Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 13:42   #81
Quote:
swarovsy kaže: Pogledaj post
Vjestice su vrazje radnice ,crnomagijašice,tako da nije nesto sasvim drugo.To je ista stvarnost.
Htjela sam reći ovo, jer čini mi se da me niste razumjeli. Da, istina je da kršćanska vjera priznaje vjerovanje u đavola ili Sotonu (jer tko bi nas drugi inače navodio na zlo). Međutim, u jednom katekizmu, koji sam dobila od našeg župnika piše jasno: prva Božja zapovijed "Ja sam tvoj Bog, nemaj drugih bogova uz mene" najstrože zabranjuje BILO KAKVO PRAZNOVJERJE, KRIVOVJERJE, pa čak i nevjeru u Boga (ateizam, kako se to danas moderno naziva). A što je, dakle, vjerovanje u vampire, gobline, vještice, magiju i čarobnjaštvo nego čisto praznovjerje?! Ta sjetite se koliko je nekad u staro doba inkvizicije nedužnih ljudi nastradalo zbog tih primitivnih vjerovanja!!! Čak i ako zanemarim ono što sam prije nekoliko godina učila na vjeronauku, jednostavno slušam glas svog ZDRAVOG RAZUMA, koji mi jasno i glasno kaže da takve stvari ne postoje. Sa izuzetkom patuljaka, naravno, ali oni nisu onakvi kao u knjigama J.R.R. Tolkiena ili Snjeguljici s dugim bijelim bradama i šiljastim kapama, itd., već jednostavno nesretni bolesni ljudi, koji su zbog poremećaja u organizmu (nepravilna aktivnost žlijezde hipofize) ostali izrazito niskog rasta. I da, oni su tu oko nas, a ne stanovnici tvz. "astralnih svjetova" i drugih glupavih izmišljotina.
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 09:20   #82
navodno vukodlaci dolaze u grad kad je pun mjesec,no ja u to nevjerujem!
Dino-Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 13:45   #83
Quote:
Dino-Admin kaže: Pogledaj post
navodno vukodlaci dolaze u grad kad je pun mjesec,no ja u to nevjerujem!
Bravissimo ! Još uvijek ima razumnih racionalnih ljudi na ovom svijetu... Nego da vas konačno malo obrazujem. Evo nekoliko relevatnih povijesnih činjenica o tvz. "vukodlacima" (vampirima):
"U Europi je histerija s vukodlacima poprimila epidemijske razmjere između šesnaestog i sedamnaestog stoljeća. Bilo je doba na vještice i mnogi su "vukodlaci" završili na lomači. Peter Stump, osuđen u Njemačkoj 1598., priznao je kako je od demona primio dar preobrazbe u vuka. Dvadeset i pet godina se Stump (navodno) često hranio ljudskim mesom, ubivši na stotine žena i djece, uključujući i vlastita sina. U tadašnjoj Francuskoj glavni stručnjak za vukodlake bio je neumoljivi sudac Henry Boguet iz Borgogne. Poslao je na lomaču Gillesa Garniera, ubojicu djece, te čitavu obitelj "vukodlaka", Gandillonove, koji su i u tamnici zavijali i puzali na sve četiri. Na žalost, sudac Boguet služio se metodama svog vremena i sva priznanja iznuđena su u mukama. OPTUŽENIK JE MORAO PRIZNATI!!!
[I]Tako je neka Clauda Gaillard bila osuđena na lomaču samo zato što je svjedok vidio vuka bez repa kako izlazi iz šume u koju je ona bila zašla nekoliko minuta ranije. Drukčiji je slučaj bio Jeana Greniera, pastira od trinaestak godina, koji se hvalisao kako se pretvara u vuka i u tom obličju ubija pse, ovce i djevojčice. Zbog njegove mlade dobi i očitih znakova idiotizma, 1603. godine sudac Dassis osudio ga je na doživotni zatvor u samostanu. Bila je to revolucionarna odluka. Demon nije imao ništa s tim, objasnio je Dassis. Jean Grenier bolovao je od teškog psihičkog poremećaja, tvz. likantropije.
