Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 11:05   #21
1. silikoniziranje je inače uvedeno zbog nekvalitetnog materijala (glina):s

Radi se o lošoj izradi, a ne glini

2. To sa limenim krovom - jel postavljena izolacija po propisu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:36   #22
Jel zna neko koja je razlika u Tondach crijepu iz Bedekovčine i Đakova...?
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:33   #23
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Jel zna neko koja je razlika u Tondach crijepu iz Bedekovčine i Đakova...?
znam ja
ovaj prvi ti je iz Bedekovčine
a ovaj drugi je iz Đakova
eto to je razlika
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 13:14   #24
Pozdrav grupi.

Imamo star krov i želimo napraviti stan u potkrovlju. Crijep je Dilj 104 (Vinkovci) iz 1987. godine. U dobrom je stanju, imamo nešto viška za rezervu.
Problem je što se u maloprodaji ne može kupiti odgovarajući odzračnik.
(Krov za stan treba podaskati, ventilirati i dakako izolirati.)

Zamjena jednog reda Glinexom u kojem bi bili odzračni elementi ne hoda jer se Glinex i 104 razlikuju za 1 cm pa se redovi na dovoljnoj dužini ne bi slagali.

Ako se ide na ugradnju Glinex odzračnika u red sa crijepom 104 to bi i išlo uz nešto dorada na oba crijepa, ali utori kod bočnog spoja 104 i odzračnika ne pašu sasvim i pitanje je ne bi li propuštali.

Ima li netko ideju/iskustvo kako riješiti problem (osim kupiti novi crijep što je najvjerovatnija varijanta).

Unaprijed zahvaljujem.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 11:56   #25
Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav grupi.

Ima li netko ideju/iskustvo kako riješiti problem (osim kupiti novi crijep što je najvjerovatnija varijanta).

Unaprijed zahvaljujem.
mozda ovako nesto :
http://www.limas.hr/s/shopping/produ...0d19830f7f01dc
uzmes u boji crijepa ako ima.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 16:33   #26
Taj problem možeš riješiti i tako da staviš letvu ispod sljemenjaka i na taj ih način odigneš i postaviš plastičnu mrežicu na letvu ( zaštita od gamadi) i na to pribiješ komade pocinčanog lima kojeg oblikuješ tak da ti prihvati sljemenjake (da ih vjetar ne digne) - to je uradi sam varijanta.
Imao sam čak i napravljenu maketu koja to prikazuje
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:29   #27
Smile

Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
mozda ovako nesto :
http://www.limas.hr/s/shopping/produ...0d19830f7f01dc
uzmes u boji crijepa ako ima.

Zahvaljujem, ideja je zanimljiva. Ostaji pitanje trajnosti lima prema trajnosti crijepa.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:30   #28
Smile

Quote:
Marko13 kaže: Pogledaj post
Taj problem možeš riješiti i tako da staviš letvu ispod sljemenjaka i na taj ih način odigneš i postaviš plastičnu mrežicu na letvu ( zaštita od gamadi) i na to pribiješ komade pocinčanog lima kojeg oblikuješ tak da ti prihvati sljemenjake (da ih vjetar ne digne) - to je uradi sam varijanta.
Imao sam čak i napravljenu maketu koja to prikazuje

Zahvaljujem na ideji. Mislim da Tondach ima provjetravanje preko sljememenjaka, ali kako ne kužim točno iz prospekta.

boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:54   #29
Tondach NEMA provjetravanje preko sljemenjaka !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 16:38   #30
odzračivanje crijepa

bilo koji crijep se prozračuje pomoću kontra-letvi (min. 5 cm, još bolje ako je više, jer je zrak najbolji izolator), ulaz zraka je zaštitna rešetka za ptice, dok je izlaz zraka odzračnik (minimalno 1 komad izmedju para rogova)...
zove se sustav hladnog krova - inače ako su sljemenjaci u suhoj izvedbi nešto malo zraka može i tamo izaći
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 16:41   #31
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Jel zna neko koja je razlika u Tondach crijepu iz Bedekovčine i Đakova...?
iz bedekovčine je sustav tzv. u-kazeta,dok se u djakovu peče svaki crijep u h-kazeti pojedinačno i to u novoj tvornici (a biber u u-kazetama)....tako nešto sam pročitao, ako se ne varam
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 23:18   #32
lim je zakon.
zašto bi tradicionalno moralo biti bolje? glupost.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 07:49   #33
Jel zato ovi iz Đakova jeftiniji...? A znači li to i da je manje kvalitetan...?

