Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 16:22   #1
Zubari u Zagrebu

Eto, zubari u našem gradu su dobri i loši...
Recite na koji su loši, a koji dobri!
Oprostite, doktorica Glavich-Mandaric mi je upropastila 2 tuba jer nije izbrusila svo "smeće" morao sam ih vaditi...Uvijek sam čekao 1 sat da dodjem na red!!
Pohvaljujem svoju zubarku Jadranku Laburu kod koje idem već 15 godina!
Od kada sam kod nje, zubi više ne bole...
Stavila mi je plombu i još uvijek traje!
Niti sam ikada čekao, ordinacija je krasna, čista...Preporuka
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 01:56   #2
Ma moram, moram, moram pohvalit svoju zubaricu: Željka Dvojković (Medulićeva)! Fenomenalna je: jako stručna, pažljiva (onak ženski precizna i temeljita kao da manikira svoje nokte ), nježne ruke, vesela (pjevuši dok radi)...jednostavno: radi izvrsno i obožava to što radi (što mi je nekad zbilja teško shvatiti ...). Prije nje prošla sam dosta zubara i znam o čemu pričam...
Mana: radi samo privatno (nema ugovor s HZZO-om).
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:17   #3
može li mi neko preporučit dobrog zubara al da ima ugovor sa HZZO-om
korina 20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 11:28   #4
Geštakovski, privatno
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:44   #5
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Ma moram, moram, moram pohvalit svoju zubaricu: Željka Dvojković (Medulićeva)! Fenomenalna je: jako stručna, pažljiva (onak ženski precizna i temeljita kao da manikira svoje nokte ), nježne ruke, vesela (pjevuši dok radi)...jednostavno: radi izvrsno i obožava to što radi (što mi je nekad zbilja teško shvatiti ...). Prije nje prošla sam dosta zubara i znam o čemu pričam...
Mana: radi samo privatno (nema ugovor s HZZO-om).
A kak joj se kreću cijene? Npr. vađenje zuba, čišćenje kamenca... moji zubi su hirošima...valjda neću morat dizat kredit...al ko mi je kriv...
__________________
...sinko, ti rešavaš sve u prvoj rundi, i ispucaš šaržer za par sekundi..
kod mene je drugo, moj metak putuje duuuugo......
vilma01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 12:32   #6
Ne mogu ti reći ovako pojedinačno, jer sam imala nekoliko različitih radova - čišćenje, plomba, 1 liječenje, 1 nova navlaka, 1 izmjena navlake...istovremeno je išao i suprug (isto par radova) i na kraju, kad je i on završio, platio sve zajedno.
Pretpostavljam da su cijene "tu negdje" kao i kod ostalih privatnika, ne vjerujem da bilo tko od njih odskače jako, jer ne bi bio konkurentan.
Pošaljem ti doktoričin telefonski broj na pm, pa se možeš sam raspitati o cijenama, eventualno dogovoriti neki pregled na kojem bi ti mogli napravit nekakvu kalkulaciju (jer ipak se može bolje procijeniti kad se vidi situacija "u živo").
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:51   #7
ja moram pohvaliti svoju zubarku...
Dr. Zeljka Lovric.ima ordinaciju u bogovicevoj 5. super je pazljiva,radi svoj posao odgovorno i kvalitetno. i sto je meni osobno jako vazno... ima filing za rad s ljudima koji se panicno boje zubara (kao sto sam ja.. )
da je jos malo ishvalim... izmedu ostalog je i sudski tumac na podrucju stomatologije.

veliki plus:ima ugovor sa HZZO-om
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 16:36   #8
A di je onaj zubar šta brusi kakti laserski, di ništa ne osjetiš?!
-meryelen- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 10:02   #9
Quote:
-meryelen- kaže: Pogledaj post
A di je onaj zubar šta brusi kakti laserski, di ništa ne osjetiš?!
Ne znam za laser, al moja zubarica koristi healozone, i to je bezbolno. Al s time se rješavaju samo manji karijesi. Duboke se ipak mora brusiti.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:59   #10
molim i ja preporuku.
moj problem je što se UŽASNO BOJIM odlaska zubaru.
nekako sam se natjerala kod bivše zubarice, ali to je bila katastrofa - naručivala me 2 puta mjesečno na 5 min, nije htjela započeti drugi zub dok 1 liječi, bila je živčana i gruba, još više kad bih rekla da nešto boli i da se bojim... na kraju sam odustala od odlazaka kad je nakon 3 mj. liječenja 1 zuba zaključila da je to prekomplicirano liječenje i neka odem izvaditi zub, a neka izvadim i susjedni koji nije ni pokušala srediti, već je liječenje počela njena zamjena, a ona nije htjela nastaviti jer to ne može dok onaj prvi ne završi.....grozota.
sad su mi zubi kao da su prošli američko raketiranje, a ja i u većem strahu krajnje vrijeme je da počnem spašavanje.

