Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 15:12   #261
U usporedbi sa televizorom koji može proizvest sliku od 90+" nije nimalo skupo
Naravno, ovaj proizvod cilja na ljude koji nemaju adekvatan prostor za pravi projektor a koji bi se mogao za duplo manje nabavit.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 13:07   #262
Kakvi su ovi Acer K135i projektori koje nudi VIP? Jel ima tko?

Rezolucija je slaba ali mislio sam možda uzeti za povremeno gledanje ili neke utakmice ili filma.

Jel se na projektorima te klase primijeti da slika kasni? Pogotovo mi je to bitno za sport.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:34   #263
http://www.electronic-star.hr/Auna-Y...USB_i80655.htm

jel se isplati ovo uzet za potrebe edukacije u malim grupama (do 5 ljudi u prostoriji)? Biti će statična slika 99% vremena
rune88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 18:38   #264
Uzeo lani preko Gearbesta slicnu stvar...za dobru, normalnu projekciju treba dobro zamraciti prostoriju. Drugih zamjerki nemam no uzeo sam ga za kucne potrebe i koristimo ga u tamnijim uvjetima. Narafski platio ga 40ak dolara. Ovdje je napuhana cijena do boli

Poslano Tapatalkom
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:21   #265
Pozdrav!

Treba mi preporuka za projektor kojeg bi koristila u nastavi. Problem je u tome što škola već godinama ne nabavlja opremu, tako nas nekoliko koji želimo malo modernizirati nastavu, ovisimo o 1.5 projektoru (jedan radi, a drugi kako kad).
Radi se o Benq projektorima, stariji modeli.

Znači, koristila bi projektor za prikazivanje prezentacija i filmova (koristim svoj laptop), ne treba mi ništa specijalno ni s daljinskim. I da je po mogućnosti polovno, nemam love za skupe
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:36   #266
Nitko nista
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:49   #267
Draga Điđe,
Tesko je preporuciti polovni projektor ako ne znate njegova vlasnika, tj.povijest. Kod projektora je bitan broj radnih sati lampe. Ona je potrosna roba k tome poprilicno skupa. Koliko vidim za 1000kn se dade naci sasvim pristojnih rabljenih modela. Naravno pripazite da buduci projektor ima prikljucak (VGA, HDMI...) koji vec koristite za spajanje prijenosnikom. Dosad sam koristio Epson modele i nisam imao primjedaba.
Sretno!

Poslano Tapatalkom
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:09   #268
Puno hvala na odgovoru

Pregledat cu onda malo Epson modele prije nego odlucim
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:59   #269
Quote:
ToMBaR kaže: Pogledaj post
Draga Điđe,
Tesko je preporuciti polovni projektor ako ne znate njegova vlasnika, tj.povijest. Kod projektora je bitan broj radnih sati lampe. Ona je potrosna roba k tome poprilicno skupa. Koliko vidim za 1000kn se dade naci sasvim pristojnih rabljenih modela. Naravno pripazite da buduci projektor ima prikljucak (VGA, HDMI...) koji vec koristite za spajanje prijenosnikom. Dosad sam koristio Epson modele i nisam imao primjedaba.
Sretno!

Poslano Tapatalkom
malo da se ubacim u raspravu.

novi laptopi neće raditi s sa starim projektorima u školama (često Epson/Benq projektori).

Škole često nemaju svoj laptope i zaposlenici su dužni donijeti svoje laptope.

Stoga sam ženi kupio novi laptop, Lenovo Ideapad 700 (ima samo HDMI).

Ali u zadnje 2 škole u kojima je radila projektori nemaju HDMI priključak i sad nastaju problemi. Kupili smo pasivni adapter HDMI na VGA, ali on ne radi dobro jer su prastari projektori. Slika se pojavi 2 sekunde i onda gasi. Na nekim forumima su objasnili da se to može rješiti aktivnim adapterom koji ima i strujni priključak (najčešće preko USBa). Takvi adapteri imaju čip pomoć kojeg mogu komunicirati s fosilima. Primjer je adapter tvrtke Cable Matters, ali nema garancije da će raditi:
http://www.cablematters.com/pc-428-7...e-adapter.aspx

I šta sad da radim. Uzeti na njuškalu polovni laptop od 500-600 Kn s VGA priključkom i trošiti vrijeme na njegovo održavanje (za te novce ilegalni win/office i borba s starom baterijom) ili kupiti kineski LED projektor.

Uložio sam skoro 6k Kn na novi laptop i ne pada mi napamet kupiti projektor od 2-3k ili novi laptop s VGA, jer država umjesto da obnovi škole kupuje avione.
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:41   #270
Još nevjerojatnije je kada jedna velika državna institucija ima samo pretpotopne projekore s VGA ulazom a organiziraju veliku i važnu povijesnu izložbu s takvim gxxnima...SVGA rezolucije

Inače, gdje to piše da su zaposlenici DUŽNI donijeti svoje laptope???...to je, bome, slučaj za inspekciju rada...

No tvoj problem je rješiv samo aktivnim konverterom, ovo ne koristi HDMI nego USB https://www.chipoteka.hr/artikl/8384...787-2634503920 ima još tih adaptera u Chipoteci ali reba na licu mjesta vidjeti, razgovat, jer ovako mi izgleda da je pola njih fake, samo prespojene žice, to nikad ne može raditi...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:42   #271
Quote:
Mnghwa kaže: Pogledaj post
država umjesto da obnovi škole kupuje avione.
To nisam znao, što smo uzeli?
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:32   #272
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Još nevjerojatnije je kada jedna velika državna institucija ima samo pretpotopne projekore s VGA ulazom a organiziraju veliku i važnu povijesnu izložbu s takvim gxxnima...SVGA rezolucije

Inače, gdje to piše da su zaposlenici DUŽNI donijeti svoje laptope???...to je, bome, slučaj za inspekciju rada...

