Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2008., 20:32   #1
Maslinovo ulje

Procitala sam nedavno da je masaza maslinovim ljem dobra za kozu lica, i zadnjih par dana sam mazala lice maslinovim uljem i poceli su mi izbijati neki pristevi i sada neznam jel to pocetno ciscenje koze pa mi naglo izbijaju pristevi koji ce se maknuti ili maslinovo ulje nije dobro za moju kozu (sklonu povremenim pristevima)?
Inace, u zadnje vrijeme imam problema s povremenim pristevima, u ranim sam dvadesetim i u pubertetu nisam imala s tim nekih velikih problema, pa me cudi otkud sada to? Doktorica mi je rekla da ima veze s pusenjem, al posto vec duze vrijeme pusim, cudno mi je da se tek sada zbog toga pojavljuju pristevi?! Planiram posjet dermatologu, al dotada me zanima vase misljenje/savjeti?
CoCo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:58   #2
maslinovo ulje je komedogeno, pa su ti zato nastali prištevi
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:11   #3
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
maslinovo ulje je komedogeno, pa su ti zato nastali prištevi
Istina...
ninani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 21:13   #4
Ja sam cula da je dobro s maslinovim skidat sminku s ociju, navodno potice rast trepki!
ninani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 06:33   #5
Je da, isto ko i ricinusovo
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:50   #6
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Je da, isto ko i ricinusovo
jel potiče ili ne potiče? Zapravo zanima me ricinusovo jer sam danas kupila 50ml po savjetu odavdje s foruma sam negdje pokupila da mažući trepavice dobivaju na kvaliteti??? a moje su mikro gustoće i mikro dužine....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:06   #7
Ne potice.

Rast trepavica, njihovo podebljavanje i tamnjenje poticu lijekovi protiv glaukoma. Neki proizvodjaci kozmetike su stavljali te lijekove u svoje proizvode za jacanje trepavica, pa su imali problema s FDA (srecom, korisnici nisu imali problema sa zdravljem). Pogledaj nuspojave:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bimatoprost
http://en.wikipedia.org/wiki/Latanoprost

Moje trepavice su jadne, kratke, rijetke, tanke i svijetle, ali ipak ne bih koristila te lijekove.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:17   #8
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ne potice.

Rast trepavica, njihovo podebljavanje i tamnjenje poticu lijekovi protiv glaukoma. Neki proizvodjaci kozmetike su stavljali te lijekove u svoje proizvode za jacanje trepavica, pa su imali problema s FDA (srecom, korisnici nisu imali problema sa zdravljem). Pogledaj nuspojave:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bimatoprost
http://en.wikipedia.org/wiki/Latanoprost

Moje trepavice su jadne, kratke, rijetke, tanke i svijetle, ali ipak ne bih koristila te lijekove.
..pa ni ja ne bi lijekove ....ali sad si me podsjetila da sam danas dan sredila s kupovinom neefektnih preparata...teta mi je u ljekarni podvalila neko avokadovo ulje za kosu, tek kad sam doma došla vidila sam da je s nekim sastojcima (ne vidim sve čitat ona mića slovca) a ima i parafina ...piše avokado za kosu WTF? koji će mi to kad sam joj rekla da mi treba za mješanje s bademom za lice ???. a nije to sve ....a i taj ricinus sad bzvz ..ma nije ni u šoldima sve , ali sam potrošila na nekorisno...daj reci bar što ću s tim avokadom za kosu...dodala sam u njega par kapi jasmina pa bar da mirišem.....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 16:50   #9
Avokadovo ulje mozda donekle prodire u kosu (ne kao kokosovo ili palmino), a parafinsko se samo zadrzi na vlasima (sto ne mora biti lose, zagladi ih).

Iskoristi za kosu ili tijelo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 17:17   #10
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Avokadovo ulje mozda donekle prodire u kosu (ne kao kokosovo ili palmino), a parafinsko se samo zadrzi na vlasima (sto ne mora biti lose, zagladi ih).

