Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2010., 02:14   #61
večeras su me fakat ugodno iznenadili! puštaju stvarno fine stvari. čak i one starije ali sve u nekom veselom ritmu! e to volim
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 19:57   #62
Otvoreni je sve gori i gori...
Pa kome služi taj radio koji drži kod nas dragocjenu i rijetku nacionalnu frekvenciju da bi se netko igrao radija i puštao glazbu za svoju dušu, onu za koju oni eto smatraju da je kvalitetna?
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 20:59   #63
radio ko radio

nego jel znate neke određene ure kad imaju emisije ili nešto
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 23:28   #64
Postoji li šansa da dobijemo CHR radio u Hrvatskoj? Dal od Otvorenog, potpuno je svejedno, (međutim drži rijetku nacionalnu frekvenciju) jer ovakvih ko oni koji puštaju glazbu za svoj gušt, koji bi htjeli izmiješati sve i svašta od 1950-ih do danas i od celtic rocka do feštarskih ?!?, gdje oni ocjenjuju što je (ajme zamisli) "komercijalno" i gdje se aktualni hit čeka ko nova godina ima i previše....

Pa da se eventualno, ono usput, barem djelićem ponovno vratimo u svijet 21.stoljeća i aktualne glazbe... Cijela naša radijska a time i glazbena scena i društvo, postala je žrtva ovakvih uredničkih izdrkavanja. Ispričavam se jako onima koji fuj fuj preziru "komercijalno" ?!? ali u Češkoj, Poljskoj, Slovačkoj, Rumunjskoj jebote u svakoj zemlji doslovno babama od 55 godina na mobitelu zvoni Inna-Hot i slične stvari. Ne jednom sam to na vlastite oči i uši vidio i čuo.
Kod nas više nitko nema pojma stvari koje cijela Europa obožava.

Zadnje uređivanje m_m : 16.06.2010. at 23:34.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 10:36   #65
Suvremena radijska koncepcija u RH

Sve radijske postaje se sad furaju na glazbu iz 80-tih.
Kod nas, a osobito u Zagrebu, na rijetko kojoj radijskoj postaji možeš čuti nešto ful novo, ili recimo novosti iz današnje diskografije, glazbene produkcije.
Ali masa valjda voli da je tako, masa se izjašnjava da tako želi, to su oni koji na radio gledaju na način: daj, pusti da nešto svira u uredu a da nikog ne iritira.
Ali oni koji to doživljavaju na drukčiji način , očekuju da osoba koja je DJ bude profesionalana u glazbi, da je i sam glazbenik, da pušta negdje glazbu, gostuje i sl., a ne samo prezenter onoga što mu netko napiše na papir što mora govoriti i koju pjesmu sa kompjutera mora pustiti.
Sve se to radi da se privuče masa a time i oglašivači jer se od toga zarađuje na radio postaji.
Također, za radijskog voditelja - spikera više nije potrebno da ima radiofoničan glas, osjećaj za ispravnu dikciju i sposobnost konverzacije u eteru, već da bude marioneta, odnosno: prezenter.
Tu čak pada u vodu i ambicija kod svih onih koji bi voljeli raditi kao radijski dj-i ili radijski voditelji-spikeri....





Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
Postoji li šansa da dobijemo CHR radio u Hrvatskoj? Dal od Otvorenog, potpuno je svejedno, (međutim drži rijetku nacionalnu frekvenciju) jer ovakvih ko oni koji puštaju glazbu za svoj gušt, koji bi htjeli izmiješati sve i svašta od 1950-ih do danas i od celtic rocka do feštarskih ?!?, gdje oni ocjenjuju što je (ajme zamisli) "komercijalno" i gdje se aktualni hit čeka ko nova godina ima i previše....

