Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 16:15   #41
Od rođenja živim u centru, i nikad nisam vidla da netko baca smeće kroz prozor... Al veli frend u aleji pomoraca kako je jednom vidio da je kroz prozor proletio i madrac
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 19:17   #42
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Od rođenja živim u centru, i nikad nisam vidla da netko baca smeće kroz prozor... Al veli frend u aleji pomoraca kako je jednom vidio da je kroz prozor proletio i madrac
Pa velim, u centru jos nekako, al cim malo zades u unutrasnjost vartova... strava. Bas cu uzet fotic i slikati malo iza zgrada Danas sam vidjela na travnjaku uza zgrade: cipele (!) i to lijeva jedne vrste i desna druge , hrdjavu rajnglu, kruha ko u prici, cepovi od flasa, papri as usual, cikova na bacanje, hrane, kostiju, hracaka po plocniku, neoliko povecih drekova (valjda psecih), komadi necega sto je nekoc bio TV, ili radio (?!), hrpa zica i ne sjecam se vise.
Joj voljela bi da se mogu saliti i zafrkavati, ali stvari zaista lete kroz prozore i to stalno!!!
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 19:26   #43
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
Al veli frend u aleji pomoraca kako je jednom vidio da je kroz prozor proletio i madrac


Ok ja sam cuo da je tam puno tog projurilo uz prozore pa se ne cudim.

Da kaj mi jos smeta; malo cu off topic; Naš grad i nije tak prljav kao što su tramvaji...Izgleda da se oni čiste samo kad su na popravku...idem npr. doma iz Remize prvim nočnim 34 i smrdi užas do bola, ak je bus onda neki kronični alkiči već sjede u busu...ono nemaš opciju nego začepiti nos i nadat se brzom dolasku na odredište, jer nemreš pobjeć u 2 kola ko u tram. No nemam blagog pojma odkud su stigli; a možda su ih zaboravili od sinoć pomest iz autobusa...
astronom@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 19:31   #44
btw da se nadovežem; prije sam živio 50m od Ilice kod Austrijske ulice. Pa je lik uredno bacao smeče s 2 kata, a zgrada ima 4...stoga da me to ne začuđuje

možda se ljudima ne da izlazit is stana
astronom@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 21:06   #45
Quote:
astronom@zg kaže: Pogledaj post
btw da se nadovežem; prije sam živio 50m od Ilice kod Austrijske ulice. Pa je lik uredno bacao smeče s 2 kata, a zgrada ima 4...stoga da me to ne začuđuje

možda se ljudima ne da izlazit is stana
Pa ljudi koji zive u nekom gradu i predstavljaju taj grad. Tramvaji koji voze, busevi, parkovi, setalista, ulice.... sve je to dio nasega grada. A ljudi su tu dosta nemarni.
E da, da se nadovezem na ono "dotepenci". Glete, mozda, ali ne nuzno. Penzici u mom kvartu za koje ja ZNAM da bacaju kroz prozor su tu od kad znam za sebe. Tak da se nemoze reci da nam je grad prljav zato sto su se tu sad neki "dotepli"
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:59   #46
mene isto smeta što ljudi(gamad) bacaju svašta kroz prozor. najviše me smeta što bacaju odpatke od hrane, jer imam psa kojeg šećem i koji obavezno svaki dan u svakoj šetnji nanjuši nešto što ne smije jesti: iznutrice, ostaci salame, čevape, kosti (i to one opasne pileće),...koma! znamo naletiti i na razlupane čaše (valjda se neko malo zanio i bacio čašu kroz prozor!).
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:06   #47
šminka i preseravanje
Kvartet Gubec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:11   #48
Smetaju mi cucki koji seru po parkovima pa mi se djeca igraju ko da su na minskom polju...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:37   #49
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Smetaju mi cucki koji seru po parkovima pa mi se djeca igraju ko da su na minskom polju...
I mene!!! Ja za svojim cistim, a masu puta kada cistim i sama ugaim u govno. I koji k***c imas vodit psa u park s djecom!? Ali gle, i ta deca se znaju pokakat a roditelji samo ostave i jos maramica kojom su im dupe obrisali cuci zaljepljena na to govno. Ma bljak.
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:11   #50
Quote:
astronom@zg kaže: Pogledaj post
btw da se nadovežem; prije sam živio 50m od Ilice kod Austrijske ulice. Pa je lik uredno bacao smeče s 2 kata, a zgrada ima 4...stoga da me to ne začuđuje

možda se ljudima ne da izlazit is stana
da, a sad zamisli kad to radi s 5 +. ima da ubije, ili bar gadno ozljedi, nekoga ispod prozora.
da, a smetaju mi i pušači na prozorima koji uredno bacaju ćikove i opuške kroz prozor pa ih ja fino nalazim u sobi, kuhinji, na šoferšajbi,...
ja inače nisam zagrepčanka, tu sam 11 godina, i stanovala sam u malom gradu na moru u zgradi s 14 katova. nikad nikoga nisam vidjela da je išta bacio kroz prozor. osim onih što povremeno stresu mrvice sa stolnjaka.
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:55   #51
nisam uopće imao pojma za to bacanje smeća kroz prozor da je tak često, iako sam prisustvovao defenestraciji madraca u Sigetu (možda već spomenuta Aleja Pomoraca??) gdje je to bilo normalno (valjda više nije) da se smeće baca kroz prozor pa je livada između škole i nebodera bila zatrpana smećem.