može li tko preporučiti stomatologa koji se zna/može nositi sa strahovima, koji ima volje spašavati zube, ne samo vaditi, a bilo bi super da u jednom dolasku nekoliko zuba obradi - ili 2-3 plombe, ili dio liječenja i plombu tamo di može.... da mi se dolasci ne svedu na 5 min trauma kroz nekoliko godina..
postoji li uopće takva osoba, a da radi preko hzzoa? privatnici su mi zadnja opcija, jer u mojim ustima bi se utopilo bar 30000kn...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 17:53   #11
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
molim i ja preporuku.
moj problem je što se UŽASNO BOJIM odlaska zubaru.
nekako sam se natjerala kod bivše zubarice, ali to je bila katastrofa - naručivala me 2 puta mjesečno na 5 min, nije htjela započeti drugi zub dok 1 liječi, bila je živčana i gruba, još više kad bih rekla da nešto boli i da se bojim... na kraju sam odustala od odlazaka kad je nakon 3 mj. liječenja 1 zuba zaključila da je to prekomplicirano liječenje i neka odem izvaditi zub, a neka izvadim i susjedni koji nije ni pokušala srediti, već je liječenje počela njena zamjena, a ona nije htjela nastaviti jer to ne može dok onaj prvi ne završi.....grozota.
sad su mi zubi kao da su prošli američko raketiranje, a ja i u većem strahu krajnje vrijeme je da počnem spašavanje.

može li tko preporučiti stomatologa koji se zna/može nositi sa strahovima, koji ima volje spašavati zube, ne samo vaditi, a bilo bi super da u jednom dolasku nekoliko zuba obradi - ili 2-3 plombe, ili dio liječenja i plombu tamo di može.... da mi se dolasci ne svedu na 5 min trauma kroz nekoliko godina..
postoji li uopće takva osoba, a da radi preko hzzoa? privatnici su mi zadnja opcija, jer u mojim ustima bi se utopilo bar 30000kn...
Pa sa ugovornim stomatolozima (onim koji rade preko HZZO-a) ti je manje-više svugdje isto. Mislim na lokacije. Pojedinac koji je „dobar“ (diskutabilna konstatacija) ima oko 2500 (prosjek) pacijenata, a među tom masom je naravno i velik broj onih koji su se s razlogom kod njega prijavili. E sada, obzirom da je „dnevna kvota za obradu“ u što spadaju pregledi, popravci, protetika, preventiva itd. limitirana na otprilike 30 – 35 pacijenata (jako nategnuto) zaključiti ćeš i sama da se dosta čeka na red. Naime kada ti stomatolog „snimi“ stanje dobiješ termin za obradu. Rijetko koji stomatolog paralelno „gura više zuba u postupak“. Za „terapijske“ postupke oko odvikavanja od straha teško da itko ima vremena i volje. Pogotovo je to problem kod djece. Malo tko ima dovoljno vremena (iz gore navedenog razloga) uvjeravati pacijenta u bezbolnost postupka. To si mogu priuštiti samo privatni stomatolozi i njihovi pacijenti (jer to košta). Naoružati se strpljenjem, izabrati stomatologa i sama sa sobom riješiti neke nedoumice!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:41   #12
Dr. Željka Lovrić