No tvoj problem je rješiv samo aktivnim konverterom, ovo ne koristi HDMI nego USB https://www.chipoteka.hr/artikl/8384...787-2634503920 ima još tih adaptera u Chipoteci ali reba na licu mjesta vidjeti, razgovat, jer ovako mi izgleda da je pola njih fake, samo prespojene žice, to nikad ne može raditi...
paaa ravnateljica joj je ladno rekla da mora nositi svoj laptop jer ga oni nemaju. jedino sam zaboravio napomenuti da se radi o osnovnim školama.

što se tiče ovog iz chipoteke, uzeo bi ga jedino kad bi mi dali na revers....jer i dalje ostaje problem prepoznavanja fosila u win 10 (da li ima onaj famozni čip za prepoznavanje fosila, koji spominju na forumima)

a frendica Kolinda je ošla u šoping po avione...uskoro će iskeširati za nove/polovne, a u školama ostaje i dalje jad i bijeda (komentar se ne odnosi se samo na projektore)
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 17:28   #273
Jbg bad luck. Stvari se razlikuju od skole do skole...dosta ovisi o ravnatelju. Inace evo uzeli pred mjesec dana notebook maloj, HP sa SSDom i ima VGA izlaz. I prije je bilo slucajeva da moras nabaviti uredjaje sa specificnim input/output prikljuccima, tako da me Vasa situacija ne cudi...
Sretno!

Poslano Tapatalkom
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 09:39   #274
Adapteri koji se prodaju kod nas bi morali biti "aktivni" tj. imati chip koji radi D/A konverziju jer je HDMI digitalni signal, a VGA analogni.
Možda je prije i bilo nekakvih kabela/adaptera na ebay-u za dolar, dva, koji su bili čisti "pasivni" - samo žice, ali ili se radilo o
prevari/lažnim adapterima ili su bili namijenjeni za specifične uređaje koji imaju tako složene izlaze.

Ako se pojavila slika na sekundu dvije očito se radi o pravom "aktivnom" adapteru i problem vjerojatno nije u krivoj/prevelikoj rezoluciji.
Najvjerojatnije se radi o "blokiranju" prikaza od strane drivera zbog nepostojanja HDCP zaštite na adapteru. Inače bi driveri trebali blokirati
prikaz samo kada se reproducira zaštićeni HDCP video sadržaj, ali u zadnje vrijeme (AFAIK Intel i nVidia) jednostavno blokiraju kompletan
prikaz čim uređaj spojen na HDMI izlaz nije HDCP "kompatibilan". Vjerojatno je najbolje rješenje za to nabaviti neki HDMI splitter iz Kine,
oni se obično ne zabrinjavaju oko "zaštita". Za ostalo use google npr.
https://www.google.hr/search?q=hdmi+...er+remove+hdcp

Ili je možda najjednostavnije nabaviti adapter sa USB-a na VGA, samo će u tom slučaju trebati instalirati drivere.
https://www.protis.hr/products/detai...-na-vga/109153

Inače se problem sa "aktivnim" i "pasivnim" adapterima uglavnom spominjao kod DisplayPort adaptera i istovremenim prikazom na više monitora.

Zadnje uređivanje grunft : 27.03.2017. at 10:25.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 21:45   #275
uzeo sam ovaj iz chipoteke USB na DVI/VGA/HDMI za 500 kn s dostavom, i radi na svim projektorima:

https://www.chipoteka.hr/artikl/8384...787-2634503920

mozda bi naručio i onaj jeftiniji iz protisa da sam ga na vrijeme uočio
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:53   #276
Pomoc, molim! Hitachi projektor, kad spojimo laptop ne vidi se dio slike na desnoj strani. Koju god rezoluciju stavim, ne valja. Kako to podesiti?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:50   #277
A nekad je valjalo ili? Provjeri kabel drugi(kako je povezano?), pa onda u postavke.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 08:45   #278
Imam pitanje za poznavaoce projektora.Trebao bi projektor za prikazivanje teksta znaci samo za to.E sad kad bi mogao da bude da sa sticka cita tekst jer nemam mogucnosti spojiti se laptopom.Da li ima takav u biti trebao bi preporuku za kakav kupiti.
zlatunic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 23:32   #279
Da li je netko kupovao projektore iz Kine, s Aliexpressa? Ovaj AUN F30UP ne izgleda loš, rezencija na Aliju su visokih 4.8. Cijena 250$ dolara + vjerojatno carina ne zvuči loše naspram 6000kn+ u našim dućanima - link.

Isplati li se uopće razmišljati o kinezu, ili bolje uzeti polovan za njuskalu? Novi u našim dućanima su mi ipak skupi.
__________________
.
Videonadzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2020., 08:48   #280
Quote:
Videonadzor kaže: Pogledaj post
Da li je netko kupovao projektore iz Kine, s Aliexpressa? Ovaj AUN F30UP ne izgleda loš, rezencija na Aliju su visokih 4.8. Cijena 250$ dolara + vjerojatno carina ne zvuči loše naspram 6000kn+ u našim dućanima - link.

Isplati li se uopće razmišljati o kinezu, ili bolje uzeti polovan za njuskalu? Novi u našim dućanima su mi ipak skupi.
Cijena je fantastična. Jel' si u međuvremenu nešto sazano o nejmu?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.