Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2016., 23:59   #701
Hej hej,
Ima li itko napisati staroj gardi kaj se dogadja u skoli, kako profesori, jel netko otisao u penziju, dosao netko novi itd? Hvalaa!
__________________
Every saint has a past. Every sinner has a future.
spanjolka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 02:04   #702
Quote:
spanjolka kaže: Pogledaj post
Hej hej,
Ima li itko napisati staroj gardi kaj se dogadja u skoli, kako profesori, jel netko otisao u penziju, dosao netko novi itd? Hvalaa!
Također sam bivši kuslanovac.
Novosti, ako bi se to moglo nazvati novostima su:
Najveća legenda treće gimnazije i hrvatske prosvjete općenito, Mato Banovac, je zaključno sa završetkom prošle školske godine otišao u penziju. Uživaj legendo, zaslužio si! Mijenja ga mladi simpatični profesor koji je bivši učenik Kušlanove

Nažalost, preminuo je profesor vjeronauka S. Malbašić. To se desilo u travnjub2015.g. u Međugorju dok je vodio skupinu od stotinjak učenika u sklopu fakultativne nastave Marijanska svetišta. Na njegovo mjesto je došao novi profesor.

Pošto bi ravnatelj Martin Oršolić trebao u miroginu, šuška se da će na mjesto ravnatelja sjesti profesorica biologije Ljubica Kostanić. Koliko je to istina, ne znam.

Profesorice Essert i Gracin su postale mame. Čestitke!


Savjet novim generacijama: upišite Kušlanovu, najbolja škola i najbolje provedeno vrijeme ikad. Pročitao sam negativne postove pisane u zadnje dvije tri godine. Na te postove bi samo komentirao da su iznimke, nekoliko negativnih postova naspram stotine učenika nije baš relevantno. To što imate slabije ocijene u srednjoj znači da ste imali ili slabu osnovnu ili da ne želite prihvatiti da ste u srednjoj školi.



Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
cundrlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:59   #703
Profesorica Kostanić mi je stvarno ostala u odličnom sjećanju. Banovac je živa legenda i nadam se da svi koji su protiv njega igrali košarku pamte njegova znojna leđa i pazuhe haha. Moram naglasit da je bio izvanredan profesor i tjerao je sve učenike da se koliko toliko fizički aktiviraju bar ta dva dana u tjednu.

Jel itko zna što je sa profesoricom iz njemačkog Sapunar ? Pretpostavljam da ne predaje ako tko zna ? Također, predaje li još profesor Dolenec ?
__________________
Fuck this planet. It is a piece of shit. Seriously. If I cannot return to space, then I will snort coke until I die.
Afx01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 14:03   #704
Pozz ima li tko neke novije informacije za 3? kako ništa nisam našla osim ove dvojice koji se prepiru tko bolje zna latinski i nekih prije 15 god koji govore kak je sjebana skola. I ako netko također zna kada su dani otvorenih vrata za 2018 god? Hvala
reaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 08:25   #705
Podižem temu, neka nova iskustva ako netko može podijeliti? Hvala
Frchkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 22:02   #706
Quote:
Frchkava kaže: Pogledaj post
Podižem temu, neka nova iskustva ako netko može podijeliti? Hvala
Što reći? Škola ko škola, nije vrhunska, a nije ni loša. Ima gorih i boljih profesora, više i manje zahtjevnih. Ovisi koji te zadesi, i kakvi su, uostalom, tvoji vlastiti interesi i preferencije. Ravnatelj-alkos otišao u pemziju prije nekih godinu dana, došla nova ravnateljica (zaboravio sam kako se zove, a predavala mi je informatiku...), pokrenula stvari, zgradu renoviraju...

Koliko mi se čini, nećeš pogriješiti upisom. Ne bi ti se trebala zatvoriti vrata prema ovom ili onom faksu, u svakom slučaju.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 09:18   #707
A bitno mi je da nije baš totalno nabrijana škola da mogu malo i udahnuti, a da dobijem dovoljno znanja za dalje obzirom da ne znam još kuda ću dalje krenuti
Frchkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 21:53   #708
Quote:
Frchkava kaže: Pogledaj post
A bitno mi je da nije baš totalno nabrijana škola da mogu malo i udahnuti, a da dobijem dovoljno znanja za dalje obzirom da ne znam još kuda ću dalje krenuti
Pa, mislim da bi treća odgovarala tome. Nabrijana nije (na prošlim stranicama su se neki jako žalili, ali niti ja niti itko od moje generacije nije imao takve dojmove), a nauči se solidno. Kolege su mi otišli na raznorazne fakseve, ekonomija (to najviše), medicina, FSB, FFZG, nekakva informatika... Jedini je potencijalno veći manjak bio - barem dok sam ja tamo išao - što je jako malo informatike, uči se samo prvu godinu. No, od mojih koji su otišli na informatičke fakseve nisam čuo da im je nešto bitno falilo.

