Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 13:17   #61
'se to moze kupiti bez recepta?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 23:40   #62
Bijele točkice na jeziku?

Danas sam primjetila rijetko raspoređene vijele točkice pri korijenu jezika koje se ne mogu ostrugati...
A metalni okus u ustima imam već neko vrijeme, i također bijele naslage po njemu (najviše pri korijenu jezika).
Da li netko zna o čemu bi se tu moglo raditi?
Metalni okus valjda nije povezan s trudnoćom jer sam kod ginekologa bila i ustanovio je da nisam trudna.
Freia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 00:47   #63
Quote:
Freia kaže: Pogledaj post
Danas sam primjetila rijetko raspoređene vijele točkice pri korijenu jezika koje se ne mogu ostrugati...
A metalni okus u ustima imam već neko vrijeme, i također bijele naslage po njemu (najviše pri korijenu jezika).
Da li netko zna o čemu bi se tu moglo raditi?
Metalni okus valjda nije povezan s trudnoćom jer sam kod ginekologa bila i ustanovio je da nisam trudna.
vjerojatno ti se radi o gljivicama,znaju se pojavit uslijed pada imuniteta.odi dr. ili probaj u apoteci kupit daktarin gel,mislim da daju bez recepta.možeš pokušati sprejati propolisom.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:13   #64
Postoji i Rojazol gel. Stvar prolazi za par dana.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 09:51   #65
JEZIK

Pozdrav! Ima li tko problema sa jezikom, moj je sav "flekav, kao da je spržen. To se smiruje, pa pogoršava i tako već jako dugo. No jutros po prvi put mi je kad sam prala zube te lagano (jer mi je osjetljiv) na jednom mjestu prešla prek jezika malkice počela krv, možda ukupno 3-4 kapi i trajalo 2-3 sekunde? Ako netko ima sličnih iskustva nak kaže kako riješiti problem??
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 10:49   #66
Quote:
cosadela kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima li tko problema sa jezikom, moj je sav "flekav, kao da je spržen. To se smiruje, pa pogoršava i tako već jako dugo. No jutros po prvi put mi je kad sam prala zube te lagano (jer mi je osjetljiv) na jednom mjestu prešla prek jezika malkice počela krv, možda ukupno 3-4 kapi i trajalo 2-3 sekunde? Ako netko ima sličnih iskustva nak kaže kako riješiti problem??
Imaš gljivice najvjerojatnije. Kak ti stojiš sa svojim želucem?
Pomaže Rojazol gel. Pitaj u apoteci.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:30   #67
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš gljivice najvjerojatnije. Kak ti stojiš sa svojim želucem?
Pomaže Rojazol gel. Pitaj u apoteci.
Gljivice? Kaka sam to dobila? Jel to u potpunosti izlječivo? Pa sa želucom nemem problema, je da mi zna nekad biti muka, ali ja računam dokle god mogu jest, želudac je dobar.
Pitala sam i na plivi, ali kao da me nisu baš shvatili, kao moguće da mi se pojavilo od nebalansirane probave, (to mi nak nevjerojatno zvuči) istina da imam s tim problema cijeli život, a sa jezikom oko 3-4 god, samo sad jako često. Ak je probava, nema mi spasa.
Ti imaš sa jezikom problema?
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:31   #68
Quote:
cosadela kaže: Pogledaj post
Gljivice? Kaka sam to dobila? Jel to u potpunosti izlječivo? Pa sa želucom nemem problema, je da mi zna nekad biti muka, ali ja računam dokle god mogu jest, želudac je dobar.
Pitala sam i na plivi, ali kao da me nisu baš shvatili, kao moguće da mi se pojavilo od nebalansirane probave, (to mi nak nevjerojatno zvuči) istina da imam s tim problema cijeli život, a sa jezikom oko 3-4 god, samo sad jako često. Ak je probava, nema mi spasa.
Ti imaš sa jezikom problema?
Gle, gljivice same po sebi nisu strašne i lako se liječe, ali su uzrok nekom drugom poremećaju tipa gastritis ili infekciju bakterijom Helicobacter pylori koja se mora liječiti. Inače se mogu pojaviti kao i nuspojava uzimanja nekih ljekova kao i kod kemoterapije. Moj ti je savjet da posjetiš svog dr. opće prakse da ti da recept za Rojazol ili nešto slično za liječenje gljivica i da te pošalje na neke preglede da se utvrdi pravi razlog njihovog množenja.
Nemoj paničariti, sve je to rješivo
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 14:25   #69
puno hvala na odgovoru!!!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:32   #70
na što upućuju brazde na jeziku?
prvo što mi pada na pamet je gastritis koji me muči...
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 14:58   #71
Jarkocrvene fleke na jeziku???