Iskoristi za kosu ili tijelo.

tnx
tako ću i napravit....
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 08:11   #11
Maslinovo ulje je odlicno za kozu. Medjutim problem je sto je komedogeno. Ako zelis iskoristit njegova odlicna svojstva vlazenja i antioksidantnog djelovanja, nakon sto si se umila mozes jednu kapljicu (doslovce jednu kapljicu) maslinovog ulja staviti na dlan, utapkati u drugi dlan i onda lagano prebrisati lice, dok je jos pomalo vlazno. Na taj nacin ces po licu nanijeti minimalni tanki sloj koji ce vlaziti kozu, a nece zacepiti pore. Ovaj ritual ne bih izvodila cesce od svkaih dva tri dana, dok ne vidis kako ces reagirati.


iako imam mjesovitu kozu sklonu pristicima, u kupaoni uvijek imam malu tamnu staklenu bocicu maslinovog ulja, ponekad nanesem na lice, ponekad na kosu.

Pocela sam to raditi otkako sam se srela sa (skupom) japanskom kozmetikom: kako su se ono zvali... sjetit cu se...

Kleli su se na staru evropsku metodu zastite koze 100%-tnim maslinovim uljem (sjecate se plaza i bakica koje prodaju plasticne bocice maslinovog za suncanje? ) Uglavnom 100ml su prodavali za kojih $25, a radilo se o obicnom djevicanskom maslinovom ulju...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:22   #12
ne koristim maslinovo za lice jer sam procitala tu da je komedogeno,a kak sam se napokon rjesila pristica i svega ne bi riskirala .nekad ga na kosu il noge natrackam. no mama mi i dalje govori, da je njoj njena mama itd itd kako je maslinovo za kozu dusu dalo, i susjeda koja ima oko 80 godina mi rekla kad je ko mlada po moru hodala da je i lice i sve mazala maslinovim uljem.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 03:09   #13
Skidam sminku ponekada tako da navlazim lice i razmazem par kapi dobre kvalitete maslinovog ulja. Onda to isperem kao i odicno s gelom za skidanje sminke, imam dojam da je manje agresivno. Koza mi je trenutacno u suho-osjtljivoj fazi. Pase za sada.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 04:51   #14
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Skidam sminku ponekada tako da navlazim lice i razmazem par kapi dobre kvalitete maslinovog ulja. Onda to isperem kao i odicno s gelom za skidanje sminke, imam dojam da je manje agresivno. Koza mi je trenutacno u suho-osjtljivoj fazi. Pase za sada.
Aha...
Nekad kad mi se cini da mi se stvaraju pristici, sminku razmuljam sa malo maslinovog ulja i onda se dobro umijem, obicno se "otpuste" oni suhi cepici u porama.
Ako ne prvi dan, mozda drugi dan (nakon dva dana umivanja nakon sto sam smiknu otopila maslinovim uljem). Ne volim pretjerivati, pa jedno dva tri dana po redu, ne cesce od svakog mjeseca...

Ovo sam naucila od Lotusovog ulja, kod Clarinsa. Ista stvar!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 04:54   #15
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
iako imam mjesovitu kozu sklonu pristicima, u kupaoni uvijek imam malu tamnu staklenu bocicu maslinovog ulja, ponekad nanesem na lice, ponekad na kosu.

Pocela sam to raditi otkako sam se srela sa (skupom) japanskom kozmetikom: kako su se ono zvali... sjetit cu se...

