Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 18:34   #41
riješila začepljenje wc-a prema savjetima ovdje, s par kanti vruće vode i 1L solne kiseline.
fala svima
blaženi forumhaer, ima rješenje za sve probleme
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 17:39   #42
Školjka curi ,zvao majstora promjenio cjev i opet curi...tip je skine i imas kaj vidjeti,kamenac debel do 2 cm je napravio prigušenje u sifonu školjke...sad stvar je u tome kaj tip kaže da je šprungirala i da kupim novu...vratio ju nazad i da ga nazovem kad uzmem novu da promjeni...mene zanima da li da je sam skinem i probam taj kamenac nekako razbit i tko zna jel stvarno negdje napukla...Živim u stanu tako da ne znam kako je najbolje razbit taj kamenac,znam to sve sa solnom , treba pazit i sve to stoji ali kako sve to odradit u stanu...
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:19   #43
Quote:
karlito kaže: Pogledaj post
Školjka curi ,zvao majstora promjenio cjev i opet curi...tip je skine i imas kaj vidjeti,kamenac debel do 2 cm je napravio prigušenje u sifonu školjke...sad stvar je u tome kaj tip kaže da je šprungirala i da kupim novu...vratio ju nazad i da ga nazovem kad uzmem novu da promjeni...mene zanima da li da je sam skinem i probam taj kamenac nekako razbit i tko zna jel stvarno negdje napukla...Živim u stanu tako da ne znam kako je najbolje razbit taj kamenac,znam to sve sa solnom , treba pazit i sve to stoji ali kako sve to odradit u stanu...
Trebao bi slikati i pokazati tip školjke kao i dio spoja, moglo bi se bolje sagledati problem i dati savjet.
Odokativno, može biti krivac curenja; kamenac, izvitoperena stara cijev, dihtung, šprungirana školjka ili kombinacije navedenih elemenata.
Ako ti se neda sve to raditi u stanu, onda skini školjku i odnesi je ispred stambenog objekta na neku asfaltiranu površinu. Prethodno je dobro očisti i u WC-u zatvori odvodnu cijev sa poklopcom kojeg možeš kupiti u trgovini građ. materijalom.
Preporučam ti da kupiš novu školjku jer je sve navedeno veći trošak i muka od cijene nove školjke koja se može naći u oglasniku za cca 150-200kn
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:39   #44
Tip školjke je dolomite clodia,mislim ok je dizajn zato mi se ne mjenja. .kupio sam ja novu i stoji zapakirana,ali me počelo kopkat to da možda nije šprungirala nego ima samo puno kamenca,a majstoru je najlakše reči kupi novu. .cjev je nova kupljena neki dan. .vidim dda su neki isto imali takvih problema pa su uspješno riješili sa solnom zato čitajući to mi i bacilo bubu na razmišljanje. .hvala .

Sent from my X7 using Tapatalk
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:53   #45
Ako ti se da, stavi kiselinu u spužvu, a spužvu na mjesto kamenca i tog šprungiranog dijela školjke, te sve skupa omotaj sa nekom krpom da ti ne curi po podu. Pričekaj jednu noć i zatvori vrata od WC-a da se mirisi ne šire stanom. Ispod vrata stavi ljepljivu traku, te otvori prozore. U jutro sastruži oštrim predmetom pazeći da ne oštetiš caklinu školjke i uzmi povećalo da možeš bolje vidjeti ima li puknuće ili ne.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 06:43   #46
dobra ideja...samo tesko to mogu napravit (bar u stanu) jer u stanu tj.kupaoni nema prozora tak da baš i ne prolazi..svakako nesto budem napravio da vidim jer je stvarno napukla..hvala na savjetima...
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 08:39   #47
Skidanje kamenca sa sifona na wc školjki traje malo duže i nikako se ne može bez neugodnih posljedica izvoditi u stanu. No svatko ima svoju teoriju.