Primjećujem crvene fleke na jeziku, koje izgledom podsjećaju na neke opekotine, ne bole i ne peku i nemam pojma od čega su, traju po nekoliko dana pa nestanu pa se opet pojave. jel zna netko od čega bi to moglo biti? Hvala
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:10   #72
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
Primjećujem crvene fleke na jeziku, koje izgledom podsjećaju na neke opekotine, ne bole i ne peku i nemam pojma od čega su, traju po nekoliko dana pa nestanu pa se opet pojave. jel zna netko od čega bi to moglo biti? Hvala
To ti je od želuca.
Imam ih i ja povremeno. Primjetila ih je moja stomatologinja i tako je sve počelo. Otišla oralnom (nečem?), on me uputio gastroenterologu, onda uslijedila gastroskopija. Nemam čir ni ništa, samo mi je peristaltika kronično upaljena i povremeno pijem Nexium koji mi jako pomaže. Meni je to počelo nakon upale od helicobacter pyloria koji sam dobila od tadašnjeg dečka i od tada gastro problemi ne prestaju. That's the life
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 21:19   #73
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
To ti je od želuca.
Imam ih i ja povremeno. Primjetila ih je moja stomatologinja i tako je sve počelo. Otišla oralnom (nečem?), on me uputio gastroenterologu, onda uslijedila gastroskopija. Nemam čir ni ništa, samo mi je peristaltika kronično upaljena i povremeno pijem Nexium koji mi jako pomaže. Meni je to počelo nakon upale od helicobacter pyloria koji sam dobila od tadašnjeg dečka i od tada gastro problemi ne prestaju. That's the life
imaš li još kakve simptome toga, jel te boli želudac ili nešto drugo, imaš li možda akne?
ja također imam problema s aknama na obrazima za koje sam shvatila da su od želuca.
jel se to može nekako (iz)liječiti?
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:24   #74
I ja vec godinama imam crvene tockice po jeziku, neznam od cega su nastale, nista me ne boli, zdrava sam, ali stalno se pitam odakle to i nikako da odem kod lječnika.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:02   #75
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
imaš li još kakve simptome toga, jel te boli želudac ili nešto drugo, imaš li možda akne?
ja također imam problema s aknama na obrazima za koje sam shvatila da su od želuca.
jel se to može nekako (iz)liječiti?
Ne, nemam akne.
U želucu bude samo mučnina ponekad...ali nisam sigurna da su ti akne od želuca, one su produkt nervoze... često i nedostatka seksa... ili pak nečeg petog... odi dermatologu za to
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:11   #76
ako je na tim mjestima jezik gladak i ako slična slika jezika postoji u drugih članova obitelji velika je šansa da se radi o tzv.lingua geographica ilitiga zemljopisni jezik-nasljedni poremećaj
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:37   #77
Crveni kruzic na jeziku?

Prije tjedan dana mi se pojavio kruzic na jeziku koji je crven (4-5mm), imam osjecaj kao da sam se opekao a nisam. Unutar kruga je mala bijela tockica koju sam danas primjetio. Jel zna netko o cemu se radi?
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:49   #78
prišt?
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 10:51   #79
Vjerujem da nije, drugaciji osjecaj je kad imas prist.
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:06   #80
Quote:
Crash009 kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana mi se pojavio kruzic na jeziku koji je crven (4-5mm), imam osjecaj kao da sam se opekao a nisam. Unutar kruga je mala bijela tockica koju sam danas primjetio. Jel zna netko o cemu se radi?
Afta. kupi si kapi od Holyplanta(tak se nekak piše) koje su za ispiranje usne šupljine. Drži se uputstva, čini mi se 20 kapi na čašu vode i ispiri usta. ili namoči štapić za uho s tim kapima i direktno prisloni na aftu.
Za par dana si ko nov
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.