Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 20:42   #61
Znam, hvala .. ipak su tu nema ulja od kojih me trta bar prvo tromjesecje
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 21:16   #62
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Znam, hvala .. ipak su tu nema ulja od kojih me trta bar prvo tromjesecje
pošalji phytu upit na pp
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:21   #63
Hvala ti
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:40   #64
ulje za kožu za šestogodišnjakinju

bok
smućkala bih svojoj šestogodišnjakinji ulje za tijelo jer joj je koža toliko suha da ju svrbi.
ne znam je li ta suhoća ostatak atopijskog dermatitisa kojeg je imala do prije dvije godine - i tad su najsuše bile noge i trbuh - ili je to jednostavno takva osjetljiva i suha koža.
prije nam je pomagala aderma a sad bih probala uljem ili mješavinom ulja. ja sebe mažem bademovim na mokru kožu pa sam to probala i njoj namazati ali, iako meni savršeno djeluje, njoj ne djeluje uopće. mislila sam možda kantarionovo pomiješati s nečim. ne znam. kaj vi mislite?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:49   #65
probaj s kokosom.
ja sam svojoj smućkala mješavinu od makadamije, pš. klica, divlje ruže, malo noćurka i avokada i presuho joj je. pojačala sam ružu i klice, ali opet ne bude fina glatka koža, a maloj su se čak zahrapavili obrazi od te mješavine, a po prsima su joj izbile sitne bubuljice.
shea (čisti) je donekle ok, ali ostane masnjikav sloj, a meni se neda grijati svaki put (nisam još probala sheu miješati s uljima)

od čistog kokosa im još najbolja bude koža (kad smo u fazi da treba mazati, inače probavam ne trackati ih previše i kad smo u dobrom periodu koža je prekrasna bez ičega)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 20:05   #66
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
bok
smućkala bih svojoj šestogodišnjakinji ulje za tijelo jer joj je koža toliko suha da ju svrbi.
ne znam je li ta suhoća ostatak atopijskog dermatitisa kojeg je imala do prije dvije godine - i tad su najsuše bile noge i trbuh - ili je to jednostavno takva osjetljiva i suha koža.
prije nam je pomagala aderma a sad bih probala uljem ili mješavinom ulja. ja sebe mažem bademovim na mokru kožu pa sam to probala i njoj namazati ali, iako meni savršeno djeluje, njoj ne djeluje uopće. mislila sam možda kantarionovo pomiješati s nečim. ne znam. kaj vi mislite?
Nemoj kantarionovo za dnevno mackanje, jer sad dolazi proljeće i sunčani dani, a kantarion je fototoksičan, tako da jedino za noćnu njegu.

Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
probaj s kokosom.
ja sam svojoj smućkala mješavinu od makadamije, pš. klica, divlje ruže, malo noćurka i avokada i presuho joj je. pojačala sam ružu i klice, ali opet ne bude fina glatka koža, a maloj su se čak zahrapavili obrazi od te mješavine, a po prsima su joj izbile sitne bubuljice.
shea (čisti) je donekle ok, ali ostane masnjikav sloj, a meni se neda grijati svaki put (nisam još probala sheu miješati s uljima)

od čistog kokosa im još najbolja bude koža (kad smo u fazi da treba mazati, inače probavam ne trackati ih previše i kad smo u dobrom periodu koža je prekrasna bez ičega)
pomiješaj sheu 50:50 s ostalim uljima koja djetetu odgovaraju pa nećeš morati zagrijavati i topiti sheu. CO2 Nevena recimo u bademu je također odličan odabir uz sheu, ako naravno dijete ne reagira negativno na neven.
Ako radite kremice i sa vodenom fazom (recimo hidrolat rimske kamilice), onda je super dodati koloidnu zob u kremicu.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:06   #67
happines, znaš li možda zašto je koloidna toliko skupa? Što uopće znači koloidna? U čemu je razlika od npr fino mljevene zobi?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:13   #68
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
happines, znaš li možda zašto je koloidna toliko skupa? Što uopće znači koloidna? U čemu je razlika od npr fino mljevene zobi?
Koloidna zob zbog finih sitnih čestica koje imaju 44 mikrona i lijepo se disperziraju u vodenoj fazi

Koloidno znači da su čestice toliko sitne i da se disperziraju, rasprše, a ne tope
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 22:26   #69
e da elly, zašto je toliko skupa - to se i ja pitam i nemam odgovor
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 10:49   #70
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Koloidna zob zbog finih sitnih čestica koje imaju 44 mikrona i lijepo se disperziraju u vodenoj fazi

Koloidno znači da su čestice toliko sitne i da se disperziraju, rasprše, a ne tope
aaaaaaaaaaaaa
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:21   #71
Da li mozda neko zna da li mogu na kozu dvogodisnjaka slijedeca etr.ulja(pomijesana sa baznim): limunska trava,limun.eukaliptus, citronela?

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 11:34   #72
ima li netko ideju što bi se za malu bebu moglo koristiti preventivno protiv uboda komaraca, a da je na prirodnoj bazi?
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:25   #73
Mozes u bazno ulje- bademovo,sezamovo ili sl.staviti par kapi lavandinog etric.ulja i par kapi cajevca.
Npr.na 20ml ulja kapni 2-3kapi lavande i 2 kapi cajevca.
Eter.ulja neka budu iskljucivo provjerene kvalite (primavera,oshaidi,pranarom).
To stavis u bocicu sa rasprsivacem i imas sprej.
Za odrasle se moze i ona gore ulja koja sam post prije spomenula ali za bebe ne bi. Ne znam da li bi nakon 2.god.mogli zato san i pitala ako ima neko strucniji...

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 17:40   #74
hm, čitala sam baš negdje na ovom pdf-u da se dečkiće ne smije mazati čajevcem, a nešto slično sam negdje čitala i za lavandu (ne mogu se sjetiti)..
ima li itko ideju koja bi se et. ulja mogla dodati u bazu, a da je sigurno za bebe?
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 17:42   #75
a može i samo bu, bez eteričnog, zar ne?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 19:21   #76
bu stavljam nakon uboda, kantarionovo je dobro za te stvari.. više me zanima prevencija, ima li neki narodni lijek da spriječi beštije
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 22:39   #77
Nikad cula da se ne smije. Koristim i justovu kozmetiku na toj bazi. Pitala na vise mjesta i savjetovala se s ljudima iz struke za ova dva ulja.
Mozes molim te napisati zasto nije dobro ili mi reci gdje bi mogla procitat vise o tome?

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 00:16   #78
Sad sam malo guglala i nasla info.da nije dobro za musku djecu zbog mogucnosti oticanja prsa i zlijezda...Ne nalazim na medicin.clanke nego samo rekla kazala po forumima i sl.
Sutra cu procitat jos par stvari sto sam nasla...neke engl.studije.
Ovo me sad bas jako zainteresiralo jer mi je nevjer.da se preporucuje u svemu i svacemu i to kod djece a postoji tolika mogucnost da je stetno...

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 17:07   #79
jesi pronašla još što o toj temi?
ja i dalje ne mogu naći ništa za sprečavanje a da nije preagresivno, tako da ostaje mazanje s bu nakon uboda..
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:14   #80
od koje dobi i u kojem omjeru se kod djece smije primjenjivati (dermalno) eu metvice?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.