Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 11:47   #7281
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
prema mome opažanju naspam kalaša zvuk prilikom opaljenja VHS-a je tiši...pretpostavljam kako je za to zaslužno tijelo puške koje je kao što svi znamo od polimera...daklem bit će da taj materijal apsorbira prasak...isto tako kod VHS-a nema onog metalnog zvuka koji se javlja na sistemu kalaš uslijed kretanja i lupanja zatvarača , nosača zatvarača , udarača ... daklem nema tog zvuka koje stvaraju metalni djelovi prilikom rada...

Zaključno..odgovorno tvrdim kako je za uho strijelca sistem VHS-a ajmo reć pogodniji nego neki ostali sistemi a među njima i sistem kalaš

...pomicanjem kundaka ništa se ne mjenja po tome pitanju
da ima logike,metal na metal i zvuk se brze tj.jače prenosi-osjeti-čuje,,u ovom nasem slučaju, metal-polimer"plastika" a "plastika je konstrukcijski "mekša" u prenošenju tj,zvučnoj, tzv.izolaciji u prednosti- metal-metal,ok,hvala na odgovoru,e sad a trzaj,sveukupni dojam u odnosu na kalaš zbog kalibra i rame-kundak??
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:02   #7282
Snaga zvuka pucnja nema nikakve veze s materijalom izrade oruzja.
Ne prozvodi kundak zvuk.
Tko je pucao iz Glocka 9mm zna da je osjetno glasniji od Papovke ili sacmarice.
Stvar je u duljini cijevi.
Kraca cijev glasniji pucanj.
Ima veze i kalibar i punjenje ali ni blizu kao duljina cijevi.
Proguglajte tablice mjerenja.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:55   #7283
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
da ima logike,metal na metal i zvuk se brze tj.jače prenosi-osjeti-čuje,,u ovom nasem slučaju, metal-polimer"plastika" a "plastika je konstrukcijski "mekša" u prenošenju tj,zvučnoj, tzv.izolaciji u prednosti- metal-metal,ok,hvala na odgovoru,e sad a trzaj,sveukupni dojam u odnosu na kalaš zbog kalibra i rame-kundak??
kod VHS-1 trzaja praktički nije bilo...iz te puške bi bez problema moglo pucat malo dijete,s njom se moglo i iz jedne ruke u olimpijskom stavu za gađanje pištoljem...kod VHS-2 priča je malo drugačija,trzaj postoji ... al recimo pola od kalaša,trzaj se prenosi ravno u rame dakle nema onog otkona cijevi u stranu karakterističnog za kalaš...to se lijepo vidi kod kratkih rafala..ono ostane lijepa grupa,širine trupa...baš kako treba.

...po meni VHS se može puno bolje kontrolirat nego bilo koji primjerak sistema kalaš u cal.7,62 ....ee a ako pričamo o kalašu u cal.5,45 ili 5,56 tu od mene pomoći nema jerbo sa tim kalibrima u tom sistemu iskustava nažalost nemam...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:01   #7284
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Snaga zvuka pucnja nema nikakve veze s materijalom izrade oruzja.
Ne prozvodi kundak zvuk.
Tko je pucao iz Glocka 9mm zna da je osjetno glasniji od Papovke ili sacmarice.
Stvar je u duljini cijevi.
Kraca cijev glasniji pucanj.
Ima veze i kalibar i punjenje ali ni blizu kao duljina cijevi.
Proguglajte tablice mjerenja.
kolega tupson i moja malenkost raspravljamo o zvučnoj kulisi koja se javlja u stražnjem dijelu oružja...daklem zvuk dijelova prilikom rada i onaj prasak koji nastaje na samom izvoru.U stručnoj javnosti a i među laicima kad se opisuju prednosti i nedostatci sistema bullpap blizina uha strijelca ležištu metka navodi se kao nedostatak upravo zbog toga praska,ono kao da dugoročno šteti sluhu...možda nešto od toga i "pije vodu" u slučaju FAMAS-a ili onog britanskog poluproizvoda no kod VHS-a sumnjam...inače VHS-2 kao da "gruva" nešto glasnije od VHS-1 a cijevi su iste dužine a i onaj multifunkcionalni uređaj na ustima cijevi je isti...kako to objasnit?