Grad bi bio poprilično čist da nema takvih kretena, jer mislim da se čist solidno održava. Nažalost za ZETova prijevozna sredstva nemogu reći da se dobro održavaju, jer mi se čini da ih uopće ne peru, pogotovo u zadnje vrijeme.
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 02:19   #52
"Purger" MILE !!! :asshole:
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:46   #53
1. urbanizam
2. urbanizam
3. urbanizam

Parkinzi ce se stvoriti u novim garazama, parkovi ce biti sve uredjeniji, rupe na cestama ce se pokrpati, Bandic ce otici, stadion ce napraviti ali zajebani urbanizam grada je nepopravljiva steta...Imamo kakti strucnjake na nekakvom urbanistickom zavodu, arhitektonski faks... umjesto da smo dali medjunarodni natjecaj za razvoj grada i isplanirali svaku ulicu u slijedecih 20 godina..

ovak zagreb izgleda kao neka palanka..vec dugo nema nikavu lijepu vizuru velegrada..neki velebni trg sa dobro isplaniranim monumentalnim gradjevinama, sve sto se gradi izgleda nepovezano, jadno, nedoradjeno, nakalemljeno...nekad (Gornji grad i donji grad sa zelenom potkovom pa i kvart oko djamije ili Jarun, Gredice izgledaju humano i smisleno..sve ostalo je za posramit se...ciganluk....nazalost mislim da za to vise nema lijeka jer seljacine vode grad koji pak za druge seljacine koje vrte lovu (gradjevinska mafija) vrte pravila i Zakone kako njima vec odgovara..pogledajte samo podsljeme (Gramaca-Sestine..uzas..) ili Tresnjevka-Duzice...za nevjerovati..vrapce, stenjevec, perjavica, gracani, Kajzerica, Vrbani III...uzas na uzas...steta grada...
__________________
Spavanje je gubljenje korisnog vremena - odmorit cemo se kad umremo:-)
FARGO NEW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:53   #54
bosanci i dotepenci
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 01:55   #55
milan bandić
peyton17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:02   #56
bandić, mamić i slični.

njihov primitivizam i prostakluk (& gangsteraj, naravno) postaju nepodnošljivi!
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:38   #57
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Smeta mi smeta:

- jebeni grafiti, odnosno šaranje sa sprejevima nadobudnih "grafitera" i inih po svakoj jebenoj zgradi, kući, zidu, biločemu. Da se to krene kažnjavati, onda bi obnavljanje pročelja imalo nekakvog smisla, a ovako, nakon 2 mjeseca izgleda kao da ništa sređivalo ni nije;
Da, u Zagrebu ulice izgledaju kao da smo u najgoroj rupetini u nekoj brazilskoj faveli. Idioti šaraju, jadni stanari prefarbaju, idioti opet šaraju. U Tkalčićevoj je prije godinu-dvije netko napisao prostote po pročelju jedne kuće. Vlasnik je to prefarbao. Boja se još nije osušila, a sutra je već neki divljak napisao: "džabe si krečio"

Quote:
- promet: i u jednom NYC auti se kreću po cestama i stanu na semaforima, a ovdje skoro cijeli dan se vučeš po jednoj aveniji. Tko radi te planove?
Ne možeš reći da je u NYC promet dobro riješen. S onom kockastom mrežom ulica i avenija imaju gadnih problema. Iz New Yorka i dolazi američka riječ za nesnosnu gužvu: gridlock - grid: mreža, lock: zaključati, zapeti u nečemu. Svejedno, gužve su katastrofalne za grad naše veličine

Quote:
- nedovoljno sadržaja. Imam osjećaj kao da Zagreb nema skoro ništa za ponuditi nekom turistu osim razgledavanja Gornjeg grada.
Posve si u pravu. Imaš muzeja, ali to je to. Skoro sve je oko Trga. Nedavno su obnovili Medvedgrad, ali to je bogu iza leđa. Tamo autom od Trga treba više od pola sata, a kako tek busom i cipelcugom...

Quote:
- noćni život, odnosno da ti se u ponoć preko tjedna nije bed prošetati preko Trga;
Nije bed prošetati preko Trga, bed je što tamo nema ničega što radi u ponoć, ni kioska

Quote:
- luđaci i prosjaci po ulicama;
Da, grozno. Sve su to jadni ljudi, ali sam neke vidio da dolaze na "posao" u mercedesima i bemvejima i da se onda presvuku u prnje

Quote:
- kada je neka tekma u Maksimiru da ne smiješ izaći van u obližnjem kvartu da ne bi naletio na jednu od bandi koja se toliko razpizdila što im je klub popušio, pa ćeš možda evo ti najebat što si se našao u blizini.
Osobno nisam imao takvih natezanja, ali je jedan moj frend lošije prošao. To je bilo prije koju godinu kad je bila utakmica Dinamo-Rijeka 5:1. Frend se poslije završetka slučajno našao u skupini Riječana a imao je Dinamo majicu.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 23:52   #58
pa mene trenutno dosta smetaju ta urušavanja. škvadra se zajebava, a pravo je čudo da još nitko glavu nije izgubio

najviše me smeta nemogućnost konstruktivne diskusije u svrhu poboljšanja uvjeta života. jer dok se "purgeri" i "dotepenci" dogovore tko je bolji, ode sve u k...

stoga jedna poruka svima koji probleme ovog predivnog grada gledate prvenstveno kroz prizmu porijekla njegovih stanovnika: sram vas bilo!

(e, tak. sad sam ja svima vama rekao i sad idem spavat )
happiness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 02:16   #59
Exclamation

Banderas, Maminjo i ostal bagra slična njima.
__________________
Piše Hund, al' piše i Mile!
DijeteCvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:10   #60
smeta mi šta jednostavno... neznam kako da to opišem.. fali nekakav gradski imidž.. ono, tkalčićeva npr. u centru grada, pa jednokatnice, i to poluporušene. onda one kućice nasuprot kaptol centru. katastrofa. skele s katedrale nikak da skinu. KATASTROFA
__________________
n'importe quoi. totalement.
burt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.