Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2008., 22:42   #41
Michael Connelly : bilo koja knjiga od njega ce vas ostavit budnim duboko u noc dok je ne procitate do kraja
Charles Bukowski : neponovljivi Charles, daleko medu najboljima piscima
Jeffrey Archer : medu boljima proznim piscima, ozbiljna preporuka "Kane i Abel" i nastavak te knjige "Izgubljena kći"
i dalje jos njih odlicnih pisaca : Robert Ludlum, John Grisham , Robert Gailard, Dan Brown...
I jedan hrvatski pisac Đuro Zrakic i njegovo djelo " Svi me vole, samo tata ne!"
__________________
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
graff is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:39   #42
well - p.s.volim te je obavezna literatura za curice do 18 godina! i mislim da se moze svidjeti samo mladim i sentimentalno-nerealno-romantičnim ljudima koji ne znaju jos uvijek dobro gdje zive - i mozda ljudima koji nisu citali nista vise od Koelja! prvoklasni šund kome je jedina svrha zarađivanje novca!

nego nađi i pročitaj Ispod vulkana od Malkolma Laurija (Lowry), i vidjećeš šta je moćna priča o ljubavi... mnogi kažu da je to najveći roman xx vijeka! [/QUOTE]

Slažem se sa tobom, nadasve i sveudilj oko mišljenja o čiči Bradici, ali molim te objasni, pojasni, elokventno, po čemu je Ispod vulkana, i tko je to rekao, največi roman 20. stoljeća.
Glavni lik je možda najveći pijanac 20 stoljeća, ali takve kvalifikacije o romanu, kao nečemu velikome, hm i prijedloge za čitanje, opreznije poklanjati, molim.

Molim pojasniti!

Pozdrav
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:41   #43
[QUOTE=pjesnik108;13161295]
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ja sam istom bila pod dojmom..bezveznosti


well - p.s.volim te je obavezna literatura za curice do 18 godina! i mislim da se moze svidjeti samo mladim i sentimentalno-nerealno-romantičnim ljudima koji ne znaju jos uvijek dobro gdje zive - i mozda ljudima koji nisu citali nista vise od Koelja! prvoklasni šund kome je jedina svrha zarađivanje novca!

nego nađi i pročitaj Ispod vulkana od Malkolma Laurija (Lowry), i vidjećeš šta je moćna priča o ljubavi... mnogi kažu da je to najveći roman xx vijeka! takođe od srca preporučam Ramayanu - veoma komplexan i moćan ep koji govori o ljubavi, o svijetu koji nas okružuje, o sudbini, o tome "zašto se loše stvari dešavaju dobrim ljudima"...
ne bih se nikako složila s tobom za PS. VT. pročitala sam puno toga i načitala sam se. knjigica je sasvim OK. neće dobiti nobelovu nagradu ali nije joj to ni bila namjera. čisto je da se malo opustiš. meni se recimo ne sviđa Ispod vulkana, ali neću reći za nju da je šrot kad nije.
__________________
"I'm not afraid of anything in this world. There's nothing you can throw at me that I haven't already heard. ... You've got to get yourself together.
You've got stuck in a moment and you can't get out of it. Don't say that later will be better."
catlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 23:46   #44
Upravo tako

Upravo tako, knjigicu takvu Pod vulkanom, napisao bih lijevom nogom, pritom ne aludirajući na film. Ok, možda pretjerujem, ustvari sigurno pretjerujem.

Kako netko može izjaviti da je to možda, pazite možda najveći roman 20. stoljeća, i snažna ljubavna priča.

Neki dan sam vidio, najljepšu ljubavnu priču, i danas, prekjučer, i prije 10 godina.

Pozdrav, i jedan mescal molim, perfavor!, kako to naš junak naručuje.

Oprez sa kvalifikacijama, romana,...
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:16   #45
Quote:
doc. Vigil kaže: Pogledaj post
Upravo tako, knjigicu takvu Pod vulkanom, napisao bih lijevom nogom, pritom ne aludirajući na film. Ok, možda pretjerujem, ustvari sigurno pretjerujem.

Kako netko može izjaviti da je to možda, pazite možda najveći roman 20. stoljeća, i snažna ljubavna priča.

Neki dan sam vidio, najljepšu ljubavnu priču, i danas, prekjučer, i prije 10 godina.

Pozdrav, i jedan mescal molim, perfavor!, kako to naš junak naručuje.

Oprez sa kvalifikacijama, romana,...
doc.Vigil uvjeren sam poradi vaše lucidne ingenioznosti da nikako ne pretjerujete ,te ste uvelike svojim nadahnutim beskompromisanim,elokventnim predavanjima sa krucijalnom zamisli svojim dubokoumnim,britkim,osebujnim sladostrastima obogatili moj životni put.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:20   #46
-H hese-"igra staklenim perlama"
-doc.Vigil-""psihologija briljantnog uma i zapažanja"
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:25   #47
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Definitivno "Sto godina samoće", i "Zločin i kazna".
nina ok. za sto godina samoće,ali zar dostojevskoga uvrstiti u naj. dojam iz zločina i kazne? to sam jedini u razredu pročital i napisal,knjiga imade 527 str.
a od Balzaca"otac Gorio",pa Turgenjev...se sječate iz tih đačkih,doba satirično-poetske pjesmice"utjeha kose"?.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:32   #48
Quote:
miss Hide kaže: Pogledaj post
mi djeca s kolodvora zoo?