Pa da se eventualno, ono usput, barem djelićem ponovno vratimo u svijet 21.stoljeća i aktualne glazbe... Cijela naša radijska a time i glazbena scena i društvo, postala je žrtva ovakvih uredničkih izdrkavanja. Ispričavam se jako onima koji fuj fuj preziru "komercijalno" ?!? ali u Češkoj, Poljskoj, Slovačkoj, Rumunjskoj jebote u svakoj zemlji doslovno babama od 55 godina na mobitelu zvoni Inna-Hot i slične stvari. Ne jednom sam to na vlastite oči i uši vidio i čuo.
Kod nas više nitko nema pojma stvari koje cijela Europa obožava.
zetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 12:18   #66
Quote:
BrokeBM kaže: Pogledaj post
radio ko radio

nego jel znate neke određene ure kad imaju emisije ili nešto
Subotom od 14 ili 15 do 18 emisija, puno nagradnih igara i tako.
Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
...
Kod nas više nitko nema pojma stvari koje cijela Europa obožava.
Pa da slušaš otvoreni vjerojatno bi znao da ima i toga.
Quote:
zetra kaže: Pogledaj post
Sve radijske postaje se sad furaju na glazbu iz 80-tih.
Uključiš si na računalu neku stranu radio postaju koja dopušta live stream ili uključiš MTV i slušaš komercijale koliko te volja.

Ne razumijem zašto bi ljudi silovali sa komercijalom kada je ista na svakom koraku. Klinci više ne znaju tko su bili Queen, ali zato znaju tko je Lady Gaga.
Sofia Coppola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 21:31   #67
Quote:
Sofia Coppola kaže: Pogledaj post
Pa da slušaš otvoreni vjerojatno bi znao da ima i toga.
Da, znam, u tome je i problem. Što toga ima jednom u dva sata, nakon toga se brzo vraćaju u 80-te jer se i kroz zvučnike osjetilo gađenje kvaziintelektualnih urednika kojima je to ispod njihove moš mislit kako visoke razine...

Problem je upravo u tome što mi NEMAMO NIŠTA gdje bi mogli čuti aktualne stvari a to je tako normalno i logičino da postoji takav radio kao svugdje i u svakoj zemlji, već sva radija puštaju "ne-komercijalno".
A zašto nas time siluju? To je isto silovanje ako mi svaki radio to pušta, i ako uostalom ne želim ni saznati išta o Queenu nego želim moderni i dinamični radio s hitovima.
Kužiš, ako to ne želim a ne mogu naći novo, jer su nas takve budale na radijima sa svojim glavama zatvorile u svoj svijet, normalno da se ide na cajke/ne sluša radio.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 21:59   #68
Šta je je. Imaš pravo.
To su ljudi koji obično imaju svoje principe.

Nažalost, sa glazbom se ne bi trebao vezati pojam 'princip'.
Ali zato uvijek preostaju tv glazbene emisije u kojima ima i ovo što traže ljudi siti glazbe 80-ih.
Sofia Coppola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 08:12   #69
80-te

neke radio postaje rade ankete o odabiru glazbe koju slušatelji žele slušati. i ispada da najviše žele glazbu iz 80-tih.
to je u redu. ali baš po cijeli dan samo ta glazba....
neka bude u nekim terminima (npr. Plavi radio ima : 80-te u osam, 90-te u 9).
nema gostovanja glazbenika, ne predstavljaju se novi cd-i, novi albumi, nove stvari....
tome je do sada služio radio, a sad valjda dolaze novi kriteriji....ali ne znam koji, jer i prije su radio postaje imale EPP i zarađivale od toga.

Quote:
m_m kaže: Pogledaj post
Da, znam, u tome je i problem. Što toga ima jednom u dva sata, nakon toga se brzo vraćaju u 80-te jer se i kroz zvučnike osjetilo gađenje kvaziintelektualnih urednika kojima je to ispod njihove moš mislit kako visoke razine...

Problem je upravo u tome što mi NEMAMO NIŠTA gdje bi mogli čuti aktualne stvari a to je tako normalno i logičino da postoji takav radio kao svugdje i u svakoj zemlji, već sva radija puštaju "ne-komercijalno".
A zašto nas time siluju? To je isto silovanje ako mi svaki radio to pušta, i ako uostalom ne želim ni saznati išta o Queenu nego želim moderni i dinamični radio s hitovima.
Kužiš, ako to ne želim a ne mogu naći novo, jer su nas takve budale na radijima sa svojim glavama zatvorile u svoj svijet, normalno da se ide na cajke/ne sluša radio.
zetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:08   #70
ponekad se stvarno osjećam kao da smo zapeli u vremenu....
oke, 80-te, ali u specijaliziranim emisijama, možda i malo edukativnijim(nije dovoljno samo pustit pjesmu)...
a ostatak programa trebao bi biti baziran na aktualnoj ponudi... ukoliko radio nije specijaliziran kao rock radio, ili pop radio, ili radio 80-tih...

