Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 19:03   #61
Može li mi netko reci kako se GRID postavi da bude preko cjelog crteza, meni je jako malen i smjesten je u donjem lijevom kutu...ACAD 2006... Hvala
Bildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:15   #62
Quote:
Bildo kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reci kako se GRID postavi da bude preko cjelog crteza, meni je jako malen i smjesten je u donjem lijevom kutu...ACAD 2006... Hvala
evo
vrijedi i za 2006
http://www.dummies.com/how-to/conten...ocad-2007.html
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:14   #63
Quote:
Snooker kaže: Pogledaj post
Moram te malo ispravit jer ovo sta si napiso bas i nije istina. CAD znači computer aided design ili ti ga kompjuterski potpomognuto konstruiranje, i u to nikako ne spada samo 2D crtanje. CAD je opceniti naziv i za 2D a i za 3D. Catia, Solidworks, ProE itd itd sve su to CAD-ovi. Mozda te buni to što je autoCAD više namjenjen za 2D pa si po tome to zaključio. Simulacije su nazovimo ih dodatni "softveri" unutar tih programa. Tako SolidWorks za FEM analize koristi CosmosWorks i CosmosExpres, Catia koristi dio od MSC-a (Nastran) itd...
NHF.
Hvala na ispravci ..
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:34   #64
AutoCAD Civil 3D ??

Pozdrav...
Ja sam geodetski tehničar i služim se AutoCAD-om...nedavno sam dobio gore navedenu verziju koja navodno ima čijepih mogučnosti no još uvijek nisam našao nikakav priručnik na hrvatsko jeziku....može li mi itko pomoći...ima li itko iskustva s njim???
mlaki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:39   #65
Quote:
mlaki007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...
Ja sam geodetski tehničar i služim se AutoCAD-om...nedavno sam dobio gore navedenu verziju koja navodno ima čijepih mogučnosti no još uvijek nisam našao nikakav priručnik na hrvatsko jeziku....može li mi itko pomoći...ima li itko iskustva s njim???
Koristio sam ga ja u istoj struci jedno vrijeme dok se nisam zaokupirao s drugim poslom. Uglavnom, moj dečki na poslu ga koriste skoro pa svakodnevno u geodetskoj struci i odličan je za neke stvari. Što se tiče obrade geodetski mjerenja, zaboravi, prekomplicirano je, postoje lakši načini za izjednačenje mreža i računanje vlakova i detalja (znaš i sam koji su to). Dok za sve ostalo je idealan, od 3d modela terena do profila. Problem je jedino kaj treba malo vremena za prilagoditi se relativno novom načinu crtanja, ali kad skužiš, super je. Više niti ne znam kak se prije moglo išta raditi bez njega. ... uglavnom, što se tiče priručnika, na hrvatskom ne postoji.
Ja sam krenuo od tutorijala koji dolazi s njime i s knjigom Mastering AutoCAD Civil 3D (odlična je). Preporučam ti da prvo prođeš tutorijal i to kreni s Getting started i sa Surfaces te nakon toga sa Points, Alignements i Profiles. Survey dio za sada zaboravi, Parcels ti neće ništa pomoći jer nema veze s parcelama koje mi znamo (Map je bolji za to) sve ostalo češ s vremenom vidjeti da li ti treba. Kasnije si pogledaj i Plan production, zna biti fora stvar za velike pojekte ... spasilo nas je na jednom projektu.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:41   #66
Quote:
mlaki007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...
Ja sam geodetski tehničar i služim se AutoCAD-om...nedavno sam dobio gore navedenu verziju koja navodno ima čijepih mogučnosti no još uvijek nisam našao nikakav priručnik na hrvatsko jeziku....može li mi itko pomoći...ima li itko iskustva s njim???
imaš autoCAD biblije po knjižarama. Vjeruj mi, isplati se kupiti. Imaš objašnjenja od ideje do projekta
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:12   #67
Problem s attributima..

...postoji li neki tutorijal koji objasnjava izradu blokova (primjerice tablica - sastavnica) s attributima...

Kontretno me zanima editiranje vec postojecih attributa unutar tablice jer su mi tagovi poseremeceni.....
koristim autoCAD 2006


poz
__________________
Prepredeni naivac...
izbojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 04:55   #68
Upravo sam instalirao CATIA-u V6R2009. Sučelje 90% promjenjeno, još nisam skužio kako se sprema file koji nacrtaš i ne mogu prokužit kako otvorit rad koji je napravljen u V5R16 verziji...

Nadasve, simpatično izgleda, makar mi default opcije ne leže na prvu ruku, tako da ću si morat prilagodit neke stvari. Plus, rotaciju su debilno napravili. Sa akceleracijom. Također kao i move opciju.