Jer osim šta je sami crijep jeftiniji, i ostala odgovarajuća oprema je za crijep iz Đakova jeftinija...?

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 07:55   #34
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Jel zato ovi iz Đakova jeftiniji...? A znači li to i da je manje kvalitetan...?

Jer osim šta je sami crijep jeftiniji, i ostala odgovarajuća oprema je za crijep iz Đakova jeftinija...?

koliko ja znam i iz bedekovčine i đakova je kvaliteta vrhunska
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:05   #35
Min. nagib krova za crijep

Pitanje za znalce!
Planiramo kuću pokrit crijepom. Imamo više ploha krovišta, najmanji nagib nam je 11°.
Našao sam crijep Bogener Innovo 12 koji podnosi nagib 10° ako se napravi vodoodvodna podkonstrukcija, odn. 14° ako je krovište samo podaskano; bez podaskanog 18°.

Jel to drži vodu (odnosno jel ju pušta niz krov ;-))? Kako to treba izvesti vodoodvodnu podkonstrukciju? Jel se samo podaskana konstrukcija još izolira bitumenom?

Ima još jedan crijep sličnih karakteristika, Jungmeier Universo (http://www.jungmeier.hr/universo.html).

Imate li iskustva s tim konkretnim crijepovima? Postoji li još koji sličan?

Btw. alternativa crijepu (lim, šindra, ...) ne dolazi u obzir.

Tnx!
ICON is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 08:46   #36
... evo i ja u fazi stavljanja krova,....kupio drvenu gradu u 10mjesec, susit ce se do 2 mjeseca,.... sad bi kupio kupe (crijep) pa evo listam,... uzeo bi mediteran ili kanalicu,... kakva su vasa iskustva s tim tipom kupe(crijepa) od raznoraznih proizvodaca,...

...drvenu gradu sam kupio u Gospicu direktno na pilani, za krov od 120m2 na 4 vode me doslo 10100kn plus prijevoz, drvo je prva klasa!
boles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 16:09   #37
pogledaj ovo

http://m-tim.hr/o_nama.htm

mi ga imamo 18 mjeseci i za sada je jako ok
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:09   #38
Quote:
perimir kaže: Pogledaj post
iz bedekovčine je sustav tzv. u-kazeta,dok se u djakovu peče svaki crijep u h-kazeti pojedinačno i to u novoj tvornici (a biber u u-kazetama)....tako nešto sam pročitao, ako se ne varam
Posjedujem ob kucu i na krovu kontinental +.Kad sam pitao poznanika iz zagorja o tom crijepu samo je rekao da s vremenom pocrni pozeleni ili nesto slicno i on zbog toga nije zadovoljan.Na pitanje o limu je samo kratko komentirao da ispod njega kisne.Znaci da se rosi.Meni je osobno u prvoj ponudi bio lim koji mi se svidja a i cijena je bila povoljna.Najvaznije mi je bilo sto je to lagano.Takodjer sam mislio i na sindru koja mi se isto svidjala.Na kraju mi je nekom kompenzacijom dosao tondach.Sve je dobro ali 12 tona materijala na vrhu kuce staticki i nije bas neka fora.
__________________
brankob
brankob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:18   #39
Quote:
boles kaže: Pogledaj post
... evo i ja u fazi stavljanja krova,....kupio drvenu gradu u 10mjesec, susit ce se do 2 mjeseca,.... sad bi kupio kupe (crijep) pa evo listam,... uzeo bi mediteran ili kanalicu,... kakva su vasa iskustva s tim tipom kupe(crijepa) od raznoraznih proizvodaca,...

...drvenu gradu sam kupio u Gospicu direktno na pilani, za krov od 120m2 na 4 vode me doslo 10100kn plus prijevoz, drvo je prva klasa!
svakako bih ti preporučio glineni crijep, a ako si lokalpatriota tondach je najbolji izbor što se tiče omjera cijene i kvalitete
perimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 15:59   #40
U Vukovaru proizvode (?) crijep Berg classic u istoimenoj firmi. Da li netko ima iskustva u primjeni tog crijepa? Mjerama, oblikom i materijalom vrlo je nalik Bramacu i Sibo (Sesvete?) Iz deklaracije jedina rezlika je da ima manju težinu 4,2 kg/kom ( 42kg/m2 ) !
d.d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.