...inače vjerujem kako dužina cijevi utječe na razinu buke ali što je sa kalibrom? ima li i tu nešto?
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:47   #7285
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
kod VHS-1 trzaja praktički nije bilo...iz te puške bi bez problema moglo pucat malo dijete,s njom se moglo i iz jedne ruke u olimpijskom stavu za gađanje pištoljem...kod VHS-2 priča je malo drugačija,trzaj postoji ... al recimo pola od kalaša,trzaj se prenosi ravno u rame dakle nema onog otkona cijevi u stranu karakterističnog za kalaš...to se lijepo vidi kod kratkih rafala..ono ostane lijepa grupa,širine trupa...baš kako treba.

...po meni VHS se može puno bolje kontrolirat nego bilo koji primjerak sistema kalaš u cal.7,62 ....ee a ako pričamo o kalašu u cal.5,45 ili 5,56 tu od mene pomoći nema jerbo sa tim kalibrima u tom sistemu iskustava nažalost nemam...
da,da,upravo sam na sve to mislio,sve si mi rekao,ma nikako da se domognem da opalim koji metak,a bit ce valjda i to u skorije vrijeme,nekako moram,čačka me to stalno,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:54   #7286
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
kolega tupson i moja malenkost raspravljamo o zvučnoj kulisi koja se javlja u stražnjem dijelu oružja...daklem zvuk dijelova prilikom rada i onaj prasak koji nastaje na samom izvoru.U stručnoj javnosti a i među laicima kad se opisuju prednosti i nedostatci sistema bullpap blizina uha strijelca ležištu metka navodi se kao nedostatak upravo zbog toga praska,ono kao da dugoročno šteti sluhu...možda nešto od toga i "pije vodu" u slučaju FAMAS-a ili onog britanskog poluproizvoda no kod VHS-a sumnjam...inače VHS-2 kao da "gruva" nešto glasnije od VHS-1 a cijevi su iste dužine a i onaj multifunkcionalni uređaj na ustima cijevi je isti...kako to objasnit?

...inače vjerujem kako dužina cijevi utječe na razinu buke ali što je sa kalibrom? ima li i tu nešto?
ne znam,nadam se da ću jednog dana imati prilike isprobati,nadam se,
nema meni druge nego spakirati kofere i na 7 dana turistički u Siriju,imali jos zainteresiranih,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija

Zadnje uređivanje Tupson : 26.03.2017. at 16:06.
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:10   #7287
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
kolega tupson i moja malenkost raspravljamo o zvučnoj kulisi koja se javlja u stražnjem dijelu oružja...daklem zvuk dijelova prilikom rada i onaj prasak koji nastaje na samom izvoru.U stručnoj javnosti a i među laicima kad se opisuju prednosti i nedostatci sistema bullpap blizina uha strijelca ležištu metka navodi se kao nedostatak upravo zbog toga praska,ono kao da dugoročno šteti sluhu...možda nešto od toga i "pije vodu" u slučaju FAMAS-a ili onog britanskog poluproizvoda no kod VHS-a sumnjam...inače VHS-2 kao da "gruva" nešto glasnije od VHS-1 a cijevi su iste dužine a i onaj multifunkcionalni uređaj na ustima cijevi je isti...kako to objasnit?

...inače vjerujem kako dužina cijevi utječe na razinu buke ali što je sa kalibrom? ima li i tu nešto?

Malo sam guglao taj VHS1 i VHS2 i postoje dva modela svake, jedan sa 41cm cijevi, a drugi s 50cm.
Da li si siguran da si pucao iz puški iste duljine cijevi?
Kalaš ima duljinu cijevi od 41 cm kao jedan od modela VHSa.