Stari narodi su poznavali likantropiju. U drugom stoljeću nove ere Claudio Galeno ju je nazvao oblikom "moždane melankolije" (danas bismo rekli šizofrenije) od koje ljudi gube identitet i šeću noću, osobito u veljači, smatrajući se vukovima i ponašajući se poput njih. Prvi "vukodlak" o kojemu je legenda stigla do nas bio je kralj Arkadije Likaon, koji je pretvoren u vuka ya kaznu što je žrtvovao sina Zeusu i kušao njegovo meso. U Starome Rimu, kako svjedoči Petronio u "Satirikonu", vukodlake su nazivali "versipellisima", što bi doslovno značilo "oni koji obrću kožu"; izvana su izgledali kao normalni ljudi, ali krzno im je raslo iznutra i, da bi se pretvorili u vukodlake, jednostavno bi se okrenuli kao jakna ili rukavica. U šesnaestom stoljeću, tijekom suđenja navodnim vukodlacima, optuženima bi se rezala i gulila koža kako bi se vidjelo je li im s druge strane dlaka. Ne bi je našli, ali najčešće bi bilo prekasno za povlačenje optužnice, jer bi pred sobom već imali truplo."
Što, dakle, kažete na ovo? Ja kažem jasno i glasno: PAMETNOME DOSTA!!!
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 14:50   #84
Evo malo i o tvz. "vješticama":
"Pouzdano i jasnije od dana ustanovljeno je da su one (vještice) prave i stvarne odmetnice, štovateljice idola, krivovjerke, itd. Bezvjerje pak kod krštena čovjeka jest hereza. Vještice, dakle, svakako potpadaju pod crkveni istražni postupak." (Maleus Maleficarum)
Vrlo raširena srednjovjekovna pojava je čarobnjaštvo, a sasvim sigurno još je rašireniji bio paničan strah od vještica i čarobnjaka. Zle žene, koje ubijaju malu djecu, lete na životinjama ili kojekakvim predmetima, sastaju se na pustim mjestima u gluho doba, izazivaju nevrijeme i opće sa đavlom - hranile su fantaziju ondašnjeg čovjeka, koji neke pojave nije mogao shvatiti, pa ih je pripisivao demonima. Imajmo na umu da je to vrijeme velikih epidemija kuge, minimalnog obrazovanja i dr.
Zastupljeno je i mišljenje da su u srednjem vijeku vješticama smatrane obrazovane žene, ali i babice. Naime, kuga je izazvala nagli pad populacije, a babice, kako god su asistirale kod poroda, nerijetko su asistirale i kod pobačaja kojemu se trebalo suprotstaviti. Zašto žene? Vjerojatno zbog mišljenja da su žene slabije i povodljivije od muškaraca, pa ih je đavao mogao lakše zavesti, iskoristiti i pretvoriti u svoje sluškinje. Osobe po kojima je zlo dolazilo na svijet trebalo je onemogućiti. Izmišljane su fantastične metode kako ih prepoznati (vrijeme "podizanja" na misi, vaga u Njemačkoj, vađenje vrelih predmeta iz vatre, đavolji pečat i dr.) i učinkovito im se oduprijeti.
Suđenje u Toulouseu 1335. godine bilo je prvo suđenje vješticama u Francuskoj i Europi. Na tom suđenju optužene su "vještice" prisiljene priznati sastajanje petkom na večer, seksualno općenje s đavlom (u obliku jarca), bacanje čini, svetogrđe, pripremu napitaka od otrovnih trava, komada ljudskog i životinjskog mesa, čaranje s impresivnim rezultatima: uništeni usjevi, bolesna stoka, smrznuta loza, krv umjesto mlijeka kod krava, nepoznate bolesti, smrt djece i odraslih. Priznale su i krivovjerje da je đavao moćan jednako kao i Bog i da je on gospodar zemaljskog svijeta. Sve optužene kažnjene su smrću!!!
Važna napomena: sve gornje informacije preuzete su iz knjige "Inkvizicija" fra Draženka Tomića.
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 21:58   #85
Ja sam negdje ćuo da postoji neka bolest zvana vukodlak.