Zasad, dojmovi pozitivni na prvi pogled, malo se samo moram snaći i ići će. Sučelje je čista petica
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 13:40   #69
Google SketchUp 7
__________________
"Tko visoko leti, štedi gorivo."
Shamrock_One is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:36   #70
Quote:
Shamrock_One kaže: Pogledaj post
Google SketchUp 7
maxholer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:31   #71
AutoCad pitanje.

Imam pitanje na koje sam 2 sata tražio odgovor i nisam ga našo...
Na ekranu mi je nacrtan papir standardnog A4 formata kao na slici:
http://i61.servimg.com/u/f61/11/51/84/87/slika110.png
Ja bi u to trebao nacrtati neki predmet, recimo crtu koja je dugačka 200mm. A4 format na toj slici je dugačak 185mm i ta crta što ju moram nacrtati unutra ne stane. Zanima me kako da ju nacrtam da bude npr duplo manja ? Znači ja uzmem naredbu "line", odaberem "first point" negdje na crtežu i utipkam da je dužina 200. On bi mi trebo automatski nacrtat liniju koja je duplo manja (po nekom omjeru) i kad ju kotiram trebalo bi pisat da je dugačka 200.
39ITZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:51   #72
Nacrtaj liniju od 100 ili koliko već hoćeš mm i kotiraj ju. Pisat će koliko piše da je dugačka.
Tada dvoklik na kotu i trebao bi ti iskočiti properties izbornik za kotu gdje bi među ostalim trebao moći upisati proizvoljnu vrijednost kote.

Drugi način je da se naredba explode primjeni na kotu. Tada samo klikneš na brojku duljine i editiraš ju na koliko želiš.
Pave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:03   #73
da, ali crtež je puno kompliciraniji i kad bi svaku crtu djelio popola pa je nacrto, pa ju kotiro, pa kotu mjenjo prošlo bi mnogo vremena... treba mi neki drugi način al hvala svejedno...
39ITZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:16   #74
Quote:
39ITZ kaže: Pogledaj post
da, ali crtež je puno kompliciraniji i kad bi svaku crtu djelio popola pa je nacrto, pa ju kotiro, pa kotu mjenjo prošlo bi mnogo vremena... treba mi neki drugi način al hvala svejedno...
imaš 5000 kota na tom jednom malom A4 crtežu da ne možeš sve ručno korigirat??

usput, ovo si trebao postati u top temu.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:34   #75
50ak kota, al problem je i u tome što bi svaku dužinu trebo djelit popola prije neg ju nacrtam. A i moram nacrtat crtež u zadanom vremenu...
39ITZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:39   #76
Quote:
39ITZ kaže: Pogledaj post
Imam pitanje na koje sam 2 sata tražio odgovor i nisam ga našo...
Na ekranu mi je nacrtan papir standardnog A4 formata kao na slici:
http://i61.servimg.com/u/f61/11/51/84/87/slika110.png
Ja bi u to trebao nacrtati neki predmet, recimo crtu koja je dugačka 200mm. A4 format na toj slici je dugačak 185mm i ta crta što ju moram nacrtati unutra ne stane. Zanima me kako da ju nacrtam da bude npr duplo manja ? Znači ja uzmem naredbu "line", odaberem "first point" negdje na crtežu i utipkam da je dužina 200. On bi mi trebo automatski nacrtat liniju koja je duplo manja (po nekom omjeru) i kad ju kotiram trebalo bi pisat da je dugačka 200.
riješenje je relativno jednostavno, odi na Dimensions->Dimension Style i modificiraj trenutni stil. Odi na Primary Units i u Measurement scale upiši 0.5 . Sada bi sve vrijednosti trebale biti upola manje.

Jedan savjet, prođi neke tutorijale iz AutoCAD-a jer način na koji ti želiš crtati se nikada ne koristi. Može se tako crtati, ali je komplicirano i spetljano, kao što i sam vidiš.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:37   #77
Quote:
39ITZ kaže: Pogledaj post
da, ali crtež je puno kompliciraniji i kad bi svaku crtu djelio popola pa je nacrto, pa ju kotiro, pa kotu mjenjo prošlo bi mnogo vremena... treba mi neki drugi način al hvala svejedno...
Nacrtaj ga u mjerilu 1:1 negdje sa strane i kotiraj pa ga smanji na odgovarajuće mjerilo (predpostavljam 1:2) pomoću naredbe scale (0.5). Zatim odaberi sve kote, uđi u izbornik properties i varijablu dim scale linear stavi na 2. Naravno negdje sa strane naznači da je mjerilo 1:2. Sretno
leslie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:39   #78
evo, baš sam i ja sad kopao i došao do istog riješenja.

Dečki ti ispravno govore Scale na 0.5 i evo ti mjerila 1:2
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 11:23   #79
Fala ljudi
39ITZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:37   #80
AutoCAD 2009_tutorials

Molim, tko ima tutorials za autocad 2009.
Poznajem osnove prijašnjih verzija, instalirao sam '09 koji ima drugačije sučelje.sviđa mi se, ali trebam malo pomoći. Hvala.
Pinus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.