laptop, stolno računalo ili neki mobitel sa svojim novcem i opet moram plačati pristojbu. Zašto? Zar mi je hrt kupio tv,radio,računalo ili mobitel. Ne piše dok kupujem tv, računalo, tablet ili mobitel da je u vlasništvu HRTa i da sam dužan ako kupim uređaj plačati mjesečno kredit (pristojbu). Po meni je to legalna pljačka i Hrt nam daje to znanja da moramo plačati ono što ne želimo. Neka onda HRT kodira svoje kanale, uvede kartice, resivere i napravi ugovor za plačanje HRT pristojbe za svaki elektronički uređaj koji želimo kupiti da bi gledati HRT kanale i da smo obavezni prilikom kupovine uređaja plačati mjesečno pristojbu. Ugovor će onda biti tek važeći dokument i legalan kao i sama pristojba. Ne želim gledati HRT, jer nema mi pravo naplačivati HRT ono što ne želim. HRT ničime nema pravo prisiljavati ljude na RTV pretplatu, te u slučaju neplaćanja iste kažnjavati ikoga. Nitko od ljudi nema pravo biti prisiljavan plaćati nešto što ne želi, a većina nas u ovoj državi (Hrvatska), pa i šire, jasno, ne želi plaćati RTV pretplatu. Svatko ima pravo koristiti svoj TV prijamnik bez plaćanja RTV pretplate, jer nije samo HRT u ovoj državi aktivan već i ostali kabelski i satelitski operatori koji u paketima imaju također hrt kanale za koje hrt-u odvajaju i plaćaju istu tu pristojbu. Zato smo pokrenuli peticiju “ukinimo hrt pristojbu” smatramo da je riječ o nezakonitom haraču i pljački građana i da nitko nema pravo biti prisiljen plaćati nešto što ne želi.Ali smo dobili s Prisavlja odgovor da je pristojba legalna.”
Pokrenuta je peticija za referendum koja već traje godina dana bit će u 5 mjesecu.
Samo jedna osoba sve radi sama i potrebna je čovjeku pomoć da bi se realizirala peticija.
Svaka čast čovjeku što je pokrenuo referendum za hrt pristojbu i nadam se da da će mu se ljudi javiti. Ajmo ljudi pokrenite se i dijelite ovu objavu. Vrijeme je da poduzmemo nešto i da zaustavimo legalnu pljačku naroda. Vrijeme je da se već jednom nešto poduzme



WEB:
http://ukinimohrtpristojbu.com/
PETICIJA:
http://ukinimohrtpristojbu.com/peticija/
FB STRANICA:
http://www.facebook.com/ukinimoHRTpristojbu/

Zadnje uređivanje super boy : 02.03.2017. at 12:57.
super boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.