Što se tiče kalibra evo ovdje neki podaci kalibara i duljina cijevi:

Noise levels of firearms

22 caliber rifle 130dB
.223, 55GR. Commercial load 18" barrel 155.5dB
.243 in 22" barrel 155.9dB
.30-30 in 20" barrel 156.0dB.
7mm Magnum in 20" barrel 157.5dB.
.308 in 24" barrel 156.2dB.
.30-06 in 24" barrel 158.5dB. In 18" barrel 163.2dB.
.375 18" barrel with muzzle brake 170 dB.
.410 Bore 28" barrel 150dB. 26" barrel 150.25dB. 18" barrel 156.30dB.
20 Gauge 28" barrel 152.50dB. 22" barrel 154.75dB.
12 Gauge 28" barrel 151.50dB. 26" barrel 156.10dB. 18" barrel 161.50dB.
.25 ACP 155.0 dB.
.32 LONG 152.4 dB.
.32 ACP 153.5 dB.
.380 157.7 dB.
9mm 159.8 dB.
.38 S&W 153.5 dB.
.38 Spl 156.3 dB.
.357 Magnum 164.3 dB.
.41 Magnum 163.2 dB.
.44 Spl 155.9 dB.
.45 ACP 157.0 dB.
.45 COLT 154.7 dB.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:08   #7288
Ja sam pucao iz VHS1 i VHS2 i obadvije su bile D znaci 500 mm cijev..Odmah sam primjetio da 2 ima jaci zvuk od 1...I sto se tice mehanickih ciljnika oni su bolje napravljeni i skoro svaki malo bolji stijelac je imao par pogodaka u crno na 100 metara..Iznenadio sam se kako je precizna dok su se opticki tj red dot pokazali dosta losi kod dosta ljudi..Jednostavno nije ju je moguce upucati tako lako..A sto se tice AK47 I VHS2 da idem u borbu i da biram koji bi pusku izabrao , VHS bez imalo razmisljanja iako ovi stari vojnici vise hvale kalas jer im je jednostavni za rastaviti i odrzavanje..Iako je njima trenutno tesko i 4 zlatna pravila zapamtiti hh..Na mladima svijet ostaje..
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:23   #7289
Zanimljivo s obzirom da VHS 1 D ima veću brzinu metka nego VHS 2.
Vrlo mala razlika(950m/s vs 920 m/s), ali postoji, a navodno da što brži metak to veću buku proizvodi.

E, sad....
Mislim da je ovo sve više manje neegzaktno jer ne postoje neka službena mjerenja, ja ih nisam uspio naći, a naše obzervacije o glasnoći su prilično subjektivne i ovise o puno faktora( bliže-dalje, okolna buka, trenutni osjećaj, etc)..

Ali vjerujem tebi jer si očigledno često u kontaktu s tom puškom, pa sigurno imaš dobro razvijen osjećaj za nju.
Ja sam je vidio samo na slikama, a moje observacije o Glocku i Papovki, Beretti su isto subjektivne.
A moram priznati i da je osjećaj snage zvuka drugačiji kad ti pucaš ili ako slušaš dok netko drugi puca.

Da li je za vas obavezno nositi zaštitu za uši za vrijeme pucanja?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:42   #7290
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Zanimljivo s obzirom da VHS 1 D ima veću brzinu metka nego VHS 2.
Vrlo mala razlika(950m/s vs 920 m/s), ali postoji, a navodno da što brži metak to veću buku proizvodi.

E, sad....
Mislim da je ovo sve više manje neegzaktno jer ne postoje neka službena mjerenja, ja ih nisam uspio naći, a naše obzervacije o glasnoći su prilično subjektivne i ovise o puno faktora( bliže-dalje, okolna buka, trenutni osjećaj, etc)..

Ali vjerujem tebi jer si očigledno često u kontaktu s tom puškom, pa sigurno imaš dobro razvijen osjećaj za nju.
Ja sam je vidio samo na slikama, a moje observacije o Glocku i Papovki, Beretti su isto subjektivne.
A moram priznati i da je osjećaj snage zvuka drugačiji kad ti pucaš ili ako slušaš dok netko drugi puca.