Bogovićeva 5, ZGB. Odlična, čekaonica kao da ste u nečijem dnevnom boravku, točna, susretljiva, topla... Sve naj naj. I radi preko HZZO-a.
nescafe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:34   #13
Mene je moja zubarka poslala u perkovčevu na kirurgiju vadit kutnjak, slikao ja, izvadila zubarka(kirurg?), 20 dana poslje ja zbog bola na hitnu, kaže meni dežurni zubar, vama je ostao komadić unutra, ???, ne mogu vjerovat, to se upalilo, pijem antibiotik, sad opet slikat, vadit taj komadić urastao u meso, strašno, ne mogu vjerovat, kao šalje me na kirurgiju jer su tamo valjda bolji kad ono nula bodova, doktorica Jakovljević ili tako nekako u Perkovčevoj, kirurg? Moš mislit...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:47   #14
Preporučujem ordinaciju dr. Sarkotić, Slovenka 1. Radi privatno ali ima i ugovor s HZZO-m. Cijene su prihvatljive,
pacijente naručuju, a najvažnije je da brzo dobiješ termin i ne čekaš 3 sata da dođeš na red. Doktorica je jako strpljiva i zna svoj posao.
Aimmee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 10:48   #15
Moram napisati, pošteno da ipak nije ostao komadić zuba kako je to stručno vidio dežurni zubar na hitnoj nego je bio problem u drugoj stvari zašto je došlo do upale, pa pošto ne mogu više editirati svoj post od 12.2. ovdje ću napisati ispriku zbog krivog navoda, nije kriva dr. Jakovljević, Perkovčeva, nego dežurni zubar noćna smjena u Sigetu ne znam prezime, hvala!
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:09   #16
Ja se moram tu požaliti na svog od danas bivšeg zubara (preko HZZO-a) i nadam se da će ga se svatko kloniti - gad prevarantski i neprofesionalni! - Dr. Željko Burigo, u Studentskom domu zdravlja na Trgu žrtava fašizma, 1. kat, i sestra iz te ordinacije...

Prvi put kad mi je radio, prije par dana, krenuo je bušiti zub (toliko pokvaren da mu je pukla plomba) a da mi nije dao anesteziju a još me nije ni pitao želim li anesteziju. Kad sam počela jaukati, onda me začuđeno upitao treba li mi anestezija, da bi, kad sam potvrdila, mi je dao tako što je pogodio krvnu žilu i onda izjavio bez pardona da je pogodio žilu i da mi više ne može dati. Rekao je da mogu ili trpiti ili doći drugi put. Kako mi je već počeo bušiti pristala sam trpiti i tako. Bijela plomba - 90 kn - to znam da se naplaćuje, to je ok. Nisam imala tad sa sobom u kešu dovoljno pa sam dala 50 kn da bi kao dala ostatak sljed. put. I dođem ja danas, inzistiram na anesteziji, na što me oni nerado zapitaše, "jel' baš treba anestezija?", dao mi anesteziju, nedovoljno dugo čekao i počeo raditi (da uštedi na vremenu), onda kad me boljelo malo je još pričekao, drskim tonom mi rekao da jače otvorim, da on ne može raditi ako ne otvorim usta (iako vidi da imam mala usta i trudim se otvoriti ih!!!) i ajde završio. Uz sve to, još nikad nisam imala s drugim zubarima problema ni kod otvaranja usta ni kod davanja anestezije - on je jedini koji je pogodio krvnu žilu. Ali sve ovo nije toliko strašno kao njegova pljačka...ja vadim novčanik da platim za plombe kad veli meni sestra "150 kn" a znam da bi me ova nova plomba i ono 40 kn što sam još dugovala od prošlog puta koštalo 130 kn. I naručila me za jedan dan. Ja tražim račun a njih oboje se uozbilje "A treba račun?" (ton se odmah mijenja) Velim "Da, treba mi za povrat poreza" A meni će doktor da bi onda to mene više došlo zbog PDV-a ovo ono, tra la la, a ja velim "a kako je to 150 kn, plomba je 90 kn?" da bi oni meni rekli da se anestezija naplaćuje. Ja velim "Zar HZZO ne pokriva anesteziju" (znam da HZZO pokriva anestez.) a on meni drsko počne objašnjavati da HZZO pokriva samo crne plombe, čišćenje, popravak osnovni, itd, te hoću li ipak račun. Budući da sam student, ja mislim da ne dobivam povrat poreza pa sam rekla da ne i otišla. Uglavnom, pretpostavljam da su zaboravili na ono 40 kn što sam dugovala od prve plombe jer sumnjam da bi mi anesteziju naplatili samo 10 kn, nego ispada da su je naplatili 60 kn (a kod privatnika je 40, čini mi se) Sve u svemu, opljačkali su me za samo 20 kn (jer su zaboravili na onu prvu plombu) ali ne dam nikome da od mene radi budalu i tako drsko se ponaša prema meni! I sad mi je krivo što nisam inzistirala na računu iako bi me došlo nešto više. Ali želim ljude informirati o kretenu od zubara. A i bilo mi je čudno da nitko ne ide njemu i da je čekaonica prazna...
__________________________________________________ ____________
A ovo sam našla na jednom drugom forumu:

ŠTO POKRIVA HZZO KOD ZUBARA?

