Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2004., 09:45   #41
Quote:
Prolaznica kaže:
od domacih, meni je zakon "Dalmatinska kuhinja" autor Dika Marjanovic - Radica
nedavno sam je odlucila nabaviti i moram priznati da sam se dobrano namucila da je nadjem (nabavila je u Splitu za 300 kn)
Ja sam je dobila prije par godina od mame za rodjendan
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 09:50   #42
Ima jedna kuharica, ne znam ima li novo izdanje, moja je stara miljon godina - Sve kuhinje svijeta.

Iako je tak stara (petnaest godina, npr) predivna je - skupi teški papir, puno slika... a recepti

Nikad nisam skuhala nešto po toj knjizi a da nije valjalo. Ima i neke osnovne upute o egzotičnim namirnicama, slaganje menija, odabir vina.

Ta knjiga mi je standard za kuharicu.

Možda je još uvijek izdaju, a možda je ima po antikvarijatima.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:50   #43
Mira Vučetić - the best
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 16:55   #44
Mira Vučetič - katastrofa.
Sorr<, al kak nekome može biti dobra kuharica gdje ti samorauzmljive stvari piše u detalje, a ono najvažnije preskoči?

Tipa, napomene ti u svakom recepteu da moraš
1. sve pripremiti (ma nemoj )
2. oprati povrće (kao to se ne bi sjetila)
itd.

a ne napiše ono što je najnajnajbitnije - koliko dugo se kuha / peče i na kojoj temperaturi.

Još jednom - katastrofa.

Da ne kažem da ima unutra potpuno debilnih ''jela'' a nekih običnih, a važnih - ne.

Npr. tam sam našla recept za mlijeko s kožicom i mlijeko bez kožice.

Onda, ima popis jelovnika za sva godišnja doba za četveročlanu obitelj. Osim kaj u svakom meniju ima po 12000 kalorija za tih četvero jadnika, svi ali baš svi prijedlozi za doručak se svode na kilu kruha, litru mlijeka i pekmez, med ili marmeladu.

nema što, svaka čast
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 19:18   #45
ja iman krcato kuharica... a skoro najbolja mi je vegetarijanska- moran pogledat ko je napisa. i djejmi nije los
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:11   #46
(ja šutim, ali čitam što pišete )
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:37   #47
nova kuharica ( a izdanje je 1973.g.)

podijeljena je na dijelove od prvih kasica do jela za starije ljude. ima i dio o prehrani bolesnika.
sastavili su je talijanski nutricionisti, a u nas ju je izdala mladost (cini mi se).

odlicna knjiga, super objasnjeno, a sastojke za sva jela mozes nabaviti u nasim trgovinama.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:52   #48
Quote:
PrittPen kaže:
jedna i jedina - dika, carica.
Dika rules, big time!!
Dobila je na npoklon od prijateljice pred put u US i u sve ove godine niti jedno jelo pripremljeno po njenim receptima nije falilo.


offtopic - Pritt - u soku sam - di je Dylan - nemoj tako...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:55   #49
Moja dalmatinska kuharica - Josip Hrabra
Jela iz zadarskog podrucja
kuharica odlicna
upute takoder
sve dosad isprobano
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 16:58   #50
Oprezno sa Hrvatskim kolacima koju je priredila Lidija Sare

Ne znam koliko se zena kuzi u pripremu kolaca ali neki recepti nemaju smisla...
Jest slike su oku ugodne sto na zalost ne znaci da ce i uradak po receptima iz njezine knjige biti i nepcu ugodan
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 17:12   #51
Quote:
lucija kaže:
Ima jedna kuharica, ne znam ima li novo izdanje, moja je stara miljon godina - Sve kuhinje svijeta.

Iako je tak stara (petnaest godina, npr) predivna je - skupi teški papir, puno slika... a recepti

Nikad nisam skuhala nešto po toj knjizi a da nije valjalo. Ima i neke osnovne upute o egzotičnim namirnicama, slaganje menija, odabir vina.

