Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 20:38   #3681
Pozdrav. Unaprijed se ispričavam, siguran sam da je sličnih pitanja bilo, ali nikako da zguglam konačnicu svega.
Inkasator me uhvatio na prepad, snenog. Podstanar sam kod poznanika, neprijavljen.
Dao sam ime i prezime , ali OIB ne pravi, zamijenio sam znamenke, da mogu reći da je zabuna.
Potpisao sam krivo ime.
Dakle, ima ime i prezime, netočan OIB. Što mogu očekivati ? Hvala vam.
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:43   #3682
Daješ inkasatoru ime prezime i OIB
Pa ja fakat to ne kužim.
Neda mi se više.
Prolistaj par stranica teme unatrag.

Kad ti drugi put dođe...

Ime? - Marš.
Prezime? - U.
OIB? - Pizdumaterinu.

Ili skaraćeno MUP.

I zalupi vrata.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:25   #3683
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Dovoljno je dobro. Onaj tko ima uređaj koji hvata signal koji prenosi OiV spada u pretplatnike, sve što je na internetu ne. Spika imaš računalo, imaš mobitel pa si obveznik plaćanja pristojbe je hvatanje na blef ljudi koji onda u neznanju potpisuju i ulaze u njihov mlin za isisavanje novaca. Bilo je njih više, drugi htio prodati spiku sa mobitelom sa kojim sam kao obveznik plaćanja pristojbe, kažem nisam jer moj mobitel nema aplikaciju za slušanje radijskog programa, pa nema veze svjejedno blablabla, ja kažem evo tu je mobitel uključete mi radio pa ga nije ni htio uzeti u ruke, hvala lijepo i doviđenja.

Ništa ne potpisivati, nikoga ne puštati unutra ni pod razno, ako inkasator falsificira potpis žalba odmah.
dođeš li na sud sa tom pričom da imaš smartphone i laptop, a ne tv dobit ćeš brziu i efikasnu presudu i to ne u svoju korist...
pa samo nastavi dalje pričati o tv i radio karticama

na sudu oslobađajuću presudu možeš dobiti samo ako kažeš da NEMAŠ NIŠTA

i laptop i smartphone mogu primati audiovizualni signal bez ikakvih kartica,a pretplata de facto nije naknada za gledanje HRT-a, već je to POREZ na posjedovanje takvog uređaja
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:28   #3684
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
Ali, čovječe ne gledam i ne slušam rtv program.
Nema veze, imate alat za prijem, morate platiti pristojbu.
.
.
.
.Ovrha...... pa kod suca.

Oni su u pravu, ako imate alat za prijem morate platiti pristojbu.
Dobro, dodijelite mi dječiji doplatak.

Ali izjasnili ste se da nemate djecu?


Da, ali imam alat...........


glup ti je primjer jer je poreltata HRTu (koja se samo tako zove) zapravo porez na posjedovanje prijemnika, a iz kojeg se HRT financira

bilo bi im bolje da promjene ime nameta, pa bi ljudima bilo jasnije što plaćaju
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:29   #3685
Quote:
tipkaz kaže: Pogledaj post
Pitanje:
kupujemo stan koji je prethodno ima TV pretplatu i mi bi ju odjavili.
Zaista nemamo TV, ali imamo laptope.
Da li je problem ako pustim kontrolora u kuću?
Ili pak da odjavi trenutni vlasnik a mi da se pravimo englezi ako dođu na vrata?

Ili treća varijanta da vlasnik pita promjenu adrese svoje pretplate?

Hvala puno!
problem je ako ti vidi laptop i ja ga ne bi pustio u kuću na tvom mjestu
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 12:47   #3686
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
dođeš li na sud sa tom pričom da imaš smartphone i laptop, a ne tv dobit ćeš brziu i efikasnu presudu i to ne u svoju korist...
pa samo nastavi dalje pričati o tv i radio karticama

na sudu oslobađajuću presudu možeš dobiti samo ako kažeš da NEMAŠ NIŠTA

i laptop i smartphone mogu primati audiovizualni signal bez ikakvih kartica,a pretplata de facto nije naknada za gledanje HRT-a, već je to POREZ na posjedovanje takvog uređaja
Ekšli u pravu si. Sva tumačenja zakona koja sam čitao odnosila su se na signal OiVa međutim članak 36 t2 zakona o HRTu kaže ovako:

Osobe iz ĉlanka 34. stavka 4. ovoga Zakona oslobođene su obveze plaćanja mjeseĉne pristojbe za druge uređaje za prijam radijskog ili audiovizualnog programa (raĉunala, prijenosni komunikacijski uređaji i sl.) koji služe iskljuĉivo u svrhu obavljanja djelatnosti kao i nakladnici radija i televizije za prijamnike koji im iskljuĉivo služe za kontrolu vlastitog emitiranog programa.

tako da po tom pitanju tvoj stav je ispravan.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:12   #3687
znam da je ispravan

prije godinu ili dvije dana sam ušao u fine sukobe sa ekipom sa ove teme koja je objašnjavala sa tehničke, moralne, teološke ili bilo koje strane da to ne može biti tako...

