Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 16:36   #41
Quote:
jasamtu kaže: Pogledaj post
kaj nema nikog iz VIII. tu??
ja sam prije par mjeseci odlucila da ocu ic tu..al su mi rekli da je ekipa loša.da su svi razmaženi bogatašići..nevjerujem da je to tocno...al ako je recte mi!!

kakva je prof iz talijanskog??
Ja sam se isto odlučio tu ić, i za svaku gimnaziju za koju sam se odlučio prije ove su mi srali: loša ekipa, ludi preofesori, stara škola.
I to mi sve govore frendovi čiji su frendovi čuli od svojih frendova da je škola loša. Ja sam nedavno upoznao čovjeka čija žena radi tamo, i rekao je da se struktura učenika promjenila i da je škola super, ali se još uvijek dvoumim između nje i Lucijanke...
ilovehockey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:10   #42
meni stara poznaje nekog iz te skole i kaze da su prof. dobri..i da je mala skola i da je to super..
al mene jedino brine kakva je ekipa. jer mi buraz govori da tamo ide neka elitada su svi razmaženi i nezz sto..atakvih mi je ljudi dosta iz osnovnjaka..
jasamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:59   #43
brat ide u titusa...
po njegovim pricama skola je cist oke i nejdum tam sam bogatasi...
jedna zanimljivost:ako na kraju god prodjes s 5 nemoras zadnji tjedan u skolu...tak je bar u njegovoj generaciji
ShavozZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 08:55   #44
gdje je boljee ić u Titušu!??
na etiku ili vjronauk?
meni je dosta vjeronauka i htjela bi na etiku!
al me zanima kakvi su profesroi. di je bolji profesor?
jasamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:35   #45
Quote:
jasamtu kaže: Pogledaj post
gdje je boljee ić u Titušu!??
na etiku ili vjronauk?
meni je dosta vjeronauka i htjela bi na etiku!
al me zanima kakvi su profesroi. di je bolji profesor?
Meni su rekli da je vjeronauk lakši...
ilovehockey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 21:55   #46
Koliko se ja sjećam, profesor je isti i po težini je isto (profesor je super i skoro svi imaju 5, osim onih koji su užasno nepristojni na satu).
Stvarno je jako mali postotak snobova, ekipa je super. Profesori su odlični.

Škola je mala i profesori imaju stvarno prisan odnos s učenicima, za razliku od Lucijanke (netko je rekao da se dvoumi između te dvije škole). U Lucijanki dosta profesora nemaju pojma niti kako im se učenici zovu. Uglavnom, meni su 4 godine u 8. ostale u jako lijepom sjećanju, dok mojoj frendici 4 godine u Lucijanki nisu baš lijepa uspomena.
__________________
Iz Istanbula s ljubavlju :)
seni_seviyorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 09:54   #47
Ide ko u osmu?? Javite se
ilovehockey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 11:43   #48
Quote:
jasamtu kaže: Pogledaj post
gdje je boljee ić u Titušu!??
na etiku ili vjronauk?
meni je dosta vjeronauka i htjela bi na etiku!
al me zanima kakvi su profesroi. di je bolji profesor?
etika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
As we drive along this road called life, occasionally a gal will find herself a little lost. And when that happens, I guess she has to let go of the coulda, shoulda, woulda, buckle up and just keep going. <3
tiffany=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 19:22   #49
Quote:
jasamtu kaže: Pogledaj post
kaj nema nikog iz VIII. tu??
ja sam prije par mjeseci odlucila da ocu ic tu..al su mi rekli da je ekipa loša.da su svi razmaženi bogatašići..nevjerujem da je to tocno...al ako je recte mi!!

kakva je prof iz talijanskog??
evo ja sam malo zakasnila.. ekipa nije idealna, ali je solidna. ima ih razmaženih, ali ima ih svugdje. da se izdržat

ja učim njemački tako da ne znam,
ali kažu da je super, bez problema imaš 5

Quote:
jasamtu kaže: Pogledaj post
gdje je boljee ić u Titušu!??
na etiku ili vjronauk?
meni je dosta vjeronauka i htjela bi na etiku!
al me zanima kakvi su profesroi. di je bolji profesor?
etika uglavnom ju nemaš ako ti je prvi ili zadnji sat
flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 14:22   #50
mene zanima svee o viii. gimnaziji jer se planiram upisat u nju....pa ak bi neko bio dobar pa mi je malo opisao....ekipa,profesori,izgled šk iznutra....ja bih imala 60 bodova plus 1 za vladanje al nezz dal se to računa...dal imam šanse??????????
beautifulcutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:42   #51
Quote:
beautifulcutie kaže: Pogledaj post
mene zanima svee o viii. gimnaziji jer se planiram upisat u nju....pa ak bi neko bio dobar pa mi je malo opisao....ekipa,profesori,izgled šk iznutra....ja bih imala 60 bodova plus 1 za vladanje al nezz dal se to računa...dal imam šanse??????????
bod za vladanje se računa i upast ćeš bez ikakvih problema...
bumblebee :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 22:46   #52
Pozdrav svima !