Da li je za vas obavezno nositi zaštitu za uši za vrijeme pucanja?
Nije obavezno jedino kod gadanja iz rpg itd..Ja uvijek gadam bez zastite za usi jer volim taj zvuk ...Ja cu ti svoje iskustvo napisati...Meni je zvuk jaci kada netko puca pokraj mene ili kada gledam nekoga na gadanju(tu sam i primjetio da je malo jaci zvuk nego kod 1) nego kada ja osobno rokam..
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 22:33   #7291
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Nije obavezno jedino kod gadanja iz rpg itd..Ja uvijek gadam bez zastite za usi jer volim taj zvuk ...Ja cu ti svoje iskustvo napisati...Meni je zvuk jaci kada netko puca pokraj mene ili kada gledam nekoga na gadanju(tu sam i primjetio da je malo jaci zvuk nego kod 1) nego kada ja osobno rokam..
nije ti to dobro, ni cepici nisu dobri jer ne stite iza uha, citavo uho mora biti zatvoreno, cuvaj zdravlje.
donot is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:26   #7292
@ThorSteinar,ste gađali na većim udaljenostima od 100m?
__________________
Starboard side ,u 3 ......!!!
Bark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:51   #7293
Quote:
Bark kaže: Pogledaj post
@ThorSteinar,ste gađali na većim udaljenostima od 100m?
Naravno..Na 100 metara se samo upucava puska..Gadali smo od 20 pa do 300 metara udaljenosti...
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:34   #7294
Negdje na ovom forumu spomenuto je da je VHS puska na francuskom natjecaju postigla najbolje rezultate u gadjanju na 500m, ali da to nije bio uvjet natjecaja pa se nije bodovalo.Je li netko ovdje od korisnika gadjao na 500m? Kolega @ThorSteinar kaze da su gadjali do 300m. Moze li se ista vidjeti kroz standardne metalne ciljnike na 500m ili treba nekakva optika?
bbx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:15   #7295
To s preciznošću VHS-2 na većim udaljenostima... ispada da je to mana puške, a ne prednost, jednostavno zato jer više-manje sve vojske oružje s 5,56 kalibrom uopće ne razmatraju na tim daljinama. Kompariraju se na nekih "ustaljenih" cca 300m, dok se za djelovanje na većim udaljenostima razmatraju sasvim druga oružja i drugi kalibri kao efikasno oružje.
Na to je ukazao i ovaj francuski natječaj, tako da smisao postojanja D verzije dolazi u pitanje: prvo iz gore navedenog razloga, drugo jer se time cijeli koncept dovodi u pitanje. Bullpup kao osnovnu prednost i razlog postojanja konstrukcije baštini kompaktnost, a VHS evolucijom na verziju 2 dobiva na dužini samom konstrukcijom u odnosu na 1, dalje tu je podesivi kundak, a potom i duža cijev u D verziji. Opet, sama D verzija u istom kalibru nema dovoljno prednosti da se smatra sharp shooter puškom, strijelci su s K verzijom (koliko čujem) imali usporedive ili čak bolje rezultate na efektivnim udaljenostima od D verzije... ispada da ima neku prednost koja to u stvari i nije, ili barem nikome ne treba??