Uz lijevanje kiseline u školjku, kamenac i ostale nakupine treba ipak pokušati otkloniti rukom ili nekim priručnim alatom. Na kraju se može dogoditi da se sve ne uspije skinuti i uzalud trud i vrijeme.
Ako postoji mogućnost, bolje je rješenje kupiti novu školjku.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 01:30   #48
ne znam ni sam. .sad malo pratim i čak manje curi nego prije,skoro pa ništa. .lagano kaplje kad se pusti voda. .a samo je vračena nazad nije niti zasarafljena. .a tek da se sredi,možda ne bi uopće curilo. .nova je kupljena,samo gledam dali da ovu probam očistit,jer u ovih dva tri dana bas slabo slini. .

Sent from my X7 using Tapatalk
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:34   #49
jel ima neki majstor da bi promjenio wc školjku ili se upuštati sam u to...
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 18:38   #50
Quote:
karlito kaže: Pogledaj post
jel ima neki majstor da bi promjenio wc školjku ili se upuštati sam u to...
Ima!
A možeš i sam!
Pripremi se da nećeš moči odšerafiti stare vijke, da rupe, možda, na novoj školjci dolaze na drugo mjesto (bar jedna), da trebaš ono gumeno brtvilo za priključak vode (možda dolazi sa školjkom).........ma to ti je jednostavno ....sranje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:23   #51
ako ste vi majstor ili imate preporuku. .može pp. .

Sent from my X7 using Tapatalk
karlito is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:25   #52
molim pomoć

Hm ...zaštopala mi se wc školjka nakon što sam ulila sve ono povrće šta je ostalo od kuhanja juhe , bila je tu i jedna mala kost i sad mi se voda poslije puštanja diže do vrha školjke.Probala sam to progurat sa žicom i tisuću puta pustit vodu.Šta bih još mogla napravitigdje da kupim tu sajlu za odvode?Opcija mi je i da zovem majstora,ali mi je malo neugodno.Inače to ne radim,ne znam šta mi jučer bi
reedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:17   #53
Quote:
reedom kaže: Pogledaj post
Hm ...zaštopala mi se wc školjka nakon što sam ulila sve ono povrće šta je ostalo od kuhanja juhe , bila je tu i jedna mala kost i sad mi se voda poslije puštanja diže do vrha školjke.Probala sam to progurat sa žicom i tisuću puta pustit vodu.Šta bih još mogla napravitigdje da kupim tu sajlu za odvode?Opcija mi je i da zovem majstora,ali mi je malo neugodno.Inače to ne radim,ne znam šta mi jučer bi
rukom pokušaj vidjeti dal možeš do te kosti u suprotnom skidanje školjke i sajla...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:08   #54
Gurni prvo zeca da raščisti zelenje a onda čivavu da riješi kost. Taman prolaze kroz školjku
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:15   #55
Rukom ne idemoram zvat nekog meštra.Hvala na savjetima.Kerbi
reedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:19   #56
Uf. Ovako, neki dan mi je bila poplava u wc u zbog cesme. To je rjeseno, al kako sam brisao pod nabacao sam wc papira u solju i sad su tu veliki problemi. Naime kad povucem vodu pusta dole na spoju s plocicama a ostane vode u skoljki negdje do pola. Isto kad mi masina pusta vodu curi na istom mjestu oko solje! MOLIM HITNO neki savjet sta bi to moglo biti i sta raditi.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:32   #57
Papir se zaglavio negje u odvodnim cijevima i ne dozvoljava normalan protok, nego ga usporava, a to dovodi do preljevanja vode iz odvodnih cijevi na spoju wc školjke i odvoda.

Treba skinuti wc školjku i odštopati odvodnu cijev i svakako pronaći, ako je moguće to mjesto - uzrok taloženja papira u odvodu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:46   #58
Hvala!
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:35   #59
Samo jos nesto. Ako pusta na spoju to pretpostavljam znaci da ni spoj nije kako treba, inace ne bi pustalo vec bi voda samo ostala u skoljki? I kad se ponovo vrati skoljka da li treba mijenjati kakva brtvila, premaze i sl.? Nov sam u ovome a nisam nikako imao vremena sad za ovo I smije li se lijevati solna, stare su cijevi?
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:53   #60
ne, solna kiselina sa velikim postotkom može razoriti caklinu. većinom brtvila ne treba mijenjati ali nekoliko kuna koliko vrijede, u brtve treba uložiti
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.