Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 12:13   #5601
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Sjajno mi je kada netko počne teoretizitati kako nešto funkcionira a ne može se uvjeriti u to nego je pročitao na wikipediji ili su mu rekli autoriteti.
Imaš problem, ja sam u pravu a ti nisi, sve snimke koje su malo dulje snimale rakete pokazuju silaznu putanju, jer se potisak prebrzo raspline, već sam naveo podatak kako je na ljudsko tijelo atmosferski pritisak oko 15t, zrak je teško stlačiti i izostanak istoga ima značajan utjecaj.
U ostalom pogledajte sami.


Za razliku od tebe koji "prakticiraš" fiziku po Forumu?
Samo sam referirao na "osnove tvoje fizike" i usporedio to s elementarnom fizikom osnovne škole, koja vrlo lako objašnjava što ono što tebi očito ne ide.
I da, rekli su mi to "autoriteti": nastavnici, kasnije i profesori (koji su BTW objavljivali i znanstvene radove), jer tako funkconira školski sustav. Možda su u kameno doba zurili u Sunce i slagali neku svoju "fiziku", naravno nitko nije skužio da su to hologrami koji vise s plafona.

Ta škola, a svaka poznata zemaljska fizika i nauka, zna da tona nije mjerna jedinica za pritisak. Malo to prouči, ali to smo već apsolvirali davno prije, kod tvoje teorije o vakuumu kao temeljnoj sili u Svemiru, tako da ne znam u čemu si uopće u pravu.
Zrak je teško stlačiti, a uredno se mogu kupiti boce sa stačenim plinovima, obične propan-butan boce idu i preko 16 bara?
Pričaš o "15t sile", a Atlas rakete imaju potisak koji se nosi sa 350-600 t rakete....

BTW, koju visinu su postigle ove rakete po tvom stručnom mišljenju? Onako, znanstveno odokativnom metodom? Do holograma, ili više?
Gdjw je to "groblje raketa", s obzirom da po tebi sve do jedne padaju nazad na zemlju i nikada se ne dobace nigdje, to je sve velika predstava?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Glupost, nije im orbita tako nisko.
Uvijek izmišljate za sve što vam ne odgovara neke nevjerovatne teze.
A gdje je orbita? Na kojoj visini?
Što znaš o vertikalnom hicu, a što o kosom? Što znaš o orbitalnim brzinama, koju treba tijelo imati da bi doseglo obrtu?
električni_zec is offline  
Old 28.02.2017., 08:52   #5602
Izgleda da od dogodine počinju turistički letovi na misec

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/953335.aspx
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 28.02.2017., 09:02   #5603
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Izgleda da od dogodine počinju turistički letovi na misec

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...a-/953335.aspx
Ne na mjesec nego oko mjeseca.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 28.02.2017., 19:30   #5604
Ovo je bila najava iz 2014 ?!

" samo 100 kilometara od zemlje "?



"Tvrtka Virgin Galactica organizira kraće i znatno jeftinije suborbitalne letove. Kod takvih letova, do granice svemira, letjelica dosegne visinu od 100 kilometara od Zemlje. Prvi letovi najavljeni su za kraj iduće godine. ....?!" 2015 / 2016 ?!?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...orbitu/574564/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 28.02.2017., 22:26   #5605
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo je bila najava iz 2014 ?!

" samo 100 kilometara od zemlje "?



"Tvrtka Virgin Galactica organizira kraće i znatno jeftinije suborbitalne letove. Kod takvih letova, do granice svemira, letjelica dosegne visinu od 100 kilometara od Zemlje. Prvi letovi najavljeni su za kraj iduće godine. ....?!" 2015 / 2016 ?!?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...orbitu/574564/
Joj LUN, daj i ti sad.

Od kada lete više od 80 km od Zemlje ?
Ili si prešao na njihovu, dogmatsko-mozgovno ugraviranu glupostima stranu ?
Pazi šta pišeš, kakvi suborbitalni letovi, bakrači i cirkusi.
Ikar je pokušao, si vidio što mu se dogodilo ?
Rorion is offline  
Old 28.02.2017., 23:51   #5606
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Joj LUN, daj i ti sad.

Od kada lete više od 80 km od Zemlje ?
Ili si prešao na njihovu, dogmatsko-mozgovno ugraviranu glupostima stranu ?
Pazi šta pišeš, kakvi suborbitalni letovi, bakrači i cirkusi.
Ikar je pokušao, si vidio što mu se dogodilo ?
Uvo je bio primjer kako se pompozno najavljuju , obećavaju bajke za odrasle !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 01.03.2017., 00:13   #5607
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Uvo je bio primjer kako se pompozno najavljuju , obećavaju bajke za odrasle !
Ma, bolje mi je pogledati Terminatora još jednom nego njihove kose padove.
A i računaju oni i na prodaju kikirikija oko uzletišta:klap:
A i TV kuće će fino zaraditi na tom cirkusu.
Rorion is offline  
Old 01.03.2017., 19:01   #5608
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ma, bolje mi je pogledati Terminatora još jednom nego njihove kose padove.
A i računaju oni i na prodaju kikirikija oko uzletišta:klap:
A i TV kuće će fino zaraditi na tom cirkusu.
A još pričaju da će studenti još malo šiknut raketu na Mjesec.
Ne znam kako nakon tolikih feilova netko još vjeruje tim obećanjima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 01.03.2017., 19:47   #5609


kakvih "feilova", a milenijskim obećanjima vjeruju - zna se (uz časne iznimke )
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 01.03.2017., 22:32   #5610
Valjda budu imali slična svemirska odijela poput onih popularnih Tinky Winkya i Laa-Laa iz Teletubbiesa koja je dizajnirao Padlo de Leon za NASA-u?