Mene interesira jedna druga stvar: već više postova ljudi koji su zaista i pucali s njom ukazuje da VHS-2 ima ne samo glasniji pucanj i manju iszlaznu brzinu zrna (ovo je već u sferi teorije), ali ima i jači trzaj od jedinice, koji je znatno manji od kalaš porodice na koju smo navikli... ali ipak ima. Nisam znao da su toliko zadirali u mehanizam puške, odnosno barem pretpostavljam da je to uzrok, jer sami koncept, osnovni oblik, referentne točke (prednji rukohvat, rukohvat, usadnik) i osi puške nisu mijenjane.
Šta je tu toliko značajno drugačije?
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:15   #7296
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Ja sam pucao iz VHS1 i VHS2 i obadvije su bile D znaci 500 mm cijev..Odmah sam primjetio da 2 ima jaci zvuk od 1...I sto se tice mehanickih ciljnika oni su bolje napravljeni i skoro svaki malo bolji stijelac je imao par pogodaka u crno na 100 metara..Iznenadio sam se kako je precizna dok su se opticki tj red dot pokazali dosta losi kod dosta ljudi..Jednostavno nije ju je moguce upucati tako lako..A sto se tice AK47 I VHS2 da idem u borbu i da biram koji bi pusku izabrao , VHS bez imalo razmisljanja iako ovi stari vojnici vise hvale kalas jer im je jednostavni za rastaviti i odrzavanje..Iako je njima trenutno tesko i 4 zlatna pravila zapamtiti hh..Na mladima svijet ostaje..
stariji sam čovjek,stari hrvatski vojnik,na mlađima svijet ostajepoštivam mišljenje mlađih,dajem prednost mlađima uz nasu potporu-starijih(tek toliko da se ne osjećamo odbačenima i nepotrebnima jos mi nismo za otpadmoram se malo sam tiješiti a i ostale iz svoje generacije 50+)
- tvoje mišljenje da bi bez razmisljanja uzeo VHS ili "kalaš",vjerujem ti jer koliko "vidim" jos si u sistemu HV-a (ako sam dobro shvatio),znas kad vidim na youtubeu,nase kako vježbaju,kako je stega na nivou,vidim da mi stari ipak nismu uzalud prolili krvi za domovinu,prijetelju sretno ti bilo;red,rad,stega,kako su nasa braća po oružju iz 4.gardijske rekli,znoj štedi krv,
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:07   #7297
Quote:
Tupson kaže: Pogledaj post
stariji sam čovjek,stari hrvatski vojnik,na mlađima svijet ostajepoštivam mišljenje mlađih,dajem prednost mlađima uz nasu potporu-starijih(tek toliko da se ne osjećamo odbačenima i nepotrebnima jos mi nismo za otpadmoram se malo sam tiješiti a i ostale iz svoje generacije 50+)
- tvoje mišljenje da bi bez razmisljanja uzeo VHS ili "kalaš",vjerujem ti jer koliko "vidim" jos si u sistemu HV-a (ako sam dobro shvatio),znas kad vidim na youtubeu,nase kako vježbaju,kako je stega na nivou,vidim da mi stari ipak nismu uzalud prolili krvi za domovinu,prijetelju sretno ti bilo;red,rad,stega,kako su nasa braća po oružju iz 4.gardijske rekli,znoj štedi krv,
Ako itko postuje starije vojnike,pogotovo one koji su sudjelovali u Domovinskome ratu onda sam to ja..Prenjeli su dosta iskustva na nas ali je jednostavno doslo vrijeme za mirovinu jer ne mogu pratiti ritam nas mladih sto je i normalno s obzirom na razliku godina..Vi ste svoje odradili i sada je red na nama. .Samo da se malo popravi odabir docasnika kod nas u vojsci i mogao bi sustav biti ok..Pozdrav
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:19   #7298
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
To s preciznošću VHS-2 na većim udaljenostima... ispada da je to mana puške, a ne prednost, jednostavno zato jer više-manje sve vojske oružje s 5,56 kalibrom uopće ne razmatraju na tim daljinama. Kompariraju se na nekih "ustaljenih" cca 300m, dok se za djelovanje na većim udaljenostima razmatraju sasvim druga oružja i drugi kalibri kao efikasno oružje.
Na to je ukazao i ovaj francuski natječaj, tako da smisao postojanja D verzije dolazi u pitanje: prvo iz gore navedenog razloga, drugo jer se time cijeli koncept dovodi u pitanje. Bullpup kao osnovnu prednost i razlog postojanja konstrukcije baštini kompaktnost, a VHS evolucijom na verziju 2 dobiva na dužini samom konstrukcijom u odnosu na 1, dalje tu je podesivi kundak, a potom i duža cijev u D verziji. Opet, sama D verzija u istom kalibru nema dovoljno prednosti da se smatra sharp shooter puškom, strijelci su s K verzijom (koliko čujem) imali usporedive ili čak bolje rezultate na efektivnim udaljenostima od D verzije... ispada da ima neku prednost koja to u stvari i nije, ili barem nikome ne treba??

