Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2003., 22:44   #41
Quote:
margarita kaže:
Kod Zelje?
hm, zeljo je , al ja mislim da je Tanja mislila na ferhatovica
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 08:25   #42
Quote:
heureka kaže:
al ja mislim da je Tanja mislila na ferhatovica
E, bas taj
Jest da je bilo prije skoro 20 godina, ali to se ne moze zaboraviti
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 08:30   #43
Ja ne volim cevape mislim, pojedem ih i tako, ali drazhi mi je shish il pljeskavica.

A najdrazha hrpa kapule i piva
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 12:30   #44
Najbolje ćevape ispekao u nedjelju moj muž, pa pomfrit, pa ljubičasti luk, pa ajvar...One 'vani' ne volim, em su premasni, em mi se gadi vidjeti tko ih peče.
Sad ih opet nećemo jest 2 mjeseca.
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 14:28   #45
Quote:
Rita kaže:
nema cevapa bez pive,pa to je kao jedno.Piva-cevap,cevap-piva Cvijetno,jedva cekam da dodjem u Zagabriu.
ma jebes i pivu kad mi cevape serviraju sa kruhom umjesto somuna - nije to to

tako su nama tj. mom muzu ovo ljeto u Zagrebu - iako sam mu ja govorila da se strpi da dodje u Sarajevo pa ce vidjet sta su pravi cevapi


ajd - bar je onda vidio razliku kad smo u Sarajevu maznuli po deset s lukom

joj da Ferhatovic - vidi se da sam dugo van Sarajeva bila
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 16:39   #46
Branimirac - ona strana bas na Branimirovoj.
Zove se Mrvica. (Medju rajom se zove "kod Tofke" isto kao i kad je ista stvar bila na originalnoj lokaciji, 'oce reci u BL). Preporucam toplo "kombinaciju s kajmakom".
Da, enterijer nije bas za pohvaliti se, ali klopa sigurno jeste. Ko voli...
Cvjetno se jos uvijek drzi.
Rubelj se "prokurvao" - meso mijesa lijevom nogom i to se opazi i u cevapima i u sis-u.
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 11:15   #47
nisam išao u istraživanje spomenutih ćevabdžinica ali mi je rubelj sasvim okej..mogao bi kušat ove na cvjetnom i kvatriću ako su tako dobri
__________________
...keep on skanking!
dr_skank is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 12:09   #48
Winona, kad si zadnji put jela cevape u Sarajevu?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 13:44   #49
Quote:
heureka kaže:
hm, zeljo je , al ja mislim da je Tanja mislila na ferhatovica
asim ferhatovic???hase!!!neeeedeeljaaaa....
cevapi nisu losi u big mami..a meni su dobri kod trovaca u ilici.inace, moze cevapi bez piva al ne moze bez kajmaka!
i da, cvjetno!
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 14:04   #50
U Historijskoj čitanci od Miljenka Jergovića piše da kod Ferhatovića u čevape stavljaju prašak za pecivo i da su najbolji čevapi u Sarajevu neki skroz drugi
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 14:14   #51
Cvjetno???!!!

Bilo je to davno kad su cevapi na cvjetnom bili zakon. Onda su se prokurvali pa su se i tamo pocele dobivati plocice a ne cevapi.
Zadnjih par godina nisam tamo zalazio, ali ne vjerujem da netko tko jednom pocne felsati, da ce se popraviti!!
Inace ne podnosim plocice, moze meso biti dobro, ali zna se kakav mora biti cevap. Nazalost, to se sve rijedje nadje.

Posto nisam vise bas puno u Zgbu, nisam trenutno u toku, ali nekoliko mjesta mi je ostalo u sjecanju, mozda jos uvijek rade:

Moj favorit je nekoc bio kiosk na Tresnjevackom placu, i to onaj prvi. Tamo je znala biti redina od 20 ljudi, a istovremeno na kiosku do njega, isto sa cevapima, nije bilo nikoga. Odavno ne bijah tamo.

Takodjer birtija kada se iz Ljubljanske skrene u Precko (prvi semafor), pa na desnu stranu.

Neznam sto je sa bivsim Aleksincem, tamo se nekada jela pleskavica sa kajmakom.