Pozdrav !
Evo već neko vrijeme razmišljam o upisima. Koju školu odabrati?
Znam da je sada 'tek' kraj prvog polugodišta , ali eto , bolje prije nego poslije.
Naime , dvoumim se između I. gimnazije, II. gimnazije i VIII. gimnazije , za te škole sam čuo i čine mi se dosta dobrima.
Znam da je I. gimnazija vjerojatno između navedenih najbolja , ali je stvar u tome , da sam zapravo cijeli život samo u Novom Zagrebu , a pola moje škole će ici u I. gimnaziju , tako da ono , dosadno cijelo vrijeme ista ekipa , mislim nije to loše , ali opet.

7 razred sam prošao s 5.0 ( 30 bodova ).
8 razred prvo polugodište 4.8 vjerojatno ( Likovni i Matematika 4 )

Samo me zanima Vaše mišljenje o ovim školama.
Hvala , pozdrav.
TheAnswer43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 00:06   #53
Quote:
TheAnswer43 kaže: Pogledaj post
Pozdrav !
Evo već neko vrijeme razmišljam o upisima. Koju školu odabrati?
Znam da je sada 'tek' kraj prvog polugodišta , ali eto , bolje prije nego poslije.
Naime , dvoumim se između I. gimnazije, II. gimnazije i VIII. gimnazije , za te škole sam čuo i čine mi se dosta dobrima.
Znam da je I. gimnazija vjerojatno između navedenih najbolja , ali je stvar u tome , da sam zapravo cijeli život samo u Novom Zagrebu , a pola moje škole će ici u I. gimnaziju , tako da ono , dosadno cijelo vrijeme ista ekipa , mislim nije to loše , ali opet.

7 razred sam prošao s 5.0 ( 30 bodova ).
8 razred prvo polugodište 4.8 vjerojatno ( Likovni i Matematika 4 )

Samo me zanima Vaše mišljenje o ovim školama.
Hvala , pozdrav.

dižem temu iz pepela, al kaj sad..

ja sam o biranju srednje počela razmišljat u 6. razredu tak da bez brige
I. gimnazija je jako dobra škola, par mojih frendova ide tamo i zadovoljni su. nije najlakša, nije najteža, prolazi se, a i dosta naučiš.
II. gimnazija je nešto teža, baš se ove godine prebacio jedan dečko kod mene u razred jer mu je tamo bilo grozno. isto mi ide par frendova i muče se dosta, ali opet, to je gimnazija.
Tituš. ah Tituš. o njemu ti i najviše mogu reć. profesori su odlični (naravno, ima iznimaka), izlaze ti u susret, počeli su otvarat za slijedeći sat ko će odgovarat tako da se možeš spremit, a ne da te nenadano otvori. ako si sportaš ili glazbenik, još bolje, odlični su prema njima.
teži slučaj je profesorica povijesti, ako si dečko imaš 5 samo da se pojaviš na satu, ako si cura, to je malo teže. ali došao je baš jedan novi profesori i kažu da nije loš.
geografija.. ovisi koja profesorica. jedna je mlađa i nervoznija, druga je starija i čini mi se bolja.
matematiku imaš tri profesorice, kod jedne obavezno pada najmanje 3 iako im je razrednica, kod druge ne padaju ali ako dobiš jedan, slijedeći test ti mora biti pozitivan i onda tek možeš pisat ispravak onog prvog. a treća je carica, možeš sve, stvarno ima živaca i za objasnit ti i zezat se i baš je draga
hrvatski su također tri profesorice, jedna je ravnateljeva žena i naravno, može svašta. imaš u trećem mj. dane otvorene nastave di su organizirane radionice, ona obavezno nešto od doma radi preko skypa
lektire se moraju čitati, ali rijetko se dobivaju provjere čitanosti.
profa iz likovnog je mrak, otkačena, u svom svijetu, ma najjača!
iz glazbenog je baš otišla na Karibe ili tako negdje ronit pa nam je došla profesorica iz susjedne šeste koja je oooooodlična, bolju profu nemreš zamislit
tjelesni. mala dvorana, mali atrij, još manje igralište. Dubravkin put jednom u polugodištu ako nemaš sreće da ga raskopaju baš kad ti trebaš ić trčat (majstori )
etika ili vjeronauk? etika. prvi/zadnji sat = nemaš. u sredini? pričate o maturalcima, o stanju u državi, o profesorima, ma o svemu. kraljica. vjeronauk ipak moraš nešto učit.
engleski, dvije odlične profesorice.
ravnatelj nije baš fleksibilan, al rijetko se susrećeš s njim osim ako ti ne dođe na zamjenu iz geografije. brine o svojim učenicima i kad jednom dođeš, neda ti baš da lako odeš iz škole.
kaj se tiče izleta, jedan je obavezan i to onaj oko dana neovisnosti 8.10. i tada ide cijela škola negdje.
a ove ostale vodi profesorica geografije i to su u prvom razredu jednodnevni, a nadalje dvodnevni/trodnevni. i ide se svugdje.
kaj se tiče maturalaca, Malta je zabranjena, Lloret de Mar također, ali ide se u Španjolsku, Francusku, di god te razrednik hoće vodit. naša se borila da možemo na drugi kontinent i uspjela je