ot. ima ih dosta, ali trenutno mi prva pada na pamet kunderina nepodnošljiva lakoća postojanja
-molim vas nemojmo barati intuitivnim,proizvoljnim terminima u slučaju nedostatka informacija,te spamati stranice,takovim romanima kao što su djeca s kolodvora zoo.
-e ,kundera je ,već malko teži od socijalne drame -suzane u kolodvoru zoo,sa "nepodnošljivom lakoćom postojanja",dok me, se iritantna fabula filma nije toliko dojmila,poradi neprenesenih zamisli junaka, kao plime njegovih nadahnutih osječaja...
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 08:36   #49
ja sam još pod dojmom knjige koju sam pročitala prije dva tjedna (i još dugo ću bit). Nedjeljko Fabrio, Vježbanje života - nešto meni presavršeno!
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 23:55   #50
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
-H hese-"igra staklenim perlama"
-doc.Vigil-""psihologija briljantnog uma i zapažanja"
Da zaboravih, igra staklenim perlama, hm...
Muški kvazi internat, muzika, matematika, a slobode nigdje, Edip sindrom

Tipično Njemački, hladno, svakako izbjegavati,
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 04:03   #51
dodajem jos jednu

djuro zrakic- "ljubav sudski podijeljena"
__________________
nitko i nista
amy-lee**** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:52   #52
BEAT me please

Quote:
doc. Vigil kaže: Pogledaj post
Dojam, ili osjećaji koje je ona pobudila?

Dojmiti,

Pričajmo o osjećajima koje je ona pobudila, dojmio me se jedan Porsche 911, a ne knjiga, knjiga se osjeća
slažem se u potpunosti.
Knjige s dušom impresionirajte nas!!!
Aldous Huxley: Vrata percepcije i Divni novi svijet
i naravno Goli ručak od Burrougsa (jedinstvena knjiga)
tzara.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:42   #53
Grička vještica me bila izludila,znala sam svu djecu Marije Terezije po imenima,tada sam zavolila povijesne knjige i često poslije tražila knjige iz sličnog razdoblja.
Mi djeca s kolodvora Zoo-htjela sam biti narkomanka kao Babel koja mi je bila prelijepa.
Nesanica-skroz sam se ufurala u tu knjigu da i dan danas kad mi nestanu neke stvari(a sigurna sam da sam ih tu ostavila) u podsvijest mi dođe S.King i misao da sam gotova,da su mi dani odbrojani
Janko Matko-Moć zemlje-ljubavna priča koju sam pročitala nebrojeno puta
Dan Simmons i njegovi hyperioni nakon njih sam poharala sf sekciju u knjižnici.
Evo,na brzinu tih sam se sjetila kao najdojmljivijih.
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:18   #54
Quote:
doc. Vigil kaže: Pogledaj post
Dojam, ili osjećaji koje je ona pobudila?

Dojmiti,

Pričajmo o osjećajima koje je ona pobudila, dojmio me se jedan Porsche 911, a ne knjiga, knjiga se osjeća!

No, kad već pitaš Martin Eden, Jack London.
pa knjiga koja ti se svidjela...jel sad malo jasnije?
__________________
I got love for all the games,
but not in love with all of them.
**ThE_gIrL** is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:21   #55
i da ovo je topic da napišeš ime knjige koja ti se sviđa,da daješ prijedloge,a ne da raspravljaš o svojim mišljenjima,jer čini mi se da svi ovdje znaju na što mislim kad kažem dojmila,osim tebe.
__________________
I got love for all the games,
but not in love with all of them.
**ThE_gIrL** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 23:21   #56
Quote:
**ThE_gIrL** kaže: Pogledaj post
i da ovo je topic da napišeš ime knjige koja ti se sviđa,da daješ prijedloge,a ne da raspravljaš o svojim mišljenjima,jer čini mi se da svi ovdje znaju na što mislim kad kažem dojmila,osim tebe.
Napisah je draga djevojko, Jack London, Martin Eden.

Moja mišljenja su ionako preduboka za Vas forumaše; duboka, plitka, mutna, pitka, skrojena, zgužvana, smušena, blatnjava, ranjena, krvava, pijana, lažna, brašnasta, slatka, mudra, glupa, vruća, hladna, revolucionarno iskrena...

Hvala na upozorbi Vašoj, djevojko!

Srdačno Vaš doc. Vigil
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 08.09.2008., 00:09   #57
Oprostite

Oprosti djevojko, ali misli teku, pa teku....

Ništa osobno, ali vidjeh da pretjerah žutim se dotjerah!

Hvala i pozdrav!
__________________
Duše Barda s vječnih njiva,
Zar su vaš Elizij, biva,
Sretna polja, špilje snene,
Ili Krčma kod Sirene?
doc. Vigil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 20:54   #58
Nepodnosljiva lakoca postojanja od Kundere
__________________
Much better you then I.
Anonimnost_ftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 12:14   #59
U skoli bas i nisam voljela citati lektire, ali neke su ipak ostavile nekakav poseban dojam na mene. Medju njima su Mrtvacima ulaz zabranjen, Slika Doriana Greya i Preobrazba!
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:57   #60
Quote:
amy-lee**** kaže: Pogledaj post
dodajem jos jednu

djuro zrakic- "ljubav sudski podijeljena"


Jednostavna, kratka, bolna...
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.