Navodno onaj tko oboli od te bolesti zasigurno umire no dok je još živ u tom trenutku je opasan za okolinu.

Simptomi:
-rast dlaka na rukama, kosi,nogama,bradi,tijelu itd.
-zaoštrivanje zubi
-izoštrivanje osjetila njuha
-razdražljivost
-dobivanje oblika vuka
-hodanje na sve četiri ruke(kao vuk na svoje četiri noge)
-želja za ljudkom krvlju i mesu
-itd

Bolest je neizlječiva,a kada čovjek oboli od te bolesti,nesmije ga se ostavljati da bude na slobodi a pogotovo ne blizu ljudi.

Takve oboljele osobe se stavlja u kavez.


Nisam siguran koliko je ovo istina što sam negdje pročitao no vrlo je zanimljivo.
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:33   #86
Bosanka, nisu svi crkvenjaci suglasni u tome. I malo nadobudno tvrdiš da su astralni svjetovi izmišljotine. Zar ne znaš da je ponos grijeh?

Ne svađa mi se, i ne zastupam mišljenje da vukodlaci postoje ili ne postoje, jer nemam pojma, ali mogu ti reći da je na polju okultnog jedan od najistaknutijih crkvenih dužnosnika bio i Englez Montague Summers; koji je zadužen za engleski prijevod zloglasnog Malleus Maleficarum-a. pisao je naveliko i naširoko o vampirima, vukodlacima i inim stvorenjima.

Ta ista crkva koju braniš je tad imala takva uvjerenja i tada nisu bili u pravu kažeš, a sad jesu. Da si živjela tada vjerojatno bi se isto slagala s njima.

I shvati da te ne pokušavam uvrijediti već mirno raspravljati. Ne može nitko od nas nadobudno tvrditi da poznaje 100% ovo što smatramo stvarnošću.

Meni su se dogodile neke stvari koje nikako ne bih mogla svrstati pod prihvatljive tvojim načelima, a nekim meni dragim i bliskim ljudima također. Od čudnih, do jedne itekako zastrašujuće.

I ne mogu reči da im 100% znam porijeklo i uzrok i ne mogu reći što jesu ili nisu, ali znam da ima više toga pod, kak se kaže "kapom nebeskom" da bi digla nos i frknula na nečija uvjerenja bahato i samodopadno.
__________________
Love rules!
Alara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:36   #87
I ničemu nije dobro slijepo vjerovati pa ni Crkvi koju voliš jer i ona, kao i bilo koja vlast, maže oči i manipulira masama. Ne pljujem vjeru, da me krivo ne shvatiš, ja ju poštujem, ali ne mogu jednako poštovati one koji ju provode i propovijedaju, a sami su daleko od ideala o kojima pričaju.
__________________
Love rules!

Zadnje uređivanje Alara : 05.04.2010. at 12:44.
Alara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 21:17   #88
Quote:
Alara kaže: Pogledaj post
I ničemu nije dobro slijepo vjerovati pa ni Crkvi koju voliš jer i ona, kao i bilo koja vlast, maže oči i manipulira masama. Ne pljujem vjeru, da me krivo ne shvatiš, ja ju poštujem, ali ne mogu jednako poštovati one koji ju provode i propovijedaju, a sami su daleko od ideala o kojima pričaju.
Potpis ! Čuj, prije svega ja se pouzdajem u glas svog zdravog razuma. I sama sam na vlastitoj koži osjetila kakvi se licemjeri i dvoličnjaci često kriju u crkvenim redovima. Imala sam veoma loših iskustava sa nekima od njih, nitko ih ne mrzi i prezire više od mene, dotjerali su me gotovo do živčanog sloma . Samu vjeru kao takvu poštujem, ali crkvu kao instituciju - ne! Srećom, davno smo izašli iz tog mračnog doba kada su bili mnogo moćniji (opet inkvizicija). Nadajmo se da je to vrijeme zauvijek iza nas... eto toliko ...
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 15:35   #89
Wink

