Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2007., 01:37   #61
Pročitala u osnovnoj školi još i jako me se dojmila. Sjećam se da sam bila jako dugo pod dojmom te kjige. Poslije sam je još nekoliko puta pročitala i svaki put me ostavila u razmišljanju..
nefertari is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:49   #62
jedna od najboljih knjiga koja se neće prestat čitat generacijama
__________________
I hate being bipolar. It's fantastic.
melitaa :P is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:51   #63
nisam pročitao knjigu, ali vidim spominje se kolodvor pa mislim da je vrijeme da pročitam
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:05   #64
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
nisam pročitao knjigu, ali vidim spominje se kolodvor pa mislim da je vrijeme da pročitam


ot: odlična knjiga
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 10:56   #65
Mene je ta knjiga fascinirala, a čitala sam je sa nekih 14-15 godina. I vračala se na zanimljive dijelove nekoliko pua, kad sam je pročitala. Možda bi trebala služit svim mladim ljudima kao podsjetnik zašto se ne upuštat u svijet droge, ali ipak je to dvosjekli mač, ja mislim..

Ugl. bila sam nekoliko puta u Berlinu i jednom kad sam išla vlakom (i nikada više!!!!), vlak nam je polazio s tog "slavnog" kolodvora. To je bilo prije par godina i naravno uopće mi nije izgledao kao na onoj slici u knjizi, sve je modernizirano i novo pa se ne dobije taj dojam, al nema veze drago mi je da sam se tamo slikala...

Knjiga je jedna od najboljih koje sam čitala. Ikad.

Eh, da stavila bih sliku, samo ću je trebat pronać na CD-u mi je negdi..

Zadnje uređivanje rompepe : 16.08.2007. at 11:24. Reason: nastavak
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:27   #66
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
To je bilo prije par godina i naravno uopće mi nije izgledao kao na onoj slici u knjizi, sve je modernizirano i novo ...
...osim zombi nesretnica koje se nadaju da ce neko platiti za neku vrstu seksualne interakcije sa njihovim zombi tijelima. modernizacija se dogodila samo na povrsini, taj kolodvor je jos uvijek isto mjesto kao iz knjige...
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 13:43   #67
knjiga je predobra...
čitala sam je prije kojih 8 godina, dakle kad sam imala 12, i iako sam bila mlada (čitam od svoje 2. godine), jako me se dojmila, čak sam i plakala na nekim djelovima.

pitam se gdje je ima za nabavit, ali ne želim neko novo izdanje, nego rabljeno, takve knjige su mi najdraže...

hvala za torrent, već skidam...
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:29   #68
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
...osim zombi nesretnica koje se nadaju da ce neko platiti za neku vrstu seksualne interakcije sa njihovim zombi tijelima. modernizacija se dogodila samo na povrsini, taj kolodvor je jos uvijek isto mjesto kao iz knjige...
Ma ne sumnjam ja da toga još ima, ali "površina" ne odaje dojam kakav je imala u knjizi. Na sreću, nisam imala prilike vidjeti zombi nesretnice, ali da budem iskrena, nisam ih ni tražila...
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:15   #69
Smile

Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Ustvari znam zašto je na mene ona dosta utjecala..
Kada sam je ja čitala kao mulica, u mom susjedstvu narkomana uopće nije bilo..
Sada ih je u svakoj trećoj kući po jedan..
Ako je sada neko dijete čita, mislim da knjiga na njega neće ostaviti tako jak dojam, jer se tog već podosta nakupilo u našem društvu..
Nažalost, danas su se djeca navikla na takve tragedije..
Slazem se.... I ja sam citao knjigu, ali sam se ubrzo poslije citanja poceo drogirati da se sam uvjerim.... i uvjerio sam se.... Ali knjiga je ekstra dobra... Ja sam malo bolje prosao nego Christiane, i to sve zbog roditelja koji su mi pomagali....
guitar_herovex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:54   #70
Quote:
I ja sam citao knjigu, ali sam se ubrzo poslije citanja poceo drogirati da se sam uvjerim.... i uvjerio sam se.... Ali knjiga je ekstra dobra

Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:32   #71
knjiga je stvarno odlična. prvi put sam ju čitala sa 14 godina i još mi ju žena iz bibliobusa nije htjela dati dok mama osobno ne dođe i da joj dopuštenje, nije normalna.
čitala sam ju još dva ili tri puta i namjeravam opet. preporučila bi je svima.
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 02:18   #72
Mi djeca s kolodvora ZOO

Jedna od najboljih knjiga,malo ih čitam,koje sam pročitala.Čista realnost + slike.
Još i film...
Tko se slaže samnom da je ta knjiga jednostavno...Ima nešto u njoj,kako ja kažem...
NIRVANA'94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 03:53   #73
Pročitala sam ju kada sam imala nekih 13-14 godina. Osnovna škola uglavnom.
I ja sam onda dugo bila pod dojmom. I mislila u neku ruku da je takav svijet baš zanimljiv....eh Vjerovatno zbog slikovitih opisa i to ne samo samih događaja već i doživljaja, osjećaja..i film je odličan.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 00:08   #74
citah je sa nekih 13 god-potresno!
hm..hm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:34   #75
jooj,mene je ta knjiga toliko držala s nekih 13-14 godina...svugdje sam je nosila sa sobom,imala sam najdraže djelove i citate koje sam stalno čitala ponovno i ponovno...još uvijek obožavam tu knjigu,jedna od best....
vanessa_92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 18:48   #76
čitala prvi put u 6-7 razredu
tu knjigu je netko imao i samo je išla po razredu od ruke do ruke...svi smo je pročitali....
sad kad sam starija čitam je i sjetim se našeg druženja i komentiranja, više se o nijednoj knjizi tako ne raspravlja.....
miss corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 19:18   #77
pročitala sam knjigu u 7. razredu i potresla sam, sjećam se da bi nakon što bih prestala čitati samo buljila u strop i razmišljala o pročitanom. u isto vrijeme pročitala ju je i moja najbolja prijateljica (ona mi ju je i preporučila), a protumačila ju je na sasvim drukčiji način. koliko je meni ta knjiga 'zgadila' drogu i sve vezano uz to, toliko je nju sve to privlačilo. barem sam ja tako shvaćala iz njene priče. mislim da je sve to stvar odgoja, jer ako si ti odgajan tako da je to nešto loše, ako te to ne okružuje u tolikoj mjeri (mislim na obitelji i prijatelje) i slično, ti nećeš imati želju. ako si dovoljno snažan. ili hoćeš. nema veze to s knjigom...toliko...
mmartina** is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:59   #78
ja imam 13 godina i tu sam knjigu procitala prošlog ljeta
meni je knjiga odlična jedna od mojih najdražih
na čitanje me nagovorila moja mama koja je na mene prenjela ljubav prema
knjigama
stvarno potakne čovjeka da se zamisli.....
dj baraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 15:12   #79
čitam ju baš. na 110 str. ...kolko mi je knjiga prejebena, toliko me zna zgroziti i šokirati u nekim trenucima. evo najzadnje "Tada je još bilo vrlo teško dobiti šprice koje se upotrebljavaju samo jednom. Moja je već bila toliko tupa da sam je svaki put morala naoštriti na hrapavoj stranici kutije žigica, inače mi nebi ušla u venu."... stresla sam se kad sam to čitala, jer mi se po glavi vrtio taj film... al sve u svemu knjiga je (zasad kolko sam ju pročitala) fenomenalna. I one slike su poresne.
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 15:14   #80
čitam ju baš. na 110 str. ...kolko mi je knjiga prejebena, toliko me zna zgroziti i šokirati u nekim trenucima. evo najzadnje "Tada je još bilo vrlo teško dobiti šprice koje se upotrebljavaju samo jednom. Moja je već bila toliko tupa da sam je svaki put morala naoštriti na hrapavoj stranici kutije žigica, inače mi nebi ušla u venu."... stresla sam se kad sam to čitala, jer mi se po glavi vrtio taj film... al sve u svemu knjiga je (zasad kolko sam ju pročitala) fenomenalna. I one slike su poresne.
__________________
Svaka zena je bespomocna dok joj se ne osusi lak na noktima
lake of fire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.