Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 18:40   #41
Primjer recepture za izradu maske za masnu/mješovitu kožu:

50 g zelene gline
hidrolat (npr. ružmarin verbenon ili timijan kemotip linalol)
biljno ulje (npr. lješnjak ili macerat nevena uz dodatak jojobe)

U glinu se doda jedna mala žlica biljnog ulja, a zatim se postepeno ulijeva hidrolat dok ne nastane masa koja ima konzistenciju (gustoću) guste paste.

Pri izradi maske možete dodati još i 4-8 kapi nekog eteričnog ulja prema tipu kože, kao i jednu malu žličicu biljnog glicerola za vlaženje kože.

Poželjno je da maska bude uvijek svježe pripremljena. Može se neko vrijeme držati u hladnjaku.

možeš ju stavljati do 2x tjedno
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:52   #42
Osnovna receptura bi bila:
Dvije žlice gline
hidrolat (ružmarin verbenon, hamamelis ili neku drugi hidrolat prema tipu kože. Isto tako se može umjesto hidrolata koristiti i destilirana voda.)
1 mala žlica biljnog ulja (lješnjak, jojoba, sjemenke grožđa ili neko drugo ulje ovisno o tipu kože.)
3-5 kapi et. ulja po želji tj. tipu kože
1 mala žličica glicerina

U glinu se doda ulje i postepeno se ulijeva hidrolat dok ne
nastane gusta masa (kao gusta pasta).
Pri izradi može se dodati još i 3-5 kapi nekog eteričnog ulja i
jedna mala žličica biljnog glicerola za vlaženje kože.
Maska se radi neposredno prije stavljanja na lice (i dekolte) ali može neko vrijeme (cca 2 tjedna) se držati u hladnjaku.
Preporučljivo je masku stavljati ne više od 2x tjedno.
Treba paziti da se i najsitnije čestice gline isperu sa lica jer može doći do upalnih procesa.

Osobno ne koristim zelenu glinu nego koalin. Prije tuširanja ju nanesem na lice i nakon 20 min uđem u kadu te isperem lice pod mlazem tuša.

He he dok sam pisala Starlrta me preduhitrila . Izgleda da recepture sa stranica Centra Cedrus pomažu.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 15:44   #43
hvala vam ljudi;****
__________________
"nisu svi koji lutaju izgubljeni"J.R.R tolkien

"to live would be an awfully big adventure!
"
isabella marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:50   #44
hi,
jel postoji prirodna krema za lice sa spf-om?
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:06   #45
imaš na temi "kozmetika sa UV zaštitom" dosta info o tome koja ulja imaju spf i koliki

a može ti netko od znalaca složiti kremicu
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 23:11   #46
hvala ti, pogledat cu!
schnuckelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 20:08   #47
Quote:
isabella marie kaže: Pogledaj post
maske od gline kazes..hmm..doma imam kilu zelene gline..kako bih to mogla primjeniti?i koliko cesto?

hvala

Evo ti zanimljiv i iscrpan tekst o zelenoj glini...

i o maskama...
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:27   #48
bademovo ulje se može na lice navečer nanijeti i ne mora se isprati, tj očistiti?
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:51   #49
ako ga koristiš umjesto kreme onda ga ne trebaš ispirati. moćeš ga nanijeti na vlažno lice...tako puno bolje i brže upije i ne ostavlja masni trag

ako ga koristiš za skidanje šminke onda ga treba isprati
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:37   #50
koristila bi ga za hidrataciju. i to preko noći bi ga ostavila na licu. ne začepljuje pore?
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:43   #51
Mislim da je bademovo slabo komedogeno .Ali za hidrataciju je bolje ulje sjemena grožđa ,brže se upija i potpuno je nekomedogeno
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:54   #52
hvala na odgovorima!!

imam mješovitu kožu, koja je osjetljiva, na mjestima je masna (nos, čelo, brada), a obrazi mi nekad znaju biti suhi, tak da mi treba dobra hidratacija koja ne začepljuje pore. kad sam pod stresom ili u pms-u mi se znaju pojaviti prištići na bradi, koje naravno potiskam i napravim si ranice koje mi zarastaju dva tjedna. no to nije tolko često, jednom u kakvih 4-5mjeseci.

budem probala i bademovo i ulje sjemenki grožđa, pa ću vidjet koje će mi više odgovarati.

ta ulja su dobra i za sitne borice?
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:13   #53
Za tvoj tip kože je bolje ulje sjemena grožđa .Sa aromaterre :

BADEMOVO ulje svijetložute je boje i blagog mirisa. Univerzalno je ulje za njegu i najčešće korišteno za masažu. Namjenjeno je suhoj i osjetljivoj koži, koži sklonoj svrbežu i iritacijama, te za njegu osjetljive dječje kože.


