Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 15:27   #1
Make-up tips & tricks

Zanima me koje trikove koristite kod šminkanja (tipa - vlaženje četkice kod nanosa sjenila), koje savjete imate i sve tome slično....

Evo,npr. moj najdraži trik je da ako mi je sjenilo presuho,razmrvim ga i pomješam s kremom za područje oko očiju,a onda se u to mogu dodati i druge boje ili šljokice...
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:43   #2
Na mat sjenilo znam nanijeti kremasto bijelo sedefasto sjenilo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:26   #3
Hm.....
Suha maskara,nemam vremena kupiti novu..cetkicu pod vodu...nazad u bocicu..i ko nova..
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:41   #4
a ja maskaru malo hm,uronim, u obicnu niveu i natrag u bocicu...
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:46   #5
Zatamnim obrve suhom maskarom
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:48   #6
Nije baš trik za šminkanje al to znam napravit ako mi se ne sviđa kako sam se namazala. Recimo krenem i ne ide mi, i ne sviđa mi se ... onda uzmem crnu olovku i dobro obrubim oči oko kapka, waterline, ma sve. Pa uzmem crno sjenilo i nakeljim po očima, zatim maskaru natrackam debelo i onda fino odem do wc-a i sve to skinem. Lice izgleda nekako čudno dobro, kao da imaš šminke, kao da su ostali sitni tragovi a u biti nemaš ništa.
Bolesno znam.
riminare is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 23:14   #7
nije bolesno, to i ja radim. ispadne ko smokey samo u verziji za bljedunjave cure
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 23:18   #8
Nikako nisam mogla lijepo tanko nanijeti crnu olovku. Raspolovila sam ju, izvadila ono crno (to se zove srce, zar ne?), zgnjecila, stavila u posudicu i sad ju nanosim kisticem debljine 1. Kad smo kod kistica, koristim one za vodene bojice koje prodaju u Mülleru, super su, a komad je desetak kn. Trebam do slikarskog ducana po kistove debljine 0.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 06:49   #9
Trik u vezi maskare:

Staru makaru bacim, a novu otvorim 1. ozujka, 1.lipnja, 1. rujna i 1. prosinca.

Nikako ne "pumpam" cetkicu u tubicu, na taj nacin se u tubicu unese vise zraka, pa se maskara prije susi i mrvi. Isto tako pokusavam maskarom ne doticati nista osim unutrasnjosti tubice i trepavica.

Prije nego sto cu nanijeti maskaru na oci, dva ili tri pua je njezno "obrisem" o unutrasnjost tubice, tako da se jedna strana cetkice ocisti od viska maskare, pa se maskara nanese u ravnomjernom sloju.

Ako bas hocu dramatican izgled, mogu tom prvom sloju dozvolit da se malo osusi, pa dodati jos jedan sloj.

Jos jedna tajna: uvijek kupujem najjeftinije kvalitetne maskare, tako da mi ih ne bude zao baciti svaka tri mjeseca!


(Nikakvo dodavanje krema, losiona, vode i kojecega. Jako lako je inficirat oci, pa onda imat problema... da bi se ustedila koja para).


Quote:
a ja maskaru malo hm,uronim, u obicnu niveu i natrag u bocicu...
Nadam se da to nije ona ista Nivea koju koristis za ruke i u kojoj su svako malo tvoji (ne bas sterilni) prstici...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 09:56   #10
Radim isto kao stefica, osim sto nisam pretvorila otvaranje maskare u kvartalni ritual - ionako je u znaku otvorene kutijice 6 mjeseci, a ne 3.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:01   #11
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Jos jedna tajna: uvijek kupujem najjeftinije kvalitetne maskare, tako da mi ih ne bude zao baciti svaka tri mjeseca!
A koje su to? Meni skoro svaka smeta, čak i one koje su za cure koje nose leće. Peku me oči i crvene se.
ANTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 10:27   #12
kad stavljam rumenilo nasmijem se, jagodice su izrazenije

suhu maskaru stavim zatvorenu pola minute pod mlaz tople vode. ali ne samu cetkicu i ne ni za boga stavljati bilo sta na cetkicu

puder u kamenu/prahu uvijek nanosim velikom cetkom, izgleda prirodnije.

na gornji kapak, ispod obrve, uvijek stavim neko svijetlo sjenilo. otvori oci
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:02   #13
u kut oka stavljam najsvjetliju nijansu sjenila.
kad zavrsim sa sjenčenjem kapka opet na sredinu dodam tu najsvijetliju nijansu.

ima toga jos,kad se sjetim dodam ...
Anadiomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:42   #14
Quote:
Verona_V kaže: Pogledaj post
Zanima me koje trikove koristite kod šminkanja (tipa - vlaženje četkice kod nanosa sjenila), koje savjete imate i sve tome slično....

Evo,npr. moj najdraži trik je da ako mi je sjenilo presuho,razmrvim ga i pomješam s kremom za područje oko očiju,a onda se u to mogu dodati i druge boje ili šljokice...
ja stavljam pigmente sa visine-om...
mjesam tri tekuca pudera da dobim unikatnu nijansu,a to radim i sa sjenilima i sa ruzevima i onda svi zele tu boju
pomjesam seltanner sa kremom za lice da stalno imam boju kao s plaze..jer ne suncam lice nikada.
kist za usta koristim kao kist za tus.
uvjek naparfimiram kosu jer to najduze mirise.
ma ima toga puno..samo mi sad ne pada na pamet.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:46   #15
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Radim isto kao stefica, osim sto nisam pretvorila otvaranje maskare u kvartalni ritual - ionako je u znaku otvorene kutijice 6 mjeseci, a ne 3.
meni maskara i ne zdrzi 3 mjeseca...ja koristim maskaru dramaticno jako a imam ih fala bogu oko 10-ak...od crnih,jeftinijij,jako skupih i obojenih...

inace odlicno moze napraviti sama svoju obojenu maskaru sa pigmentima...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:52   #16
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post

Nikako ne "pumpam" cetkicu u tubicu, na taj nacin se u tubicu unese vise zraka, pa se maskara prije susi i mrvi. Isto tako pokusavam maskarom ne doticati nista osim unutrasnjosti tubice i trepavica.

Prije nego sto cu nanijeti maskaru na oci, dva ili tri pua je njezno "obrisem" o unutrasnjost tubice, tako da se jedna strana cetkice ocisti od viska maskare, pa se maskara nanese u ravnomjernom sloju.

Ako bas hocu dramatican izgled, mogu tom prvom sloju dozvolit da se malo osusi, pa dodati jos jedan sloj.
ovo i ja radim.

da mi se maskara ne razmaze fixiram dio oko očiju puderom

rumenila nijansiram na licu spuzvicom za puder

ako zelim malo sjaja na licu nanesem shimmer sjenilo s četkom
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:15   #17
Koristim čačkalicu za crtanje po noktima.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:49   #18
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
uvjek naparfimiram kosu jer to najduze mirise.
ovo je totalna istina, i ja to radim. jednom sam slucajno spricnula po kosi i ispalo je super, moj najdrazi moschino se osjetio na njoj i nakon pranja.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:02   #19
Ne bih to radila, alkohol isusuje kosu. Postoje posebni parfemi za kosu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:33   #20
ma moja kosa ti je ko cetka, nis joj ne smeta, zato ju volim. znam da postoje parfemi za kosu, ali nema u mom cheap & chic mirisu.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.