jebo lejdi gagu, ima brdo nove mjuze koja se može svirati...
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 00:41   #71
meni je super ona fora kad na anteninoj web adresi mozes pročitat koja stvar upravo svira... al da su ga pretjerali s reklamama...jesu!!!
twiggy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 00:45   #72
Bože dragi, kako je presmiješno, zapravo otužno, kad je Otvoreni "otkrio" Stereo love... Pa stvarno su jadnici, a furaju se očajnički na neki svoj uberpametan stil.

Radio koji je to trebao već imati "izlizano" još prije pola godine sada ima POSEBNE JINGLOVE I POSEBNE NAJAVE kad ide Edward Maya feat. Vika Jigulina - Stereo Love.... UUUU kak ste fora e.

Vama je nova glazba/plesna/rock/hip hop/stara/prastara/klasična/domaća/urbana/predgradska/blues/jazz/electro glazba na prvom mjestu... ?!?!?!?!??!


Ah pa daaaaa. Sad mi je jasno.
Pa sad si furaju Stereo love jer sad već spada u "oldies but goldies" što si Ostarjeli jedino dozvoljava u svom programu.
m_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:01   #73
Ja ga stalno slusam, po mom misljenju najbolji radio u Hrvatskoj
RoundRobin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:19   #74
da, osjeti se utjecaj glaz. urednika Berdaisa...uglavnom se playa njegov stil muzike, tako da da ja dođem nam jesto glaz. urednika bi išao funk/soul/R&B hip hop...pa kome pravo-kome krivo
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 22:42   #75
Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
To je glavni razlog zašto više volim 101-icu i plavi,pa čak i cibonu od otvorenog. Reklame,pjesma,pjesma,reklame,pjesma,pjesma,reklam e,pjesma,vijesti...itd.

To je mrtav radio.

a meni je to glavni razlog zašto sam prešla na otvoreni.
zato me i živciraju one polusatne vijesti u 7,00 ujutro. čim se dignem moram slušati ta sranja. MAKNITE TO!

ne znam jel mi se pričinilo il sam stvarno neki dan čula šveca na otvorenom
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:17   #76
sve je jasno iz grafa...
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 22:31   #77
OR - predvidljiv i dosadan jukebox.
__________________
throwing darts
in lovers' eyes
jpm is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 02:34   #78



Najslusanii radio u mom autu!

Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 10:58   #79
Quote:
yabooka kaže: Pogledaj post
berdais nema dovoljno ljudi da pricaju u eteru. mislim da to nije zato jer je zabranio jer realno ne vidim niti jedan razlog zasto to nebi radili osim da se izbjegnu greske, zamuckivanja i blabla, al nije mi ni to bas razlog...
no iskreno meni trkeljanje voditelja uopce ne treba i ne fali
Zakaj nema ljude koji mogu pričati u eter? Ne može ih platiti ili se boji da neko slučajno ne postane dobar, pored njega. Ja, Ja i samo ja, samo ne znam na osnovu čega. Zvuči kao dobra zajebancija, kad bih želio pošprdno imitirati radijskog voditelja, imitirao bih Berdajsa, kroz nos sa usiljenim i nerazumljivim basom!!!
kamenko-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 11:09   #80
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
sve je jasno iz grafa...
Tko je Defacto produkcija, koji je uzorak?? Osim toga , svaki mjesec svi ljudi povezani uz struku dobivaju jedina relevantna istraživanja( Media Puls) i slika nema veze s ovim.... Ne želim pisati kakva je slika niti postati graf, ali ovo je smješno.... Otvoreni je solidna postaja, ali ništa više od toga, dolaskom prave profilirane konkurencije i prvih profiliranih radija, izgubili su jako puno slušatelja koji do tada nisu imali izbora i neće ih nikad vratiti ako nešto drastično ne promjene....
kamenko-k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.