Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2016., 17:09   #61
Quote:
Dex Durex kaže: Pogledaj post
Osnovna i srednja NE.
Za akademiju je potrebna "veza". Veza u smislu, moras pokazat dobru volju što se tiče plaćanja privatnih satova kako bi te profesor s akademije pripremio za prijemni.


Ne moraš meni ništa govoriti, jer ja to sve vrlo dobro znam. Nije ni spomenula akademiju; govori o osnovnoj i nekakvim vezama. Moš mislit!
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:40   #62
Quote:
Dex Durex kaže: Pogledaj post
@sara, pitaj ravnatelja. Al ono, teoretski smjer je dosadan. Pozz
Ma znam, al otvara vise mogucnosti. Hvala
sara4201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 01:39   #63
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post


Ne moraš meni ništa govoriti, jer ja to sve vrlo dobro znam. Nije ni spomenula akademiju; govori o osnovnoj i nekakvim vezama. Moš mislit!
Onda sve ok Treba ići u glazbenu al treba držat distancu od tih " profesionalnih voda " . Bolje iznova upisat srednju za neki drugi smjer ak netko baš voli.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 03:25   #64
Quote:
sara4201 kaže: Pogledaj post
Ma znam, al otvara vise mogucnosti. Hvala
I, jesi ti to riješila, jesi se raspitala? Moraš vidjeti konkretno sa svojom školom, ali moralo bi moći. Sad ti je moguće kasno da ti se to upiše i da to polažeš na završnom ispitu, ali traži onda za iduću godinu i tad bi ti mogli omogućiti da upišeš i prvi i drugi razred teorije. Takva praksa postoji u nekim školama. Ali nije to za svakoga, i u biti bi profesori trebali odvagnuti nadarenost i marljivost učenika. Morala bi plaćati dvije školarine ili jednu i pol, ako bi ti jednu umanjili za ono što si već odslušala i položila na prvoj godini, a da se preklapa na oba smjera.



Quote:
Dex Durex kaže: Pogledaj post
Onda sve ok Treba ići u glazbenu al treba držat distancu od tih " profesionalnih voda " . Bolje iznova upisat srednju za neki drugi smjer ak netko baš voli.
Moram priznati da te ne razumijem baš najbolje.

Muzička škola je - škola; primarno i sekundarno obrazovanje. Postoji dobna granica, ne možeš unedogled upisivati neki drugi smjer. A na akademiju, kao i na ostale fakultete, možeš i sa sto godina. Barem u teoriji.

Da, akademija te sama po sebi već košta nenormalno novca, a kad tome pridodamo "mito" (može slobodno i bez navodnika ), skoro pa bankrotiraš. Pogotovo s pojedinim profesorima. Ali "profesionalne vode", s navodnicima? Zbilja? Takvo obrazovanje nećeš dobiti u školi, koji bi onda bio smisao postojanja akademije? Niti na onim kojekakvim tečajevima i sličnim glupostima, a bogme i oni koštaju fine novce. Takvo obrazovanje možeš dobiti jedino privatno što te nakraju može izaći i više od akademije i privatnih priprema prije upisa. A ako se na bilo koji način želiš profesionalno baviti ozbiljnom glazbom, moram te razočarati, ali taj komad papira ti ipak treba.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 18:56   #65
Ni ja tebe ne razumijem. Što znači profesionalno ? Pa evo, vidi. Kada shvatiš u 3. Ili 4. Srednje da zelis na akademiju ili kad namjerno padnes 4. Srednje zbog priprema za akademiju, moglo bi se reći da su to početci profesionalnih voda. Onakakav kakav upadneš na M.A, uglavnom ćeš takav i ostati do kraja. Tamo bu ti samo isprali mozak. U srednjoj glazbenoj je limit do 24.e godine kaj se tiče upisa za pjevanje.Tu granicu su postavili prije par godina. Tj ne smijes biti stariji od 18 ak planiras upisat npr teoretski smjer. U dogovoru za profesorima, mozes svašta.