Ta knjiga mi je standard za kuharicu.
I meni je Imam punu policu kuharica al ta je zakon! Koncepcija joj je izvrsna jer iz svake zemlje ima probrane najbolje recepte. Slike su dobre (što je bitno ako kuhaš nešto što nisi nikad vidio), a recepti - što god sam napravila - sveopće oduševljenje. Ta mi je od svih najupotrebljavanija. Morat će uskoro na ponovno uvezivanje jer se raspada od silne upotrebe


A dalmatinska od Dike M.B. koju svi tolko hvalite mi se nije svidjela jer ima previše jela, naročito kolača, koja uopće nisu dalmatinska (koga vraga tamo radi Alpska torta ili tako nešto ), a čini mi se da uopće nema recepta za soparnik (ako ima u novom izdanju, moje isprike);
ne valja mi njen recept za njoke nikako, ni za rožadu, moje none je puno bolji; i ne paše mi kad ima puno varijanti istog recepta - izgubim previše vremena proučavajući i razmišljajući po kojoj bi varijanti bilo najbolje
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 17:24   #52
Hrvatska kuharica?

Može li mi netko za predložit neku hrvatsku kuharicu sa pripremom normalnih jela tipa mesa, ribe, povrća. Čuo sam za onu od Ivanke Karačić al možda postoji još koja?
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 18:24   #53
Moja je majka zove Vučetićka, pa pretpostavljam da se žena koja ju je napisala preziva Vučetić.
Kompletna kuharica, imam je doma i naučila me mnogim finim stvarima
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 22:11   #54
Quote:
Shoki kaže:
Moja je majka zove Vučetićka, pa pretpostavljam da se žena koja ju je napisala preziva Vučetić.
Kompletna kuharica, imam je doma i naučila me mnogim finim stvarima
Mira Vučetić, ak se ne varam
slovi kao najpotpunija i najbolje naša kuharica
ja je nemam pa ne mogu sudit
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 11:38   #55
najkompletnija koju sam ja ikada vidio.
Stvarno, od kupovanja namirnica do pranja suđa (skoro)

Svakako je pogledaj.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 04:08   #56
Quote:
Shoki kaže:
najkompletnija koju sam ja ikada vidio.
Stvarno, od kupovanja namirnica do pranja suđa (skoro)

Svakako je pogledaj.
moja je stara više od četrdeset godina. Što su je nanovo tiskali?
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 14:03   #57
i ja imam doma staaaaru, još maminu. Al mislim da sam vidio novo tiskanu. Al nisam siguran.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 11:55   #58
Fala na savjetima, potražit ću kuharicu od Mire Vučetić.
Nivada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 20:00   #59
Kuharica za početnike

Zakoračila ja u 20te a još ne znam napravit pošten ručak...
Sram me bilo

No već mi je krajnje vrijeme da naučim kuhat kak spada pa eto tražim Kuharicu za početnike al da se u njoj nalaze recepti koje svakodnevno jedemo - nikakva posebna jela neg ono od kako skuhat juhu, speč meso do izvaljat tijesto za kolače... po mogućnosti sa puno slikica da skužim
Stvar je u tome da meni to mora napisat ko za djecu u vrtiću jer ne znam niš. Ne znam ni kak napravit juhu (osim onu iz vrećice ) znači u potrazi sam za tim osnovama

Jel čuo tko za takvu knjigu?
Ja sam naišla na par njih al to nisu nikakve osnove ili se radi o nekim posebnim vrstama jela koja nisu tak za svaki dan kod nas napravit neg se radi o nekoj stranoj knjizi i tamo uobičajenim jelima...

Molim Vas za pomoć ak tko zna za takvu knjigu neg mi javi kak se zove ak zna gdje je ima za kupit jer me već sram kad stari dođe doma i pita kaj ima za jest .... pa me onda napadne da kak sam cijeli dan doma a nisam niš napravila za jest a on gladan ko vuk... i onda me pita kaj sam ja jela a ja mu odgovorim - čokolino ko mala beba sam nesposobna

e da i ak ih ima više vrsta trebala bi neku koja ne koristi puno mesa ni graha, graška i sl jer to stari ne smije jest
Bigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 21:54   #60
Probaj nać "Studentsku kuharicu" - malo bolje od brošure - prodaje se po štandovima u SC, a foto recepti izlaze po ženskim časopisma, Lisa, Mila, ...

Iako bi sugerirala uložit par sto kuna u dobru kuharicu koja ima i dobar uvod. Nešto što je debelo ko enciklopedija i ima nazive tipa "Dalmatinska kuharica" , "Hrvatska kuharica" , "Obiteljska kuharica", "Velika kuharica" , "Francuska kuharica", većinom nemaju autore nego su zbirke recepata - ali imaju uvode u kojima je objašnjeno kako, što i zašto.

Ako želiš birat po autoru, onda Vučetić - generacije su s nojm naučile kuhati.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.