1. plombe - bijele plombe (kompoziti) HZZO pokriva na gornjim i donjim sjekutićima i očnjacima, na stražnjim zubima sama plaćaš (alternativa su ti crne plombe koje ne plaćaš).
2. Injekcija (lokalna anestezija) se ne plaća, ali hoćeš li ju dobiti ili ne ovisi o doktoru. U slučaju da te boli inzistiraj na njoj.
3. Liječenje korjenskih kanala (endodoncija) - ne plaćaš, možeš dobiti uputnicu za specijalistu endodonta.
4. Krunice, mostove i nadogradnje ako si između 18. i 70. godine života sama u potpunosti plaćaš.
5. Aparatić za zube (ortodoncija) - HZZO pokriva do 18. godine, kasnije sama plaćaš.

a ovdje detaljno piše o tome:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/...10148&forum=28
crna ovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 15:44   #17
Nažalost, još se moram nadovezati i reći da mi je taj mesar od zubara Burigo loše popravio oba zuba koja je popravljao te da me sad, nakon njegovog rada i gornja 7ica i donja 6ica bole na toplo i hladno. Divota!

Međutim, sad sam prešla kod divne stomatologinje koja liječi i moju frendicu i mislim da više neću imati ovakvih problema.
crna ovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 01:07   #18
pozdrav
imam jedno jako ružno iskustvo , ugl.
stomatološka ordinacija- NATAŠA KURTOVIĆ, Jeronima Miše 4, Sesvete -loše!!!!
zovem doktoricu od 2 mj, napokon sam je dobila i dala mi termin za koji sam čekala mj dana, došla , nje nema. zaključana vrata, zovem na mob , ništa. ljudi kažu da ona tako redovito napravi...dođem dr put, dere se na mene , strašno agresivna osoba i puna sebe. razgovor je nemoguć, a sve se bojim kako bi bilo da mi ođe do zubi, naime od silne priče još nije ni počela.
žao mi je, ja prošli tjedan bila na hzzu, i uzela nju. sad ću tražit da se prebacim.
užasan feling, ja se tako nerazgovaram sa nikim , a kamoli da sam zubar pa tako sa pacjentima. strašno
marelollollollo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 10:19   #19
čisto kao upozorenje - izbjegavajte supružnike Varga. imaju privatnu ord. koja radi i preko hzzoa.
na stranu što gospođa baš i ne zna raditi, a gospodin para nebo nosom koliko si je važan - rezultati zajedničkog rada su ofrlje popravljeni zubi.
dovoljno je reći da naplate keramičku krunicu, a izrade akrilatnu. i još uredno izdaju račun sa lažnim stavkama. akrilat je daleko nekvalitetniji materijal, a i puno jeftiniji. a za tjedan dana akrilat se odlomi sa krunice, pa drugi stomatolog može samo u čuđenju pitati otkud vam ideja da imate keramički rad!
ovo je samo jedan primjer, a mogla bih navesti bar 20 stavki zbog kojih bi samo najgoreg neprijatelja poslala tamo, a sve se tiču samo kvalitete njihovog rada...

Zadnje uređivanje Whatever : 16.02.2010. at 22:13.
ubrigama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 23:54   #20
Quote:
ubrigama kaže: Pogledaj post
čisto kao upozorenje svima koji bi mogli zalutati k ovim doktorprevarantima - izbjegavajte supružnike Varga. imaju privatnu ord. koja radi i preko hzzoa.
na stranu što gospođa baš i ne zna raditi, a gospodin para nebo nosom koliko si je važan - rezultati zajedničkog rada su ofrlje popravljeni zubi pri čemu još varaju pacijente.
dovoljno je reći da naplate keramičku krunicu, a izrade akrilatnu. i još uredno izdaju račun sa lažnim stavkama. akrilat je daleko nekvalitetniji materijal, a i puno jeftiniji. a za tjedan dana akrilat se odlomi sa krunice, pa drugi stomatolog može samo u čuđenju pitati otkud vam ideja da imate keramički rad!
ovo je samo jedan primjer, a mogla bih navesti bar 20 stavki zbog kojih bi samo najgoreg neprijatelja poslala tamo, a sve se tiču samo kvalitete njihovog rada...
Imaš lijepo Stomatološku komoru u Kurelčevoj i sve lijepo tam prijaviš,pa možeš i tražiti povrat love....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.