Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 02:40   #41
Pa jel itko ikad od tih budala vidio Tate Modern u Londonu? Fućkaš Austriju, to je južnjačka selendra isto.

U Tate Modern možeš boraviti cijeli dan, a zgleda mrak, iznutra i izvana. Hram kulture u pravom smislu riječi. I izlošci su mrak i mladim ljudima je zapravo skupljalište.

Ovo je bijeda i jad. Bandić-štil.

Tko je neki Rautar (sramisekajnezna) koji se spominje na ulazu? Jel to neki rod onoj nesretnici Raukar Plančić?

I napisati Kasimir Malevich umjesto Kazimir Maljevič kak se ruski inače transkribira Za onih pet stranaca kaj ju buju posetili u sljedećih godinu dana?

Mislim da škandal oko otvorenja, za koji je apsolutno kriva ravnateljica, upućuje na vrijednost i značenje tog mesta u budćnosti. To dovoljno govori.
Purgeraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 09:27   #42
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
najjača scena suvremene umjetnosti je upravo tamo gdje postoji bogata kulturna tradicija, to je kao čvrst zid o koji se suvremena umjetnost podupire, a toga kod nas NEMA, zato sam gore i navela kako je ovo dobar početak.
Prošetaj malo do Šibenika, Zadra, Dubrovnika i Splita pa reci da nemaju kulturnu tradiciju.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:59   #43
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Prošetaj malo do Šibenika, Zadra, Dubrovnika i Splita pa reci da nemaju kulturnu tradiciju.
Ne mora tako daleko...meni je gornjogradski trg sv Marka oličenje elegancije i decetntnosti,da ne govorimo o Karlovcu,Samoboru,Iloku Požegi,Varaždinu ,Čakovcu....
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:27   #44
Obratiti pozornost na jednu riječ: Muzej suvremene umjetnosti.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:56   #45
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Obratiti pozornost na jednu riječ: Muzej suvremene umjetnosti.
i šefe, jel tebi da zgrada izgleda SUVREMENO? meni ne!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:11   #46
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
...
Prošetaj ti onda malo po Barceloni, Madridu, Avignonu, Berlinu, Pragu, Firenci, Parizu i drugim europskim gradovima u kojem je svaki čoškić neprocjenjivo umjetničko djelo, a da ne pričam o glazbi i slikarstvu. Hrvatska je jad i bijeda po kulturi spram gradova koje sam nabrijala i kulturnih tradicija europskih država.
U Madridu i Parizu za ako želiš obilaziti muzeje moraš ostati tamo bar tjedan dana da bi sve vidjela, a bez obilaženja crkava i cijelog grada, groblja, parkova, palača i nekih predgrađa. U Dubrovniku prošećeš Stradunom i gotova si sa razgledanjem za 10 minuta. Istina je da je to malo prekrasno i vrhunski, ali po kvantiteti nije ni ništa spram ovih gradova koje sam nabrojala i koji su jaki oslonci za suvremenu umjetnost.
Glazbu i slikarstvo neću ni spominjati.
Rado citiram Krležu u ovakvim momentima: 'Sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva'.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:35   #47
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
kad sam vidjela sliku zgrade u mraku mislila sam 'jebemti, koji vam je to city centar po redu?' a kad ono...
Maliciozno, a i ne znaš kaj je meander.

Muzej sjajano izgleda (a i sadržaj mu je dojmljiv koliko sam polovično vidio) otkako je zaživio ovog vikenda, i pritom je nekako i taj dio Zagreba naglo postao gradom. Neka mu je sretno!
I.Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:40   #48


HM MISLIM DA JE TO MOGLO I BOLJE....
DinamoBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:43   #49
NO PO NOĆI JE ZA NIJANSU BOLJI

DinamoBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:12   #50
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Prošetaj ti onda malo po Barceloni, Madridu, Avignonu, Berlinu, Pragu, Firenci, Parizu i drugim europskim gradovima u kojem je svaki čoškić neprocjenjivo umjetničko djelo, a da ne pričam o glazbi i slikarstvu. Hrvatska je jad i bijeda po kulturi spram gradova koje sam nabrijala i kulturnih tradicija europskih država.
U Madridu i Parizu za ako želiš obilaziti muzeje moraš ostati tamo bar tjedan dana da bi sve vidjela, a bez obilaženja crkava i cijelog grada, groblja, parkova, palača i nekih predgrađa. U Dubrovniku prošećeš Stradunom i gotova si sa razgledanjem za 10 minuta. Istina je da je to malo prekrasno i vrhunski, ali po kvantiteti nije ni ništa spram ovih gradova koje sam nabrojala i koji su jaki oslonci za suvremenu umjetnost.
Glazbu i slikarstvo neću ni spominjati.
Rado citiram Krležu u ovakvim momentima: 'Sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva'.
A ja kažem samo jedno "U tuđem dvorištu je trava uvijek zelenija"
Uostalom zaboravljaš da Dubrovnik nije samo Stradun,također zaboravljaš gradske zidine i kompleks Stona i malog Stona,zaborvljaš Šibenik,Zadar,Split...
pa i to da je HR zagorje odmah iza velevažne Francuske po broju dvoraca po km kvadratnom,također zaboravljaš da su mnogi umjetnici koji su stvarali vani pa i u Italiji hr podrijetla ,negdje sam pročitao da je i dizajner ovoga portala
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...caleUrbino.JPG
podrijetlom Hrvat,kao što su to i Julije Klović, i ostali.
A i normalno da ćemo ispast bezvezni kada svaki grad bez obizra na veličinu uspoređuješ s Berlinom,Rimom,Parizom...
Usporedi Duborvnik s Caracsoneom,Venecijom,Opatiju s Nicom,Pariz,London Rim s Zagrebom pa ćeš vdijeti da i nismo takva rupa kakvom nas smatraš
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:23   #51
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
'Sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva'.
Ovo ću psoebno komenitrati jer ta je Krležina izreka napravila više štete nego koristi a psoebno je dobrodošla nekima koji hr ne smatraju jednaku Europi po značenju njenih kulturnih dsega kako danas tako i nekad.