Kleli su se na staru evropsku metodu zastite koze 100%-tnim maslinovim uljem (sjecate se plaza i bakica koje prodaju plasticne bocice maslinovog za suncanje? ) Uglavnom 100ml su prodavali za kojih $25, a radilo se o obicnom djevicanskom maslinovom ulju...
DHC

http://www.dhccare.com/DHC/ProductDe...&ProductID=66B
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 07:38   #16
Quote:
mrkvich kaže: Pogledaj post
. no mama mi i dalje govori, da je njoj njena mama itd itd kako je maslinovo za kozu dusu dalo, i susjeda koja ima oko 80 godina mi rekla kad je ko mlada po moru hodala da je i lice i sve mazala maslinovim uljem.
Imaju one pravo. A i bome imaju i potrvdu njihovog klinickog iskustva.
Osim toga, na cemu se temelji Olival, nego na bakinom iskustvu. I umjesto da si pore zagusimo samim uljem, mozemo ga namazat u tankom sloju (kao sto sam gore opisala, malo je komplicirano) ili mozemo koristit emulzije, sa blazim mirisom, kao sto je Olival ili DHC ili Boots ili neka druga linija koja koristi maslinovo ulje...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:04   #17
ja se preko ljeta mažem maslinovim uljem (osim sredstvom za sunčanje) da dobijem lijepu boju i drugačiju od drugih i dugo mi traje a koža mi nije ispucala od sunca i soli, stavim uvijek i na kosu da je očuvam i sviđa mi se!
1 litru imam kroz cijelu godinu. inače ga koristim za kosu sa žutanjkom kao i vas većina i odličan je. znate što je još dobro, dok se tuširate na spužvicu malo staviti ulja i koža bude finija i glađa i lijepu boju dobije ili poslije tuširanja se namazati.
koristim ga poslije depilacije ili brijanja nogu i nemam mrlja na nogama,koža brže zacjeljuje od tog tretmana...
__________________
Ne vjeruj im srećo,idi sada znaš. Istina je ljubav naša,sve je drugo laž.
pashazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:03   #18
Quote:
Shtefitza kaže: Pogledaj post
Maslinovo ulje je odlicno za kozu. Medjutim problem je sto je komedogeno. Ako zelis iskoristit njegova odlicna svojstva vlazenja i antioksidantnog djelovanja, nakon sto si se umila mozes jednu kapljicu (doslovce jednu kapljicu) maslinovog ulja staviti na dlan, utapkati u drugi dlan i onda lagano prebrisati lice, dok je jos pomalo vlazno. Na taj nacin ces po licu nanijeti minimalni tanki sloj koji ce vlaziti kozu, a nece zacepiti pore. Ovaj ritual ne bih izvodila cesce od svkaih dva tri dana, dok ne vidis kako ces reagirati.


iako imam mjesovitu kozu sklonu pristicima, u kupaoni uvijek imam malu tamnu staklenu bocicu maslinovog ulja, ponekad nanesem na lice, ponekad na kosu.

Pocela sam to raditi otkako sam se srela sa (skupom) japanskom kozmetikom: kako su se ono zvali... sjetit cu se...

Kleli su se na staru evropsku metodu zastite koze 100%-tnim maslinovim uljem (sjecate se plaza i bakica koje prodaju plasticne bocice maslinovog za suncanje? ) Uglavnom 100ml su prodavali za kojih $25, a radilo se o obicnom djevicanskom maslinovom ulju...
Al su masno zaradili na tome, a najbolje je naše domaće ulje, a koliko jefzinije...
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:29   #19
čuvanje ulja

ja sam imala litru maslinovog extra djevičanskog ulja i stavila u frižider no smrzlo se kao da je bilo u ledu datum još vrijedi al na dnu je mahovina
maslinovo extra.. ulje mogu koristit sa eteričnim i za sunčanje ili ima neko posebno kod nas je litra 60 kuna
__________________
"srećo moja dal češ ikad doći,uzalud te čekam svaki dan ?"
Voogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:39   #20
Nije potrebno maslinovo ulje čuvati u frižideru.Naravno da se "smrzlo".To se zimi dogodi i kad nije u frižideru.Iznesi ga van iz frižidera i ono će se opet razbistriti i postati lijepo prozirno.
Maslinovo ulje se čuva u tamnoj staklenoj boci na suhom i tamnom mjestu.
Za sunčanje se može upotrijebiti i samo, dobije se fina brončana boja ali razmisli o pretjeranom izlaganju suncu bez zaštitnog faktora
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.