Mene interesira jedna druga stvar: već više postova ljudi koji su zaista i pucali s njom ukazuje da VHS-2 ima ne samo glasniji pucanj i manju iszlaznu brzinu zrna (ovo je već u sferi teorije), ali ima i jači trzaj od jedinice, koji je znatno manji od kalaš porodice na koju smo navikli... ali ipak ima. Nisam znao da su toliko zadirali u mehanizam puške, odnosno barem pretpostavljam da je to uzrok, jer sami koncept, osnovni oblik, referentne točke (prednji rukohvat, rukohvat, usadnik) i osi puške nisu mijenjane.
Šta je tu toliko značajno drugačije?
Dugo nisam rastavljo 1 jer smo odavno presli na 2 al ja mislim da je kod 2 veci plinski blok,sad neznam jel to mozda utjece na zvuk..Mislim nije to bas tolko jaci zvuk ali se primjeti..Sto se tice vecih udaljenosti na 300 metara smo gadali padajuce mete tako da je bitno samo pogoditi metu da onda padne al mislim da bi se i na 500 moglo bez problema pogoditi,jer u nekakvoj borbenoj situaciji bi bio cilj samo pogoditi neprijatelja nije bitno u koji dio tijela...A kroz mehanicki ciljnik se fino moze naciljati iako to dosta ovisi i o vremenu ako ti sunce udara onda jbg kao i kod svih pusaka..Ima dosta slab trzaj bar meni..Kod upucavanja se ciljnik skoro ni ne pomakne iako kazem to je vise do strijelca
ThorSteinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:35   #7299
Quote:
ThorSteinar kaže: Pogledaj post
Ja sam pucao iz VHS1 i VHS2 i obadvije su bile D znaci 500 mm cijev..Odmah sam primjetio da 2 ima jaci zvuk od 1...I sto se tice mehanickih ciljnika oni su bolje napravljeni i skoro svaki malo bolji stijelac je imao par pogodaka u crno na 100 metara..Iznenadio sam se kako je precizna dok su se opticki tj red dot pokazali dosta losi kod dosta ljudi..Jednostavno nije ju je moguce upucati tako lako..A sto se tice AK47 I VHS2 da idem u borbu i da biram koji bi pusku izabrao , VHS bez imalo razmisljanja iako ovi stari vojnici vise hvale kalas jer im je jednostavni za rastaviti i odrzavanje..Iako je njima trenutno tesko i 4 zlatna pravila zapamtiti hh..Na mladima svijet ostaje..

meni koji nisan više na nikakvom spisku, a nedaj nam Bože da triba, uzeja bi ciganku bez mišljenja. upravo iz razloga jer je znan napamet i dan danas. nije VHSica teorija struna ni kvantna mehanika,ali kada ti nešto uđe u ruku i sidne, to je to. ne znan ja sa rižom baratat,a od težeg,da triban ponit, MG34/42 ilitiga M53. hvala.
na mladima svit ostaje,a moja preporuka je da štediš vriću dok je na petlji a ne kada padne na rogove. u prijevodu,kada ideš već na vježbe gađanja,stavi antifone i čuvaj zdravlje,jer kad ga jednom načmeš, nećeš ga lako vratit. viruj meni na rič.
puška se upucava, mhm, aj dobro. je je, na 100m. a šta sa 200 i 400m? 5,56 ne može na 400m? može li 7,62x51? prastari 7,92x57? ma niti riža,proso.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 15:35   #7300
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
meni koji nisan više na nikakvom spisku, a nedaj nam Bože da triba, uzeja bi ciganku bez mišljenja. upravo iz razloga jer je znan napamet i dan danas. nije VHSica teorija struna ni kvantna mehanika,ali kada ti nešto uđe u ruku i sidne, to je to.
Zato je AK-47 u skladištima, dok aktivni sastav koristi VHS.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.