Quote:
mrtvi paradajz kaže: Pogledaj post
a cime bi vuk mogao zatrovati krv, magicnim nevidljivim otrovnim mega super zubima??? O.o
taj "znanstvenik" bi trebao malo biologiju proucit
osim ako nije mislio na nekakve bakterije ili nesto sto bi se moglo razviti na zubim zbog ostataka hrane ali nekako sumnjam da zbog toga postanes vukodlak :P

pa lijepo...ugrize ga,prenese svoju slinu na ranu koju je stvorio zubima...i onda ta slina kola nečijom krvi...i zarazi se!isto kao i bijesnoća xD
Mixxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:51   #90
ja sam nekad čula pjesmu o momku koji je postao vukodlak i pjeva svojoj djevojci, al ne mogu da je se sjetim nekako ovako ide:

"mrtav je ovo konja jah,
oj djevojko jel te strah"
-Sylvia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 17:56   #91
werewolves

Danas je 2013. godina i ne pricajte gluposti o vukodlacima.. jer postoje.. mogu to reci iz iskustva. Trebate dokaze? Navalite!
SheWolf1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 18:24   #92
Quote:
SheWolf1 kaže: Pogledaj post
Danas je 2013. godina i ne pricajte gluposti o vukodlacima.. jer postoje.. mogu to reci iz iskustva. Trebate dokaze? Navalite!
Ispričaj
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 17:33   #93
O vukodlacima pa i vlastitim susretima s njima na prostoru sjeverne Dalmacije, pisao je neki Ardalić, dopisnik Narodnog lista iz Benkovca na prijelazu XIX/XX stoljeća
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 08:00   #94
Znam da postoji magija i dobro razumijem kako funkcionira. Znam da se u prošlosti bavilo genetskim modifikacijama i da se to danas radi. Da li se jednim od tog dvojeg stvorilo vukodlake - e to ne znam. Ipak, moguće je.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 14:55   #95
taj Ardalić spominje neka 2 prijana koji su tjerali ovce prema moru negdje 1890.-ih i da ih je napao vukodlak, pucali su i pogodili ga jer da su na kamenu našli tragove "guste, tamne krvi kakvu za sobom ostavljaju vukodlaci". Također je pisao da je sam vidio Njorga kod Kožlovca blizu Benkovca i da je obližnja crkva sv. Martina poznata "od mora pa do turske međe" da se tu sreću čudnovate pojave. Tvrdio je i da se katolici često povukodlače, a pravoslavni rijetko, tj. jedino ako je pop koji ih je krstio bio pijan pa loše "obavio posao", što se, po njemu, događalo jer bi se za krštenje svi nalili.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 10:55   #96
evo za one koje zanima ovakva tematika pfeporučio bi knjigu saše šebelića - likantropija
za-gor-te-ney is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 19:19   #97
kaKO POSTATI VAMPIR?

morate hladnokrvno ubiti čovjeka,ispiti mu krv na vratu,prije nego se krv sledi u
tjelu ali ne smijete biti vjernik,morate imati nečistu svjest,znači ogroman grješnik biti.
znati da ćete ionako i ovako nakon smrti otići,ako monoteisti tvrde točno u pakao ili je to zatupljena masa koja nema pojma.
morate biti ološ koji je dozivao duhove,ubijao ljude,radio pakosti ljudima
i to mu je urođeno u savjest tako da mu nasilje i zločin ne prestavlja
ništa posebno.
ubiti čovjeka kao reći dobar dan.