škola počinje u 8 i 15, samo je jutarnji turnus, raspored se okreće ovisno o A ili B tjednu.
mala škola, svi se znaju, čak i profesori koji ti ne predaju te znaju.
male učionice, predobra knjižnica, loši kompovi u informatici (ali tamo si samo jednom u dva tjedna tako da ti to nije problem)

i s ovim ocjenama ćeš sigurno upast!

(ispričavam se na podužem postu, ako bude ikakvih pitanja slobodno se javi )
__________________
🦁
flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:26   #54
Quote:
flor kaže: Pogledaj post
teži slučaj je profesorica povijesti, ako si dečko imaš 5 samo da se pojaviš na satu, ako si cura, to je malo teže.
Aaaa, Topy Je, otprilike je tako, ali profa je i dalje super

Quote:
profa iz likovnog je mrak, otkačena, u svom svijetu, ma najjača!
Jel Zelenko možda? Genijalna je

Quote:
tjelesni. mala dvorana, mali atrij, još manje igralište. Dubravkin put jednom u polugodištu ako nemaš sreće da ga raskopaju baš kad ti trebaš ić trčat (majstori )
Slažem se, tko ne voli tjelesni neka ima ovu školu u vidu

Quote:
kaj se tiče maturalaca, Malta je zabranjena, Lloret de Mar također, ali ide se u Španjolsku, Francusku, di god te razrednik hoće vodit. naša se borila da možemo na drugi kontinent i uspjela je
I Nizozemska je off-limits, bar je nama bila. Drugi kontinent? Gdje ste to išli?
H&h is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 17:09   #55
Quote:
H&h kaže: Pogledaj post
Aaaa, Topy Je, otprilike je tako, ali profa je i dalje super
tolke drame s njom, stalno nam neko novi dolazi na zamjenu jer je ona bolesna. al nije da se žalimo

Quote:
Jel Zelenko možda? Genijalna je
naravno, kraljica! kad objašnjava Posljednju večeru i opisuje sliku: "vidite, ovi ovdje desno imaju tanjure na glavi, Juda je kao Cigan.."

Quote:
I Nizozemska je off-limits, bar je nama bila. Drugi kontinent? Gdje ste to išli?
mi smo imali u planu Pariz-Amsterdam, al raska (Šrajer) se nije usudila reć za Amsterdam DJ-u to je bila druga opcija tako da je otpala, a sad nije baš skroooz drugi kontinent, ali Turska it is
__________________
🦁
flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 14:04   #56
Quote:
flor kaže: Pogledaj post
dižem temu iz pepela, al kaj sad..