a, mene te strane uopće ne zanimaju...važna je samo pravna

i onda je ispadnem HRT plaćenik jer tvrdim da su i laptopi subjekt pretplate, a oni se prave pametni i SAVJETUJU LJUDIMA da na sudu kažu da imaju laptop i time de facto priznaju da su pretplatnici
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:40   #3688
eh, da (isprike ako je bilo - pročitao sam samo zadnjih par stranica, ali nije naodmet ponoviti), obveznici pretplate su i oni koji imaju radio prijamnike u automobilima
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 14:22   #3689
Ako vlasnik automobila nema nekretninu, na koju adresu mu stiže uplatnica za pretplatu? Na parking?
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 15:31   #3690
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
glup ti je primjer jer je poreltata HRTu (koja se samo tako zove) zapravo porez na posjedovanje prijemnika, a iz kojeg se HRT financira

bilo bi im bolje da promjene ime nameta, pa bi ljudima bilo jasnije što plaćaju
Da se plaća samo posjed prijemnika ili radia , onda bi po nekoj logici stvari taj namet od 80 kuna trebao ici OiV-u za sirenje infrastrukture i poboljsanje kvalitete usluge a nikako HRT-u.
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:33   #3691
Quote:
martip kaže: Pogledaj post
Da se plaća samo posjed prijemnika ili radia , onda bi po nekoj logici stvari taj namet od 80 kuna trebao ici OiV-u za sirenje infrastrukture i poboljsanje kvalitete usluge a nikako HRT-u.
pa i placa im se

Sukladno članku 38. Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji iznos mjesečne pristojbe od 80 kuna raspoređuje se na sljedeći način:
55 kn (68,4 %) izdvaja se za troškove proizvodnje programa.
9 kn (11,7 %) izdvaja se za emitiranje uključujući i izdvajanja za Odašiljače i veze (OiV), Hrvatsko društvo skladatelja (HDS), Hrvatsku udrugu za zaštitu izvođačkih prava (HUZIP) i Udrugu za zaštitu, prikupljanje i raspodjelu naknada fonogramskih prava ZAPRAF.
3,5 kn (4,5 %) izdvaja se za zakonska davanja (Fond za poticanje pluralizma i raznovrsnosti medija, Vijeće za elektroničke medije i Hrvatski audiovizualni centar).
3,5 kn (4,4 %) izdvaja se za troškove aktivnosti organizacijskih jedinica Hrvatske radiotelevizije koje su povezane s obavljanjem javne djelatnosti (Radna jedinica Pristojba Hrvatske radiotelevizije, Radna jedinica Arhiv Hrvatske radiotelevizije, Radna jedinica Interna revizija Hrvatske radiotelevizije).
9 kn (11 %) izdvaja se za troškove poslovanja (rezervacija, vrijednosno usklađivanje i financijski rashodi).
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 20:34   #3692
Quote:
ratni profiter kaže: Pogledaj post
Ako vlasnik automobila nema nekretninu, na koju adresu mu stiže uplatnica za pretplatu? Na parking?
pretpostavljam na adresu prebivalista tj.adresu sa odobne
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 12:53   #3693
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Daješ inkasatoru ime prezime i OIB
Pa ja fakat to ne kužim.
Neda mi se više.
Prolistaj par stranica teme unatrag.

Kad ti drugi put dođe...

Ime? - Marš.
Prezime? - U.
OIB? - Pizdumaterinu.

Ili skaraćeno MUP.

I zalupi vrata.
Da si koncentrirano čitao, nisam dao OIB. ne pravi. I samo zato i postavljam pitanje.
TJ. oko te činjenice se vrti pitanje, što sada.

A ovo si u pravu, ne bih sad u detalje, ali inače ne otvaram nikome koga ne očekujem. Uopće.
A dogode se čovjeku stanja rastrojstva. I tko bi ga petkom navečer očekivao?? Uglavnom, dok sam se dobio dovoljno sam se osvjestio da ne dam pravi OIB.
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:44   #3694
Quote:
ratni profiter kaže: Pogledaj post
Ako vlasnik automobila nema nekretninu, na koju adresu mu stiže uplatnica za pretplatu? Na parking?
inace obicno firme sa ovim zakace i to radi službenih auta...to stize na adresu od firme

city express je recimo rsdi hrta cupao rsdio aparate iz svih kombija i kamiona
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 08:11   #3695
Evo sa početkom godine gubavci kreću sami bez haženkopljuca u ovrhe i naravno trebaju zaposliti nove uhljebe jer imat će punoooo posla
Samo vi plaćajete dragi građani njihove stolice

https://www.vecernji.hr/vijesti/hrt-...-ovrha-1217518
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 10:01   #3696
Stvar je u tome što sad se više ne mogu tražiti odvjetnički troškovi.. to je kao malo povoljnije za ovršenike... al treba sad pretplatu dignut da plate vlastite pravnike
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:45   #3697
namjera mi je kupiti usb digitalni tv tuner i putem njega gledati tv programe na računalu, i pretplatiti se na nekog operatera, za to ne trebam plaćati hrt pretplatu, jesam li u pravu, jer ista se plaća jedino ako posjeduješ televizor što u ovom slučaju ne bih imao
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:44   #3698
U tom slučaju imaš uređaj koji može primati signal tj prijemnik i po zakonu si obvezan plaćati pretplatu
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:50   #3699
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
U tom slučaju imaš uređaj koji može primati signal tj prijemnik i po zakonu si obvezan plaćati pretplatu
ok, ali mislim se kako će oni to saznati i dokazati, to je mali usb stick, na koji način oni to otkrivaju??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:00   #3700
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ok, ali mislim se kako će oni to saznati i dokazati, to je mali usb stick, na koji način oni to otkrivaju??
Pitaju jel imaš kompjuter/laptop/radio/mobitel. Ako je odgovor na ijedno od tih pitanja "Da" smatraju da si dužan plaćati.
Lasher667 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.