oko ponoći sačekati nekoga na tamnom mjestu,zadaviti ga golim rukama
i zabiti zube u vrat i piti svježu krv,leš raskomadati na djelove i baciti u
smeće ili dati psima.
nakon toga se ubiti i vaš leš neće se osušiti,udovi će stvrdnuti i nakon 24
sata ustati ćete normalni ali žedni krvi.
živjeti ćete na tavanima,podrumima,starim kućama,tunelima gdje god je
tama i kasapit ljude jer oni su vam tada obrok,ko meni sad zac kojega bi
hladnokrvno zdipio metkom između očiju i požderao.

kako postati vukodlak?

pronaći poglavicu čopora vukova ubiti ga golim rukma i popiti mu krv
zatim treba izvršiti neke obrede,koje izvršavaju te sekte protiv boga
otići pronaći neku sektu i tražiti ih savjet bit im pokusna žrtva.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 21:16   #98
Quote:
Bosanka 100% kaže: Pogledaj post
Konacno netko normalan na chatu... Potpisujem . Vampiri, vjestice, goblini, duhovi i druga "cudnovata" bica - sve su to plodovi prebujne maste perverznih pojedinaca, srednjovjekovnog praznovjerja, neznanja, gluposti i primitivizma. Znate li vi koliko je ljudi nekada davno u proslosti (u doba inkvizicije) ni krivih ni duznih nastradalo zbog takvih idiotarija?! Naprosto mi je neshvatljivo kako itko u 21. stoljecu (sadasnjem dobu znanja, tehnologije i napretka) moze jos uvijek vjerovati u te svinjarije! To se, prije svega, kosi sa svim osnovnim nacelima krscanske i svake druge monoteisticke religije, osobito sa prvom Bozjom zapovijedi "JA SAM TVOJ BOG, NEMAJ DRUGIH BOGOVA UZ MENE", koja najstroze zabranjuje bilo kakvo praznovjerje, krivovjerje, magiju, carobnjastvo... Dakle, onaj tko vjeruje u vampire, vjestice, itd., samim time odbija vjerovati u pravog i jedinog Boga, cime se, naravno, automatski osudjuje na vjecnu propast. Sada vi izvolite odluciti hocete li odabrati tamu ili svjetlo, a ja se nadam da cete se napokon dozvati razumu i moje upozorenje shvatiti ozbiljno. Eto toliko za ovaj put... Pozdrav svima
kako se kosi sa tom zapovijedi? to je kao da ja tebi kazem da se sa 1. zapovijedi kosi to sta ti vjerujes u ljudska bica...nebitno postoji li ovo ili ono to su takodjer bica, nitko ih nije uzea kao bogove, bar ja to nisan dosad procita na ovoj temi...i dosadni su ti postovi, jaoo
furcasato is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:06   #99
Vukodlaci, vjestice i vampiri dio narodnog folkora za plasenje male djece, a nekada je bilo malo ozbiljnije jer su ljude ubijali radi optuzbi da su nesto od ovo troje. Ali evo citam i ne vjerujem da i danas u 2013 ima ljudi koji u to vjeruju Ajd barem vam nije dosadno....
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:57   #100
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Vukodlaci, vjestice i vampiri dio narodnog folkora za plasenje male djece, a nekada je bilo malo ozbiljnije jer su ljude ubijali radi optuzbi da su nesto od ovo troje. Ali evo citam i ne vjerujem da i danas u 2013 ima ljudi koji u to vjeruju Ajd barem vam nije dosadno....
Ma postoje bar vještice. Eno ih na Ezo tv-u i Astro show-u. I dosta onih starih babetina koje još žive samo da bi činile pakosti nama mladima su isto vještice.

A vidi OVO ! Vidije kako leti jebo je ja. Vještica, dašta!!
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.