Ulje SJEMENKI GROŽĐA je ulje iznimno fine teksture (koristi se i za podmazivanje mehanizma satova!), bogato linolnom masnom kiselinom, sterolima, a hladno prešano ulje sadrži i vitamin E, visoki udio tokotrienola (snažnijih antioksidansa od tokoferola) te manje količine proantocijanidina. Ulje se brzo upija, a kožu ostavlja satenski mekom bez masnog traga. Odlično je za njegu svih tipova kože, a pogotovo za osjetljivu i dehidriranu masnu kožu.
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:02   #54
svakako sjeme grožđa, ali mislim da bi ga trebala mješati sa lješnjakom i jojobom, možda i malo ploda divlje ruže za ožiljke

sa dodatkom eteričnih ulja dobila bi super uljnu mješavinu za regeneraciju koja bi ti kožu nahranila
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:16   #55
hvala cure

u kojim omjerima se ulja miješaju?

evo kak bi izgledao moj plan čišćenja lica, za sada bi uz prirodnu kozmetiku koristila i kupovnu dok ju ne potrošim a onda (naravno ako mi bude odgovarala) ide samo priroda

ovak, čišćenje navećer: prvo bi očistila šminku sa lica sa uljem od sjemenki grožđa (Ili nekim drugim), pa bi se umila (za umivanje trenutno koristim neutrogenin visibly clear) i onda bi u žlicu ulja sjemenki grožđa nakapala kap-dvije nekog eteričnog ulja i to nanijela na lice. dal bi za moju kožu bilo dobro eterično ulje lavande? ulje ploda divlje ruže je bazno ili eterično?
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:44   #56
ulje sjemenki grožđa ti je preskupo za skidanje šminke, a na kraju ga ispereš sa lica... u tu svrhu bolje je bademovo ili suncokret

možeš staviti ulje sjemeki grožđa 15ml, 10 ml lješnjak i 5 ml jojobe ili divlje ruže
bolje da ih tako pomješaš nego u žlicu

ja bi ti preporučila eterično ulje sjemena mrkve, ružino drvo i palmarosu ( na 30 ml od svakog po 5 kapi)

naravno, biljna ulja moraju biti hladno prešana, nerafinirana...
eterična samo kvalitetna ( oshadhi, pranarom)

ako te zanimaju cjene možeš tu pogledati
http://www.aromaterra.hr/shop/

meni super divlju ružu i sjeme grožđa ima Herbarom ( biljna ulja)

a ok ulja možeš kupiti i u kemigu, u Zg
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:07   #57
thanx na preporuci!!! svakako budem počela koristiti ulja
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:55   #58
herbaromova divlja ruža je prilično naranđasta pa ako misliš više od 10 % stavljati preporućam oshadhijevu ili pranaromovu da ne izgledaš ko indijanac . ako si u zagrebu kemig isto ima neko dobro ulje divlje ruže a neće te obojati .

ne mislim da nešto s tim uljem nije u redu , dapače , samo radi boje

Zadnje uređivanje spidergirl : 19.01.2009. at 20:46. Reason: dodatak
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:27   #59
Quote:
_Maya_ kaže: Pogledaj post
hvala na odgovorima!!

imam mješovitu kožu, koja je osjetljiva, na mjestima je masna (nos, čelo, brada), a obrazi mi nekad znaju biti suhi, tak da mi treba dobra hidratacija koja ne začepljuje pore. kad sam pod stresom ili u pms-u mi se znaju pojaviti prištići na bradi, koje naravno potiskam i napravim si ranice koje mi zarastaju dva tjedna. no to nije tolko često, jednom u kakvih 4-5mjeseci.

budem probala i bademovo i ulje sjemenki grožđa, pa ću vidjet koje će mi više odgovarati.

ta ulja su dobra i za sitne borice?
1.Imamo istu kožu. Bademovo mi je ful masno, izazvalo mi prišteve....
2.Ovo od grožđa nisam probala.
3.Imam i njihov Vitamin E , mažem okoloočno područje. Duuugo mu treba da se upije.
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:47   #60
Jučer sam navečer stavila na lice ulje sjemenki grožđa sa kapljicom lavande.danas lice lijepo glatko. tak da mi se baš sviđa ulje! istina, dulje se upija, al mi nije to problem!
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.