E, da, ako se odlučiš upisati, imam odmah savjete - ne idi u prizemlje kupovat sendviče i hotdogove, cijene su previsoke, gužva užasna, a zdravstveno upitan sadržaj. Ima jedna dobra pekara, a nedaleko nje i forneti, u Harambašićevoj, prema Ul. kralja Zvonimira. A ima i Konzum u velikoj zgradi na križanju Heinzlove i Kneza Branimira, dođeš po Čerininoj. Do oba mjesta stigneš tijekom velikog odmora, kupit si nešto i pojest ko čovjek.

Još važniji savjet - ako dobiješ Skukana iz povijesti, radi kod njega maksimalno (krenut će predavat vjerojatno odmah na prvom satu bez pitanja, zapisuješ sve bitno što kaže jer nema prezentacija a udžbenik je možda četvrtina onoga što on traži), i javljaj se koliko god možeš. Zadaće su kod njega mini-eseji, glavni su izvori za pisanje njih enciklopedija.hr i britannica. Ako baš radiš, s vremenom će te zapamtiti i postati puno, puno blaži. Tada ćeš shvatiti kolika je on legenda od čovjeka i uživati na njegovim satovima.

Sretno s izborom i sa budućom školom!
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 13:22   #709
Hvala puno!

Ugl. iako ći valjda imati max br bodova, mislim da će treća biti moj izbor, jer žeim i malo života
Frchkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2020., 17:57   #710
Pozdrav svima!!!

Jednostavno ne vjerujem da nitko nije pisao o Kušlanovoj u zadnje 2 godine pa sam osjetila potrebu da to ispravim.
Što se tiče bivših Kušlanovaca, većinom se ništa nije promijenilo. Zgrada je ista i još uvijek postoji legendarni kiosk sa sendvičima (u kojem se još uvijek ne može pojesti nešto dobro za ok cijenu), ali navodno će se škola preurediti i imati pravu kantinu. Dotad, forneti i Mlinar na Harambašićevoj služe svrsi.

Sad malo korisnih informacija za osmaše...
Škola upisuje 4 razreda opće i 2 razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije. Detaljnije informacije i nastavne planove možete pročitati na stranici škole. Kao što ste već mogli pročitati u ranijim postovima, ne preporuča se jesti sa kioska koji je u sklopu škole, ali za silu ili neki sok će poslužiti. U prizemlju škole je naša učenička referada i zbornica kao i učionice osnovne škole, dok se naše učionice nalaze na prvom i drugom katu i tzv. "suterenu" (tu su dvorana za tjelesni, izlaz na dvorište i učionice geografije i etike). U školi se nalaze i aparati za kavu čija je cijena ok, samo je problem što vas većina profesora ne pušta u učionicu dok ju ne popijete. Što se tiče profesora, pristupačni su, zalažu se za svoje učenike i trude se objasniti (naravno da ima iznimki kao i u svakoj drugoj školi). Dobra stvar kod Treće je da postoji mogućnost odgovaranja po dogovoru koja vrijedi samo za sportaše, plesače i sl., ali i status putnika za učenike koji ne žive na području Grada Zagreba. Prometna povezanost je jako dobra. Tramvaji ne staju baš na ulazu pred školu, ali se ni ne pješači kilometrima. Učionice su odlično opremljene, svaka ima računalo i projektor, a imamo i par pametnih ploča. Još jedna super stvar kod škole je da su likovna i glazbena umjetnost podijeljene na polugodišta pa tako u prvom učiš likovnu, a u drugom glazbenu ili obratno. Uglavnom dosta rasterećuje godinu. Škola ima igrališta za košarku, rukomet, nogomet, tenis i stolni tenis, ali i veliku atletsku stazu kao i dvoranu za tjelesni. Nudi se dosta fakultativne nastave i svake godine ima nečeg novog. Jedini minus je što se dosta njih održava vikendima, ali zašto ne probati. Većina učenika ima 5 iz istih ako su ih redovito pohađali tako da ne može škoditi. Jako smo dobri u natjecanjima u sportu, ali i "običnim". Škola je više puta bila prvak ne samo Grada Zagreba, nego i Hrvatske. Više o natjecanjima možete naći na stranci škole. Škola je simpatična i ima taj neki šarm. Vjerujem da će budućim Kušlanovcima biti jako lijepo jer je škola (za razliku od drugih) okružena zelenilom, a i nema previše prometa. Uz to, društvo je super i vjerujem da ćete naći svoju ekipu jer nas ima svih. Preporučujem vam da ju upišete jer ćete se odlično provesti i upoznati prijatelje za cijeli život. Treća je škola u kojoj ne treba puno učiti, samo dobro i pažljivo slušati na satu, ali nije dovoljno ni samo otvoriti pred test. Profesori će se truditi izaći vam u susret i napraviti kompromis tako da svi budu zadovoljni. Moći ćete imati život i uživati, a ne samo učiti po cijele dane i vikende.