Ak želiš svirat, možeš to i bez osnovne škole.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 17:35   #66
Aha, dakle, moje retoričko pitanje zapravo uopće ne smije biti retoričko. Onda mi lijepo i odgovori - koji je smisao postojanja akademije ako se superdivnofinokrasno možeš odškolovati i u školi? I još bi mi mogao reći šta si to na akademiji htio upisati, a nije ti pošlo za rukom i koji te to profesor toliko raspizdio? Mislim, možda je problem u tebi, to ti nije palo na pamet?

P. S. Ako želiš malo tandrkati po gitari u nekom kvartovskom bendu, biti pop-zvijezda ili skladati šlagere (a ovo potonje je upitno), ne treba ti nužno ni škola, da. Ali bilo bi zgodno da čitaš s razumijevanjem jer ja govorim o profesionalnom bavljenju ozbiljnom glazbom. Nitko te neće s ulice primiti kao simfoničara, opernog pjevača - niti zborista, a kamoli solista - dirigenta ili rezidentnog skladatelja. Za to moraš, ali moraš imati obrazovanje ekvivalentno tercijarnom muzičkom, bilo da se radi o akademiji, bilo da imaš potvrdu o privatnom radu s nekim tko opet mora biti akademski obrazovan.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 18:02   #67
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Aha, dakle, moje retoričko pitanje zapravo uopće ne smije biti retoričko. Onda mi lijepo i odgovori - koji je smisao postojanja akademije ako se superdivnofinokrasno možeš odškolovati i u školi? I još bi mi mogao reći šta si to na akademiji htio upisati, a nije ti pošlo za rukom i koji te to profesor toliko raspizdio? Mislim, možda je problem u tebi, to ti nije palo na pamet?

P. S. Ako želiš malo tandrkati po gitari u nekom kvartovskom bendu, biti pop-zvijezda ili skladati šlagere (a ovo potonje je upitno), ne treba ti nužno ni škola, da. Ali bilo bi zgodno da čitaš s razumijevanjem jer ja govorim o profesionalnom bavljenju ozbiljnom glazbom. Nitko te neće s ulice primiti kao simfoničara, opernog pjevača - niti zborista, a kamoli solista - dirigenta ili rezidentnog skladatelja. Za to moraš, ali moraš imati obrazovanje ekvivalentno tercijarnom muzičkom, bilo da se radi o akademiji, bilo da imaš potvrdu o privatnom radu s nekim tko opet mora biti akademski obrazovan.
Vau, mozda je problem u meni. To sam i ja mislio. Ajmo ovak -ako želiš biti u simfoniji, filki, radit kao solist kaj se tiče takve glazbe onda je jasno da trebas imat diplomu i u slucaju da si solist, moras se stalno usavrsavat. Masu ljudi koji završe se prebace na alternativni dio svirke. Jazz, rokerica i sl zato jer nebu dobili posao ni u orkestru ni u školi. Za takvu glazbu ti ne treba akademija. E sad, ajmo se vratit na školovanje. Ja i dalje tvrdim da onakav kakav dodes na prvu godinu, takav ces i ostati. Koji je smisao akademije ?! Iskreno, nemam pojma. U teoriji, na njoj bi trebali usavrsit tehniku i naucit muzicirat. U praksi, po meni je ta ustanova jedno veliko izdr...nje k..ca. Pričam o uvjetima u RH. Kaj se tiče studiranja vani, tamo je drugačija priča (više manje) .

I za kraj, ajmo usporedit jednu playback pjevačicu narodnjaka i jednog profesionalnog violonista ili pijanista. Pjevačica nema akademiju, nema ni sluha al ima publiku i ima lovu. Profesionalac se namučio tijekom studija a za uzvrat je dobio 5 slušaoca na koncertu, socijalu od sponzora i sreću jer radi ono što voli.

Mi muzičari smo profesionalci sami sebi u glavi. Studiras 5 godina da bi ti na kraju profesor dao četvorku iz diplomskog i popljuvao te. Ja sam imao isto razmisljanje poput tebe jer si nisam htio priznat neke stvari. Istina je ta da akademija postoji zbog izdrk...nja isfrustriranih profesora koji su nedoj..i. Peace !!
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.