Trenutno mi je omiljeno mjesto u Gajnicama na placu. Zapravo je to pizzeria, ali Cevapi su dobri i za preporuciti, a uz luk se dobije i ajvar!!
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 15:02   #52
Quote:
verica kaže:
U Historijskoj čitanci od Miljenka Jergovića piše da kod Ferhatovića u čevape stavljaju prašak za pecivo i da su najbolji čevapi u Sarajevu neki skroz drugi
Otkad su studenti filozofije pozvani da kazu koji su cevapi najbolji....cccccccc..........

Pozdrav Miljenku, koji je studirao na istom faxu ko i ja.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 15:43   #53
Re: Cvjetno???!!!

Quote:
Corto kaže:
Bilo je to davno kad su cevapi na cvjetnom bili zakon. Onda su se prokurvali pa su se i tamo pocele dobivati plocice a ne cevapi.
Zadnjih par godina nisam tamo zalazio, ali ne vjerujem da netko tko jednom pocne felsati, da ce se popraviti!!
Inace ne podnosim plocice, moze meso biti dobro, ali zna se kakav mora biti cevap. Nazalost, to se sve rijedje nadje.
Kaj ti smetaju plocice? Vazan je okus....
Uostalom uzmes onda sis- cevap, on je stvarno dobaaaaaar!
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 16:04   #54
Da ja malo proširim temu ....

Ima li gdje dobrih cevapa u Rijeci?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 16:37   #55
evo sad najiskrenije,ja bas nisam neki posebni ljubitelj cevapa, tipa da cu prije izabrat njih nego nesto drugo s rostilja.i najbolje mi radi tata a buduci da ih u sarajevu nisam jela znam samo da su u bilo kojem kiosku na cesti u beogradu bolji nego na vecini mjesta u zg. a u restoranima kad vec jedem rostilj radije jedem nesto drugo.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 19:24   #56
Quote:
verica kaže:
U Historijskoj čitanci od Miljenka Jergovića piše da kod Ferhatovića u čevape stavljaju prašak za pecivo i da su najbolji čevapi u Sarajevu neki skroz drugi
ma da.. neko voli milku, neko voli nestle, neko voli onu staru eurokrem cokoladu...etc...etc.. bilo bi smijesno da su svim ljudima najbolji cevapi na istom mjestu
ja inace cevape ne jedem cesto.. jedino kad sam u gradu i nemam vremena za bilo sta drugo, a kad ih jedem jedem ih ili u mrkvi il kod zelje ferhatovic mi nikad nije usput...al ga dosta ljudi okiva u zvijezde
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 20:56   #57
Re: Da ja malo proširim temu ....

Quote:
ZorcJ kaže:
Ima li gdje dobrih cevapa u Rijeci?
Marun, Vukovarska ul.

'Lovorka Kukanic', Pehlin

Fadila, donji Zamet

Shajbic, Belveder
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 12:37   #58
Quote:
opet_ja kaže:
Branimirac - ona strana bas na Branimirovoj.
Zove se Mrvica. (Medju rajom se zove "kod Tofke" isto kao i kad je ista stvar bila na originalnoj lokaciji, 'oce reci u BL). Preporucam toplo "kombinaciju s kajmakom".
Da, enterijer nije bas za pohvaliti se, ali klopa sigurno jeste. Ko voli...
Cvjetno se jos uvijek drzi.
Rubelj se "prokurvao" - meso mijesa lijevom nogom i to se opazi i u cevapima i u sis-u.
potpisujem sve gore navedeno

Ima jos i Cingac na Borongaju tu su sisevi ogromni, a i cevapima nije mane, nisam probala ali mi je kcer a ona je vruhunski degustator cevapa !
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 12:45   #59
Quote:
magic kaže:
Ne mogu vjerovati toj kolektivnoj fasciniranosti mesnim valjushcima.....
Draga magic, neki su na tome odrasli ... Smisao njihovog bica je u cevapima . Meni su neophodni u zivotu kao vitamin CH. Nemrem zivit bez cevapa, kosa mi otpada nokti zubi i dr ( necemo u detalje) ali jedna dobra porcija cevapa brise sve ruzno sto se desilo u tom danu.

Bolje cevap nego apaurin!


Jednom sam godinu dana za gablec jela samo cevape, pa su me i radne kolege pitale "kako samo mozes??"
Uglavnom, trauma iz djetinjstva - sta mogu !
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 00:15   #60
Danas me decko vodio na cevape ..

..on je pojeo i moje , tesko mu palo a ja sam jela lepinju koju obozavaaaam i luk naravno..
..kasnije smo se ljubili..osjecaj ne mogu opisati
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.