Ako vas zanimaju profesori koje ćete dobiti ili nešto specifično o školi, slobodno mi se javite u privatne poruke.

Sretno u odabiru srednje!!!

P.S. Postoji i službeni video, tj. videobrošura o Trećoj, a nalazi se na stranici škole ili jednostavno možete otići na YouTube i pogledati ju tamo.
Peanuts05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2021., 15:33   #711
Ja cu napisati nesto o profesorima i mom ukupnom dojmu jer znam da bi i meni ovo dobro doslo
Bagarić iz kemije- dobra profesorica, jako je tiha i smirena, ali necete nista nauciti osim ako vas taj predmet zanima upravo jer je tako tiha i nece te nikad prozvati
Valerija Bilic iz hrvatskog- meni je ona zanimljiva, na satu uvijek nesto svoje prica i nemorate paziti na satu, ali kada dode lektira, testovi i ispitavanja ne bude ti dobro
Iva Bajić iz engleskog- nista posebno, ako zavrsite ranije pusti vas na miru
Runje iz latinskog/njemačkog- čudna, teško ju je pohvatat jer uvijek nesto svoje prica i mrmlja, ne mozete kod nje prepisat, na njemackom je koliko toliko okej ako ga vec znate, ali za latinski nisam bas sigurna
Maja Bubalo iz latinskog- lagana petica ali nemojte iskoristi tu njezinu dobrotu i dobit jedan na testu kao ja
Martina Krajnovic iz glazbenog- okej, lagani testovi i ispitivanja
Katarina Essert iz lk- super profa, uvijek nas pusti ranije, zna da likovni nije najbitniji predmet
Skukan iz povijesti- puno pisete na satu, kada pita mozete citati iz biljeznice, ali trebate se snaci u njoj
Iva Starčević Gudelj iz geografije- skroz simpaticna profesorica, nemorate raditi biljeske na satu jer vam salje prezentacije, ali su joj testovi teski i ucite samo iz prezentacija
Valentina Novak iz fizike- uvijek joj se zuri, jedva ju pohvatate ali su testovi okej
Sanda Ilic iz biologije- simpa profa, naucite solidno i ako vam to nije ispod casti mozete ju zicati za pluseve
Ivana Jerkovic iz informatike- solidna profa, ali morate biti tiho, uvijek je gora na zajednickom satu pa se opusti na vjezbama
Pavek iz vjeronauka- lagano, nemorate nista raditi, kada vas usmeno ispituje samo nesto govorite i on ce sam nastaviti pricat i zapricat sam sebe
Skola je okej, ucionice su solidne nije da ucite u nekoj rupi. Drustvo ovisi ali tamo ide vecina ljudi iz dubrave i sesveta tako da je sasvim okej i svi mi se cine normalni. Skola nije preteska, ali nije i lagana. Solidno.
lucija334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2021., 15:52   #712
Bok svima. Ja sam 7. razred, ali sam već počela gledati gimnazije u koje bih se upisala. Htjela bih postaviti neka pitanja u vezi ove škole. Bila bih vam zahvalna ako bi se netko javio i odgovorio na njih. Evo nekih:
1. Koji su tamo predmeti najzahtjevniji?
2. Ima li kakvih izvanškolskih aktivnosti?
3. Koji se dodatni jezici mogu učiti?
4. Jesu li učionice opremljene?
5. Ide li se na neki izlet?
6. Kakvi su profesori i drugi učenici?
7. U koliko počinje i završava škola?
8. Koliko je razreda?
To je sve za sada. Ako se sjetim još nečega napišem. Hvala.
k-pokupec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 10:05   #713
Quote:
k-pokupec kaže: Pogledaj post
Bok svima. Ja sam 7. razred, ali sam već počela gledati gimnazije u koje bih se upisala. Htjela bih postaviti neka pitanja u vezi ove škole. Bila bih vam zahvalna ako bi se netko javio i odgovorio na njih. Evo nekih:
1. Koji su tamo predmeti najzahtjevniji?
2. Ima li kakvih izvanškolskih aktivnosti?
3. Koji se dodatni jezici mogu učiti?
4. Jesu li učionice opremljene?
5. Ide li se na neki izlet?
6. Kakvi su profesori i drugi učenici?
7. U koliko počinje i završava škola?
8. Koliko je razreda?
To je sve za sada. Ako se sjetim još nečega napišem. Hvala.
1. Ovisi o svakom pojedinom profesoru i tvojim vlastitim predispozicijama.
2. Ima ih poprilično puno.
3. U ponudi su njemački, latinski i talijanski, ako se ne varam (možda je umjesto talijanskog francuski, ne sjećam se više). Latinski je većini smjerova obavezan (2 godine), a također se mora birati između njemačkog i talijanskog (francuskog?) pri upisu.
4. A nego kaj?
5. Ne na neki nego, kao i u svakoj drugoj normalnoj srednjoj, ide se na nekoliko izleta.
6. Nemoguće za reći, ovisi kakvi te potrefe i kakva si ti u odnosu prema njima. Učenici, da se razumijemo, nisu divljaci.
7. Ovisi o rasporedu. Izmjenjuju se jutarnji i poslijepodnevni turnus (prije i poslije 2 popodne).
8. Kao i u svakoj drugoj gimnaziji, kako je zakonom propisano, razreda su četiri.