ja sam o biranju srednje počela razmišljat u 6. razredu tak da bez brige
I. gimnazija je jako dobra škola, par mojih frendova ide tamo i zadovoljni su. nije najlakša, nije najteža, prolazi se, a i dosta naučiš.
II. gimnazija je nešto teža, baš se ove godine prebacio jedan dečko kod mene u razred jer mu je tamo bilo grozno. isto mi ide par frendova i muče se dosta, ali opet, to je gimnazija.
Tituš. ah Tituš. o njemu ti i najviše mogu reć. profesori su odlični (naravno, ima iznimaka), izlaze ti u susret, počeli su otvarat za slijedeći sat ko će odgovarat tako da se možeš spremit, a ne da te nenadano otvori. ako si sportaš ili glazbenik, još bolje, odlični su prema njima.
teži slučaj je profesorica povijesti, ako si dečko imaš 5 samo da se pojaviš na satu, ako si cura, to je malo teže. ali došao je baš jedan novi profesori i kažu da nije loš.
geografija.. ovisi koja profesorica. jedna je mlađa i nervoznija, druga je starija i čini mi se bolja.
matematiku imaš tri profesorice, kod jedne obavezno pada najmanje 3 iako im je razrednica, kod druge ne padaju ali ako dobiš jedan, slijedeći test ti mora biti pozitivan i onda tek možeš pisat ispravak onog prvog. a treća je carica, možeš sve, stvarno ima živaca i za objasnit ti i zezat se i baš je draga
hrvatski su također tri profesorice, jedna je ravnateljeva žena i naravno, može svašta. imaš u trećem mj. dane otvorene nastave di su organizirane radionice, ona obavezno nešto od doma radi preko skypa
lektire se moraju čitati, ali rijetko se dobivaju provjere čitanosti.
profa iz likovnog je mrak, otkačena, u svom svijetu, ma najjača!
iz glazbenog je baš otišla na Karibe ili tako negdje ronit pa nam je došla profesorica iz susjedne šeste koja je oooooodlična, bolju profu nemreš zamislit
tjelesni. mala dvorana, mali atrij, još manje igralište. Dubravkin put jednom u polugodištu ako nemaš sreće da ga raskopaju baš kad ti trebaš ić trčat (majstori )
etika ili vjeronauk? etika. prvi/zadnji sat = nemaš. u sredini? pričate o maturalcima, o stanju u državi, o profesorima, ma o svemu. kraljica. vjeronauk ipak moraš nešto učit.
engleski, dvije odlične profesorice.
ravnatelj nije baš fleksibilan, al rijetko se susrećeš s njim osim ako ti ne dođe na zamjenu iz geografije. brine o svojim učenicima i kad jednom dođeš, neda ti baš da lako odeš iz škole.
kaj se tiče izleta, jedan je obavezan i to onaj oko dana neovisnosti 8.10. i tada ide cijela škola negdje.
a ove ostale vodi profesorica geografije i to su u prvom razredu jednodnevni, a nadalje dvodnevni/trodnevni. i ide se svugdje.
kaj se tiče maturalaca, Malta je zabranjena, Lloret de Mar također, ali ide se u Španjolsku, Francusku, di god te razrednik hoće vodit. naša se borila da možemo na drugi kontinent i uspjela je

škola počinje u 8 i 15, samo je jutarnji turnus, raspored se okreće ovisno o A ili B tjednu.
mala škola, svi se znaju, čak i profesori koji ti ne predaju te znaju.
male učionice, predobra knjižnica, loši kompovi u informatici (ali tamo si samo jednom u dva tjedna tako da ti to nije problem)

i s ovim ocjenama ćeš sigurno upast!

(ispričavam se na podužem postu, ako bude ikakvih pitanja slobodno se javi )


Hvala na odgovoru. Bas mi je trebao netko tko će mi ovako, opširno opisati sve. Puno hvala.

90% sam siguran da cu upisati VIII.
Pozdrav!
TheAnswer43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 23:55   #57
Quote:
flor kaže: Pogledaj post
kaj se tiče maturalaca, Malta je zabranjena , Lloret de Mar također, ali ide se u Španjolsku, Francusku, di Tgod te razrednik hoće vodit. naša se borila da možemo na drugi kontinent i uspjela je
ah znam i zašto.. Malta
Nego i ja ti isto preporučujem Tituš, ak niš drugo počinje u 8 i 15 i uvijek je ujutro. Good luck.
Hunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 20:23   #58
Quote:
Hunny kaže: Pogledaj post
ah znam i zašto.. Malta
Nego i ja ti isto preporučujem Tituš, ak niš drugo počinje u 8 i 15 i uvijek je ujutro. Good luck.
Hvala.
TheAnswer43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:48   #59
Bok!Ja se upisujem ove godine,pa cu vjerojatno u osmu,cini mi se ok skola,procitala sam onaj post,sve u svemu mislim da je dobra.
Samo me zanima je li ima francuski kao izborni predmet jer sam ga dosad ucila pa bih htjela nastaviti.Puno hvala....
Riki10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:42   #60
E da,jos me zanima jel znate ko su sada razrednici maturantima,pa ak se upisem tko bi meni mogao biti razrednik i kakvi su ti profesori?? Hvala puuuno....
Riki10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.