Ja ne vidim ništa loše u hravtskoj kulturi.Pogotvo kada malo bolje bolje upoznaš tu kulturnu Europu.Jedni prde za sotlom drugi podriguju treći...ma uglavnom sve puca od kulture
Tako da kada dođem doma sam zahvalan na miru za stolom,jest da ne stavimo svileni stoljnjak i srebrni beštek ali baremne parkticiramo jezive radnje za stolom kao neki
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:25   #52
..meni se osobno ne svidja zgrada,a ni okolis koliko vidim uopce nije zavrsen.

Izvana mi zgrada izgleda ko da je vec najmanje 10ak godina tamo.Zapusteno.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 01:25   #53
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
A ja kažem samo jedno "U tuđem dvorištu je trava uvijek zelenija"
A ja kažem 'svako svog konja hvali'.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:16   #54
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
A ja kažem 'svako svog konja hvali'.
Hrvatska možda nema mnogo ali sasvim sigurno ima puno više nego velike zemlje u pogledu bogatstva baštine,Kameni ,gotički,renesansni i barokni gradovi Dalmacije ljubki gradići Istre i Primorja,srednjoeuropski štih panaonskih gradova
Sasvim dovljno meni,jest da nemamo katedralu Noterdame ili Coloseum ili ajfelov toranj ali jesu li nam zaista i potrebni uz toliku količinu raznolikosti?
Ako Francuz ne ispada umišljen kada kaže da je Pariz lijep zašto bi ispadao Hrvat kada kaže da je i Zagreb?
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:01   #55
Nisam niti znao da i tu ima tema o muzeju, bio neki dan, imam i neke fotke fotkane za jedan drugi forum. Možda ih i ovdje zaljepim ali nemate što niti za vidjeti osim brda gluposti, tipa renault 4 okrenut na bok, hrpe boca, golog starog tipa sa pimpekom u prvom planu, pola ping pong stola čija je druga polovica u ogledalu iza, itd itd ili novi par cipela na visokom podnožju, i sama zgrada nije Bogu trebala, mogla je i trebala biti lijepša, ja bi je bez arhitektonskog fakulteta lijepše zamislio, dakle niti na njoj niti u njoj nema ništa pažnje vrijedno na žalost, ali neću dalje jer vidim da gospon Admin ima dobro mišljenje pa da nebi ja pobrao instant ban što mi nije cilj, ali Bože moj tko voli nek izvoli, svatko ima svoj hobi
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:16   #56
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
A ja kažem 'svako svog konja hvali'.
No ću tuđeg hvalit a svog ću popljuvati kako ti pljuješ hrvatsku kulturnu tradiciju koje po tebi gotovo da i nema a vjerojatno nemaš pojma o njoj.

Ne bi da smo se jučer sa lijane spustili. Isus ti mater koje pokondirene tikve.
I.Horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:42   #57
ne kužim ljude koji pljuju suvremenu umjetnost zato jer ju ne razumiju..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:51   #58
To nije umjetnost...to je elitističko preseravanje dekadencija ...čast izuzecima
Pitam se bi li netko mene u dobi od cca 80 godina da počnem gol vrtjeti kurcem po gradu ,spremio u muzej ili Lopaču
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:15   #59
ako ti misliš da to nije umjetnost ne znači da uistinu i nije

ja vidiš mislim da to je umjetnost i da zaslužuje muzej.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:17   #60
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pitam se bi li netko mene u dobi od cca 80 godina da počnem gol vrtjeti kurcem po gradu ,spremio u muzej ili Lopaču
ako bi iza toga stajao pametan koncept to bi svakako bila umjetnost.. ne bih ti sad želio objašnjavati koncept golog tijela u umjetnosti jer bi potrajalo.. a imaš i google
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.