Sretno
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2022., 17:37   #714
pitanja

Imam nekoliko pitanja u vezi ove gimnazije i bila bih zahvalna svakome tko odgovori.
1. Koje se sve izvannastavne aktivnosti tamo nalaze? Možete li nabroajti?
2. Putujem iz Pojatna i trebat će mi dosta vremena da stignem tamo, mogu li dobiti neku karticu ili nešto povodom prijevoza?
3. Ako znate kada bi se održavali dani otvorenih vrata?
4. Imali u blizini neki dućan sa hranom ili je hrana u kantini dobra?
5. Je li škola moderno opremljena ili se raspada?
Hvala onima koji će odgovoriti.
k-pokupec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2022., 19:47   #715
Quote:
k-pokupec kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja u vezi ove gimnazije i bila bih zahvalna svakome tko odgovori.
1. Koje se sve izvannastavne aktivnosti tamo nalaze? Možete li nabroajti?
2. Putujem iz Pojatna i trebat će mi dosta vremena da stignem tamo, mogu li dobiti neku karticu ili nešto povodom prijevoza?
3. Ako znate kada bi se održavali dani otvorenih vrata?
4. Imali u blizini neki dućan sa hranom ili je hrana u kantini dobra?
5. Je li škola moderno opremljena ili se raspada?
Hvala onima koji će odgovoriti.
1. Razne. Kontaktiraj školu ili provjeri na sajtu koje su, puno ih je pa ne može ih se sve nabrojiti po sjećanju.
2. Kontaktiraj školu. (I preporučujem da formuliraš jasnije pitanje.)
3. Provjeri na sajtu ili kontaktiraj školu.
4. Hrana u kantini je osrednja, bar onda dok sam ja bio. U blizini ima pekara i Konzum, gore sam negdje već opisao.
5. Ima funkcionalne projektore i kompjutere u učionicama. To je valjda sve što je bitno. Arhitektonski u dobrom je stanju, jedino je u moje vrijeme bio lošiji južni kraj zgrade (nisu imali dopuštenje išta raditi zbog toga što je zgrada zaštićena kao kulturno dobro ili tako neki kurac), no koliko sam čuo dosta su u međuvremenu obnavljali i vjerujem da su i taj dio sredili.
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 15:26   #716
koji je bio bodovni prag da bi se uopće prijavio prošle godine, znate li?
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2023., 18:59   #717
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
koji je bio bodovni prag da bi se uopće prijavio prošle godine, znate li?
Koji smjer?
Opća 76 bodova i PM 79.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2023., 22:00   #718
ma mislim na prag da bi se uopće mogao prijaviti, ali čini mi se da sam negdje vidjela da je bio 74
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2023., 23:25   #719
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
ma mislim na prag da bi se uopće mogao prijaviti, ali čini mi se da sam negdje vidjela da je bio 74
klasična ima nešto niži prag
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.