To je "krik/svemirske/mode" ?

http://www.dailymail.co.uk/sciencete...sted-Nasa.html
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 01.03.2017., 23:31   #5611
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Valjda budu imali slična svemirska odijela poput onih popularnih Tinky Winkya i Laa-Laa iz Teletubbiesa koja je dizajnirao Padlo de Leon za NASA-u?

To je "krik/svemirske/mode" ?

http://www.dailymail.co.uk/sciencete...sted-Nasa.html
To je odjelo od 350 materijala i košta kao godišnji proračun bolivije, naj se zafrkavleti z najvekšom tehnologijom.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 01.03.2017., 23:56   #5612
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To je odjelo od 350 materijala i košta kao godišnji proračun bolivije, naj se zafrkavleti z najvekšom tehnologijom.
Ako su za krpanje onih starih dronjaka zdrobili 500 000 $ !

Koliko budu za ovaj novi dronjak ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Old 02.03.2017., 09:54   #5613
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Valjda budu imali slična svemirska odijela poput onih popularnih Tinky Winkya i Laa-Laa iz Teletubbiesa koja je dizajnirao Padlo de Leon za NASA-u?

To je "krik/svemirske/mode" ?

http://www.dailymail.co.uk/sciencete...sted-Nasa.html
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ako su za krpanje onih starih dronjaka zdrobili 500 000 $ !

Koliko budu za ovaj novi dronjak ?
opet ne razumiješ očigledno. Za odijelo ti je sve prezentirano i možemo ponovo ali sam siguran da ćeš opet pobjeći. kao i za mnoge stvari odijela su bila protutipovi ili vrlo male količine koje prvenstveno rade entuzijasti, oni koji znaju.
Čim je počeo marketing sve košta pa i pozdrav "dobar dan" kao i izmišljeni troškovi, a o "analizama" da i ne pričam.
Odijela su i tako bila za jednokratnu uporabu upravo zbog maksimalne sigurnosti i rokom "stabilnosti" 6 mjeseci. Troškovi sanacije uvijek premašuju vrijednost izrade. Jer bez obzira svemoćna ljepljiva traka koja je bila broj jedan instant alat svemirskih misija ne može biti kao element restauracije oštećenja. Vrijeme čini svoje ...
Krivo su pročitao članke jedno je sakupljanje, a drugo trošak koji će biti.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Old 03.03.2017., 01:14   #5614
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne na mjesec nego oko mjeseca.
Jemaš prav. Moja greška zbog brzog čitanja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 07.03.2017., 15:11   #5615
Koga zanima trenutno na Viasat History ide emisija Urote a tema ove epizode je sljetanje na misec
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 18.03.2017., 22:05   #5616
Musk će nam potvrditi je li slijetanje bilo istina ili laž Uvjeren sam da će sletjet jako blizu i nekako pokušati potvrditi/opovrgnuti nagađanja
Baraba12321 is offline  
Old 19.03.2017., 13:51   #5617
Quote:
Baraba12321 kaže: Pogledaj post
Musk će nam potvrditi je li slijetanje bilo istina ili laž Uvjeren sam da će sletjet jako blizu i nekako pokušati potvrditi/opovrgnuti nagađanja
na mjesec ili u studio pored?
bvcxy is offline  
Old 19.03.2017., 16:37   #5618
Quote:
bvcxy kaže: Pogledaj post
na mjesec ili u studio pored?
Studio, samo je pitanje koji.
Ako će biti pay per viev prijenos tada ide holywodski studio.
Ako ne, ponovno ista priča, na plaži uz staru lampu, staniol nogice i pijane aktere zabundane u skafandere.
Rorion is offline  
Old 21.03.2017., 20:55   #5619
Operation Avalanche.........jeste gledali ovaj film/dokumentarac.....nisan cita prijasnje
postove....nedavno izasa na filmotopia.......samo ako je istinit film neznan kako je uopce dosilo u javnost
trogir31 is offline  
Old 23.03.2017., 13:51   #5620
Nisam gledao ali smiješna mi je ova tema. Danas kad u rukama imamo bežične komunikacijsko-podatkovne terminale, što je bio vrhunski SF u prošlom stoljeću, da ima netko tko ne vjeruje u tako banalnu stvar kao što je spuštanje na najbliže nebesko tijelo. A u što onda vjeruju ti nevjernici? U mobitel ?
stilicon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.